32.75 o. a. ten name van Aer- nouts, vernielden noch waarvoor uitbetaald noch de handteekening van dezen, doch is geteekend dooi den gem.-ontvunger. Alleen de laatste nota bevat de enkele om schrijving: wegens maailoon van het kerkhof, doch meer ook niet. Dhr. Carpreau zeide, dat dit reeds jaren zoo gaatals de lui gewerkt hebben krijgen ze dat loon bij voorschot van den ont vanger en deze mandeert dit als bij voorschot betaald. Iudien dit reeds zoolang bestaat, is het, zeide dhr. Hendrikse, toch hoog tijd, dat hieraan een einde komt; hij zou gaarne zien, dat daartoe bons werden uitgegeven en bijeengevoegd konden strekken als bewijs voor de uitgaaf. De commissie achtte zich ver plicht te wijzen op de aanschaf fing van 2 uniformpetten ii ƒ3. elk voor den gem.-veldwacliter, wijl het toch immer de bedoeling is geweest slechts één per jaar te nemen. Een nota van wijlen burgemees ter de Vos wegens voorschot van loonen o. a. aan den gem -veld wachter en de geul.-arbeider elk a ƒ2.50 wegens het onteigenen enz. verbranden van goederen in eeue woning waarin de typhus had geheerscbt, kwam der commissie ongemotiveerd voor. Beiden ge nieten een goed salaris en, als in dienst der gemeente staande, moe ten ze niet afzonderlijk betaald worden voor werk in dienst der gemeente. De voorz. deelde mede, dat deze uitgaven vermoedelijk slaat op de schoonmaak voor verbranding en onteigening kent de wet op de besmettelijke ziekten het recht toe deze uitgaven bij het rijk te de- clareeren. Dhr. Hendrikse wees er op, dat de nota uitdrukkelijk aanmerkt onteigening en als geen vergoe ding aan het rijk gevraagd is, is dat ook weer een verzuim. De secretaris zeide dat de vo rige burgemeester van meening was, dat dit niet vergoed zoude worden. Betrekkeljjk eene nota a ƒ39 wegens uitkeering van armengeld, werd medegedeeld dat ondanks een besluit tot opzeg, de uitkee- Hij nam het halssnoer uit de zelfde leeren tasch, uit welke hij de banknooten had gehaald en zeide Is u dit voldoende Ja. Geef mij nu antwoord op twee vragen, en als ge mij naar waarheid antwoordt, zal ik uwe vrouw worden. Ik zal u, als ge wilt dui zend vragen beantwoorden, was zijn antwoord. Neen, ik wensch er slechts twee te doen. (Wordt vervolgd.) ring over het eerste kwartaal nog zal verschuldigd zijn het overlij den van de bedeelde heeft er thans een einde aan gemaakt. Van de verplegingskosten van het kiud van M. de Bree is geen kwitantie. Opheldering werd ge vraagd over de aanschaffing van 250 stuks Leerplichtwetjes. De secretaris antwoordde dat deze aan de ouders zijn uitgereikt. Naar aanleiding van de vergoe ding voor herhalingsonderwijs ves tigde dhr. Hendrikse de aandacht van den voorzitter op de omstan digheid dat het herhalingsonder wijs alhier beurtelings gegeven door de onderwijzers en dat thans aan de beurt zijn de heeren Del- laert en Andriessen. Met een beroep op eene goede controle op de administratie be sloot de commissie haar rapport, waarna de rekening met een ba tig saldo van 1>75.83S voorloopig werd goedgekeurd. Daarop werd namens de com missie belast met het onderzoek naar de middelen tot dekking van het tekort ad ƒ114.39 der feest commissie bij de installatie van den Burgemeester, door den heer Carpreau rapport uitgebracht. De commissie was bij haar onderzoek gekomen lot de conclusie dat alle uitgaven behoorlijk gestaafd zijn. Aanmerkingen te maken nu de zaak er eenmaal ligt, kan het te kort niet dekken; het is wel jam mer dat een en ander te breed is opgezet, maar ook dat is eenmaal zoo. De commissie veroorloofde zich eene enkele opmerking, die wellicht voor het vervolg zijn nut kan hebben, nl. dat voor een rij tuig dat een uur dienst heeft ge daan ƒ7 is gerekend. Ten slotte concludeerde zij tot het toestaan eener subsidie uit de gemeentekas tot bestrijding van dat tekort. Dhr. Hendrikse meende even eens dat er wat ruim ingebeten wastevens stelde hij er prijs op, bij deze eene opheldering te ge ven, waardoor het verwijt dat de heer Dellaert te ruim heeft ge sneden in het leêr der gemeente, kan opgeheven wordenimmers op de vraag van Dellaert hoeveel voor zulk een rijtuig zou kunnen gerekend worden, antwoordde een der leden van de feestcommissie »Zet er maar f 7.— voor." Het voorstel werd daarop aan genomen. Alsnu kwam aan de orde de artikelsgewijze behandeling van de ontwerp-verordening Hoofd, om slag. Die omslag zal geheven worden tot een maximum van ƒ6000, na dat dhr. Hendrikse uitdrukkelijk had doen uitkomen niet te kun nen meewerken tot de heffing van een aanslag tot dat bedrag en na dat hem de verzekering was ge geven dat de maxima ook niet geheven wordt dan in uiterste noodzakelijkheid, en alsdan in dit speciale geval geene daartoe strek kende wijziging in die verorde ning behoeft aangebracht te wor den. De aanvangssom waarvan om slag geheven wordt is ƒ350. Bij het artikel, houdende de be voegdheid tot aftrek van de ver plichte storting eener premie in eene of andere verzekering-maat - schappjj stelde dhr. Hendrikse voor ook de premie te mogen aftrek ken gestort in particuliere levens- verzekerings maatschappijen op grond er van, dat bij gemis eener algemeene verplichte verzekering, particulieren daardoor hoogere pre- miën moeten betalen en dus in dezen niet achtergesteld moeten worden, bij hen die daartoe ver plicht zijn. Dhr. Carpreau kon het billijke van dien aftrek van particuliere preiniën niet inzien, vooral niet als die wat hoog liepen en van invloed zouden kunnen zijn op de lagere aanslagen. Dhr. Hendrikse toonde niettemin het billijke daarvan in den bree- de aan, tengevolge waarvan werd goedgevonden de aftrek aan te ne men en wel tot zoodanig bedrag als door den raad zal worden goedgekeurd. Voor noodzakelijk levensonder- boud wordt ƒ300 afgetrokken, zoodat de in de le klasse aange- slagenen zullen te betalen hebben naar een belastbaar inkomen van ƒ50.— Het stelsel der eigen aangifte werd minder gunstig geoordeeld en mitsdien uit de verordening ge licht. Ook dat der toelichting van de reclames te stellen in handen eener raadscommissie werd overgebracht naar het college van B. en W. De vaststelling der verordening werd aangehouden tot de volgende zitting, evenzoo de verordening op de vleeschkeuring. Aan Ged. Staten zal worden bericht dat de raad geen bezwaar heeft aan den burgemeester het recht tot. uitwoning toe te staan tot 1 Nov. a. s. Daarna werd de zitting geslo ten. De Belgische veesmokkelaars zijn door het treurig ongeval Za terdag een hunner overkomen niet afgeschrikt en zetteu hun gevaar lijk bedrijf voort Dinsdagmorgen trokken weer I I smokkelaars van de Nederlandsche gemeente Koewacht over de gren zen om een viertal schoone melk koeien frauduleus in België te voeren. Een half uur van de grens ont moette de troep een viertal amb tenaren, die hun toeriepen de koeien los te laten. Toen hieraan niet werd voldaan ontstond een ge vecht, waarbij de ambtenaren van hun revolvers gebruik maakten. De smokkelaars kozen nu het hazenpad, de koeien met zich meevoerende. Sluis. De heeren Jac. van den Berge onderwijzer te Ellekom bij de Steeg (Geld.) en J. A. Steinz, id. te Katwijk aan Zee, behaalden deze week de akte voor de Frau- sche taal. Vlissingen heeft dezen zo mer weer een zeer druk bezoek van Belgische pleizierreizigers. Geen Zondag gaat er voorbij dat niet enkele booten aankomen en ook in de week ziet men meer malen dergelijke booten. Boven dien is het aantal Belgen dat met de provinciale booten via Terneu- zen en Breskens een bezoek aan Walcheren brengt, zeer groot. Ook Middelburg trekt een be langrijk deel dezer touristen tot zich, vooral Donderdags als het in de Zeeuwsche hoofdstad marktdag is. brengen velen een bezoek aan die gemeente, waardoor zij dan aanstonds gelegenheid vinden om de eigenaardige Zeeuwsche kleeder- drachteu te bewonderen. Middelburg, 9 Aug. Aan het gebouw van het Provinciaal Be stuur had heden de aanbesteding plaats van het maken van twee sluisdeuren en andere kunstwer ken en het uitvoeren van grond en andere werken. Ingekomen 8 biljetten waarvan het laagst was ingeschreven door A. Medaets en H. Clercq te Schaer- beek en Uccel (B.) voor ƒ968.989. De raming bedroeg ƒ990.000. Oostburjf, 6 Aug. Heden sloeg een paard van mej. de Wed. H. met een ploeg op hol. Het paard liep met ploeg en al naar huis, wat het ongelukkig gevolg had dat paard en ploeg onder een wiek van een molen terechtkwamen, waardoor deze wiek afsloeg. Het paard zal vermoedelijk een oog moeten missen. Geslaagd voor de Hoofdak te de heer van Oosten uit Aar denburg. Oostburg. 8 Aug. Heden mid dag reed een voer haver langs de openb. school. De tram kwam in aanraking met dat voer, waardoor het voer in de goot geraakte en verscheidene ramen van het school gebouw verbrijzelde. Zondagmiddag, tusschen half zes en half zeven uren, zag men te Rotterdam plotseling een man, enkel met een hemd aan, lustig rondzwemmen in het water aan Pompenburg, waar hij voor het publiek, bij honderden vertegen woordigd, proeven van bekwaam heid in de zwemkunst aflegde. Die man, genaamd W. v. G., 28 jaar oud. in de Hugo de Groot straat wonende en bootwerker van beroep, was de Tweede Lombaard straat uit komen loopen en, na zich op zijn hemd na ontkleed te hebben, juist voor die straat te wafer gesprongen. Wel een uur lang zwoui hij daar rond, trots een groot aantal politieagenten, waarbij ook een inspecteur. Te vergeefs trachtten zij hem met een roeiboot te bereiken. Nu eens zat de zwemmer op een houtvlot in de Rotte, waartoe hjj onder de Langebrug door was gezwommen, dan dook hij plotseling onder en verscheen onverwachts op een an der punt, om op een schuit te klonteren. En maar aldoor stroom de een kijklustig publiek toe. Het was een spektakel van ge weld, waartegenover de politie agenten, heen en weer dravende langs den kant, vrijwel machte loos stonden. Aan goeden raad, den zwemmer toegeschreeuwd om hem uit handen der politie te houden, ontbrak het niet. Toen v. G. er ten laatste genoeg van had, zwom hij aan den Pompen burg naar den kant, behulpzame handen hielpen hem op den kant en hardloopende ging het nu de Tweede Lombaardsiraat in, waar hij bij een kennis binnenshuis verdween. Hem achterna rende een ontzettende menschenmassa, waaronder een groot aantal poli tieagenten, welke laatste hem la ter uit het zolderkamertje, waar hij een toevlucht vond, haalden, en hem, behalve met een hemd, nu ook met een broek gekleed, naar het politiebureau in de Lan ge Torenstraat brachten. Ook nu weder deden eenige honderden hem daarheen uitgeleide. Op dat po litiebureau heeft de zwemmer zijn droge kleeren kunnen aantrekken, waarop hij weggestuurd is, terwijl hem een bekentenis voor zijn over treding te water is aangezegd. Eerst toen keerde de rust in die stadswijk terug. Te Appelscha werd een ba dende jongen door een snoek in de kuit gebeten en wel zoo erns tig, dat de geneesheer de wonde moest naaien. -- Dinsdag is aan den Vink- weg bp Leiden een 6-jarige knaap, die op een der treeplanken van de stoomtram was gesprongen en er afviel, overreden. Hij is per bran card naar het Academisch Zie kenhui» vervoerd, waar hp kort daarna is overleden. Zondag is een trein, die het station te Keulen met groote snel heid binnenkwam, op een stutblok geredendoor den schok werden 11 reizigers en een beambte licht verwond. Maandag heeft een geweldi ge brand gewoed in de dokken van Gent. Een der entrepots is afgebrand en een vijftiental zwaar geladen spoorwagens gingen in de vlammen op. De schade aan goe deren bedraagt een kwart niilli- oen guldens. Een spoorwegarbei der werd gevaarlpk gewond by een poging om de wagens weg te krijgen.

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2