Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor het voormalig vierde District. [en familiegeschiedenis. No. 598. Dinsdag 11 Juni 1901. 10e Jaarg. 'transvaal. Buiten land. Binnenhuid. FEUILLETON. BRESKËNSCI1E COURANT ABONNEMEN T. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.626, voor Amerika ƒ0.825, bjj vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERTENTIËN. Van 1 tot en met 4 regels 20 cents elke gewone regel meer 4 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Dit klad verschijnt elkru Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIEI.LMAV te lireskriis. In het Lagerhuis zeide de Mi - uister Br.idick, dat aan Kitchener geen instructiën waren gegeven om voorstellen van de Boeren niet aan te nemen integendeel moest hij die rechtstreeksch aan de Re geering zenden maar zoowel Kit chener als de regeering zouden weigeren in discussie te treden over de onafhankelijkheid. Labouehère vroeg, of de mate van onafhankelijkheid, die aan Canada en Australië was verleend, ook verleend zou worden aan de Boeren Chamberlain antwoordde Thans stellig niet. Brodick zeide zeide een tele gram te hebben ontvangen van Kitchener, met de mededeeling dat het gerucht, volgens hetwelk de Boeren twee gevangenen had den doodgeschoten bij Vlakfontein, ongegrond was. Mevrouw Louis Botha kwaui Zaterdagmorgen aan boord van de >Duvegan Castle" te Southamp ton aan. Zjj weigerde zich te laten in terviewen. De heer Fischer, zoon van den Vrijstaatscben Staatssecre taris, deelde aan Reuter's verte genwoordiger mede, dat mevrouw Botha direct naar Londen ging en daarna naar Holland en België, doch dat haar vertrek naar het vasteland nog niet was bepaald. Fischer verklaarde niet te kun nen bevestigen of te kunnen te genspreken, dat mevrouw Botha in Europa kwam met een vredes-zen- ding. Hij. werd op parool vrijge laten om haar naar Europa te vergezellen en ook om zijn vader Abram Fischer te Brussel te gaan bezoeken. Vrijdagavond had een ernstig spoorwegongeluk plaats in de na bijheid van Pretoria op de lijn naar Pietersburg. Een trein met soldaten liep tegen een trein, die van tegenovergestelde richting kwam Negen soldaten werden gedood en verscheidene gekwetst. De Belgische Senaat heeft Za terdag by de behandeling van de wet op het spelen, met 42 tegen 35 stemmen aan Oostende hetzelf de privilege toegestaan, dat yoor Spa is bewilligd. A. s. Donderdag heeft de twee de lezing plaats. Ostende en Spa mogen dus nog twee jaren de speelhuizen hou den. Een poging om beide gemeen ten schadeloos te stellen voor het te lgden verlies, is afgestemd. De brand te Antwerpen. Als vervolg omtrent ons be richt over dezen brand kunnen we nog mededeelen Vrijdagavond te 11 uur waren nog steeds een twintigtal spuit gasten aan het werk om de uit de ruïnes van bet entrepot tel kens nog uitbrekende vlammen te blusschen en water te werpen op de smeulende massa's. Het tooneel der verwoesting is grootsch, maar treurig. Bundels telephoondraden han gen als gebroken takken van treur wilgen naast de huizen neer, en men heeft den grooten ijzeren paal der Groote Dokstraat moeten scho ren, om te beletten dat hij om valt. Door de gapende openingen der nog rechtstaande muren, ziet men smeulende en nog vlammende bal ken in een vreeselyken warboel vaD verwrongen yzeren kolom men, geblakerde muurblokken, half verbrande zakken van alle denk liggen te bare koopwaren. Tabak en sigaren smeulen, de suiker drijft in si roop de puinhoopen uitgesmol ten glas vormt heele koeken met verkoolde halken en geblakerde steenen, koffie en thee zijn bedor ven en honderden vaten alcohol en likeuren in den kelder opge stapeld, loopen gevaar verpletterd te worden ouder de vracht der gewelven, die waarschijnlijk der millioenen kilo's op elkaar getast puin niet lang zullen kunnen dra gen. De massieve massa van het hoofdgebouw is verdwenen en vormt nu een doorschijnend kant werk, waarvan niets meer staat dan het groote baleon met zijn acht arduinen kolommen, die het frontespice schraagden. Langs den boulevard aan den kant van de Gare principale staan nog eenige muurbrokken. Door de poorten - voor zoo veel het nog poorten zyn, ziet men een onbeschrijflijk tooneel van verwoesting. Arcaden die geen steunkolommen meer hebben, en daarnaast kolommen, waar de booggewelven van verdwenen zijn. Zoo de ramp, gelukkig, geen menschenlevens kostte, er vielen toch een groot aantal slachtoffers, nl. de talrijke katten op de zol ders aanwezig. Over de schade liepen min of meer fantastische ramingen, maar de .Petit Bleu" noemt die alle overdreven en zegt, dat de scha de 15 millioen zal beloopen. Daaronder is voor 5 millioen tabak, D/4 millioeu suiker, terwijl 15.000 balen koffie verbrand zyn. Tot lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal voor de Prov. Friesland is gekozen de beer mr. J. G. Gleichman, die deze benoe ming heeft aangenomen. BUKSKK.VS, io Juni 1901. («roede, 8 Juni. By de heden ten overstaan van bet Bestuur van het Waterschap Groot en Klein Baar/.ande gehouden aanbesteding van 2921/g M3 grind te leveren op bet haventerrein te Bieskens ten behoeve van dat Waterschap, werd ingeschreven door de te Breskens wonende heeren A. li. de Vuijst voor 2.27, P. Monjé voor ƒ2.14 en J. Vlot 4.3 Hoe vaart u, miss Baring? en tot de meid zeide hij Ik heb geen haast en zal hier wel op meneer Baring wachten, als miss Baring my dit toestaat. Zeker. En Clara ging naar 4e deur en zeide terwyl zij eene formeele buiging maakte Sta my toe dat ik heen ga. Een oogenblik, miss Baring. Mag ik een enkel oogenblik Met u praten Een paar minu ten maar, voegde liy er by, ter wijl Clara koeltjes oen stoel aan bood. Ik zal u geen onderhoud kunnen toestaan, mynheer, als u wilt zinspelen op het verledene. Miss Baring, het verledene is dood, viel Frank Lexton in. Ik heb mijn best gedaan, om het aandeel wat ik daarin ge- bad heb te vergeten. Ik heb mijn best gedaan, zég ik, zeer myn best gedaan en ben er niet in ge slaagd. Zoo nederig als bet een man mogelijk is, kom ik u thans vragen, om het aandeel, dat ik er in had van de gunstigste zijde te willen bezien en te willen geloo- ven, dat, ofschoon ik geleid werd door geldelijke belangen, mijne liefde voor u toch zuiver en waar achtig was. Ik stak in moeilyk- beden en trachtte my door uwe hulp er door te reddenmaar te midden van die zwarte bladzijden van dat verledene, dat ik tot myn eigen schaamte en diepe vernede ring heb veracht en vertrapt, blijft eene zuivere bladzijde, eene heerlijke waarheid ten minste, de vurige liefde van een man. Blijf nog een oogenblik, miss Baring, laat my uw geduld nog een mi nuut langer vragen. Ik zal niet meer van [het verledene spreken, maar van het tegenwoordige, waar naar het betere deel van myn hart, dag en nacht heeft verlangd. Hy zweeg en schoof zyn haar met de hand van het voorhoofd weg. Myne komst hier heeft u zeer verrast, misschien leed ge daan, als ge dit woord liever hoort Verrast, zeker, antwoordde Clara op verwijtenden toon. En misnoegen gedaan, vul de Lexton aan. Laat toch de beleefdheid der waarheid niet in den weg staan, om mijnentwil. U beeft beloofd kort te zul len zyn en als dit de aard van uw gesprek is, dan weiger ik u langer aan te hooren. Laat mij dan in zoo weinig mogelijk woorden de ware reden voor mijne komst uiteenzetten. Ik sta op bet punt het aangrenzend landgoed, de Beukenhorst, te koo- pen. Misschien verwachtte Lexton bij Clara eenige verrassing te zien, maar zij stond stil en verraadde geene aandoening hoegenaamd. Zij haatte dien man, werkelijk, want zij herinnerde zich de macht, die hy eens over haar hart had bezeten en hoe hij die macht zou hebben misbruikt. Zij had nu immers meer dan eens willen heen gaan, maar door' zyn blik, door eene bedreigende betoovering, ee ne geheime vrees, bleef zij en luisterde tegen haar wil. Toen ik u eerst ontmoette, miss Baring, was ik een arm of ficier van daag ben ik rijk, zeer rijk. Daarom is het mijn plan de Beukenhorst te koopen, omdat maar ik durf niet hopen, dat gij mijne reden zoudt willen raden? Het is waarlijk eene goede geldbelegging, zeide Clara. Verre van dat. Ik geloof dat het goed duur is zelfs voor drie vierden van den prijs, maar ik wil het hebben om bij den Olmenhof te zijn. Uw vader heeft misschieu te eeniger tijd een vriend noodig, een dag, die wellicht niet veraf meer is en dan zal hij op my kunnen reke nen. Maar ik spreek in raadse len, raadselen die gij niet be grijpt, en toch raadselen die mam- al te spoedig in uw hart zullen

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 1