Gemengd. Buitenland. zich dadel ijk te water begaf en beiden op het droge bracht. De moeder die niet zwemmen kon ware anders zeer vermoedelijk met haar kind verdronken. Sluis. Vrijdagmiddag 11. ging het 12jarig dochtertje van V. een boodschap doen bij den landbou wer M. alhier. Op hare terugtocht werd zij door een löjarige koewachter aan gerand en wilde haar achter een dijk mede slepen. De landbouwer M. die juist 'in de nabijheid aan het ploegen was en de boerin op de hofstede kwa men op het geroep aanloopen en hielpen het meisje uit haren be narden toestand. Van een en ander is bij de po litie aangifte gedaan. De dader is een bekende bij de justitie. Voor den op te richten win- ter-landbouwcursus te Cadzand heeft zich geen voldoend aantal leerlingen aangemeld. Men schrijft aan het 11b!. Bij geen menschen heugenis is er aan de Tesselsche kust zooveel wier aangespoeld als dit jaar. Velen verdienen met het wier bewerken een goed dagloon. De handel is vrij levendig. Het ge maaide wier geldt 7 a It) en 't gevischte ƒ2.10 a ƒ2,40 per ge perst pak van 100 K.G. Eenige beschonken personen, komende van 's Hertogenbosch, maakten te Schijndel in de tram zulk een spektakel, dat de con ducteur hen tot kalmte moest aan manen, daar zij anders uit de tram verwjjderd zouden worden. Daar zij het bevel om rustig te zijn niet opvolgden gaf de conducteur het sein om halt te houden, waar op een der levenmakers toeschoot en den conducteur een levensge vaarlijken steek in den onderbuik toebracht. Men vreest voor zijn leven. De belhamels zijn in ar rest gesteld. Een militair die Zaterdag middag onder escorte van 3 man naar het station te 's Gravenhage werd gebracht, wist, niettegen staande hem de handboeien waren aangelegd, zijn geleiders op de Veerkade in de richting van de Paviljoensgracht te ontsnappen. Het gelukte niet hem op te sporen. Patrouilles werden te zij ner ontdekking uitgezonden. Men beweert, dat een juffrouw, gehol pen door burgers, den arrestant hielp ontzetten. Te Oosterhout is een 7-jarig kind door een bierwagen overre den en zoodanig gekneusd dat het onder hevig lijden is bezweken. Aan den Amsteldijk, onder Nieuwer-Amstel, ic het lijk ge vonden van een pasgeboren meis je. Uit het onderzoek is gebleken, dat het kind door verstikking, om het leven is gebracht.' Weer is te Amsterdam in braak gepleegd en wel ten huize van den heer H. Berends, op de Keizersgracht bij de Hartenstraat 247. De familie vertoeft buiten en had op een briefje voor het raam het verzoek gedaanbrie ven en boodschappen te bezorgen aan het kantoor op den O. Z. Voorburgwal. De dieven hebben zich toegang verschaft door verbreking van het slot aan den kelder ingang en het geheele huis doorgezocht. Al het goud, zilver en geld dat aanwe zig was is medegenomen. Bij het dezer dagen verwij deren van een Zigeunertroep, die zich ophield tusschen Den Haag en Rotterdam, is het nogal aardig toegegaan. Te Overschie bijv. was de burgemeester met zijn twee veldwachters vrijwel onmachtig te gen het brutale volkje op te tre den. De man wist evenwel raad. Hij riep echter vrijwilligers op tegen een kwartje per uur om de gure gasten naar Rotterdam te geleiden en ziet onmiddellijk had hij mannetjes genoeg. Overal waar het brutale troepje doortrok liet het sporen achterhier werd een schaap gestolen, ginds eetwa ren gekocht op afbetaling enz. Zaterdagnacht had in de St. Nicolaasstraat te Amsterdam, vol gens lie Tel., een familiedrama plaats. Daar staat een huis, laag van verdieping, met berookte ruitjes en een deur scheef en krom getrok ken van ouderdom, en waar men kostgangers houdt. Het gezin bestaat uit kostbaas, kosfvrouw en kostzoon, waarvan de eerste en de laatste het samen niet kunnen vinden. Het begon met woedende uit roepen en vuisten op de tafel. Toen wierp kostvader zich op kostzoon en samen wierpen ze zich op wat leege flesschen. Met wederzijdsche handen aan wederzijdsche strotten rolden ze tot aan den drempel. Daar lag kostvader boven en zag zich genoodzaakt daar hij niet te eeuwige dagen boven kon blijven kostzoon de deur uit te werken. Wat vrij hardhandig ge schiedde. Allebert stond op de keien. Passievonken sprenkelden zijn oogen. oud-testamentische namen gaf hij zijn vader en met een dra matisch gebaar trok hij zijn jas uit, brullende »ik kom dur nooit meer in". Het aan de gejakte buurvrouwen overlatende'of hij zijn jas of de ouderlijke woning be doelde. Kreten achter de deur waar schuwden hem, dat er iets in aan tocht was. Hij verdween dus in de richting van den Nieuwendijk. Zijn moeder, nieuw-testamenti- sche woorden jammerend, hem achterna. Allebert liet zich op den hoek van dijk en straat vermurwen en keerde terug. Binnen nieuwe blikken, nieuwe vonken en nieuw strijdvuur. Nu kwam Allebert boven te liggen, ergo kostvader er uit. Kostmoeder hem na. Ook hem bracht de hoek van dijk en straat tot in- en terugkeer. Allebert wilde opnieuw den oor sprong van zijn leven te lijf en had zijn jas alweer uit. Buurvrouwen susten, gingen mee naar binnen en loodsten hem naar den insteek, dien hij deelt met twee »kommesaals". Met een zwaren zucht schoof kostmoeder de knip op de deur, klom op een waggelenden stoel en blies mot een tweeden zucht de lamp uit. Kostvader zweeg en sliep. Er was vrede. Zaterdag zijn bij het schijf schieten op Waaldorp twee mili tairen bij ongeluk zyn, gewond. Een kreeg een kogel door de beenen, de ander werd aan den rug gewond. De Scheveningsche zeeman J. Verbaan, een man van ruim 50 jaar, had Vrijdagavond het ongeluk aan boord van de bom »Alce Sch. 278" in het ruim te vallen, waarbij hij zoo werd ge wond dat hij aan de gevolgen overleed. De bom lag in de ha ven van Vlaardingen en zou Za terdag ter haringvisscherij uitgaan. Thans zijn alle drie de sol daten, die indertijd uit hun gar nizoen Geertruiden berg deserteer den, met het doel om de Boeren in Transvaal ter hulp te snellen, terug. Achtereenvolgens meldden zij zich, eerst sergeant Le Rutte, Dinsdag jl. korporaal Simons en Donderdag jl. korporaal Baije bij de militaire autoriteit hier te lan de aan. Allen zijn nu in 't huis van be waring te 's Hertogenbosch in voorloopige hechtenis en ter be schikking van den auditeur-mili tair gesteld. De beide korporaals, die, ten einde raad, zich bij het vreemdelingenlegioen te Algiers hadden aangesloten, zijn van daar gevlucht. Het is te wenschen dat de Krijgsraad voor dit drietal ietwat genade voor recht zal doen gel den. Te Sittard kwamen Vrijdag eenige aldaar ingekwartierde sol daten bij den winkelier B. ieder eenige sigaren. Eén hunner gaf een briefje in betaling waarop stond goed voor 60 sigaren en dat de winkelier voor een bankbiljet van 60 gulden aanzag. B. gaf dan ook ƒ59 en eenig kleingeld terug, waarmede de soldaat zich verwijderde. Toen B. het bedrog ontdekte, mocht het hem niet meer gelukken den oneerlijken soldaat op te sporen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is diefstal gepleegd op het kantoor van comptabiliteit van de stoomtram Den Haag-Sche- veningen der H. IJ. S. M. Dit bureau is gelegen aan het eind van het perron van het Hol- landsche Spoorstation aldaar. Zaterdagmorgen vond men de brandkast geopend, niet met ge weld, doch met den sleutel die op de kast past. Een bedrag van ƒ306 wordt vermist. De politie is met dat feit in kennis gesteld. Tot hiertoe is men de daders of dader nog niet op het spoor. Het stoomschip »Husdon" is op reis naar Duluth met man en muis vergaan, het had een equipage van 25 koppen. De schouwburg der Folies Bergères te Antwerpen, bjj het station gelegen, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag geheel in vlammen opgegaan. De brand brak een half uur na afloop der voorstelling uit, en nam weldra zulk een omvang aan, dat aan blusschen niet te denkeu viel. Een artist van het gezelschap wilde uit het brandend gebouw eenige partituren redden, doch werd zwaar gewond. Te Ripault bij Tour heeft een hevige ontploffing in een kruitfabriek aan 17 arbeiders het leven gekost. Van een aantal arbeiders, die gewond werden, is de toestand bovendien hepeloos. Nabij Groesbeek is een hof stede geheel afgebrand. Het vee kwam mede in de vlam men om. Bij Meersen is de wissel wachter Q. aangereden, de man was onmiddellijk een lijk. Gisterenmorgen bevonden zich op het politiebureau te Apel doorn acht jongens die uit het doorgangshuis te Hoenderlo ont vlucht waren. Zij waren te Zutfen en te De venter aangehouden en zijn weer naar het gesticht teruggebracht. Het personeel van het Wan- delhoofd Koningin Wilhelmina, te Scheveningen, heeft een zeer jon gen zeehond gevangen. Het beestje wordt in een bad kuip met zeewater gekweekt en is zeer tam. Onder Rossum is een schip per te water geraakt en verdron ken. Een timmerman te Haarlem had het ongeluk met zijn voet in een spijker te trappen, met het ongelukkig gevolg dat de man zijn been zal moeten missen. Zaterdagmorgen is te Arn hem een automobiel, die in volle vaart wilde uitwijken voor andere voertuigen, tegen een muurtje ge- loopen, zoodat machine en de 2 heeren die er inzaten gehavend werden. Spanje. Koning Alfonso van Spanje, is voornemens in 1902, na zijn meerderjarigheid en zijr. troons beklimming een reis door Europa dan levend terug gebracht werd naar het logement »de Arend" en een chirurgijn arriveerde met de politie, om voor zijne wonden te zorgen, was diens uitspraak, dat de verwondingen niet zeer ernstig waren en de hoofdzaak was, dat hij geschokt en uitgeput was maar dat goede verzorging hem er best door zou helpen. De po litie zat inmiddels ook niet stil zij had in de bagage van Frank Lexton bewijs in overvloed gevon den, dat de tascli met gestolen juweelen door hem was bemach tigd geworden, een feit dat, ge voegd bij het getuigenis van Mau ri ts Westerbury hem zou schuldig stellen, als medeplichtige en hel per bij de poging tegen diens le ven gedaan. Het was wonderlijk, hoe snel bet nieuwtje van de arrestatie overal in de nabuurschap was ver spreid want voor den middag nog was eene menigte volks in de P mi,,»,, en was er ook een u vuur sii Geor ge van den politie-beambte, dien hij aan 't werk had gezet, om Frank Lexton te achtervolgen met de raededeeling, dat het blijkbaar het doel van den kapitein was geweest, om naar »den Arend" te rug te keeren maar dat hij be- angst was geworden door de kre ten eener vrouw en het lossen van schoten. Hij was nu in eene kleine herberg aan den St. Leo nards weg, waar hij sedert een uur was gebleven en hij, de po- litie-beambte, wachtte slechts op de tijding vau sir George, om hem te arresteeren. Het is noo- dig er bij te voegen, dat die tij dingen door de politie naar de kleine herberg werden gebracht en eer de zon daalde, werden Philip Baring en Frank Lexton gevanke lijk naar Londen vervoerd, waar de eerste, volgens kenteekens bij de politie bekend, herkend werd als een ontsnapt gevangene, een feit dat de invrijheidstelling van Matthew Baring tengevolge had. (Slot volgt.)

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2