Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor het voormalig vierde District. Een familiegeschiedenis, No. 005. Zaterdag- O Juli 1901. 10e Jaarg. FEUILLETON. Binnenland. I! li I'S K n S (II li COURANT, ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.62®, voor Amerika ƒ0.82®, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERTENTIE N. Van 1 tot en met 4 regels 20 cents elke gewone regel meer 4 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiëu worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. l)it blad verschijnt elkru Diusdajr- en Vrijdagavond bij den uitgever O. DIIXIDIAV te Breskens. ■o De algemeene vergadering der Landbouwinaatscbappij, dit jaar te Middelburg gehouden, had, naast de gewone afdeelings-tentoonstel- ling, dit jaar eene aantrekkelijk heid te meer in de keurtentoon- stelling voor reeds bekroonde paar den van beider geslacht. Dinsdag werd door het Hoofd bestuur de heer L. J. M. Koert te Mid lelburg, definitief benoemd als zuivelconsulent voor deze pro vincie. De alg. vergadering op Woens dag gehouden had het gewoon verloop van hare voorgangsters. Door den alg. voorzitter, de heer mr. P. C. J. Hennequin werd eene uitvoerige openingsrede ge- honden, waarin tevens een over zicht van den toestand van de maatschappij en van de haar aan gaande belangen werd gegeven. Door den heer Koert, zuivel consulent. werd eene voordracht gehou le.i over het aanleggen van melklijsten. Der traditie gewoon werd den leden buiten de afdeeling Wal cheren woonachtig, een rijtoer door 50. Voor den haard, met de eene hand op den schoorsteenmantel en de andere op de leuning van een stoel, zeer oud en ziek er uitzien de, alsof ei een dertigtal jaren waren verloopen, sedert de man nen elkaar hadden ontmoet, stond daar een oud vriend, als uit het graf herrezen. George mijn jongen klonk het. Sir George wandelde naar de gestalte toe, langzaam en zwij gend, zooals hij naar een schim in een droom zou zijn gewandeld, wier werkelijkheid hij betwijfelde, totdat hij vlak hij hem stond. het schoone eiland aangeboden, die uitnemend slaagde. Na den terugkeer in Middel burg, vereenigden tal van gasten zich aan het diner in de Schut tershof-zaal, waarbij het natuurlijk weer niet ontbrak aan verschillen de toosten op H. M. de Koningin, het Gewestelijk bestuur der pro vincie Zeeland, waarvan de Com missaris, mr. Roest en een lid van het Ged. college tegenwoordig waren, de directeur-generaal van de landbouw-afd. van het dep. van binuenl. zaken, die de regeering vertegenwoordigde, en op verschil lende autoriteiten van de afd. Wal cheren. Elk betrokkene in het bijzonder, dankte voor de gespro ken woorden. Deze avond voorafgaande aan de tentoonstelling, werd besloten door een uitmuntend concert in de Schuttershoftuin door het mu ziekkorps der dienstdoende schutte- terij. De clou der feesten, de afdee- lings- en de keurtentoonstelling, heeft de gegronde verwachting verre overtroffen. De hoofdstad der provincie alles zins gemakkelijk bereikbaar en overigens ten volle een bezoek waard, was als uitgekozen voor de Maurits Maurits kwam er toen van zijne lippen Ja, George, mijn jongen Een oude man viel George om den hals, snikkende als een kind, dat verdwaald is geweest en in zijne verlatenheid een vriend heeft gevonden. Het duurde lang, eer hij kalm en sterk genoeg was om het ver haal te doen zijner wonderlijke ontkoming en toen sprak hij nog met afgebroken en onzamenhan- gende zinnen. Sir George merkte de vreeselij- ke verandering in zijn ouden vriend op en zag. dat zijn geest ernstig geschokt was. Meer dan eens brak hij zjjn verhaal af om over ge- beuitenissen te spreken, die jaren geleden waren voorgevallen en niets te maken hadden met het door hem doorgestaan gevaar. keurtentoonstelling, die de schoon ste gelegenheid aanbood om ken nis te nemen met het puikste van wat de Zeeuwsche veestapel op het gebied van de paarden bezit. Was de inzending daarvoor ruim, ze was het niet minder voor die der atdeeling, terwijl bovendien tal van bekende firma's het hunne bijdroegen om de landbouw-expo- sitie als 't ware het volmaakte te doen bereiken. Bovendien werkte het weder al lergunstigst mede om het overtal- rijke bezoek zoo hoog op te voe ren. Als men zoo hoort, dat het aantal bezoekers, dat zich over het terrein bewoog op een 10 000 geschat wordt, dan kan men zich zoo'n kleine voorstelling maken van de drukte die daar en in de stad heerschte, om nu maar niet te spreken van die, welke bij de verschillende middelen van ver voer voorkwam, bij het aanbren gen en weder huiswaarts voeren van de reizigers. Dat de onderscheidene deelen van Zeeland het belangrijkste con- tigent leverden, is natuurlijk, maar toch waren ook de naburige pro vinciën Zuid-Holland en Noord- Braband flink vertegenwoordigd. En nu weer terug naar de re Zijne oogen hadden ook eene onbestemde uitdrukking, alsof zij angst ot koorts te kennen gaven en sir George noodigde hem, om een paar uur te gaan slapen of met het verhaal te wachten, tot hij wat sterker zou zijn en on- noodige vermoeidheid te vermij den maar Westerbury wilde zulks niet. Het was van het uiterste belang, dat geen enkel uur verlo ren ging, zeide hij, en dat Geor ge zoo spoedig mogelijk dit vreese lijk geheim kende. Toen ik den schat gevonden had, George, zoo begon hij zijn verhaal, riep ik tot u maar ie gaf geen antwoord. Daar lette ik niet op, want ik dacht dat de wind mijne woorden onverstaan baar had gemaakt, want die stak nog al hevig op. Ik hing dus de tasch, een groote en zware tascb, sultaten der tentoonstellingwe bedoelen de bekroningen, waarvan we een kort overzicht willen ge ven voor wat ons district betreft. Zoo werd in de afdeelingsten- toonstelling eene eerste prijs a 20 toegekend aan H. F. Adrnoudts te Sluis voor een hengst, geboren in 1900, waaraan eene premie van 50 werd toegevoegd van de afd. Zeeland van het Ned. Haar den-stamboek onder voorwaarde dat de hengst voorkomt in het veulenboek van het Stamboek en het veulenbewijs kan worden ge toond. Voor het schoonst en doelma tigst eigenhandig vervaardigd land bouwgereedschap werd voor do bekende Cappons-ploegen een eers te prijs a ƒ10 toegekend aan Iz. Cappon te Heinkenszand In de keurtentoonstelling, uit sluitend voor paarden, werd in de afd. hengsten van 3 jaar en on der o. m. bekroond met de 3e prijs a ƒ50, de hengst van P. de Muijnk te St. Kruis, en in de af deeling Merriën van 3 jaar en ou der met veulen, met de le en 2e prijs, resp. a ƒ125 en ƒ75 die van H. F. Aernouts te Sluis, de zelfde zonder veulen le prijs a 100, A. Blondeel te St. Kruis, 2e George, in den zijden doek dien ik om mijn hals had gehad en zoo aan mijn arm. Toen begon ik te klimmen. Ik had nog niet lang geklommen, toen ik werd opge schrikt door eene stem boven mij en ik een gelaat; zag van een man, die zich over den rand eener grot boog, geen voet van mij af Hij had een mes in de hand Ik herkende hem oogenblikkelijk van de beschrijving, als de man, die dien armen jonker vermoordde bij Bal'ycastleJa ik herken de bem oqgenblikkelijk. Hij vraag de mij om de tasch metjuweelen. Ik lachte hem uit en riep aan u maar je waart weggegaan. Dat was ik. Er kwam een groep touristeu aan en ik trachtte ze van ons af te houden. Toen zette hij zijn mes op het touw en sneed boven mijn 75 H. F. Aernouts te Sluis en voor die in hun derde jaar een 2e prijs a ƒ75 aan die van P. .1. Maenhout te Groede. liet is ontegenzeggelijk, dat de ze tentoonstelling in alle opzich ten uitnemend geslaagd is, en voor de vakmannen op landbouw- en veeteeltgebied inderdaad te genie ten was. Bij de Dinsdagavond geopende zomerzitting der Prov. Staten van Zeeland, werden, nadat alle stuk ken in orde waren bevonden de in de verschillende districten her- en gekozen leden toegelaten. Als leden van het Gedeputeerd college werden herkozen de hee- ren 1'. J. Siegers, W. A. Graaf van Lijnden en jhr. mr. E. A. O. de Casembroot en als buitenge woon fclid, de heer M. de Jonge, in plaats van het als zoodanig af tredend lid de heer J. M. Kake- beeke. De eerstvolgende vergadering werd bepaald op Dinsdag 16 Ju li e. k. voorm. 10 uur. Naar aanleiding der ontslag aanvrage van het ministerie van hoofd een der strengen door. George, wat ik toen gevoelde, is niet te zeggen. Hij vraagde mij weer om de tasch en ik ant woordde nooitToen sneed hij een tweede streng door en ik voelde mij gaan. O, George, het was vreeselijk vreeselijk. Alles zou heter zijn, dan zulk een dood en als ik viel, zou de schat met mij begraven worden. Ik gal ze hem over en trachtte het touw te grijpen boven het half doorgesue- den gedeelte. Maar, dat wilde hij niet, GeorgeDat wilde hij nietWant hij zette zijn mes er op en ik viel Ik wist precies, wat er gebeurde, George, mijn jongen. Ik was vol maakt bij mijn zinnenDie val duurde maar een paar secon den. Maar die schenen mij een menschenlccftijd toe, welks einde

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 1