Mi dienstbode. Matjes, Tafelzeiltjes enz, Bin n en land. Gemengd. Rechtzaken. A d verten tiën. Ontvangen Vloerkleedjes een volgzame meerderheid door middelen van geweld als de porte feuille-kwestie. Ten slotte zijn we versterkt in onze fneening, dat de voortzetting der behandeling van de legeront- werpen geschiedt uit politieke overweging en men van de agi tatie, die de aanvankelijke val, teweegbracht, partij trekt, om haar nogtans in veilige haven te voeren. Van liberale zijde is als voor- loopig candida.it voor het lidmaat schap der Tweede Kamer in het district Zierikzee gesteld den heer J. A. de Bruijne aldaar. In het district Middelburg zijn voor de verkiezing van Leden dei- Provinciale Staten van anti revo lutionaire zijde candidaat gesteld de heeren W. Maas te Seroosker- be en inr. P. Dieleman te Mid delburg (beide aftredende leden) en in de plaats van den heer C. J. Huvers, die niet meer in aanmer king wensoht te komen, de heer L. C. Breebaart aldaar. In het district Vlissingen zijn gesteld de heeren P. J. Siegers (aftr.), J. Bos, beiden aldaar en K. Houterman te Biggekerke. In dat district treden mede af de heeren C. L. van Woelderen en jhr. C. J. J. A. van Teijlingen, beiden liberaal. liltESKEVS 26 April 1901. Ds. J. J. Homburg, pred. te Biervliet, heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep naai de Ned. Herv. gem. te Zaamslag. Deze week is nog als onder wijzer geslaagd de heer F. T. Wijnen te Hoofdplaat. Anrdeiiburg, 23 April. In »De beneden, dat hem als het ware tot zich lokte. Hij trachtte te bedenken op welke wijze bij uit deze schrikke lijke plaats kon ontsnappen want het touw was weggetrokken door den vallenden man en hij bedacht, hoe hij er nog met alle macht der vertwijfeling naar gegrepen had. De eenige weg, die voor hem open stond, was dus om langs de rots omhoog te klimmen, eene poging om de vrijheid te herwin nen, die met ontzettend gevaar gepaard ging. Daarenboven werd het zeer don ker. De sterren ionkelden reeds aan de heldere, blauwe lucht en het zou spoedig nacht zijn. Dan was alle hoop om de grot te ver laten vervlogen tot morgen, vooral omdat hij niet zeker wist of sir George en zijn lakei van den top vertrokken waren. ,nr..Anolgd.) Engel" had heden ten overstaan van notaris Immink te Oostburg de toewijzing plaats van het huis en landerijen van wijlen de keer M. Zonnevijlle-de Muijnk alhier. Van het huis met stal en erf, groot 2 A. 22 cA. werd koopcr de heer P. Omon alhier voor 1705, verder werden kooper van 4.74.70 heet. bouwland te Eede, dhr. Laridaeu te Eede voor ƒ1110, 4.0040 heet. id. te St. Kruis, dhr. S. W. Weisfeit alhier voor ƒ5325 2.4200 heet. id. te >>t. Kruis. dhr. J. Th. Hendrikse te IJzeudijke voor ƒ3600 0.5570 heet. id. te St. Kruis, dhr. J. B Loke alhier voor ƒ550 4.7450 hecc. id. te St. Kruis, dhr. S. W. Weisfeit, voornoemd ƒ5050; 3.7840 heet. id. aldaar, dhr. P. de Muijnk te St. Kruis voor ƒ4100; 1.0590 heet. id. aldaar, dhr. M G. de Hondt, alhier voor ƒ1150; 1.0590 heet. id. aldaar, dhr. S. W. Weis feit, voornoemd voor 1500 5.7910 heet. id. aldaar, de heerJ. Willemsen te Terneuzen ƒ3200. Met ingang van a. s Maan dag zal van Middelburg op Vlis singen en omgekeerd weder een stoombargedienst worden ingericht. In het kiesdistrict Hontenis- se wordt van Boomsch Kath. zijde voor een Tweede Kamerzetel ge noemd de heer L. J. \1. van Waesberghe Jaussens, lid van Ged. Staten (thans beterende van een ernstige ziekte.) Deze heer ontving daartoe reeds bezoeken. De heeren Barentsen te Schoondijke en Weijnen te Hoofd plaat verwierven mede de acte gymnastiek. Aardenburg. De heer J. Ver sprille alhier komt o. m. als no. 1 voor op de voordracht ter be - noeming van onderwijzer te Cort- gene. Aardeuhui'g. Bij de jl. Dins, dag alhier gehouden aanbesteding van de levering van ongeveer 74000 kilogram Ckdisalpeter ten behoeve van de vereeniging Wel begrepen Eigenbelang'' werd het minst ingeschreven do,.r den heer P. Hoste te St. Laureijns (i() voor ƒ9.83 per 100 KG. Hem is de levering gegund. Op verschillende paarden stallen onder de gemeente Hoofd plaat en Biervliet heerscht een ziekte onder de paarden, die van besmeltelijken aard zijnde, vooral onder de veulens hare slachtoffers maakt. De ziekte moet overgeplant zijn uit België, want juist op die hoe ven treft men de ziekte aan, waar een uit dat rijk komende hengst de merriën heeft bediend. Maandagavond ontstond te Arnhem brand ten huize van den landbouwer van M. welke in zeer korten tijd zulk een aanvang nam, dat. aan blusschen niet viel te denken. Door buren "en politie werden een tiental koeieu losge sneden en de straat opgejaagd, doch door den rook werden een vijftal en een hit niet opgemerkt zoodat deze dieren verbrandden. Tc Leuw gem. Nuth (L.) is Woensdagochtend eene hofstede, bewoond door den landbouwer Trijds geheel afgebrand. Twee paarden, elf koeien en twaalf varkens kwamen in de vlam men om. Alles was verzekerd. Te Bergen bij Alkmaar ge raakte Woensdagmorgen de zeven tienjarige diensbode Anne van 't Hof, bij het spoelen van goed in een sloot, met het ongelukkig ge volg dat men haar een half uur later levenloos ophaalde. Door haar lange afwezigheid werd de aandacht getrokken en toen vond men den mand met goed onbeheerd op het vlot. De 20jarige J. Kuil, zoon eener landbouwersweduwe te Vrie- scheloo, wilde een paard met ge weld over de sloot terugdrijven. Het dier sloeg achteruit en trof den jongeling zoo in do buik, dat hij aan de gevolgen overleed. Te llavel (Nbr.) is het zes jarig zoontje van den landbouwer C. v. L., voorover in het vuur gevallen en daarbij zoo hevig ge brand, dat bet, onder hevige pij nen is overleden. Uit een s'oot aan den Dub- beldainschen weg te Dordrecht is opgevisckt hi t afgesneden hoofd van een pasgeboren kindje. De sloot was pas uitgebaggerd. Een tweejarig kind kreeg te Bergum een stuk wortel in de keel, waardoor het kleine wichtje stikte. Terwijl de landbouwer L. Hulzentop te Fluitenberg, gem. Ruinen, zich op weg naar huis bevond, sloegen de paarden voor zijn wagen, dien hij op den akker had gebruikt, op hol. Dicht bij de boerderij werd hij van den wagen geslingerd en kwam met zooveel kracht tegen den muur aan, dat hij een sche delbreuk kreeg. Hij overleed spoedig daarna. Op een stoep van een per ceel te Amsterdam aan de Keizers gracht is Woensdagavond een kind, vermoedelijk veertien dagen oud, van het mannel. geslacht, gekleed in wit ongemerkt ondergoed en in een rood met groen geruite wollen doek gevonden. Het werd door een politieagent naar het Bestedelingenhuis ge bracht. Nabij Winterswijk is iemand zoodanig van een rpj wiel gevallen, dat hij na eenige dagen aan de gevolgen is overleden. Ten huize van den heer v. D. in de Prinses Mariestraat te 's Gravenhage heeft Woensdag een gasontploffing plaats gehad. De zoon van een daar in de buurt wonende aanlegger van gas- en waterleiding heeft daarbij ern stige verwondingen bekomen. Woensdagvoormiddag is trein 757 van Stavoren, die te tien uur 57 min. te Leeuwarden aankomt, bij het binnenloopen van het em placement ontspoord. Het middelste eerste en tweede klasse-rijtuig is omgekanteld, de achterste rijtuigen zijn in het grind gesmoord. Acht reizigers werden gekwetst, vijf met lichte kneuzin gen en schrammen. Van de an dere drie keeg de heer H. Visser uit Sneek een voetwond, doch kon, na aan het station verbonden te zijn, weer vertrekken verder kreeg dr. Herzberger uit Sneek lichte hoofdwonden een juffrouw uit Lemmer werd ernstig aan den rechteronderarm gekwetst. Allen werden in het bureau van den chet verbonden, de juffrouw werd naar het stadsziekenhuis overge bracht. Arrondissement's- Reciitb. Mirldelburg. Zitting van Vrijdag 26 April. J. F. v. P., 15 j., koewachter te IJzendijke, is wegens diefstal veroordeeld tot 11 dagen gev. str D. W. S. 23 j., timmermansknecht te Biervliet is wegens mishande ling van een ambtenaar veroor deeld tot 14 dagen gev. str. J. de M., 28 j., werkman te Groede (Marolleput) veroordeeld tot een maand gev. str. Ter Griffie van bovengenoem de Rechtbank is door C. de Paepe, te Oostburg, gedetineerd te Mid delburg, veroordeeld wegens po ging tot doodstraf tot tien jaren gevangenisstraf, hooger beroep aangeteekend. 15 audeèsbericlitesa. Dordrecht 25 April. Jarige tarwe f 8.a f 8.50, Nieuwe Zeeuwsche en VI. tarwe f 7.30 a f 7.70goede f 6.50 a f 7.mindere f 5.50 a f 6. Nieuwe zeeuwsche en vl. rogge f 4.70 a f 5.50. Nieuwe zeeuwsche en vlaamsche wintergerst 1 4.20 a f 4.50. Nieuwe dito zomergerst f 4.a f 4.20. N. L. Haver f 3.— a f 3.80, dikke i 4— a f 4.50. Paardeboonen f 6.— a f 6.50. Duivenboonen f Witte boonen f 7a f 8—. Bruineboo- nen f a f Kookerwten f 8.a f 9.Mestingerwten f f 6.a f 6.50. Kauariezaad f 6.— a f 7.— Koers van liet geld. België 100 Ir. ƒ17.50 V 1-7.925 Kng. 1 P. St. ƒ11.96 a ƒ12.085 X.-Amerika I Dollar f'l.4-5. 11oogwatergetij Breskens. H (1 K N. voorin. •lain. Zaterdag 27 April 7— 7.24 Zondag 28 8.14 8.38 Maandag 29 9.30 9.54 Dinsdag 3D 9.58 10.22 irrcdiitbeinlt'ii. nkd. hkrv. kkuk. Zumtaq 28 April, li'01. Bicrviitïi hui 2 u ds. Vlei uwen befje Hn skciis vui 9.80 ds.M em\< nbeig Groede vm 9 u ds. van Essen.' Hoofd plaal inn z u ds. Bucserinizh. Nieuw vliet it in u ds. van Essen. Sclioondiike vin 9 u ds. Beekerinuh. Water!.k. vin 9 u ds. Groeneveld. IJzendijke hui 2 u ds. Groenev dd. Ev. Luik Gem. Groede v.i9 u ds. Hofstede, Evangelisalielokaal Schooud'jk e. vm. 9 u dhr. J. J. Kense. mn. 2 u WEEKBERICHT. 27 April 1901 wordt verwacht Matige Noordoostelijke wind, bewolkt. Omtrent weerstoestand wordt niets gemeld. Weinig ver andering in temperatuur. Utrecht, 26 April, 11.46 vm. Heden ontvingen wij uit Utrecht de treurige tij ding vaD bet overlijden van onzen geliefden broeder en behuwdbroeder JAKOB VERSTEM,E, in leven gepensioneerd Brie vengaarder in den ouderdom van ruim 59 jaar. Cadzand,M. VERSTELLE. Breskens, J. VERSTELLE. 24 April 1901. Eenige en algemecne kennis geving. Mevrouw NEETESON te Schoondijke, vraagt tegen Mei -4| E E V E I». J. WESDOKP, Breskens.

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2