Gemengd. Oostburg. Tot predikant bij de tier Gem. kerk B alhier is be- loejen ds. J. A. de Vries, te Fij- >aa c. Ziidzunde. Ds. G. van Dis, is voornemens om op Zondag 25 Augustus a. s. zijne afscheidsrede te houden en op Zondag 1 Sept. d. a. v. te Zaamslag zijn intrede te doen; hij zal bevestigd worden door ds. J. P. van Melle van Kra- lingeu. De heer G. A. Vorsterman van Oyen hoofd der school te Aar denburg heeft tegen 1 September a. s. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Sluis. De restauratie van het stadhuis nadert hare voltooiing. Deze week zijn de meubels daar voor hier aangekomen, een ge schenk zooals reeds vroeger ge meld is van den heer Mr. P. C. J. Hennequin te Aardenburg aan zijne geboorteplaats. De meubels in den stijl van Lodewijk XIV, vervaardigd in de meubelfabriek van Belderok van Roo te Middelburg zien er keurig en zeer solied afgewerkt uit. Op de zuidelijke ponton te Vlissingen is men vanwege den weterstaat begonnen met het ma ken van een paviljoen, ten dienste van Vorstelijke personen, die daar landen. De firma Neelmeijer te Middel burg is met de uitvoering belast. Te Driewegen (Zuid-Beve land) is een arbeider in het veld door een zonnesteek getroffen en aan de gevolgen overleden. De heer R. de Hondt te Eede is benoemd tot tijdelijk on derwijzer te IJsselstein. soon niet, over wien hij zoo even sprak en wien te vinden, zooals hij zeide, hun beider doel moest zijn. Een paar minuten later kwam de dochter van den waard binnen met twee brieven. De eene gaf zij aan sir George met de opmer king, dat hg gebracht was door een bode van Olmen bof. Deze is niet voor mij, zeide George, eenigszins verstoord, want hij herkende het schrift van Cla ra Baring. Deze brief is geadres seerd aan kapitein Frank Lexton. O, neem me niet kwalijk, meneer? zeide het meisje, die is voor den anderen heer, die hier logeert. Deze is voor u, meneer. Ik vergiste mij. Dit zeggende, stak zg hem den anderen brief toe en ging met den eersten naar eene kamer, op de eerste verdie ping, welker openslaande deuren op den tuin uitkwamen en waar door Lexton zoo juist was binnen getreden. (Wordt vervolgd.) Te Haaien (N -Br.) is de groentehandelaar J. v. d. B. treu rig om het leven gekomen. Het paard voor zijn wagen sloeg op hol. B. viel van den wagen en geraakte er onder, wuarbij de wielen ovei hem heen 'gingen. Hij bleef op de plaats dood. Een jongmensch uit Gouda, Th. K alleen aan boord van een vaartuig van den Waterstaat, on - der Ouwerkerk aan den IJsel be last met het doen van wateropne mingen, werd Dinsdag vermist. Bij onderzoek werd zijn lijk uit de rivier opgehaald. Dinsdagmiddag is te Schie - dam een 8jarig knaapje, vischjes willende vangen, in de Lange Ha ven gevallen zijn kameraadje ging een agent van politie waarschu wen maar nadat deze het kind had opgedregd, bleek het reeds overleden. Toen Woensdag een wagen van de gebr. K. te St. Annaland veldwnarts reed oui karwij te ha len sloegen door een onbekende oorzaak de paarden op hol en ren den in woeste vaart voort, totdat een boom, die tnsscben de paar den in was gekomen, den wagen tot staan bracht. Een der drie personen, die er op zaten, geraak te met zijn been beklemd en sloeg door den hevigen schok met zijn hoofd tegen den boom. Erg ver minkt en gekneusd werd de man, zekere A. K. 65 jaar oud in be- wusteloozen toestand thuis gebracht waar hij spoedig overleed. Een zesjarig jongetje van H., te Uitgeest, had Dinsdagmid dag de onvoorzichtigheid achter op een der veeren van een in be weging zijnd rijtuig te klimmen. Het kind geraakte met zijn hoofdje tus-chen de spakeu, èn was bijna onmiddellijk dood. Te New-York alleen heeft de hitte in een week tijd aan 989 menschen het leven gekost. Het is thans over hel geheele land koeler. Op een plaatsje bij Meehe- len werd in den nacht van Zon dag op Maandag eene vrouw Ver linden door een onweer gewekt. Daar zij wegens de warmte alle ramen opengelaten had, stond zij op om die te sluiten. De man, een landbouwer, op zijne beurt wakker wordende en gedruisch hoorende op het erf, dacht aan dieven, nam ziju ge weer, en een gedaante uit den stal ziende komen gaf hij vuur. Zijne vrouw, in 't hart getrof fen, viel met een gil dood neder. Tengevolge van de warmte en het overmatig drinken van water werd Vrijdag de 38jar'ge J. Timmerman te Staphorst in het land bijna dood gevonden. Naar zijn woning vervoerd, is hij aldaar Zondagavond overleden. Na wegens mishandeling van zijn meisje met wie hij te Rotterdam samenwoont heeft Dinsdag aldaar terecht gestaan zekere Piet van Zwieten. Deze aldaar naar de Zandstraat gaande trof hij er omstreeks half negen uur zekere vrouw Dumé en haar zoon Piet, broeder van het 16j irig meisje, waarmede van Z. leeft. Reeds lang waren die lie den. ook in de Zandstraat woon achtig, op hem gebeten en nu zij hem ontmoetten, gaf dit tot een twist aanleiding. Deze had plaats op den hoek der Leeuwenlaan in de Zandstraat. Ook zekere H., een een man, die kennis had aan de moeder van Piet Duiué, bemoeide zich er mee. Van razeil en tie ren ging men weldra tot daden over en toen Piet van Z. een paar slagen in het gelaat kreeg, trok hij zijn mes en stak daarmede naar zijn tegenstanders. Piet D greep nu een bootwer- wei kershaak, en sloeg van Z daar mede in de zijde, zijn vleesch openscheurende. Hij zelf kreeg tegelijkertijd een messteek in den rechterschouder, terwijl H. mede een stoot in zijn rug opliep. Op het zien van bloed, dat wel dra rijkelijk vloeide, (van Z. had ook in het gelaat een duw met den bootwerkersliaak en was aan een der handen verwond) liep het vo k te hoop. De politie kwam er bij te pas en door eenige lie den geholpen werden beide Pieters naar het ziekenhuis gebrachtla tei ook P. H. wiens toestand niet gevaarlijk is; maar de beide P's. zijn in zorgwekkenden toestand. Een Loiidenseli architec-t heeft in de bladen de aandacht gevestigd op eene ernsttge verzak king van St. Paul's kathedraal naar de rivierzijde. De grond, waarop het zware bouwwerk rust, is nooit zeer stabiel geweest, met dit gevolg, dat reeds vroeger ver schuivingen hebben plaats gehad, die merkbaar werden aan scheu ren in de muren en deze honderd jaar geleden reeds gesteund wer den met ijzers. Thans vertoont het zuidelijk transept neiging 0111 te verzakken en is in den muur een scheur ontstaan. De ingenieur meent, dat het vele graven iu den bodem onder de kerk loopen drie spoorlijneu den toestand zeer bedenkelijk heeft gemaakt, te meer daar ook het westelijk frout met zijn torens met zwaar klok- ken-spel niet uieer in het lood staat. Te Parijs zijn de vorige week eenige brutale inbrekers door vrouwen gevangen genomen. De concierge, ook een vrouw, zag in den namiddag twee jonge mannen van verdacht uiterlijk naar boven sluipen. Zij ging hen stil achter- na en zag hen met valsche sleutels een kamer openen. Daar de man nelijke bewoners allen werk lieden uit waren, sloot zij de huisdeur en riep in allerijl de vrouwen bijeen, die nu met tan gen, pooken en bezems gewapend de kerels opwachlt-n, en op de zen, toen zij beladen met gestolen pakken naar beneden kwamen, aanvielen. Intusschen was de po litie gehaald en konden de roo- 'vers worden ingerekend. In Moskou heeft uien eene reeks schandelijke misdaden ont dekt, die door een geneesheer en een ziekenverpleegster bedreven zijn. Zij werden er voor betaald om kinderen, die hun ouders tot over last waren, te doen verdwijnen. Het onderzo k heeft aan het licht gebracht, dat twintig kinde ren aldus vermoord moeten zijn Twee jongens, 9 en 12 jaar oud. Van Bloem en Simons, te Statenzijl, zijn bij bet doen van enn roeilochtje in d n Dollard te water geraakt en beiden (volgens een ander bericht echter slecht een v. B.) verdronken. Maandag zijn twee wielrij ders op de markt te Delft niet el kaar zoo hevig in botsing geko men, dat de een op een ijzeren leuning van een stoep terechtkwam en zich zoodanig bezeerde, dat hij per brancard naar het Gasthuis moest worden overgebracht. Bij het ophijschen van een kist met, boeken naar een zolder van een perceel in de Rapeubur- gerstraat te Amsterdam brak de hijschbalk en kwam neer op het hoofd van den man, die de kist had aangeslagen. Zeer ernstig verwond is de man naar het gasthuis gebracht. Bij het rangeereu van een trein te Hillesluis is een rangeer der ander den trein geraakt Zwaar gewond aan beide beenen werd hij naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd, waar hij ee nige uren later is overleden. Terwijl een conducteur van de electrische tram Haarlem-Zand- voort bezig was met het contro leeren der kaartjes, kwam hij tegen een langs den weg staanden paal en werd zoo ernstig gekwetst, dat hij dadelijk moest worden opge nomen in het diacones-enhuis. Men meldt uit Oedenrode aan de N. li. Ct. Bij de ontgraving van een ter rein, voor eenige maanden door de regeering aangekocht om een nieuw post- en telegraafkantoor te doen bouwen, deden in de vorige week de werklui een verrassende vondst. Een meter onder den beganen grond, op de plaats waar het vroe gere woonhuis gestaan had, stoot te men op een harde, met glas - scherven omgeven massa, die bij onderzoek bleek te bestaan ui 300 zilveren munten en 1 gouden In het eerst kon men niet vee anders bespeuren dan een groet achtigen raetaalklomp, gehuld ge weest in een linnenzak, die, zou dra hij aan de lucht was blootge steld, tot stof verging. Spoedig echter zag men bij het nit elkander vallen der massa, dal men met geldstukken te doen had Er zijn minstens 5 of 6 ver schillende muntsoorten. Op eet stuk staat vrij duidelijk met zoo- genaamd Arabische cijfers het ge tal 1496, waarvan de 4 den vorm vertoont, die dat cijfer reeds had in de 12e eeuw en vooral in dt 1 te eeuw veelvuldig in handschrif ten voorkomt. Bedoeld jaartal staat op een stuk, waarop gelijk ook op vele andere, zeer duidelijk leesbaar is ouinis spiritus laudat dominium. Van de geheele vondst zou niets terecht gekomen zijn zonder d( tnsschenkoiust van den heer Pitlo, den postdirecteur in deze gemeen te. Zoodra hij er van hoorde, begaf hij zich naar de herberg, waar een talrijke menigte bijeen gekomen was om zich in het be zien van den schat te verlustigen. Naar alle waarschijnlijkheid zonden de werklui, daartoe mee- nende in hun recht te zijn, di munten aan dezen of genen ver kwanseld te hebben, had niet di heer P. hun beduid, jdat dit on geoorloofd wasdat namelijk di schat niet hun, maar den eigen aar van den grond toebehoorde. Zoodra echter de eenvoudige ei volkomen ter goeder trouw han delende menschen overtuigd wer den, dat hunne rechten als vin ders zouden worden geëerbiedigd, aarzelden zij niet om het gevon dene aan den lieer P. ter bewa ring te geven en dit te eerder toen zij hoorden, dat de munten misschien een veel hoogere waar de hadden dan door liet gewichl in zilver vertegenwoordigd wordt De heer P. heeft zich gehaast de Regeering in kennis te stellet van de vondst. In den trein verbrand is eea Duitsche jonge dame, reizende tus- sclien de plaatsen Biesentlial et Bernau. Het gebeurde Zondagavond laat, Haar kleeren geraakten in brand door vonken van den locomotief, die door het open venster naar binr.en vlogen. In een oogwenk stond de 18-jarige dame in lichte taaie. In haar wanhoop opende zij het portier, sprong uit den trein en bleef zwaar gekneusd liggen. Passagiers brachten de noodrem in werking en de ongelukkige werd meegenomen en in haar woonplaats Eberswalde naar liet Ziekenhuis gebracht. Maandagmorgen is het onge lukkige meisje na hevige pijnen aan de gevolgen overleden.

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2