Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor het voormalig vierde District. No. 599. Zaterdag- 15 Juni 1901. 10e Jaarg. Transvaal. Buitenland. FEUILLETON. IS, ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het gelieele Rijk ƒ0.55, voor België 0.62">, voor Amerika ƒ0.S25, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADYERTENTIËN. Van 1 tot en met 4 regels 20 cents elke gewone regel meer 4 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Adverteutiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DFtI/lMA\ te Brrskens. De stemming voor Leden van de Provinciale Staten in Zeeland, op jl. Dinsdag gehouden, heeft in alle districten, behalve in Zierik- jee en Goes, waar terstond alle aftredenden werden herkozen en in Tholen waar jhr. nir. De Gwnibroot, als eenig gestelde eandidaat reeds terstond als geko- itn werd verklaard, herstemmin gen noodzakelijk gemaakt. In Sluis, het is reeds vrij wel algemeen bekend komen de aftre dende heeren Erasmus en De Bats met de heeren Gerritsen en Vors- terman van Oyen in herstemming. De heer Hatnmacher werd ter stond niet groote meerderheid van stemmen herkozen. Var. de 252(i geldige stemmen, waren er 1841 op hein uitgebracht. De aftre dende leden hadden respectieve lijk 1181 en 1177 stemmen, ter wijl de heereu Gerritsen en Vors- termau van Oyen 1163 en 1052 stemmen verkregen. Te Vlissingen werd het aftre dend anti-rev. lid de heer Siegers herkozen en de heer J. Bos mede a-r. gekozen in plaats van het altredend liberale lid Jhr 0. J. J. A. vau Teylingen. Eene hersteiu- stemming moet nog plaats heb ben tusschcn de lieeren C. L. van Woeldereu (aftr. lib.) en K. Hou- teriuan (a. r.) Te Middelburg komen candida- ten in herstemming, en wel de heeren rar. Dieleman (aftr.), L. O. Breebaart, en W. Maas (aftr.) al len a.r. en de heeren H. P. den Bouwmeester, jhr. van Teylingen en J. Marinussen, uilen lib. In bet district Hulst is door het groot 'aantal candidaten een herstemming noodig jtusschen de heeren Ysebaart en Hombach (aftr. r. k.) en J. Vogelvanger (lib.) en J. Adriaansen (a. r.) op de libe rale candidaten waren een aan zienlek aantal stemmen uitge bracht. De heer Moes (aftr. a. r.) en Kruijtie/ (aftr. r. k.) werden her kozen. De stand der partijen in de Staten is nog niet niet zekerheid op te maken. Voor 't oogenblik heeft de li berale party éen zetel (Vlissingen) verloren. In Zuid-Holland moeten nog eenige herstemmingen plaats heb ben, doch bij de eerste stemming verloren de vrijzinnigen vier zetels, waardoor de Staten in die pro vincie in anti-liberalen geest zijn omgezet. Mevrouw Botha kwam te Brus sel aan en werd ontvangen door den beer er. mevrouw |Gr. Leyds. Eenige Duitsche kranten begin nen nu mede te rammelen over de vrede-boodschap van mevrouw Botba. De Morning ljcader denkt er an ders over ea dit blad kan door hare relaties onder Boerenvrien- den sr wel wat van weten. Dit Londensche blad zegt, dat mevr. Botha komt uit geldgebrek. Haar bezoek aan Kruger, gaat het blad voort, is geneel van per soonlijken aard en zij zal daarna bij dr. Leyds logeeren als Louis Botha een boodschap aan Presi dent Kruger had willen doen toe komen, had hij zich van een po- litieken agent kunnen bedienen, die onlangs in Europa is aange komen. De Engelschen doen alles om den oorlog te doen voortduren geen enkel bewijs van tegemoet koming is tot dusver gegeven en daarom ligt bet in den aard der dingen, dat de Boeren, wetend wat hun onder den valschen, intrigan ten Milner te wachten staat, dat de Boeren den kamp niet willen opgeven en zich liever docd vech ten dan de Engelschen dienen. Dat pleit voor hun karakter. Zij zijn niet beschaafd genoeg om opportunist te worden. Het doodschieten van een paar Boe ren, die uit Pretoria wilden ont vluchten om zich bij een com mando te voegen, moet opnieuw den haat tegen de Engelschen aanwakkeren. Volgens de krijgswet kon Kit chener wellicht dit vonnis laten vellen, maar er zijn omstandighe den, die voor het minst een wij zing van zulk een vonnis wen- schelijk maken. Er is een stand punt van waar uit men dat fusil- leeten kan verklaren voor een moord. Maar de Engelschen be grijpen zoo iets nooit. In de Engelsche bladen werd dezer dagen medegedeeld, dat De la Rey oostwaarts was getrokken net het doel zich met Botha te vereenigen. Men heeft er geen oogeublik aan geloofd. Als men "allen on zin van de Engelsche kranten wil de tegenspreken had men wel dagwerk. Heel waarschijnlijk vindt men het bericht, dat De Wet, dien men te Londen ook al weer in de Kaapkolonie heeft gedacht met een talrijk commando Westelijk Transvaal is binnengerukt. Hij zou zich op den Gatsrand genes teld hebben, bet laaggebergte ten Zuiden van Potchafstroom. Daarmede zouden de Engelschen in die streek tusschen twee vuren komen, daar meer Noordelijk De la Rey staat. Tusschen Ohusan en Ningpo is een stoomboot vergaan. Van de 68 passagiers weiden slechts 9 gered. Te Port Royal, Peusylvauia, ontstond een mijnbrand en van allen die beneden waren, konden zich slechts 6 personen redden. Tot twee malen toe ging een ploeg redders de mijn in om hulp te bieden. Doch ook geen hun ner is teruggekeerd. Er is te New-York een groote beweging gaande tegen de zg. .Christian Science", we zouden zij haar eigendom verkrijgen, wor den beantwoord zij is geen waar, die men koopen kan, maar wel omruilen. Ik bied u de mijne aan, mompelde* hij, bijkans buiten zich zeiven, want hij had Clara Baring lief, oprecht lief, zooals hij nim mer had bemind, voordat hij haar op die kostschool ontmoette. Hij zwoer, dat hij sedert dien nimmer eene andere vrouw had beminden ook niet zou beminnen. Hij her innerde al zijn ijdele voornemens om eerbied te hebben, om te zwij gen, zijne pogingen om mettertijd te vergeten, waardoor hij van haar was weggebleven maar al die voornemens waren tot niets ver gaan en al zijn hopen en wen- schen van vroeger keerde weer terug. Hij had haar ééns weder durven zien en zijn strjjd om eer lijk te zijn, was een harde strijd geweest. Hij gevoelde, dat hij het arme meisje in zijne macht had, dat de komst van baar ver loofde hem zelfs kracht zou geven om zijn doel te bereiken, hij dacht aan alles en verheugde zich in zijne macht, om een eenvoudig, eerlijk hart te vernietigen. Hij had haar nu zijne liefde weder aangeboden dit toch was voor haar trots eene scherpere heleediging dan de soortgelijke aanbieding van vroeger. Er. toch antwoordde zij, zonder verachting in houding of stem Ik ben de verloofde van sir George O'Maille. Het gelaat van haar tegenstan der werd bleek van toorn bij het hooren van dien naam. Maar heelt hij u liefV Wilt ge lie vrouw zjjn f Zal u niets scheiden Clara zag hem aan en lachtte, in dat lachje scheen zij hem te beklagen over de weinige kennis eener liefde, zoo innig als de hunne. Wat in de wereld zoude haar van George's liefde kunnen scheiden dan de dood Zij kon lachen, daar zij gelukkig was maar toch verdween het lachje van haar gelaat, toen zij den blik ontmoette van den man tegenover haar. Hij scheen haar te bedreigen en macht te hebben om te bedreigen. Gij hebt zeker in geen da gen van hem gehoord zeide Lei- ton. Gij zijt in den rouw ook, zie ik. Hij zag naar het kleed dat zij droeg, als rouw over Geor ge's vader. Gij geeft mij geen antwoord? zeide hij eindelijk. Ik heb niets te antwoorden. Laat me gaan I Er is niets ge beurd. Ik ben bang voor u Dit zeggende vluchtte zij naar de deur. Er zou iets kunnen gebeu ren maar het staat in uwe macht om het te voorkomen. Ik geloof niet, dat ge ooit meer iets van uw minnaar zult hooren. Clara Baring lag hare hand op den rug van een stoel en zag den spreker aan, terwijl zij trachtte sterk, kalm en gelaten te zijn. Behalve een formeele brief, waarin hij het engagement ver - breekt, zoo ging hij voort, zult ge niets van hem ontvangen en zal hij u ook niet als zijne vrouw naar het altaar geleiden. (Wordt vervol?

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 1