Binnenland. Gemengd, de te stellen voorwaarden bij het verleenen van vergunningen doch dat overwegend bezwaar bestaat tegen de 2e bepaling omdat toe passing daarvan een volstrekt ver bod in zich zou sluiten. Nadat de later ingediende mo tie van dezelfde strekking als de gestelde vraag, breedvoerig toege licht en het voor en tegen aan gevoerd was, werd het eerste deel, dat, betrekkelijk de banden en dus tot voorkoming van vernieling van de wegen, verworpen met 19 te gen 18 stemmen. De heeren Yan Dam, De Smidt, Hennequin en Erasmus stemden voor de heeren De Bats en Hammaeher tegen. Het tweede deel der motie, n.l. de toelating van motorrijtuigen op wegen van 6 M. breedte in begrepen de zijkanten en dus ter bevordering van de veiligheid werd verworpen met 21 tegen 13 stemmen. De heeren De Smidt, Hennequin en Van Dam stemden voor en de heeren De Bats, Ham maeher en Erasmus tegen. Indien de landbouwers in het algemeen zoodanig bezwaar heb ben tegen het rijden met de au tomobiles hoofdzakelijk uit het oogpunt der mindere veiligheid voor het verkeer op de wegen dan is het toch niet ondienstig deze beschouwing eens na te le - zen opdat men zich kunne verge wissen van de opinie die, omtrent het gebruik van motorrijtuigen, in onze Provinciale Staten bij de de speciale behandeling van dit ontwerp heeft bestaan. Gaat men tot requestreeren over, dat men dan niet begint met het verzoek om dat vervoer te verbie den, want dat is het reeds doch men verzoeke aan de Prov. Staten tot zoodanige wijziging van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, dat art. 87 bis 2 in zijn geheel kome te vervallen. Dat dit verzoek met redenen omkleed behoort te zijn, spreekt van zelf, en of, in ver band met de stemming in de Sta ken, en zeide, dat hij hier wilde wachten tot u terug kwam en nu is bij op uwe kamer, meneer. Zoo zeide George, die met alle geduld en oplettendheid naar het omslachtig verhaal van het meisje had geluisterd. Hij heeft zeker zijn naam niet gezegd Neen meneer, daar kon va der toch niet naar vragenmaar u zal hem wel boven vinden, me neer, en George begon de trap op te klimmen, zich verwonderende, wat voor een man die vreemdeling wel zou zijn Thomson misschien maar neen, die wist waar de Ol menhof was, die was er vroeger geweestdaarenboven had de meid gezegd, dat het een oud man was. Wie kon dat zijn Hij draaide de deurknop om en trad binnen. (Wordt vervolgd.) ten nopens de breedere opvatting van den vooruitgang op het ge bied van de vervoermiddelen een zoodanig verzoek een gunstig ont haal zal ontvangen, moet men af wachten in elk geval men kan het er op wagen. Men schrijft van de Belgi sche grenzen Zooals bekend is, trad met 1 Juni 1.1. de bepaling in werking, dat geen Belgische paarden meer in ons land mogen komen dan alleen zij, die voor het leger zijn aangekocht en die, welke alleen voor het grensverkeer dienen. Daardoor is hier aan de gren zen voor de ambtenaren geen ge ringe moeilijkheid ontstaan. Alle geleiders van paarden, die uit België komen, moeten dus aange houden worden, en dan moet on derzocht worden of zij voorzien zijn van eene verklaring, dat het dier alleen bestemd is voor het grenskantoor en komt van eene plaats, waar geene besmettelg ke ziekte heerscht. Dat er in de laatste dagen nog al eens voerlui en landbouwers met hunne paarden over de gren zen geweest zijn zonder dat zij voorzien waren van eene dergelij ke verklaring, is duidelijk. Toch zijn hun bij den terug keer nog geen moeilijkheden in den weg gelegd doch thans zijn allen gewaarschuwd. De burge meesters, of liever de secretarissen, hebben het thans wat druk met het schrijven van verklaringen, die nu en dan vernieuwd moeten worden. Door deze bepaling, welke ge nomen is om de Nederlandsche paarden voor besmetting te vrij waren, is mede bijna alle uitvoer handel van paarden uit België naar Nederland verboden. Wel 'oeteekende deze handel niet veel, maar toch werden in de afgeloo- pen vjjf maanden van dit jaar 908 paarden uit België in Neder land verkocht. Iedereen hoopt hier, dat spoedig de tijd moge aanbreken, dat deze lastige bepa ling kan worden opgeheven. Middelburg. Wegens kosten van instandhouding van den Stoom- bootdienst op de Wester-Schelde is blijkens de aan de Staten aan geboden Provinciale rekening over 1899 ƒ18.681.54 gemandateerd. De uitgaven waren in het ge heel ƒ100.963.38 en de ontvang- vangsten ƒ82.281.84, zoodat die dienst uit de Prov. fondsen heeft gevoiderd de reeds bovengenoem de som van ƒ18681.54. Aan vraebt van vervoerde pas sagiers werd in 't geheel in 1899 ontvangen ƒ54.242.85 aan vracht van goederen en vee ƒ15.288.95, en aan vervoer van brieven en postpakketten ƒ12.000. De uitgaven voor den dienst 1900 bedroegen ƒ117.230 565, de ontvangsten ƒ89.829.35, het kwaad slot ƒ27401,215. Voor den dienst 1901 zijn ge raamd de uitgaven op ƒ102.293, de ontvangsten ƒ79.683 en het kwaad slot dus ƒ22610. De geraamde sommen voor den dienst 1902 zijn: Uitgaven ƒ10782, ontvangsten ƒ89288 en kwaad slot ƒ18000. ItltESKEVS, 3 Juli 1001 Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maain^ Juni ingelegd ƒ8216.61, terugbetaald ƒ9159.10. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het num mer 3365. Sluis. In de Zondagnamiddag gehouden godsdienstoefening nam ds. J. P. van Melle afscheid van zijne gemeente met eene rede naar aanleiding van 2 Cor. 6 1. De gemeente zong den schei denden leeraar staande het 4e vers van Psalm 121 toe. Een zeer talrijk publiek ook velen van elders woonden de gods dienstoefening bij. Voor een deel van IJzendij- ke's jeugd waren de feestelijkhe den, ter gelegenheid van de instal latie van den burgemeester nog niet ten einde. Aan school 2 (Oranjepolder) hebben de leerlin gen jl. Maandag feest gevierd, daartoe in staat gesteld door den heer Neeteson. Deze woonde het feestje bij, dat eenzelfde verloop had, als verleden Donderdag aan de scholen in de kom. Toen de Burgemeester verleden Donderdag het gemeentehuis zou betreden om geinstalleerd te wor den, boden twee dochtertjes van dr. Schouten den nieuwen titula ris een bouquet aan. Ds. J. H. Schreuder te Ove- zande heeft bedankt voor het be roep naar de Ned. Herv. Gein. te Groede. tardeiiburg, 30 Juni. Na des voormiddags in zijn dienstwerk bevestigd te zijn, verbond de Wel- eerw. heer ds. H. Vermaas zich des namiddags als predikant aan de Ned. Herv. Gem. alhier met eene rede naar aanleiding der woorden van Jeremia 1 7. Zuidzaitde. Door den kerke- raad der Ned. Herv. Gem. alhier is toezegging van beroep gedaan aan den Eerw. heer A. P. v. d. Vlugt, cand. te Nieuwerkerk. Groede, 2 Juli. Hedenmorgen hield de gemeenteraad eene zitting die door 5 leden werd bijgewoond. De heer C. Fremouw was af wezig, terwijl er eene vacature is. Na lezing en goedkeuring der notulen, werd mededeeling gedaan van enkele ingekomen stukken, waaronder missives van Ged. Sta ten houdende kennisgeving van goedgekeurde raadsbesluiten, be nevens een proces-verbaal van kas- opneming bij den gemeente-ont vanger, waarbij aanwezig bleek te zijn ƒ3119.695. Ingekomen was een schrijven van den heer Joz. de Bruijne hou dende kennisgeving van zijn ont slagname als schatter van de loca- liteiten waartoe tot verkoop van sterken drank vergunning noodig is. Alvorens door Burg. en Weth. in deze vacature zou worden voor zien, werd aan de goedkeuring van den Raad onderworpen een voorstel tot wijziging van de ver ordening regelende het tarief voor die schattingen, ten einde het be drag per localiteit van ƒ1.50 te brengen op /0,75. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Voorts werd voorlezing gedaan van adressen tot remissie van den aanslag in den hoofdelijken om slag van A. B. Knook, ds. G. L. Krol, Th. Wijtvliet en J. van La- re Sr. wegens vertrek uit de ge meente en van Jac. Lucieer na mens de erfgenamen van Joz. Ris- seeuw wegens diens overlijden, welke verzoeken alle met eenpari ge stemmen werden toegestaan. Te dier zake was een reclame ingekomen van Iz. Risseeuw Johz. en zijne verwondering te kennen gevende, dat hij andermaal in de 13e klasse is geplaatst, ondanks de omstandigheid, dat hij door Ged. Staten op zijn ten vorigen jare ingediende klacht van de 13e naar de 11e klasse is terugge bracht en dat de Raad zich daar bij heeft nedergelegd. Naar aanleiding van dit schrij ven stelden Burg. en Weth. voor, afwijzend op dit verzoek te be schikken, wijl door adressant niet is aangetoond op welke gronden zijn verzoek tot vermindering van aanslag berusten. Dat op adressant's verzoek bij Ged. Staten een gunstige beschik king is genomen, komt omdat Ged. Staten niet die omstandigheden kennen welke bij den Raad be kend zijn en die hem billijkheids halve tot dien aanslag deden ko men. Bovendien heeft de raad zich niet bg de beslissing van Ged. Staten nedergelegd, maar onder protest daarin berust, met voor behoud om bij de volgende samen stelling van het kohier nader op dezen aanslag terug te komen. Met alg. stemmen werd het verzoek om vermindering van de hand gewezen. Ingevolge een ten vorigen jare gedaan verzoek van eenige bewo ners van de Brouwerijstraat tot verlegging van de slachtplaats en de vuilnisbelt, wegens den schade lijken invloed dat het opwaaiende stof aan hun drinkwater veroor zaakt en wegens de verbreidende stank van het vuil en van het achterblijvende bloed van varkens, wenschten Burg. en Weth. deze zaak thans op te lossen, door vóór het opeue deel aan het terrein een 2-meter hooge frontmuur te plaat, sen en, zoo noodig, in opvolgende dienstjaren, het geheele terrein met een zoodanige muur af te sluiten. De slacht- en bergplaats van vuil verder op te brengen is niet mogelijk dan tegen groote flnan- ciëele offers, doch afgezien hier van, loopt men de kans spoedig wêer voor het zelfde feit als thans te staan, indien ook in die omge ving wêer gebouwd wordt. Wat betreft stof en stank loopt men overal gevaar, doch door plaatsing van een muur wendt men in elk geval het stof at. De heer Risch opperde het denk beeld, nadat hem door verschillen de bewoners uit die buurt op het vuile water door het stof, was gewezen, de vuilnisplaats te bren gen in den zoogenaamden zandput, indien de grindweg, die aldaar tot stand zal komen, zal zijn voltooid. De voorzitter wees hem echter op het vrijwel onmogelijke daar van, ook om finantieele redenen. En ten anderen wenschte hij de positie van den Raad hoog te hou den door zoodanige maatregelen te nemen als hem geschikt voorkwa men in het belang der gemeente, zonder aandrang van buiten, gelp in het onderhavige geval is ge schied, door zich te wenden tot den Commissaris der Koningin. De heer Hammaeher was er sterk voor om een frontmuur te plaatsen, zonder zich daarbij uit te willen spreken te zijn vóór een muur aan alle zijden. Dat, gelijk de voorzitter mede deeldf, de kosten zouden gedekt wordeu ten koste van de verbete ring der straten, werd treurig ge noemd, doch ten slotte vereenigde de Raad zich geheel met het voor stel van B. en W. tot plaatsing van een 2 meter-hooge frontmuur. Aan den brigadier der rijks- veldwacht werd wegens verrichte politie-diensten ten bate der ge meente eene gratificatie verleend van ƒ25. Donderdagnacht na de her stemming zijn in de pastorie van de gereformeerde gemeente te Kruiningen twee ruiten ingewor pen. De bewoners logeerden dien nacht bij een hunner geestver wanten, bevreesd als zij waren voor de gevolgen van den verkie zingsstrijd. Zaterdagnacht zijn nog 4 ruiten ingeworpen. De da der is onbekend. Te Zalt-Bommel is een kind van de weduwe C. Kaasjager,

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2