[en familiegeschiedenis. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor het voormalig vierde District. No. 628. Woensdag 25 September 1901. 10e Jaarg. Binnenland. FEUILLETON. BRESKENSCHE COURANT. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door liet geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.82®, hij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERTENTIËN. Van 1 tot en met 4 regels 20 cents elke gewone regel meer 4 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Bit blad verschijnt elkm Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. IIIF.I.DIAV te lireskens. Staten-Generaal. De nieuwe Staatsmachine is weer geheel op gesteld. Behoudens cene enkele uitzon dering in Harlingen en Wijk bij Duurstede moet nog eene na- verkiezing voor de 2e Kamer plaats hebben is thans weer elk on derdeel ter aangewezen plaats aan gebracht. Het nieuwe Kabinet, voortgeko men uit de gehouden volksstem ming voor zoover van eene uiting des volks sprake kan zijn heeft de regeering overgenomen. Als voorzitter der Tweede Ka mer is benoemd de heer mr. JE. baron Mackay, die Vrijdagvoor- middag met de gewone plichtple gingen zijne functie aanvaardde. In de in den namiddag hervatte zitting sprak de nieuwe minister van financiën zijne millioenenreae uit bij de indiening der ontwerpen van de algemeene begrotingswet ten voor 1902. Het totaal der ontvangsten is geraamd op ƒ154.002.245.00 en de uitgaven op ƒ167.233.180.90, zoodat het te kort is geraamd op ƒ13.230.935.90. 73. Maar het beest weigerde te ge hoorzamen, blafte eenige malen, en stak zijn kop zoo vragend naar de deur, dat Clara het niet over zich kon krjjgen om hem terug te sturen. Zjj stemde dan toe, open de de deur en weder met een vroolijk geblaf sprong de Ulmer haar vooruit, de treden van het bordes af en rende de oprijlaan af, die naar de poort aan den weg voerde. Zij zag niemand in den omtrek, alles scheen vreedzaam in de rust totdat zjj eensklaps ongeveer vjjf- tig ellen voor zich uit den Ulmer midden op den weg zag staan, als Door de invoering van nieuwe wetten zijn de uitgaven voor som mige posten aanmerkelijk verhoogd. Zoo heeft de leerplichtwet en de onderwijswet van 24 Juni tot gevolg, dat meer is uitgetrokken moeten worden op het lager on derwijs ƒ1.000.000, herhalingson- derwijs ƒ89.200, bijdragen krach tens art. 49 der wet op het lager onderwijs ƒ50.000 reis- en ver blijfkosten van de arrondissements- schoolopzieners ƒ85.200 en de kosten der examens voor het lager onderwijs ƒ15.000. De stijging van het eindcijfer van hoofdstuk 8 vindt geheel haar verklaring in de nieuwe Militie- wet 1901. Voor het verhoogde militie-contingent in 1902 wordt wegens soldij, kleeding, uitrusting, voeding enz. gevorderd een meer der bedrag van ƒ1.060.400, waar onder echter is begrepen een som van ƒ76.000 voor nachtleger, die als uitgave voor eens is te be schouwen. Tegenover de verhooging der afdeeling Posterpen ad ƒ915.725 staan hoogere inkomsten uit den post- en telegraafdienst tot een geraamd bedrag van ƒ971.500. De stand der financiën is min der gunstig te noemen. De nieu- het eenig levend wezen, dat op haar wachtte. Zij sloeg een zij laantje in, waar door zij een. goed stuk van den kronkelenden weg kon afsnijden en tevens een naderen weg naar het logement was, en vergat haar hond, totdat deze plotseling naar haar terug rende en dicht achter haar mede begon te loopen. Zij was weer tot aan den groo- teu weg gekomen, en »de Arend" was reeds in 't gezicht, toen zij de wending van den weg naar links had bereikt. Misschien was George ook al buiten, evenals zij, hij zag haar misschien en zij dacht aan de teekening, die zij met hem gemaakt had van die weide daar, maar wie kwam daar zoo haastig op haar toegeloopen wie was datzij herkende de bleeke, ontstelde gelijkenis van haar va- we regiering staat voor hoogere uitgaven, veroorzaakt door de kost bare wettelijke maatregelen, onder het vorige Ministerie tot stand gekomen, reeds voor 1902 zware offers van de schatkist, niettegen staande de geldelijke gevolgen daarvan zich voor dat dienstjaar nog slechts ten deele doen gevoe len. De Minister van Binnenland- sche Zaken en tijdeljjk voorzitter van den Ministerraad dr. Kuyper ontving Vrijdag de Boerendeputa- tie ten onderhoud. Prins Hendrik heeft Zater dagavond te 's Gravenhage eene voorstelling bij Barnum en Baily bijgewoond. Bij het binnenkomen werd Z. K. H. door het talrijke publiek, met luide toejuichingen begroet, waarna hij met eenige leden van het militaire huis, plaats nam in een loge, versierd met de Ned. en Amerikaansche vlaggen. Met veel belangstelling volgde de Prins de voorstelling. Bij zijn heengaan speelde het muziekkorps het Wien Neerlands Bloed. De uitvoer van vee naar Bel gië heeft van 16 tot en met 31 der Dat duurde slechts eene secon de en toen was haar de waarheid duidelijk. Wat geleek hij spre kend op hem en wat bestond er toch een onderscheid tusschen die beiden. En zij aarzelde niet lan ger, maar plaatste zich vastbera den in den weg van Philip Ba ring. Met een haastigen, zenuwachli- gen blik waaruit herkenning sprak, ging hjj terzijde, om haar voorbij te gaandoch zij legde hare hand op zijn arm en hield hem staande. Wat is het Wat wilt ge van mij vraagde hij. Zij zag doodsbleek en hare lip pen beefden zoo zeer, dat zij niet kon spreken. Toen riep hij echter zonder eeni- gen weerstand te bieden Aug. bedragen 1658 runderen, 234 varkens, 2269 schapen en 1542 lammeren, totaal 5703 stuks vee. De te 's Gravenhage resi- deerende vertegenwoordigers van vreemde Mogendheden, voor zoover zij lid zijn van den Permanenten Administratieven Raad van het Hof van Arbitrage, ontvingen een afdruk van het aan dien Raadje- zonden beroep van de zijde der vertegenwoordigers der Boeren met kennisgeving vanwege den voor zitter, den Minister van Buitenl. Zaken, dat het voornemen bestaat dit stuk in de eerstvolgende sa menkomst ter tafel te brengen. Van een bijeenroeping der le den van dien Permanenten Raad is echter vooralsnog niets bekend. De Provinciale Staten van Gelderland kozen tot lid van de Eerste Kamer mr. O. W. van Bas ten Batenburg (Kath.), oud-lid van de Tweede Kamer voor 's Herto genbosch. De vacature was ontstaan door dat de heer v. Yvijck tot lid der Tweede Kamer was gekozen. De Koningin-Weduwe van Italië vertoeft thans in ons land. Zaterdag kwam zij van Rotter- Wie zijt ge Wilt ge mij loslaten Ik ben Clara Baring, de dochter van Matthew Baringgij zijt zijn broeder Philip. Laat mij gaan Laat mij los 1 en hij wilde zich los trek ken. Hij boet voor uw misdaad. Hij Laat mij los 1 riep hij nog maals naar den Ulmer ziende, die naast haar stond te grommen. Neenantwoordde zij flinkweg en riep luide om hulp. Maar toen hij haar van zich afslingerde, sprong de hond op hem aan en zette zijn tanden in zijn schouder, knauwde en beet hem overal, totdat hij, na eene vruchtelooze poging om het dier te worgen, viel, en mensch en dier te zaam over den weg rolden. Het was een vreesdij k dam te 's Gravenhage en Scheve- ningen en vertrok van daar naar Amsterdam. ItltJiSKE.VS, 34 September l'JOI Te IJzendijke zal onder lei ding van den heer P. J. Roosen daal een landbouwcursus woiden opgericht, waartoe zich 11 leer lingen hebben aangemeld. Tusschen Aardenburg en St. Kruis liep Zoudag een hond, be spannen voor een kar, waarin een ongelukkig meisje gezeten was, in een sloot, waardoor de inzittende zoodanig van hare zitplaats ge slingerd werd, dat zij een dijbeen brak. A s. Zondag 29 dezer zal te IJzendijke een schietwedstrijd plaats hebben door de aldaar gevestigde scherpschuttersvereeniging. Woensdag komt Koning E- duard van Engeland te Vlissingen aan, ten einde van daar met zijn jacht over te steken. Sluis. Zaterdagmiddag viel het 2jarig dochtertje van een schipper alhier over boord. De moeder sprong het dadelijk ter redding na. Gelukkig werd dit door een na- bijzijnden schipper opgemerkt die gezicht. Zijn gelaat en handen waren gewond en bloedendmaar Clara kon niets doen dan om hulp roepenterwijl de hond steeds wilder werd, totdat het schuim op het bek stond en hij als een tijger bij zijn slachtoffer stond. Maar kwam er dan niemand. Kon niemand haar geroep om hulp hooren Ten slotte slaakte Philip Baring een triumfkreet, hij had zijn re volver te voorschijn kunnen halen en vuurde op den hond nog eens en nog eens totdatwant hij had niemand zien aankomen, hij van achter in den nek werd ge grepen en door sir George van den grond werd opgetild en op do beenen gezet. XX. Toen Philip Baring meer dood

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 1