Gemengd. Het beeft H. M. der Konin gin behaagd, bij besluit van 30 Juli 1901 no. 41, met ingang van 31 Juli 1901. lo. op het daartoe door hem gedaan verzoek, den heer mr. H. Goeman Borgesius, eervol ontslag te verleenen als Minister van Bin- nenlandsche Zaken, met dankbe tuiging van de vele en gewichtige diensten door hem aan H. M. en aan -len lande bewezen 2o. te benoemen tot Minister van Binnenlandsche Zaken den heer dr. A. Kuyper, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal alsmede, bij besluit van 30 Juli 1901 no. 42 lo. met ingang van 1 Augus tus 1901 op het daartoe door ben gedaan verzoek, een eervol ontslag te ver leenen aan de heeren mr. W. H. De Beaufort, als Minister van Buiteulandsche Za ken mr. P, W. A. Cort van dei- Linden, als Minister van Justitie; jhr. J. A. Röell, adjudant in bui tengewonen dienst van II. M. de Koningin, als Minister van Marine; mr. N. G. Piersou, als Ministei van Financiën luitenant-generaal A. Kool, ad judant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, als Mi nister van Oorlog C. Lely, als Minister van Wa terstaat, Handel en Nijverheid J. T. Cremer, als Minister van Koloniën met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hen aan H. M. en aan den lande bewezen; 2o. te benoemen met ingang van 1 Aug. 1901: tot Minister van Buitenlandsche Zaken mr. R. Melvil baron van Lynden, secretaris-generaal van het Permanente Hof van Arbitrage, lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal tot Minister van Justitie, mr. J. A. Loeff, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal tot Minister van Marine, den gepensioneerden vice-admiraal G. Kruys, oud-Minister van Marine tot Minister van Financiën, mr. dan verongelijkt? Wij waren tweeling-broe ders en doordat wij zooveel op elkaar geleken, waarover zich meerderen hebben verbaasd dan gij, nestelde hij zich in het hart van het meisje, dat ik beminde, maakte gebruik van mijne afwe zigheid met mijn regiment, de lafaard die hij was, en veroverde haar voor zich zelf. Hij zeide mij niets van zijn huwelijk, totdat ik terug kwam en haar vond als zij ne vrouw. Toen antwoordde hij, dat hij niet wist, dat ik haar be minde, n««r die hij was. rvolgd.) J. J. I. Harte van Tecklenhurg, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal tot Minister van Oorlog, den gepensioneerden luitenant-generaal J. W. Bergansius, adjudant in den buitengewonen dienst van H M. de Koningin, oud-Minister van Oorlog tot Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, mr. J. C. de Marez Oijens, administrateur aan het Departement van Water staat, Handel en Nijverheid tot Minister van Koloniën, jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, burgemeester van Amersfoort, lid van de Eerste Kamer, der Staten- Generaal. I1RCSKE.VS, 2 Augustus 1001 Er heerschte Dinsdagavond eene prettige drukte in de nabijheid van het repetitie-lokaal der beide alhier gevestigde muziekgezelschap pen. Immers «Hosanna" stelde zich op ten einde den heer H. Weijk- man en diens echtgenoote bij ge legenheid van hunne 45jarige echt- vereeniging eene serenade te hren- gen. De heer A. F. Wisse compli- menteeide het feestvierende echt paar en de familie namens de ver- eeniging, waarvoor de heerWeijk- man zijnen welgemeenden dank uitsprak. Nadat nog enkele nummers wa ren uitgevoerd, deed ook «Uithet Volk-Voor het Volk" van zijne belangstelling blijken, door het brengen van een muzikale groet, die nader onder woorden werd gebracht door den voorzitter A. du Burok. Ook op diens gelnkwen- schen namens het gezelschap volg de een woord van dank, voor de hulde hen gebracht, een hulde, die hij aanvaardde als blijk van be langstelling van de zijde der bur gerij in het algemeen, in wier belang de heer Weijkman hoopte nog lang werkzaam te kunnen zijn. De besturen der muziekvereeni- gingen werden ten huize der ju bilarissen en de werkende leden in de Wilhelmina-Bewaarschool ruim onthaald. Men meende het echter hierbij niet te moeten laten en nadat de fakkels waren ontstoken werd eene gecombineerde muzikale wandeling door de gemeente gemaakt, waarbij afwisselend een pas-redoublé door de beide gezelschappen werd ge blazen. Omstuwd en gevolgd door een talrijke menigte werd in de meest opgewekte stemming de tournee gedaan en men kan gerust aan nemen, dat deze eendrachtige sa menwerking bijzonder in den smaak viel. Bij den terugkeer werd nog het «Wien Nèerlands bloed" gecom bineerd ten geboore gebracht als mede een pas-redoublé, waarna de stoet ontbonden werd. Als vrucht van die samenwer king is o. m. het geven van een gemeenschappelijk concert op het marktplein op heden avond bij gelegenheid van Hr. Ms. Emma's jaardag, Dinsdagavond had ten huize van den heer Besemer ten behoe ve van den heer V. de Jaeger al hier de aanbesteding plaats van het afbreken en wederopbouwen van de herberg «Stad Vlissingen" thans nog bewoond door J. Fran- foise, waarvoor werd ingeschre ven door de heeren Anth. Monjé voor ƒ3350, J. P. W. Besemer ƒ3271, A. P. van de Sande 3215, L. Maas ƒ3157, P. Monjé ƒ3147 en P. van Hou- te ƒ2950, wien het werk is ge gund. De gisterenmiddag gehou den vergadering van den Gemeen teraad werd bijgewoond door 5 leden de heeren P. Monjé en P. Risseeuw waren afwezig. Ingekomen waren een tweetal missives van Ged. Staten houden de kennisgeving der goedkeuring van het raadsbesluit tot toeken ning eener gratificatie aan de bri gade-maréchaussee wegens bewe zen politie-diensten ten bate der gemeente, en dat tot heffing van een hoofdeljjken omslag tot een bedrag van ƒ2999.74. Aan deze gemeente zal over eenkomstig de wet van 24 Mei 1897 een bedrag worden uitge keerd van ƒ2993.41. De geloofsbrieven van de her kozen raadsleden Weijkman en De Hulster werden onderzocht, in or de bevonden en tot toelating der herbenoemden besloten. Het kohier van de hondenbelas ting werd voorloopig vastgesteld met 26 aanslagen der 2e en 49 der le klasse Goedgekeurd werd de rekening van het Alg. Armbestuur in ont vang op ƒ212.55 en in uitgaaf op ƒ101.08. Als lid van genoemd armbestuur werd met algemeene stemmen be noemd de heer Jac. van Kampen. Het aandeel in de begrooting voor de schutterij werd voor deze gemeente vastgesteld op ƒ17.49. De staat van oninbare posten op den hoofdelijken omslag over 1900 werd vastgesteld op ƒ30,66, waarna de gem-rekening werd aangeboden in ontvang op 11783.60 en in uitgaaf op 11170.995, welke gedurende 14 dagen voor een ieder ter visie zal worden nedergelegd. Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Juli ingelegd ƒ7819.245, terugbetaald ƒ6847.55. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het num mer 3385. De jl. Zondagmorgen in de Ned. Ilerv. Gem. alhier gehouden Transvaal-collecte ten belioeve der vrouwen en kinderen bracht op ƒ16.265, welk bedrag door den predikant, ds Meeuwenberg, is opgezonden aan Z. H. E. den Staats president Kruger. In opdracht van Z. H. E. is op de toezending van dit bedrag een innige dankbetuiging ontvangen, ook voor het blijk van sympathie door het houden dezer collecte be toond. Muis. Onder deze gemeente doen zich gevallen van vlekziekte voor onder de varkens. Sluis. De kapt. luit ter zee P. A R. Hennequin is in de mari tieme directie te Amsterdam ge detacheerd, met bestemming om met ingang van 16 dezer als chef van den stat der zeemacht op te treden. Aardenburg. Aan het R. K. parochiaal armbestuur alhier is door wijlen Mej. M.. L. de Munck- Pieren de som van ƒ1000 gele gateerd. Cudziilltl, 30 Juli. Bij de heden gehouden herstemming voor een lid van den Gemeenteraad is ge kozen de heer P. van Cruijningen met 61 stemmen. Op den heer Iz. Leenhouts wa ren 59 stemmen uitgebracht. Onder Retraucheiueut is j.l. Zaterdag bij het onweder een rund van den landbouwer D. Luteijn van Zuidzande doodelijk getroffen, terwijl Zondag een schaap van Abr. Moggré te Cadzand werd dood geslagen door het hemelvuur. Een gehouden vergadering van de mineraalwaterfabrikanten in het kanton Oostburg, heeft tot resultaat gehad dat besloten werd tot oprichting van een bond ten doel hebbende een algemeen ge lijke prijs in het leven te roepen. De heer J. van den Berg te Aardenburg werd president, A. M. van Noppen van Oostburg se cretaris en J. van Male van Bres kens, penningmeester. Sluis. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier, is als predikant beroepen de WelEerw. heer ds. Rozemeijer te Valburg (Gelderland.) Sluis. Donderdagmorgen omtrent 7 uur kwam alhier de pleizier- boot «Stad Sluis" van de heeren Van der Klooster Co., met on geveer 150 passagiers aan, allen inwoners van België en op een enkelen na woonachtig te Oost- kamp. Na hier een oogenblik te hebben vertoelt, werd de reis per tram voortgezet om daarna de Middelburgsche kermis bij te wo nen. Des avonds omstreeks 9 uur keerden zij met bovengenoemde boot van hier weer naar hunne woonplaatsen terug. Te Amsterdam is weer een verschrikkelijk geval van kinder mishandeling ontdekt. De Telegraaf vertelt er o. a. het volgende van In de Nieuwe Kerkstraat 62 woonde op de 3e verdieping een zekere Lemson, een man van om streeks 40 jaar, die samenleefde met een jonge vrouw, die een kind, een |meisje van omstreeks 21/3 jaar, te haren laste had. Dit kind was blijkbaar den man een doorn in het oog en de onverlaat ontzag zich niet het arme schaap herhaaldelijk te mishandelen, zoo erg, dat zelfs de buren er zich mede bemoeiden. De man sloeg het kind erbarmelijk en buren van den overkant moeten zelfs gezien hebben, dat de hartelooze kerel het kindje uiet het hoofd tegen de vensterbank beukte. De moeder van dit kind, die zelf ook wel eens aau mishandeling van de zijde van Lemson bloot stond, liet dit ge willig toe. Ook de laatste dagen, vertel den de buren, werd het kind weer geslagen en toen nu Maandagmid dag de vrouw met het kind op straat kwam, bemerkten de buren, dat de armpjes van het arme meis je bont eii blauw waren en dat het lichaam op verscheidene plek ken ernstig gewond was. Het kind werd in het Israëlie- tisch ziekenhuis ter verpleging opgenomen en de politie met het gebeurde in kennis gesteld, wat tengevolge had, dat de man on der een grooten toeloop van volk voorloopig in arrest werd geno men. Naar men nog wist te vertel len, is Lemson gehuwd en moet hij buiten Amsterdam een vrouw en vier kinderen hebben. Dinsdagmiddag is, naar het N. v. d. 1). meldt, op de Heeren gracht te Amsterdam een klein straatgevecht geleverd, waarbij de bekende tegenzin in alle nieuwig heden zich weder sterk deed gel den. Men herinnert zich den tijd toen het rijden op een rijwiel wel eens levensgevaarlijk kon zijn thans openbaart zich eene groote anti pathie tegen de automobiel. Met een kalm gangetje van 5 tot 6 K.M. schoof een auto, waar in vier personen zaten, over de Heerengracht. Even voorhij de Hartenstraat gebeurde toen het ac cident. dat oorzaak was van de heele historie. Een fietsrijder, die langs den waterkant reed, stak plotseling de straat over naar den huizenkant. De chauffeer, blijkbaar door de ze beweging verrast, kon niet zoo tijdig stoppen, of de auto raakte het achterwiel van de fiets, waar door de rijder kwam te vallen en zich eenigermate bezeerde, terwijl

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2