Gemengd. beschaamd zou worden maar ie- 'der rustig huiswaarts zou gaan. Ook dankte hij, in den persoon van den hoofdcommissaris, de po litie, die door haar uitstekend be leid een zoo werkzaam aandeel heeft gehad in het welslagen van de betooging. De politie rukte in en de stoet ging schier ongemerkt uiteen. Tegen kwart voor elf, was de menigte geheel verstrooid. Dat is nog niet vaak gebeurd, dat zóó gesproken is over de po litie, door socialisten. Voor de op 4 Juli vau we- ge de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw en Veeteelt te Mid delburg te houden keurtentoonstel- ling zijn in het geheel vrijwillige bijdragen toegezegd tot een bedrag van ƒ2021. Aan de tentoonstelling voor paarden kan alleen worden deel genomen door leden der Maat schappij voor paarden, die reeds vroeger in Zeeland bekroond zijn geweest. Door de besturen der verschillende middelen van vervoer in Zeeland is voor de paarden en het rundvee, dat naar de tentoon stelling te Middelburg gezonden wordt eene aanzienlijke vermin dering van vracht toegestaan. Er moet kans bestaan, dat het verzoek, gericht tot den minister van binnenlandsche zaken, de tentoonstelling te komen bezoe ken, in gunstige overweging zal worden genomen. Het voornemen is om a. s. Dinsdag in de Tweede Kamer de eindstemming te houden over de Militie- en de Landweerwetten. ItHKSKEVs, 3 Mei 1901. Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand April ingelegd ƒ7071.72; terugbetaald ƒ12456.995. zich overtuigd had, dat daar boven niemand was, begon hij zijn weg te vervolgen, maar juist toen hij op het punt stond den vasten grond te bereiken, stond daar een groot zwart voorwerp, dat hem de nabijheid van een mensclielijk we zen aankondigde. Hier was geen tijd om te aarzelen. Hij bereikte dus den top der rots ten volle voorbereid om zich te verdedigen. Doch de vreemde gestalte be woog zich niet, hij kwam er lang zaam dichter bjj, totdat het de welbekende vorm en een arm bleek te zijn van een handwijzer met een bordje, waarop stond »Ge- vaar." Het was zeker dat overeind staand stuk rots, dat hem zoo ver bazend had misleid en hjj glim lachte over zijne eigene zenuw- gchtigl ervolgd.) Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 3345. Bij Kon. besluit van 30 April jl. is benoemd tot Opzich ter van den Rijkswaterstaat 4e klasse de heer P. Mulder alhier, thans tijdelijk opzichter te Maas sluis. De heer J. C. de Masier, vroeger alhier, opzichter van den Rijkswaterstaat is bevorderd van de 3e tot de 2e klasse. De heer C. Hodde te Rot terdam, vroeger alhier, slaagde gisteren te 's Gravenhage met guns tig gevolg voor het examen als onderwijzer. Op Zondag 12 Mei a. s. vergadert de Afd. Oostburg en omstreken- van den Bond van Ned. Onderwijzers o. m. tot het benoe men van een voorzitter. De heer ds. J. A. Rust, pred. bij de Ev. Luth. gem. te Utrecht, vroeger te Groede, heeft te Amsterdam het "doctoraal exa men in de theologie met gunstig gevolg afgelegd. Voor onderwijzer zijn deze week geslaagd de heeren J. P. Leenhouts te Groede, B. J. de Meij te Oostburg, I. J. van Rosevelt te Schoondijke, A. J. v. de Putte en H. van Rossenberg te Oostburg. In de vacature-Huvers is als candidaat voor de Prov. Staten in het district Middelburg door de Chr. Hist. Kiezersvereeniging ge steld de heer W. J. J. Koole, lid van den gemeenteraad te Middel burg. Tot dagelijksch opzichter bij de werken van de haven te Cad- zand is benoemd de heer J. J. Verlinde Fz.. te Terneuzen. De Anti-revolutionaire kies- vereeniging »Luctor et Emergo" te Oostburg heeft als voorloopige candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in het district Oostburg gesteld de heeren ds. A. 8. Ta'ma te Arnhem, J. F. Heems kerk betaalmeester te Sas van Gent en as. G. Hofstede te Aar denburg. Bij het gehouden overgangs examen van de leerlingen van den Snoeicursus werden van het 2e naar het 3e leerjaar bevorderd P. Polderman te Aardenburg, J. van de Plassche te Oostburg, J. van den Bunder te IJzendjjke, J. Faro te Cadzand, A. Casteleijn, A. Mol en A. van Uxem te Groe de. De hoogeerwaarde heer S. H. Nuss, deken en pastoor te Aardenburg, lieefl om gezondheids redenen eervol ontslag als zoo danig gevraagd en zal metterwoon naar Dongen (N.-Br.) vertrekken. Met ingang van 1 Mei zijn verplaatst de kommies 3e kl. van Eede naar Aardenburg en R. de Boer, 3e kl. van Veldzigt naar Eede. Per Telegraaf. 's Gravenhage, 3 April. De Tweede Kamer heeft heden bij de artikelsgewijze behandeling van het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van enkele bepalingen der wet tot regeling van het La ger onderwijs, alle amendementen daarop voorgesteld, verworpen. Alleen dat van de heeren Den Hertog, Ketelaar, Kool en Smeen- ge tot toekenning van bijzondere toelage van rijkswege ad ƒ50 aan gehuwde onderwijzers, werd aan genomen niet 45 tegen 44 st. Te Roozendaal ontstond Maandagavond in de concertzaal van den heer Heiuen twist, welke zoo hoog liep, dat een der bezoe kers, buiten gekomen, met een scherp voorwerp zes steken ont ving en spoedig overleed. De dader is naar België ge vlucht. Twee heeren te Antwerpen bezochten Zaterdagmiddag een vriend, die hun een nieuwe revol ver toonde. Door een ongeluk ging deze af, met het gevolg dat een der vrien den dood neerviel. De dader is krankzinnig ge worden Te Heerenveen geraakte Woensdagavond tijdens den op tocht der Meibeweging, een der wagens in brand, waarop door ee ne vrouw op een hoog piëdestal staande, het socialisme werd voor gesteld. Er werd op dien wagen ben- gaalsch vuur afgestoken, en de vlam deelde zich ook mede aan 't lichte tenue van de vrouw. Door politieagenten werd zij van haar hoog standpunt getrok ken en het gelukte het vuur nog te dooven. De man, die het bengaalsch vuur ontstak, kreeg in het aange zicht zoo ernstige brandwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling heeft moeten stellen. De »Koln Ztg". verneemt uit Peking van WoensdagDe Russen hebben bij Moekden een bloedig gevecht met de Chinee- zen gehad, waarbij zij ongeveer 60 man aan dooden en gewonden verloren- Vier officieren sneuvelden. De Zeeuwsche Visschers- vloot is nu bijna geheel naar de Zuiderzee vertrokken, met het doel aldaar mosselzaad te vangen. Was er over eenige dagen nog eeuige vrees of men wel voorraad genoeg zou kunnen krijgen, dat is thans veranderd, en zoo als altijd zal ook dit jaar de behoefte wel vervuld kunnen worden. Erg jammer is de armoede der Zeeuwsche mosselzaadbanken, want de ervaring leert toch, dat alleen dat in staat is, gelegenheid te ge ven tot het slagen der mosselon dernemingen. Toch gelukkig, dat er, bij het totale gebrek aan Zeeuwsch-Zui- derzeesch zaad voldoende voorraad Aan een klein station tus- schen Napels eu Nolawasde chef bewusteloos neergevallen, niet meer bijgekomen en eindelijk door de geneesheeren dood verklaard «over leden aan een hartkwaal." Hij werd gekist en, daar het reeds laat was, voorloopig in het lijkenhuis op het kerkhof gezet. Gedurende den nacht hoorde de bewaker gerucht en bevond dat de kist van de schragen op den gtond was gevallen Verschrikt ging hij naar zijne buren en bepraatte het geval zoo lang met hen tot de dag aanbrak, waarop men de overheid waar. schuwde. De kist werd geopend en men vond het lichaam schrikkelijk ver draaid, maar werkelijk dood. Ongetwijfeld was de ongelukki ge bijgekomen en de kist door zijn wanhopige krachtsinspanning op den grond gevallen en hij ten slotte gestikt. Den bewaker, den geneesheeren en verder bij het geval betrokken personen is aangezegd zich ter be schikking van het gerecht te hou den. Twee personen uit de Resi dentie trachtten te Leiden op de veemarkt op een handige wijze zich meester te maken van een koe. Eén van hen had bij handslag den koop gesloten en ging met de koe weg, terwijl de andere den boer zou betalen. Hij trachtte merkbaar tijd te winnen en zooals dat gebruikelijk is, gingen zij een café binnen, om iets te gebruiken en de koopsom dan te betalen. Daar de boer hem niet alleen liet, zag hij geen kans om onge merkt te verdwijnen en zette het daarom plotseling op een loopen, doch werd door den boer inge haald, gegrepen en aan de politie overgeleverd. Bij fouilleering had hij geen geld bij zich. Zijn kameraad was met de koe naar Den Haag geloopen en is door de politie aldaar, die tele grafisch met een en ander in ken nis was gesteld, met de koe aan gehouden. Hij werd naar Leidenoverge bracht en ter beschikking van den commissaris van politie gesteld, ten einde zich te verantwoorden. Dinsdagavond is te Amster dam weder een moord gepleegd. Terwijl een man, die van de misdaad aan de politie kennis gaf zich met een bierhuishoudster in de Spuistraat ter ruste wilde be geven, werd er de staatdeur inge trapt en loste een persoon die vroeger met de vrouw had ge leefd, een pistoolschot eerst op de vrouw en daarna op de man. Toen de politie een onderzoek instelde werd de vrouw met een schotwonde onder de linkerborst op den grond gevonden en naar het gasthuis vervoerd, bleek zij bij aankomst aldaar overleden te zijn. De man die aangifte van het geval deed had ook een won de bekomen en werd in het gast huis verbonden. Te 2 uur 's nachts werd de bedrijver in een perceel Nieuwezijds Armsteeg bewusteloos met een schot in de borst te bed gevonden. Naar het gasthuis over gebracht bleek zijn wonde niet levensgevaarlijk te zijn. Tusschen Osch en Ravestein heeft Dinsdag in den trein een reiziger, in het bijzijn van drie anderen zich een diepe snede aan den hals toegebracht. Te Schin-op-Geul is een kind bij het uitstappen uit de tram gevallen, overreden en gedood. Te Raarloo is in een veen- put het lijk gevonden van zeke ren N. aldaar. Daar sporen van geweld aan wezig waren doet de justitie uit Heerenveen een onderzoek. Bij Didam is een kleerma ker, die door een ongeluk in zijn jeugd reeds een been had verlo ren, toen hij in den reeds in be weging zijnden trein wilde klim men, gevallen. Zijn voet werd verbrijzeld. Een treffend ongeluk heeft Dinsdagmorgen te half elf plaats gehad op het schietterrein op de Leusderheide bij Amersfoort, waar het 3e bataljon van het 5e regi ment infanterie schietoefeningen hield. Op het terrein liggen 10 schiet banen nagenoeg evenwijdig aan elkaar, en terwjjl nu de 2de com pagnie op baan 3 aan het vuren was, werd ook op de nevenbanen door andere compagnieën van het bataljon geschoten. Toen nu een oogenblik op baan 3 een vuur-pauze was ontstaan, sprak de commandant der com- pagniën met luitenant H. W. Sehüuikes, toen deze op eens, door een vermoedelijk verdwaalden ko gel van een der nevenbanen ge troffen neerviel. Het projectiel was binnenge drongen in de linkerkaak en in bijna horizontale richting in de kleine hersenen. De dood volgde dan ook on middellijk. Te 's Gravenhage is Dins dag een jongen van zeven jaar al

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2