Binnenland o Gemengd. volstrekt geen beginselloosheid zijn, als iemand, die reeds op een an dere lijst bad geteekend, ook daar op nog eens zijne handteekening plaatste. Uit hoofde dat het stellen van candidaten een officiëele daad is, komt het ons voor, dat het wen- schelijk was, ook voor de verkie zingen van gemeenteraadsleden kiesvereenigingen op te richten. Als er eene vacature is waarin moet voorzien worden dan steken meestentijds enkelen de hoofden bij elkander, noemen een naam van iemand, die uit welke oorzaak dan ook voor deze of gene gewild is, en uitgemaakt is de zaak. We vragen of het niet veel ra- tioneeler zou zijn, indien, als er eene verkiezing in aantocht is, door middel eener algemeene ver gadering candidaten te stellen en de lijst te teekenen, dan dat zulks geschiedt in een onder-onsje Neem eens aan, dat bijv. in onze gemeente, waar men, als het er op aan komt, vrij wel voor zij ne meening durft uit te komen, een comité bestond, dat belast was met de leiding van de voor bereidende werkzaamheden eener verkiezing, en het belegde alsdan eene algemeene vergadering, al waar iedereen toegang had, ten einde tot een meer algemeene eandidaatstelling te komen, we gelooven, dat dit op den duur goed werken zou en dat er als dan geen kwestie meer zou kun nen zijn van een onder-onsjes-op- treden. We geven onze meening gaar ne voor beter, maar we zouden toch met genoegen zien als dit schrijven niet onvruchtbaar bleef hij volgde mij, terwijl hij met be hulp van zijn linkerhand voort kroop. Plotseling, juist toen hij zijne hand ophief om mij te slaan, viel ik van de glibberige steen- rand, waarop ik stond, in het die pe water en even als een drenke ling grijpt, wat hij beet kan krij gen, greep ik naar hem. Hij viel ook en wij werden te zaam door den stroom medegevoerd Ik ge loof niet, dat er meer dan drie voet water in dien stroom was maar wij worstelden en konden daardoor niet op de been komen. Hij moet aan het water gewoon geweest zijn, George, anders had hij niet kunnen uithouden, wat er nu volgde. Toen wij den door gang van de grot bereikten, wer den wij met een vreeselijke kracht medegesleurd over den rand naar een meer dat veel lager lag. Het was een val van eer.ige voeten maar wij raakten grond en in 't volgend oogenblik, scheurden wij ons van elkaar los en stonden in ondiep water en zagen elkaar aan bij het schijnsel der maan. (Wordt vervolgd.) en we teekenen zagen dat het pu blieke leven zich van een meer royale kant liet zien. We plaatsten dit schrijven thans, nu de stembus nog niet gesloten was, doch in elk geval op geen enkel feit meer invloed kan uit oefenen en bovendien het opstel ook niet een uitvloeisel kan zijn van indrukken van den uitslag. 't Is voor de toekomst wellicht r.iet ondienstig en er is tijd tot bedenken, tot voorbereiden en tot handelen. Het Hllcl. verneemt van goeder hand, dat de opdracht tot vor ming van een nieuw ministerie is of zal worden gegeven aan dr. A. Kuijper. llltKSKI VS, 'J Juli 1»01 De jaarlijksche kermis is weer voorbij. Het bezoek was ditmaal niet bij zonder talrijk te noemen. Alleen Zondagavond was er zeer veel volk. De besloten carousel van den heer Janvier had zeer veel bekijks en was dat inderdaad waardig ook. De overige inrichtingen waren gelijk aan die van vorige jaren en zooals op de naburige kermissen. Ze is in goede orde afgeloopen. Zaterdagnamiddag had onder begunstiging van prachtig weder de prijsschieting plaats door de leden van de Schietvereeniging. In optocht werden de leden door het Muziekgezelschap »Uit het Volk-Voor het Volk" naar het terrein in de duinen geleid. Toen het eerste schot viel werd het Wilhelmus" ten gehoore gebracht, en had voorts de kampstrijd onder heel wat belangstelling een goed verloop. Door 45 leden werd er aan deelgenomen. Achtereenvolgens waren de win ners 1 J. H Vermeulen, 2 L. A. J. Bootsgezel, 3 P. Pleijte, 4 J. W. van den Heuvel, 5 J. Ooster ling, 6 D. Moekhoek, 7 A. van Melle, 8 I. van de Sande, 9 Jac. van den Heuvel Jr., 10 W. Mook- hoek, 11 C. J. de Smit, 12 M. van den Broecke, 13 A. van den Broecke en 14 L de Pagter. Tenzelfden tijde had op eene naburige weide de gewone kinder- bijeenkemst plaats, die op allerlei onthaald werden en waartoe door verschillende ingezetenen was bij gedragen. Naar wij vernemen zal op het terrein naast de z. g. houten gebouwen tegen het eind van de Dorpsstraat alhier eene nieuwe kazerne gebouwd worden ten be hoeve van de alhier gestationeer de brigade Kon. Maréchaussee. De heer J. van den Heuvel Sr. alhier, heeft met ingang van 1 Sept. a. s. eervol ontslag aan gevraagd als pontschipper in dienst van den Provincialen Stoomboot- dienst o/d Wester-Sehelde, welke betrekking door hem sinds Maart jl. gedurende 40 jaren is vervuld. Met ingang van 16 dezer hebben in Zeeland de navolgende wijzigingen plaats in het perso neel der belastingen J. Swage makers van Echterbosch naarIJzen dijke, R. de Boer van Eede naar Sas van Gent, C. Bunt van Aar denburg naar Eede en A. Bodde- rij van IJzendijke naar Sint Jan Steen. Met ingang van 16Julia.s. is de postbode W. Bliek, te Bier vliet, belast met de bodeloopen van Biervliet naar Hoofdplaat v.v. en van Biervliet naar IJzendijke v.v. benoemd tot postbode voor den dienst der bestelling te Bier vliet. De heer L. J. Colsen te Hontenisse, vroeger te Groede heeft met gunstig gevolg te Utrecht het candidaatsexamen voor veearts af gelegd. Uitslag stemmingen voor leden van den Gemeenteraad. Aiirdenhurg'. Herkozen de hee- ren P. de Bruijne met 177 en K. L. Reepmaker met 133 stemmen. De heer I. J. Steenhart had 107 stemmen. Biervliet, Aantal kiezers 282, geldige biljetten 231. Herkozen de heeren M. Wadde van Roon met 158 stemmen, en in de va cature-C. J. de Beer gekozen de heer Th. J. Buijsse met 148 st. De heer B. van der Slikke had 79 stemmen. Breskeus Aantal kiezers 276, geldige biljetten 156. Herkozen de heeren H. Weijkma» met 128 en J. de Hulster met 83 st. De heer N. Valk had 72 st. Eede. Aantal kiezers en gel dige stemmen 97- Herkozen de heeren W. van Rie met 73 en J. P. Standaert met 68 stemmen. St. Kruis. Herkozen de heer P. Beun en gekozen de heer A. Buijck met 32 stemmen de heer P. B. de Backere (aftr. lid) had 31 stemmen. Oostburg. Aantal kiezers 316, geldige stemmen 227. Herkozen de heer J. H. van Peenen met 177 stemmen terwijl in de vaca ture-Van Houte herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. I. Iïense met 99 en J. van der Weele Sr. met 85 stemmen. De heer A van Mazijk had 74 stemmen. Zuidznude. Aantal kiezers 177, geldige biljetten 153. Herkozen de heer I. Leenhouts met 130 steramen. Herstemming tusschen de hee ren H.deHullu Pz. (aftr. lid) die 76 en J. Kools die 73 stemmen had. Te Bruinisse heeft een ver zoekschrift aan H, M. de Konin gin gecirculeerd tot verleening van gratie aan dr. A. J. de Koek, 't welk thans van bijna 1000 hand- teekeningen voorzien aan II. M. is verzonden. Zekere J. R., die nog iets met de justitie te verrekenen had, zou te 's Hertogenbosch naar het »Groote Huis" worden overge bracht. Heel gemoedelijk volgde hij den politie-agent-liegeleider, totdat de sombre aanblik van de gevangenis hem opeens erg vrij heidlievend deed worden. Juist aan den boek van Keizer- en St. Jorisstraat gekomen, gaf hij den agent een beleefd saluut en ver dween hij met den looppas langs Keizersstraat, Mortel, Kemelsha- renhoek en de vogel was gevlo gen. Een 10 jarige jongen is op de heide te Velsen in een paal geklommen van de electrische krachtverlichting van de werken aau de spoorbrug. Hij greep de leiding, die onder vollen stroom stond, werd door een electrische vonk getroffen en viel bewusteloos uit den paal. Hand en hoofd ver- toonen brandwonden. Hij is niet buiten gevaar. Een 4 jarig kind van den metselaaasbaas T. te Enschedé is op de Zuiderlinge door een wagen overreden en gedood. Vorige week is onder Heem stede in een boerderij een brutale inbraak met diefstal gepleegd. De dader of daders deden zich te goed aan wijn en eieren, en nadat zij eerst de gordijn in de voorkamer hadden laten zakken, doorzochten zij het geheele huis tot in de on middellijke nabijheid van het slaap vertrek der familie. Om half drie heeft de vrouw des huizes gestommel gehoord, maar van de daders werd niets ontdekt. Een aantal voorwerpen, waar onder veel zilverwerk, wordt ver mist. Waarschijnlijk zijn de dieven met een schuitje door het Spaar- ue gekomen en weer weggevaren. Een slager te Besoijen had worst ontvangen van een export slagerij aan één gezin werd daar van verkocht, Kort na het ge bruik weiden man en vrouw zoo ziek, dat geneeskundige hulp ge haald moest worden. Geconstateerd werd bloedvergif tiging. Men vreesde voor het be houd van den man, maar hij is than s beterende. De worst is door de politie in beslag genomen. Donderdagavond deed zich bij een 60 tal militairen in de Emma-kazerne te Assen een vreemd verschijnsel voor. Allen klaagden over pijn in den buik en last van brakingen. Het kan niet aan het eten gelegen hebben, want de gort was ook door de andere militairen van het bataljon en die van het 4e bataljon gebruikt en van an deren werden geen klachten ver nomen. De oorzaak is onbekend, maar er wordt een onderzoek ingesteld. Te Haarlem is de 20 jarige H. Kloos, werkzaam aan de »Con- rad", die in het schaftuur een bad ging nemen bij de fabriek ver dronken. Zaterdag is te Borssele het in staat van ontbinding verkeeren- de lijk aangespoeld van een mans persoon de laarzen nog aan de voeten en den ring aan den vin ger. Het lijk is aldaar ter aarde besteld. Waarschijnlijk een der slacht offers van het onlangs aangeva ren schip voor Vlissingen. De zeventigjarige landbou wer P. J uit Hesselingen (gem. Staphorst) viel bij het afleveren van biggen te Meppel van den wagen. Ofschoon hij pijn gevoel de, waudelde hij toch nog naar huis, een afstand vau een groot half uur. Bij onderzoek bleek dat de krasse grijsaard vier zijner rib ben gebroken had. Woensdag had een brutale aanranding plaats op den straat weg van Hilversum naar Maar tensdijk. De heer De Heus, bediende van de Gooi- en Eemlandsche Bank te Hilversum, reed per fiets naar Maartensdijk, en werd onderweg aangehouden door drie kerels. Door een vlugge beweging wist hij echter te ontsnappen. Op den terugweg evenwel kwam hij bij 't uitwijken in botsing met een reiswagen en viel. De wagen reed door, doch thans kwamen uit het bosch dezelfde drie mannen van 's morgens te voorschijn, die geld eisohten. Hij verdedigde zich niet een stok. Een der aanval lers sloeg hem met een koperen roede op den arm. Gelukkig kwam een politieagent uit Maar tensdijk over den weg, waarop de aanvallers het hazenpad kozen. Een onverlaat heeft een te Onstwedde (Gr.) gestationeerde hengst, die onlangs voor ƒ4000 werd aangekocht, zoodanig ver minkt, dat het dier afgemaakt zal moeten worden. Een echt boe venstuk. Te Krabbendijke werd Maan dag een tweejarig paard van den landbouwer J. P. K. door den bliksem gedood. In België wordt veel werk gemaakt van het spelen met reis duiven. Vooral in de Vlaamsehe

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2