Er worit ismad: eene dienstbode, Puike Sigaren Vliegenpapier P. I- IMS 18 (Ml J. A. Poissiir Braste. hik sum, Grootste jeneveifabrikant, Twee Dames-rijwielen i MinGraalwaieron Van fles Bsri's ZEEPFOEDEB, Gemengd. Ad verten tiëiï. erlrijghaar Driesseris Cacao ebskstis soort WASCH. onweder, dut gister alhier woedde, sloeg de bliksem door den schoor steen in bij den heer C. van dei- Plas. Na een balk doormidden gesple ten te hebben, baande het hemel vuur zich door het dak een uit weg. Een jongen, die hij de kachel vat, werd een eind de kamer in geworpen, doch zonder eenig let sel te bekomen. Het ons uit Oostburg toe gezonden bericht omtrent de oude en stramme paarden was niet ge heel juist. Ze waren, zooals men ons meldt, erg mak. Waterlaudkerkje. Een paard van den landbouwer v. D., die op het land werkzaam was, werd door den bliksem neder geworpen en bleef bewusteloos liggen; na een poos kon het weder doorwerken. .M'huoildijke. Maandagavond ver maakten zich enkele kinderen met het rijden op de z. g. »kipkarre- tjes"- die gebruikt worden tot aanvoer van grint. Dit spelletje had tengevolgé, dat een jongentje van 6 jaar van een dier karretjes viel en de volgende over zijn been kreeg. Zwaar ge kneusd moest het ventje naar huis worden gebracht. 't Is te hopen, dat dit een lesje moge zijn voor zijn makkertjes, al is het niet te verwonderen, dat dergelijk ongeluk nog wel eens zal gebeuren. A. s. Zaterdag zal te Groede eene groote prijsschieting plaats hebben van de afd. van Volks weerbaarheid. Met het oog op den jaardag van H. M. de Koningin worden daar aan nog eenige festiviteiten toege voegd, zoodat die dag wel niet onopgemerkt zal voorbijgaan. Zondag waren een zestal personen buiten Sas van Gent aan het visschen in verboden water. Een paar marechaussée's die hen wilden bekeuren, werden daar in verhinderd, doordien de vis- Bchers het water inliepen. De politie ging hen achterna en een hunner werd onder water geduwd en zoodanig mishandeld, dat hij een bloedende wonde bekwam. Hij nam zjjn revolver en schoot het af, met het gevolg, dat de visschers op de vlucht gingen en een dezer tevens zoodanig getrof fen werd, dat hjj later is overle den. Heden werd de dader van de mis handeling geboeid naar het huis van bewaring te Middelburg over gebracht. Naar wij vernemen zullen de okergele postzegels van 3 cent met ingang van 1 September ge leidelijk vervangen worden door zegels van dezelfde waarde van zeegroene kleur. Omtrent den in ons vorige nommer vermelden brand te Has selt kan nog het volgende worden medegedeeld De vier verbrande boerenwo ningen zijn waarschijnlijk aange stoken. De verdachte, in hechte nis, is een metselaar uit Zwart sluis, zekere A. 11. v. Z. die op den avond uan den brand lakt om doolde en ook op andere plaatsen, daar waar brand is uitgebroken, gezien is. Een boer vertelde, dat hij v. Z. dien avond nog van zijn erf had gejaagd, omdat hij hem niet ver trouwde. Bij de wed. Snel. wier hoerde- rij het meest aan den kant van Zwolle staat, is het vuur 't eerst opgemerkt; de verbrande huizen stonden alle vier een flink eind van elkaar af, zoodat aan 't over slaan van de vlam van 't eene op 't andere huis niet te denken is. Bovendien staan er nog huizen tusschen, die gespaard gebleven zijn- Het feit moet nog worden ver meld, dat bij de wed. Snel 3 ar beiders sliepen op den hooiberg, die het eerst werd aangestoken. Er stond een ladder tegen den berg en toen de arbeiders door de hitte en den rook gewekt, bemerk ten, dat het hooi brandde en naar beneden wilden gaan langs de lad der was deze weggenomen, zoodat zij. ten einde raad, zich van het hooi moesten laten afvallen. Middelerwijl was het huis en de schuur ook in lichterlaaie ge raakt, zoodat de zes bewoners zich in nachtgewaad uit het raam moes ten redden. Bij G. Nijmeijer, waar zes kin deren waren, heeft men de groot ste moeite gehad ze nog weg te dragen, daar alles reeds brandde, toen de bewoners wakker werden. Het is mogelijk, dat de vermoe delijke dader niet wel bij 't. hoofd is. Men had hem denzelfden a- vond in Hasselt, waar hij in ver zekerde bewaring werd gehouden om zijn vreemde handelingen, los gelaten. De politie en de marechaussee hebben een onderzoek naar de zaak ingesteld. De vier hofsteden met inboedels en hooi waren alle verzekerd. In het Evangelisatiegebouw te Zierikzee is een brandje geweest, waarover de Z. Niude het volgen de weet mede te deelen De man, die des avonds om streeks negen uur den brand ont dekte, wendde onmiddellijk po gingen aan oui dien te blusschen. De deur van de woning werd geforceerd en bij binnentreden zag men terstond, dat hier de toeleg bestond om kerk en woning aan de vlammen prijs te geven. Ge lukkig. dat die toeleg in tijds ver ijdeld is geworden, en dat de brand in zijn geboorte gesmoord is. De gevolgen waren anders bij den fei len wind, die er woei, niet te overzien geweest. Het plan van den brand was slim bedacht. Dat de rekening faalde, is vermoedelijk te wijten aan een vergissing. Men had in verschillende ver trekken wekkers geplaatst, en deze door middfl van draden verbonden met brandende petroleumlampen. De lampen waren zoodanig ge steld, dat zij, wanneer de wekkers afgingen, subiet moesten kantelen en op den grond vallen. Bovendien was, indien tenge volge van den val de lamp mocht uitgaan, uan de lamp door middel van een draad een ander licht bevestigd, waardoor de petroleum die zich door den val op den grond zou verspreiden, moest vlam vatten. Nu stonden van de zeven wekkers zes op elf uur, terwijl de zevende die in de kerk was ge plaatst, op kwart voor negen was gesteld. Zeer waarschijnlijk is dit een vergissing geweest. Vermoe delijk heeft de dader bedoeld den wekker te plaatsen op kwart voor elf. Aan die dwaling is dan ook waarschijnlijk te danken, dat de brand verijdeld is en mogelijke groote rampen zijn afgewend ge worden. De voorganger van de kerkelijke richting, die in het kerkgebouw oefent, de heer Arie Weltevreden, is voortvluchtig en is ondanks de ijverige nasporingen van justitie en politie nog niet kunnen gevat worden. Wel wachtte hem tel kens als de tram moest aanko men een hem allesbehalve welge zinde menigte op, maar wie niet kwam, het was Arie Weltevreden. Aan de kazerne te Geertrui- denberg vervoegde zich des nachts een sergeant die drie maanden ge leden met twee korpoiaals van daar was gedeserteerd. Hij had in dien tijd heel wat ellende be-* leetd. liet plan van deze drie was oin dienst te nemen in het Engelsche leger, en, als zij op het oorlogs terrein waren aangekomen, over te loopen naar de Boeren. Dat doel hebben zij niet kunnen be reiken. De Engelsche consul te Antwerpen, bij wien zij zich aan meldden, wilde hen noch aanne men, noch overtocht verschaffen. Na in Antwerpen vergeefs te hebben getracht werk te vinden, ging de sergeant in dienst bij het Fransche vreemdenlegioen. Maar daar vond hij het nog minder aan genaam, en deseiteerde hg hen ten tweede male om terug te kee- ren naar Holland In een ellen- digen toestand werd hij opgeno men. De beide korporaals heb - ben werk gekregen op een Ant werpsche cementfabriek. Een jongen, die den spoor wegoverweg bij de Schoontjeslaau te Haarlem wilde oversteken, ter wijl de boom was neergelaten, is door een trein gegrepen en ver pletterd. ëlanilelsbcriclitcn. Rotterdam 2l3 Augustus. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 6.75 a f 7.6U, oude f 7.00 a f 8.50, Rogge f 4.75 a f 5.25. Gerst f 4.65. a f 5.20, Ha ver f 2.75 a f 3.50 Bruine boo- nen f 0.00 a f 0.00, witte f 0.00 a f 00.00 Kookerwten f 8 25 a f 9.40, Voererwten f' 8.50 a f 9.50. Koolz. f 9.00 af 10.00, puike soort f 0.00 a f Zeeuwsche Aardappelen 0.00 a 0.00 de H. L. Veemarkt. Koeien le qual. 33 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 24 c. Ossen le 33 c. 2e 27, 3e 23 c. Stieren le 00, 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 43, 2e 38, 3e 33 c. Schapen le 22, 2e 19 c. Lamm, le 33, 2e 30, 3c 27 ct. Varkens le 25, 2e 22, 3e 20 ct., alles berekend per halve K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.50 a f 47.95 Eng 1 pd. St. f 12.02 a f 12.11» N.-Amerika 1 Dollar f 2.43. H oog wa te rge tij IS res k e n s DAGEN. voorm. nam. Woensd 28 Aug. 12.10 12.34 Donderd 29 12.49 1.13 Vrijdag 30 1.37 2.01 WEERBERICHT. 28 Aug. 1901 wordt verwacht Matige tot krachtige N.-W. wind, bewolkte lucht. Omtrent weerstoestand kan niets worden medegedeeld. Weinig verandering in temperatuur. Heden «verleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Over- Grootmoeder Mej. .11 WEKE VAX MALE, in den ouderdom van 76 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, P. MONJÉ. Brkskkns, 25 Aug. 1901. Heden «verleed tot onze droefheid, na eene on gesteldheid van 1 dag, ons innig geliefd dochtertje FRAXCIXA CORNELIA, in den ouderdom van 7 maan den. Groede, 26 Aug. 1901. A. CASTELEIJN-Skki.É. SCHIEDAM. Werkt onder controle van het Gemeente-Bestuur van Schiedam waardoor de echtheid van de je never wordt gewaarborgd. De verpakking is voorzien van het Stedelijk waarborgmefk. AGENT voor het Vierde Di strict van Zeeland: bij A. LUTEIJN-Eiiasmus, Dorp straat, Bresken s. een gebruikt voor 25, en een zoo goed als nieuw voor 50 gulden te koop bij j. van den berg iizn., Aakoenburg. in verschillende prijzen. MEDE TE BEKOMEN: in soorten. Aanbevelend, HET FEIT DAT in alle Wereldstreken met succes geïmporteerd werd en de consump tie toeneemt, bewijst voldoende welk een voorkeur overal aan Slriessen's Oacao boven de vele andere soorten ge schonken wordt. Ilaagsche hopjes, Tabletten met gezichten, enz. I. BRAKMAN-De Smit, Breskeus. Oranje-verpakking, is ongeëvenaard in kwaliteit en prijskan gebruikt worden voor alle mogelijke GOEDEREN. Probeert zc toch voor de C. 1 Breskeus.

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 3