Binnenland. Gemengd. Ingezonden. schenken aan Keizer Wilhelm fijne Chineesche zijde en andere cadeautjes, die een beeld geven van elke Chineesche kunst en in dustrie in brons, koraal, edelge steenten en porselein. Het ceremonieel met den Chi- neeschen zoengezant in Japan heeft minder voeten in de aard gehad dan dat te Berlyn. De zoenge zant heeft den inhoud van den brief van zijn meester en Keizer aan den Japanschcn Mikado aan den Minister van Buitenlandsche Zaken meegedeeld, en deze vond den inhoud geheel voldoende. De receptie zal nu zonder veel omhaal van eerewachten, die geen eerbewjjzen mogen brengen, plaats hebben. ItKKShE.VS, 13 September 1 !»01 Met ingang van 1 October a. s. is benoemd tot brieven- en tele grambesteller alhier I. La Gasse, thans brievenbesteller te Rozen- daal. Oo.sthiirg. De vrouw van H. alhier viel Woensdag van de zol der, waardoor zij haar been brak. Men vreest voor haar leven. De surnumerair der Post- en Tel. J. H. Voskamp is overge plaatst van Amsterdam naar 1J- zendjjke. De heer H. Joosse, Kon. Marechaussee te IJzendijke is be noemd als gemeente-veldwachter te Slikkerveer (Z. H.) Thans is in België ook de invoer van kuikens verboden, tot wering van de hoender-cholera, die kort geleden in sterke mate onze kippen aantastte. Tot predikant bij de Ger. Kerk B te Oostburg is beroepen ds. S. Bosma te Buitenpost. Men schrijft uit Vlissingen aan het Vad. Van het gezonken stoomschip .Caesar" zijn in het geheel thans ongeveer 5000 dwarsliggers aan stelling bij van een man, die op gehangen werd voor moord. Dat tooneel plaagde mij dagen achter een. Ik zag, hoe hg bijna naar het schavot werd gedragen, ik zag hem staren op zijn eigen dood kist en de ongebluschte kalk bij zijn eigen graf. Ik ging heen en dacht er over na, hoe iemand aan zulk een dood konde ontsnappen. Ik dacht en dacht, maakte ont werp op ontwerp, Frank Lexton, totdat ik een goed denkbeeld kreeg. Reeds veel denkbeelden had ik mg gevormd, maar nog geen als dit. Als andere zonden ontdekt zjjn geworden, dit kon nimmer t vervolgd.) wal gebracht. Het reddingswerk zal niet verder meer worden voort gezet, omdat er niets meer uit het schip te krijgen is. Aurdeuburg. Bij de gebonden internationale tentoonstelling te Ostende is de heer J. van den Berg Hz. alhier bekroond met de zilveren medaille voor zijne in zending Zeeppoeder, merk «Sapel- lo". (Jroede, 12 Sept. Bij de he den mórgen gehouden aanbeste ding van den herbouw van het huis vroeger bewoond door wijlt-n de heer A. de Roo Pz. en ter in richting tot gemeentehuis werd ingeschreven door J. Haartsen voor ƒ2100P. van Roo ƒ2333 J. Kareis ƒ2355; P. C. Mazure ƒ2350 J. van Roo ƒ2360; H. Hoebé ƒ2508; L. Tack ƒ2600. De uitvoering van het werk is gegund aan J. Haartsen. De heer J. Stern te Sluis is benoemd als surnumerair bij de Posterijen en Telegrafie. Aardenburjf. üe voordracht van hoofd der school bestaat uit de volgende heeren E. J. Haan, hoofd der school te Uithuizen, B. Th. Avenarius, onderwyzer te Vlis singen en H. J Zijlstra, onderwij zer aan de Planciusschool te Am sterdam. Ecde. Tot lid van den Ge meenteraad alhier is bij candidaat- stelling gekozen verklaard, de heer C. van Vooren De vacature was ontstaan door het ontslag nemen van den heer A. J. Buijek. Woensdag is in een der prov. booten die te 3.25 u van Vlissingen naar Terneuzen afvoer, een der wielplanken losgeraakt, met het gevolg dat de boot te Borssele moest meeren, en waar het losgeraakte uit de raderkast moest verwijderd worden. Na een uur oponthoud kon zij haar reis naar Terneuzen vervol gen. Alleen eenige vertraging in den dienst van TerneuzenVlis singen en Breskens was het ge volg van dit incidentje. De grenspolitie in Belgisch en Zeeuwsch-Vlaanderen treedt te genwoordig streng op tegen de kikvorschenjagers, om te beletten dat deze nuttige insecteneters ge heel worden uitgeroeid. Twee gendarmes van Stekene ontmoetten, zoo meldt het übld. van Antwerpen, dezer dagen zes mannen die een zwaar geladen wagen bij zich hadden. Bij het zien der gendarmen namen de mannen de vlucht, en de gendar men vonden op den wagen 15 zakken levende kikvorscheu. Zjj brachten die bij den burge meester, die last gaf, ze alle in de vijvers en poelen van Stekene over te schudden, zoodat de ge meente nu weer in het bezit is van een goed leger kikkers. Door de gevolmachtigden van de Zuid-Afrikaansche Republiek en de Oranje-Vrijstaat is namens de Regeeringen dier republieken bij het beheer van het permanen te hof van arbitrage te 's Gra- venhage het verzoek ingediend om tusschen beide te komen in zake de schending van de oorlogsge- bruiken in deu huidigen strijd in Zuid-Afrika. Sedert Zondag werd te Til burg vermist zekere S., 55 jjjaren oud, vader van 10 kinderen. Gisteren vond men het lijk in een kuil. Hij schijnt daarin voorover ge vallen en in de modder gestikt te zijn. De wed. M. in de Brand- steeeg te Utrecht, kreeg een paar dagen geleden des avonds laat nog bezoek van een vroeger buurjon getje, den ldjarigen D., die haar vertelde, dat zijn vader hem de deur had uitgejaagd en dat hij nu niet wist waar hij den nacht zou doorbrengen. Uit. medelijden nam de vrouw hem daarop bij zich in huis en verzorgde hem sedert ge heel belangeloos. Dit schijnt ech ter de goedkeuring van den vader niet te hebben weggedragen al thans gisteren middag omstreeks half drie kwam hij in beschon ken toestand door de steeg en eischte op hoogen toon zijn kind terug. Ongelukkig kwam op dat oogenblik vrouw M. van een bood schap thuis en werd al dadelijk door D. onder allerlei bedrjjgin- gen ter verantwoording geroepen. Daar vrouw M. zich bij den daarop gevolgden twist niet onbe tuigd liet, werd D. ten slotte zoo driftig, dat hij een knipmes voor den dag haalde en haar daarmede een steek in den rug toebracht. Vrouw M. die dadelijk begon te bloeden, werd voorloopig aan het hoofdbureau van politie ver bonden en daarna ter verdere be handeling naar het ziekenhuis ge bracht. De dader had inmiddels gemaakt dat hij weg kwam eu de komst der politie niet afgewacht. Bij dokter B. te Prinsenha- ge kwam gisteren de barbier v. S. om hem te scheren en tevens poe ders voor zijn zoontje mee te ne men. De arts gaf hem die poe ders niet, maar zeide dat v. S. ze maar moest nemen. Ongelukkig nam v. S. een verkeerd doosje, dat morphine bevatte. De barbier liet het doosje door een jongen naar zijn huis brengen en zijn vrouw gaf er het kind dadelijk een hoe veelheid van in, waarop het jon gentje in diepen slaap viel. Toen de dokter zijne vergissing bemerkte, ging hij spoedig per rijwiel naar de woning van S., maar hij kwam reeds te laat't knaapje was reeds overleden. Nabij Rozendaal is een kind van een blokwachter, dat op de spoorbaan speelde, door een snel trein gegrepen en gedood. Te Kaatsheuvel werd het 12-jarig dochtertje van den heer O. Merks door kermisgasten in een wagen gezet en medegenomen. Gelukkig was het gezien door twee wegwerkers, die het meisje hoorden schreeuwen. Zij brachten den wagen tot staan en slaagden er in kind te bevrij den. Onder Rijswijk is een schip persknecht over boord geslagen en verdronken. In 4e steenkolenmijn van Llanbradach in Wales, heeft Dius dagavond in een schacht van de Cardiff Stoomkolen-Maatschappij een ontplof fing plaats gehad, waar bij 10 mannen gedood en velen gewond zijn. Gelukkig was het juist schaft tijd, zoodat reeds vele mijnwer kers den arbeid hadden gestaakt en opgehaald waren Juist op het oogenblik van het ongeluk ging nog een groep werk lui met de lift naar boven en kwam heelhuids buiten. Vijf anderen werden bedwelmd te voorschijn gebracht, maar on gedeerd. Te Oud-Vossemeer is een vierjarig knaapje in een drinkput gevallen en verdronken. In den nacht van Maandag op Dinsdag sprong te Amsterdam, aan de Nassaukade een vrouw te water. Door den heer B. en een agent van politie werd zij nog bijtijds weer op het droge ge bracht. Haar eerste woord was toen «Waarom heb je mij niet laten liggen?" De dochter van Van S. te Prinsenhage (bij Breda) had Zon dag volgens gewoonte medicijnen tegen maaglijden ingenomen. Kort daarna werd zjj ongesteld en moest zij herhaaldelijk braken. Haar vader liet de medicjjnen on derzoeken door den dokter, die het middel had voorgeschreven, en deze constateerde dat phosphorus van luciferskoppen door het drank je gemengd waren. De marechaus sees stelden een onderzoek in en wisten de stiefmoeder van het meisje tot bekentenis te brengen, dat zij die stof in het fleschje had gebracht met het doel haar dochter van het leven te berooven. Te De Wijk is een 18-jari- ge boerendochter bij het water scheppen in de vaart geraakt en verdronken. Te Groningen is Dinsdag middag een verversknecht van de ladder gevallenhij was onmid dellijk dood. Zondagnacht is te Philippi ne de bliksem geslagen in de werkplaats van den timmerman H. De werkplaats met de gereed schappen, die er zich in bevonden verbrandden. Alles was verze kerd. Maandag werd uit de haven te Rozendaal (N.-B.) het lijk op- gevischt van J. Krijntjes, nacht portier bij de firma Janssen, van Weel, Smits en Co., beetwortel- suikerfabrikanten. De man is des nachts vermoedelijk door de duis ternis misleid te water geraakt. Naar de It'tcnt meldt is eeni- gen tijd geleden te Amsterdam een geheime wijnfabriek in volle werking ontdekt. Behalve een handpers en zeven groote week bakken, werden nog zeven verwar mingstoestellen in beslag geno men. In de bakken was aanwezig 4260 liter suikersap, vermengd met in werking zjjnde rozijnen. Van een en ander is procesver baal opgemaakt. Aubert, directeur van den Franscheu Noorderspoorweg, die van Saragossa naar Madrid reisde, bemerkte bjj aankomst aldaar de verdwijning van een portefeuille met 6U00 gld., waarvan nandige zakkenrollers hem ontlast hadden. Te Bleckede, bjj Lüneburg, zijn deze week 19 huizen door brand vernield. Op de werf van William Docfora en Zonen te Palleou, in Sunderland, heeft een brand ge woed, die verscheidene werkplaat sen en veel materiaal in de vlam men deed opgaan en circa een half millioen schade heeft veroor zaakt. Mijnheer de Redacteur Het is zeker wel geoorloofd, naar aauleiding van het schrijven van »een Kiezer" er op te wjjzen, dat na de vrjjwillige ontslagname van het Roomsch-Katholieke raads lid, hetwelk vroeger zitting had, door de parochianen nimmer meer een plaats in den Raad is opge- eischt. Mocht echter achter het schrij ven van «Een Kiezer" eene ne venbedoeling schuilen, dan kan bovenstaande bjj voorbaat strek ken tot opheldering van eene mo gelijke verkeerde gedachte, alsof aan een R. K. geen plaats zoude vergund worden. De tegenwoordige wjjze van het stellen van officiëele candidaten kan ten overvloede er toe bijdra gen aan elk element in dezen van hunne zelfstandigheid te doen bljj- ken. Als «een kiezer" het werkeljjk prijzenswaardig vindt, dat aan een R.-K. een plaats in den Raad toe komt, en deze. gelijk in Oostburg

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2