Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor het voormalig vierde District. No. 603 Zate.idag 29 Juni 1901. 10' Jaarg. Transvaal. Binnenland. FEUILLETON. IS. itiii;sknsini: codba'nt. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.62"', voor Amerika ƒ0.826, hij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERTEN T 1 N. Van 1 tot en met 4 regels 20 cents elke gewone regel meer 4 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Bit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIEIADIW te Ureskens. o De stemming voor leden van Tweede Kamer op 14 Juni ft nog 41 herstemmingen noo- gemaakt die gisteren plaats lij de candidaatstelling en de rste stemming werden gekozen anti-revolutionairen, 24 katho den, 1 cbristelijk-historische, sa- ien 48 anti-liberalen en 4 libe ra, 5 vooruitstrevend liberalen 2 vrijzinnig-democraten samen tder linkerzijde. Ie herstemmingen gaven aan 9 anti-revolutionairen, 1 ka- loliek en 1 chr. hist, een zetel, Mat anti-liberale partij thans schikt over 58 plaatsen, terwijl (- en herkozen werden 6 vrij- nnig-democraten, 11 vooruitstre- end-liberalen en 7 sociaal-demo- i, de gezamenljjke minder- leid alzoo 42 bedragende. Doordien enkele leden in twee istricten gekozen zijn moeten nog ieuwe stemmingen plaats hebben. Zoo is mr. Th. Heemskerk (a.-r.) ikozen in Amsterdam VII en buda, C. Lely (vooruitstr. lib.) Amsterdam IX en Lochem, mr. Goeman Borgesius (v.-l.) in Amsterdam IV en Zutfen en G. L. van der Zwaag (soc.-dem.) in Schoterland en Weststellingwerf. Dr. J. de Visser de chr.-hi-t. afgevaardigde voor Rotterdam 1 is daar vervangen door mr. D. Fock (v.-l.) doch verdrong in Amster dam II het lib. aftredend lid Groen van Waarder. Mr. J. G van Deinse lib. af gevaardigde voor Hontenisse is eindelijk voor de overmacht der a.-r. en kath. moeten zwichten en door den kath. Fruijtier opge volgd. Voorts zijn aftredende liberalen gevallen in Bodegraven, Gouda en Leeuwarden, terwijl onder de ge kozen sociaal-democraten o. m. behoort de heer K. ter Laan, vroeger hoofd der school te Sluis, die zitting neemt voor Hoogezand. In de samengestelde Kamer zul len niet nlinder dan 25 nieuwe leden verschijnen. Deze week bracht President Kruger een bezoek aan Rotterdam. Naar aanleiding van diens fees telijke ontvangst aldaar, zegt de Londensche Standard, niet geneigd te zijn daaraan een al te groote beteekenis te hechten op grond van de overweging, dat de daarbij aanwezige hoofdpersonen geen Ne- derlandsche regeeringspersonen wa ren. Koningin Wilhelmina's regee ring heeft altoos een correcte en onzijdige houding in den Boeren oorlog in acht genomen jegens En geland, maar zij is niet bekwaam de sympathieën van het Neder- landsche volk in bedwang te hou den, die natuurlijk aan den kant van de Boeren, hun stam- en taal verwanten zijn. De Standard vindt het evenzeer natuurlijk, dat de Rotterdammers eemge fleurige afwisseling in hun eentonig leven-van-voorspoed met vreugde begroeten. Maar het Kruger-teest te Rot- teidam, ofschoon uit een interna tionaal oogpunt van geen belang, mist toch niet alle beteekenis. De Standard ziet er eene vy- andige houding tegen Engeland in, welke vriendelijk noch verstan dig is. Engeland heeft er niet over geklaagd dat Nederland aan Kruger eene schuilplaats heeft aanngeboden, maar er bestaat een groot verschil tusschen het ver schaffen van een asyl aan Kruger en zijne bejegening als regeerend persoon. Als de Nederlanders, zulk een uitermate practisch volk, een der gelijk anti-Engelsch beleid omhel zen, dienen zij zich zelf af te vra gen, welk nut het voor hen heeft, dat zij met hun anti-Engelsche gevoelens te koop loopen. Het noodlot van de Boeren-re- publieken kan misschien verdaagd worden, en de strijd kan nog grooter offers van Engeland vergen, maar het is onafwendbaar. De Nederlanders in Europa zul len zonder vreemden steun niet in staat zijn hun zelfstandigheid te handhaven als er een erisis komt, zij kunnen Engelands hulp in de toekomst noodig hebben. Commercieel is ook Engeland een van Nederland's beste klanten, De Standard kan daarom niet inzien, wat de Nederlanders kun nen winnen, door anti-Engelsche gevoelens aan den dag te leggen. De opening der jacht op water wild in de provincie Zeeland is bepaald op Maandag 8 Juli. Het Gerechtshof te 's Gra- venhage heeft dr. A. J. de K., van Bruinisse wegens het door schuld veroorzaken van den dood zijner echtgenoote veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, en be klaagde onmiddellijk in vrijheid gesteld. De Rechtbank' te Zierikzee had hem veroordeeld tot 3 jaar gevan genisstraf. BRF.SKEVi, 28 Juni 1901 Met ingang van 1 Juli a. s. is den heer J. Verstelle, conduc teur der Posterijen le klasse, op de stoomtramlijn Breskens-Mal- deghem benoemd tot Adsistent ten Post- en Telegraafkantore alhier. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnseu te Breskens de heer W. G. S. L. de Vletter thans in gelijke betrek king te Maartensdijk (U.) IJzcudijke, 26 Juni. De he den gehouden classikale vergade ring werd bijgewoond door 39 leden. Tot lid van het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland werd benoemd ds. A. Timmerman te Ter- neuzen en tot zijn secundus dhr. P. Moes aldaar. Frank LextonHeeft hij et durven wagen uw pad te iseu 0, GeorgeAls dat alles was- Maar hij is hier om mijn e,ffen vader te brandmerken met de misdaad van Caïn, met de mis daad van Maurits Westerbury te 'e hebben vermoord Hoor ik goed Hij Frank «xton, doet dat Mijn God, wist hij dat riep George. De waarheid Is het dan '4armompelde Clara, die woor- tn opvangende en de handen nhopig ineenslaande. En gij omt hier met de woorden van liefde en vertroosting voor mij O, hemelwaarom kan ik niet sterven waarom kan ik niet ster ven En George dacht: Wat moet ik haar zeggen hoe kan ik haar troosten Uw vader is de eeuwige rust ingegaan Clara. Hij is dood. Dood Ik had gehoopt de waarheid voor u te kunnen verbergen, ging hij voort, maar, die man heeft het aan het licht gebracht, de hemel weet hoe en hij heeft zijne ken nis gebruikt om u te kwellen. Mijn onschuldige lieveling De zonde van uw vader zal geen vlek werpen op uwe onschuld, zij zal veeleer genade, medelijden en liefde verooizaken. Laat hem doen wat hij kanen als de wereld zich van u zoude afwenden, dan zullen wij te zamen hand in hand haar oordeel weten te trotseeren Neen NeenDruk mij niet meer aan uw hart, antwoordde zij bevend van aandoening. Gij moet de waarheid r,og hooren. Mijn vader is niet dood, hij leeft en is onder ditzelfde dak. Hij leeftmaar wanneer wanu|er is hij dan terugge komen riep George, uitermate verbaasd. Gister Dat is onmogelijk, of ik heb mij vergist, zeide hij, want iemand, die van zoo'n hoogte viel, kan nu niet in leven zijn. Dit is eene feitelijke onmogelijkheid hij moet te pletter gevallen zijn op de rot sen. Het was bijna donker en O de hemel vergeve mij, dat ik u een oogenblik twijfel hebt ver oorzaakt Er bestaat geen twijfel, George, antwoordde Clara, wie elk woord pijn scheen te doen om uit te brengen. Het gelaat van een vreemde zou nimmer voor dat van mijn vader kunnen gehouden wor den en als dat kon, dan is er nog een pistoolwond aan zijn rechter arm, die een zeker bewijs tegen hem zal zijn. Maar stilLuister ging zij op vreemden toon voort. Ik hoor zijne stem. Hij komt hierheen naar deze kamerik vraagde hem om Ik kan hem niet ontmoe - ten George Ik mag nietIk logeer in het hotel »de Arend", het kleine logement, dat wij lang geleden zamen teekenden, en hij voegde er haastig bij VaarwelGod be hoede u mijn lieveling Hij stapte haastig de deur uit en de dreef over, zooals hij ge komen was en zooals hij weer ko men zou, nadat de waarheid zou zijn geopenbaard, eene vreeselijke waarheid, van welke hij thans weinig besef had. En zij luisterend naar haar vaders stem, die nader kwam, naar de voetstappen van haren beminde, die wegstierven stond als versteend in hare eigene ka mer. Wie is zoo even van u heen gegaan Clara vraagde Baring na een vluggen en nieuwsgierigen blik over de dreef te hebben ge worpen Maar het antwoord was slechts een half gesmoorden angstkreet, waarin al het wee van verloren geluk was opgesloten.

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 1