Oe pr. een wandel- init uiet 53 p. bij de p. bij de nieuwe le lie of poedelprijs verrassing, een bron- ran de pluimvee-club een medaille, ter m het hvwelrjk der en flesch wijn! De- ld door P. Pijck met de eerste en 3 bij ieting. Bij de nieu- uocht sleebis drie- geschoten. ad dr Schouten nog eld beschikbaar ge- wedstrijd tusschen ;es en brigade, ester en de briga- aau deel. De laat- e eerste prijs, de le prijs met 46 p. 'er elfder ure heeft oldoend aantal deel- leld, tot oprichting mwcursus met ryks- zal geleid worden J. de Meijer alhier. Andermaal zal een opgericht voor ou- bekwaming voor de Roosendaal te in te Aardenburg e Zuidzande, zullen .-ijs leiden in natuur- en Ned. ïaal en 28 Sept. De raad rgen in voltallige Au lezing en goed- ilen deelde de voorz. eer Reepmaker zy- ig als ambtenaar cl. Stand had aan- ip van den schipper ;roep kinders, die s, aan schelpen rrj- eerwil van den wind dein bruin meisje 1 nadat de reiziger naald had, uiaakte oiu de kleine ge en. ie maal, nadat hij,^ aan eene plotse- het schoone zui- ■u, vroeg hij zich en on weerstaan ba- ij eigenlijk gehoor- n hy in dit jaar- even werd naar dit d, nadat hij zoo k ongebruikt had ui, om het eenige eken, dat hem nauw waarachtig dier- g was het in hem s een kreet om weerklonken aan als een verre zoe- ig vervlogen tijden. vVordt vervolgd.) genomen, en dat door liem als nachtwacht was benoemd J Laui- po. Het onderhoud van de Bogaard straat was aangenomen door A. Suwyn voor ƒ04 eu dat van het Ruiterskwartier door C. J. Dhae- nens voor ƒ60. Bij de gehouden aanbesteding van de uitvoering der rioleering aan de Kaaipoort was één geldig biljet ingekomen a ƒ1353, ruim ƒ200 boven de raming. Na over leg met den inschryver had deze zijn inschrijvingssom met ƒ50 ver minderd. Daar deze toch nog ƒ160 bo ven de raming bleef, is onderzocht wat daarvan de reden kan zijn en gebleken dat de oorzaak is gele gen in het ongunstig jaargetijde. Dat heett het Dag. bestuur er toe geleid de uitvoering uit te stellen tot het a. s. voorjaar. Op de vraag van den heer Eek hout of alsdan eene nieuwe in schrijving zal gehouden worden, antwoordde de voorz. bevestigend De heer Van den Berg wees er toeii nog even op, dat bij andere gelegenheden wel ongeze gelde biljetten geldig werden ver klaard. De voorz. deed daarop eene me- de-deeiing, waarvan de strekking, niet tot ons is doorgedrongen vermoedelyk dat de inschrijvingen, die om Ueze redenen waren ter zyde gelegd, hooger waren dan de eenige geldige. Aangaande de rekening van het Burger Gasthuis was een schrij ven van Regenten ingekomen, hou- deuiie kennisgeving dat de 2-maal geleverde 250U K.G. kolen door Blondeel slechts éénmaal geleveru waren, en dat het daarvoor uitge geven bedrag ad ƒ40.75 in de volgende rekening in ontvang zul len woideu gebracht. De heer Reepmaker deelde me de, dat als hy de opmerking van den heer De Glopper goed liau begrepen, ook er vóór zou ge stemd hebben om nadere inlich tingen te vragen. De heer Van den Berg vond het vreemd dat de ontvauger-grit- her by de uitbetaling de lout niet genierat heeft daar tocii by de eene nota wél en bij de andere geen nota was overgelegd. Met algemeeue stemmen op één na de heer Eekhout hield zich buiten stemming - weru de re kening goedgekeurd. Ter regeling der jaarwedden van het oiiuerwyzend personeel stelden B. en VV. voor die van den heer Dieho te bepalen op J 700 met by voeging van ƒ150 voor de onverplichte hooldacle, onverminderd /M voor vergoeding van huishuur voor ieder onderwy- zer. Zonder stemming goedgekeurd. Die van den heer F. Beuu to taal op 750. Voor het bezit van de acte h'ranscke taal, waar in hij geen onderwys gééft omdat de heer Beun op liet bezit daar van is benoemd. De lieer Van den Merg kon zich hiermee niet vereenigenBeun heeft dezelfde capaciteiten als Dieho, heeft zelfs bovendien nog de acte Fransch en niet alleen minder krijgen dan Dieho, doch feiielijk ook minder dan de Bruij- ne. De heer De Bruijne wees er op dat voor de onverplichte hoofdac- te reeds ƒ50 meer wordt gege ven dan het maxi mum van de wet eischt. De voorz. zeide dat de acte Fransch in de regeling voor Beun lag opgesloten. De heer Van den Berg betwist te dat; de aanvangjaarwedde is ƒ500, voor Beun gelden 2 ver- hoogingen van ƒ50 elk, dus wordt dit ƒ600 de onverplichte hoofd- acte a ƒ150 maakt ƒ750. Waar- blijft nu de vergoeding voor de taalacte De billijkheid eischt dien jaarwedde te bepalen op 850. De heer De Glopper deed een voorstel in dien geest. Het voorstel van B. en W., dit te bepalen op ƒ750 werd verwor pen met 4 tegen 3 stemmen vóór de heeren Reepmaker, De Bruijne eu Wijffels. Daarop werd geacht het voorstel ii ƒ850 te zijn aan genomen. De jaarwedden van den heer De Bruijne en de onderwijzeres werden vastgesteld op ƒ650 en ƒ600. De vergoeding van het bezit der acte gymnastiek werd op 25 gld. bepaaldtegen stemden de heeren Reepmaker eu Wijffels. Goedgevonden werd de jaarwed de van de nachtwachts te bren gen van 75 op 90 gld. Eveneens vcreemgde de raad zich zouder hoofd, stemming met het voorstel van B. en W. tot toekenning der vergoeding van reiskosten van de 3 op de voor dracht komende sollicitanten voor hoofd der school. Dp een vraag van den heer De Bruyne of dit ook gold voor hem die benoemd zou worden, ant woordde de voorz. daarop met het oog op de geringe kosten geen uitzondering te willen maken. Uit Ueu post sonvoorziene uit gaven" werd beschikt over een bedrag a 7.25 wegens gedane opmeting, van de in erfpacht aan Beun afgestane grond. De termyn van iufunctie-tre- diiig van het nieuwe hoold der school werd bepaald op 15 Nov. a. s. Nadat even in comité-generaal' was vergaderd, werd tot hoofd der school benoemd de heer E. J. Haan, id. te Uithuizen, met 5 St., op de heeren Avenarius en Zijl stra was 1 stem uitgebracht. By de gewone omvraag vroeg de heer Van den Berg naar de re geling der schooltijden. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. hadden goedgevonden hiermee te wachten totdat het nieu we hoofd zal zijn gearriveerd. Mede vroeg deze, tot wie men zich wenden moest voor het on derwys in de vreemde talen, bij het hoofd der school, de Burge meester, of het Dag. Bestuur. De voorz. was van meening tot het hoofd der school. Niemand meer het woord ver langende, werd de zitting geslo ten. Sluis, 27 Sept. Hedenmiddag hield de gemeenteraad eene open bare zitting, die door alle leden, behalve de heer Koksuia, werd bijgewoond. Na lezing en goedkeuring der notulen, werden enkele ingekomen stukken voor kennisgeving aange nomen. Het hoofdpunt was de vaststel ling eener verordening tot rege ling der jaarwedden van het ou derwijzend personeel. Het door B. en W. aangeboden concept werd artikelsgewijze be handeld en met algemeeue stem men aangenomen. Daaraan is ontleend, dat de jaar wedde van het hoofd van school A. bedraagt, bij minder dan 5 dienstjaren ƒ1100, van 5—10 1150, van 1015 ƒ1200, van 15 20 ƒ1250 en boven de 20 dieust- jaien ƒ1300. Voor die van de scholen B. en C. resp. /750 met opklimming van ƒ50 tot een maximum van /950. Voor de onderwijzers met dienst jaren als voren minimum ƒ500 en maximum ƒ700. Voor het bezit der verplichte hoofdacte ƒ200 meer eu voor die van de onverplichte hoofdacte 100, benevens /100 meer voorde acie Fransch. Voor het geven van herhaliugs- onderwys weru ƒ0.60 per lesuur vastgesteld. scboomiyke, 30 Sept. Heden avond hield de gemeenteraad eene zitting die door 6 leden werd bij gewoond ile heer VV. U. de Smidt was afwezig. Na lezing eu goedkeuring der notulen, weid overgegaan tot be eediging en iuslutleeriug van den heer M. A. Bleiker benoemd gem.- secretaris. De voorz. weuschie hem daarna geluk met zijne benoeming, niet alleen namens de gemeenteraad, maar ook namens de ingezetenen. Hij riep hem het hartelijk wel kom toe en sprak de hoop uit, dat de heer bleiker met lust, vol doening en toewyding zijne taak zou vervuilen. Hem te wijzen op den omvang en op het veianl- woordelijke van denwerkkring Uie hem wachtte, achtte de voorz. overbodig, wijl hij daarmee zeer goed bekend is. Hij hóópte verder dat eene goe de verstandhouding, tusschen den nieuwen titularis en den gemeente raad en de gemeentenaren moge bestaan, alsmede tusschen den heer Bleiker en hem, zooals die immer tusschen hem en den heer Neete- son heeft bestaan. Hij wenschte ten slotte dat de heer Bleiker vele jaren de betrek king moge bekleeden. De vergadering betuigde zijne instemming met deze woorden. De heer Bleiker bracht aller eerst zijnen dank aan de vergade ring voor het in hem gestelde vertrouwen, en beloofde zijne bes te krachten te wijden aan de taak waartoe hij thans geroepen was. Hij beval zich ten zeerste aan in de vriendschap van den raad, en voor zoover bet van hein af hing zou hij alles aanwenden tot behoud der goede verstandhouding. Daarna deelde de voorz. mede, dat de verordening op de beding en invordering van den Ho.ofdelij- ken Omslag alsmede de gemeente- rekening door Ged. Staten is goed gekeurd. Bij gedane kasopueming bleek ƒ1846.08 aanwezig te zijn. Een ingekomen verzoek van den telefoonkantoorhouder tot verhoo ging zijner jaarwedde wegens de zeer uitgebreide werkzaamheden, werd wegens te late ontvangst aangehouden tot eene volgende zit ting. Goedgevonden werd op een daar toe gedaan verzoek van de onder wijzeres in de handwerken te Sas- put, de door de leerlingen ver vaardigde handwerken ditmaal niet te verkoopen, doch te bestemmen voor de boeren-vrouwenkampeu in Zuid-Afrika. Als lid-secretaris van de com missie tot wering van schoolver zuim werd benoemd de heer M. A. Bleiker met algemeeue st., die- deze benoeming, onder dankzeg - ging voor hei in nem gesteld ver trouwen aannam. De voorzitter richtte bij het einde der vergadering enkele woor den tot den heer Neetesou, die voor de laatste maal de raadsver gadering by woonde. Als Burgemeester dankte hy den aftredende voor al hetgeen hij lil de 17 jaar, dat hy hier werk zaam was, deed ten behoeve van het algemeen, als Voorzitter van den raad wenschte hij uit te spie keu de accurate wijze waarop de heer Neeteson zijn ambt waarnam. Hy sprak verder de hoop uit, dat hy als Burgemeester van iJzeu- dyke steeds moge vinden, wat bij hier bezateen aantal personen, met wie hij zoo goed samenwerkt, ais hier het geval is geweest. Met den weusch, dat hij eu zij ne echtgenoote in hunne nieuwe woonplaats een gelukkig arbeids veld moge vinden, eindigde de voorzitter. Dhr. Neeteson dankte voor de gesproken woorden en zei, dat

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2