Gemengd. maar niet meer over- r vergunningen voortaan i plaats vinden. I Mei 1901 bestaande d dus nog voor enkele len bestendigd en de an de bedoelde twist en verschoven tot het t tevens de drankwet worden herzien. Minister van Binnenl. wegende, dat op Dins- e. k. de periodieke van leden van de mer der Staten-Gene- heeft, heeft bepaald, kiesdistricten, waarin verdeeld, voor deze erkiezing de stemming, zal geschieden op Juni e. k., en de her- >0 noodig, op Donder- i d. a. v. ioningin heeft Haar ;ijn 25sten geboorte onder geschenk gege- ins is namelijk een iber van boschcultuur aarmede in verband eeft de Koningin naar eldt, een uitgestrekt rad aangekocht onder Apeldoorn en dit den n verjaardag aange- kan daar de ontgin - ;en inzichten en met rs verrichten. S, 23 April 1001. nnamiddag gehouden 3 vergadering van in Kerkvoogden en Ned. Herv. Gem. kohier van den hoof- ig vastgesteld tot een '309 rdigde naar de pro- argadering werd be- r J. B. Becu, en als het college notabe 3. Dieleman. d werd tevens be- evaardigde naar eene gadering van kerk- istburg, ter behan- rzwaren tegen het ile reglement tot et beheer en ge- rbrenging naar den gehangen touw en is met het touw den in, waarin hij zijn gezonden. a de lakei waren ge- valmaar niet bij w vast te houden, met bliksemsnelheid doch geen van m de tegenwoordig- erden persoon, in schat, die nu reeds iad, achter bleet, n, dat de ougeluk- i baast om omlaag »r hij gewond was re wijze het touw en en zoodoende roirzaakt had. tVordt vervolirrt.^ Ten overstaan van notaris De Smidt van Schoondijke is het huis behoeve de erven van de wed. H. F. Meijer alhier in herveiling gekocht door den heer F. J. J. Besemer alhier voor ƒ2020. Bij het gister gehouden exa men voor onderwijzer is o. m. geslaagd de heer A. A. Barentsen te Schoondijke. Bij kon. besluit is op het daartoe door mr. J. T. P. N. E- rens gedaan verzoeka. ingetrok ken het K B. van 1901 waarbij hij werd benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Breukelen Nijenrodeb. hem, met ingang van 1 Mei a. s. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van griffier bij het kantongerecht te Oostburg. Groede. Bij zjjn vertrek naar Yechel, nam de weleerw. heer ds. G. L. Krol, Zondagnamiddag af scheid van de Ned. Herv. gem. alhier met de woorden van Lucas 24, vers 36 laatste gedeelte >Yrede, zij u lieden Deze, door hem laatst geleide godsdienstoefening werd door een talrijke schare bijgewoond, waarbij de leeraar, die bijna 16 jaren iu deze gemeente was werkzaam ge weest. niet nalaten kon op de redenen van zijn vertrek te wijzen nl. de minder aangename verhou ding ontstaan tusschen de gemeen te en hem door de uitoefening van zijne ambtelijke plichten bij de toepassing van de kerkelijke wetten en reglementen. Niettemin zou zjjn verblijf ir. Groede dat voorzeker een belangrijk deel van zijn leven in beslag nam, bij hem in aangename herinnering blijven, want zonder wrok in het hart tegen iemand ook, verliet hij de gemeente in het volle bewustzijn, zijn plicht te hebben volbracht naar zijn beste weten en met de hem geschonken krachten Aan het einde der godsdienst oefening werd den scheidenden predikant de zegenbede vervat in het laatste vers van psalm 134 door de gemeente staande toege zongen. («roede. Tot predikant bij de Ev. Luth. Gem. alhier is beroepen ds. Chr. de Meijere te Doesburg. Men schrijft van de Belgi- gisehe grenzen aan de N. R. Ct. In België wordt zoowel van re- geeringswege als door bijzondere maatschappijen verbazend veel ge daan om de zuivelbereiding te be vorderen en te verbeteren. Vandaar dat er steeds meer en beter geproduceerd wordt en de uitvoer gaandeweg toeneemt en de invoer vermindert. Zoo werden in de eerste drie maanden van dit jaar, voornamelijk naar het noor den van Frankrijk, uitgevoerd 653.727 kilogram boter, terwjjl de invoer bedroeg 894.730 kilo gram. Vergelijken wij dezen in voer met dien van vorige jaren dan zien wij eene snelle afneming. Zoo bedroeg die in het- eerste kwartaal van 1900 1,106,227 kilogram en van 1899 1,150,144 kilogram. Nog later komt de verminde ring uit, als men boeveelheden nagaat, die alleen uit ons land komen in vergelijking met die van andere landen in de laatste vijf jaren Geheele invoer: 1900 3.632.494, 1899 3.734790, 1898 4,633,476, 1897 5.381,333, 1896 5.803.833. Alleen uit Nederland1900 248.426, 1899 2.897.053, 1898 3.539.554, 1897 4,035,020, 1896 4.269.467. Deze officieele cijfers geven ech ter niet volkomen juist den ge- heelen invoer aan. Sinds er een invoerrecht van 10 ets. per kilo boter betaald wordt, weet menig grensbewoner zijne boter fraudu leus in België te krijgen. Op enkele plaatsen is er zelfs een vaste persoon, die tegen de helft van de invoerrechten, dus tegen 5 cents per kilo, .wekelijks veel boter over de grenzen brengt. Oostburg De Vrijdagnamiddag alhier gehouden en door alle leden bijgewoonde raadsvergadering was hoofdzakelijk gewijd aan enkele weinig omvangrijke zaken, terwijl het resteerende gewijd werd aan toosten. De voorzitter, de heer I. van Houte onlangs als burgemeester herbenoemd, dit feit in herinne ring brengende, gevoelde zich ge drongen te wijzen op den veel- zijdigen steun en den gewaardeer- den raad imiut-r ondervonden bij het volbrengen van zijn taak. Andermaal riep hij de welwil lendheid van den raad in om de vervulling van zijn ambt bij het klimmen zijner jaren te verge makkelijken e» op de aangenaam ste wijze aan de belangen van de gemeente voort te werken. De heer J. H. van Peenen, oudste wethouder, wenschte den voorzitter, mede uit naam van den raad en van de gemeente, geluk met zijne herbenoeming en hoopte dat de heer van Houte zich an dermaal met lust en kracht aan de volbrenging van diens taak zal kunnen wijden. De raad gaf met deze woorden blijk zijner instemming. Tevens gaf de heer A. A. de Smet kennis van zijn aanstaand aftreden als lid van den gemeen teraad wegens zijn vertrek naar Aardenburg, waarbij het zijnerzijds en van den kant van den raad niet aan plichtplegingen ontbrak, no pens de zeer goede verstandhou ding die immer wederkeerig had bestaan. Aan den heer J. Roda werd als onderwijzer aan de openbare school eervol ontslag verleend tegen uiterlijk 1 Juli a. s. Bij kon. besluit is met in gang van 1 Mei 1901 tot griflier bij het kantongerecht te Oostburg benoemd de heer mr. J. T. Sluis, tlfhns adjunct-commies der eerste klasse ter Provinciale Griffie van Drenthe, tevens advocaat te As sen. Van de zijde van bet ge meentebestuur van Biervliet zal aan de regeering het verzoek ge richt worden in de ontstane va cature van burgemeester te voor zien door de benoeming van iemand, die niet in een andere gemeente zijn verblijf houdt. De dames M. van Kampen te Breskens, W. E. F. Scholte te Oostburg en W. van Wijngaarden te Sluis slaagden Vrijdag nog voor de acte gymnastiek. Door den heer W. J. J. Koole te Middelburg, voorzitter van de vereeniging tot werkver schaffing aan Zeeuwsche blinden, wordt de aandacht gevestigd op de minder gunstige financieele positie waarin deze vereeniging verkeert, en doet een beroep op de medewerking van het Zeeuw sche publiek, zoo door raiddel van werkverschaffing waartoe zich te weuden tot den baas der inrichting Bree 137, als door het schenken van giften en contributiën met welker ontvangst de heer H. B. Wijtmar Jr., Burg 17 te Middel burg zich gaarne belast. Gelijk men weet wordt door deze vereeniging de verloting der werken vervaardigd door Zeeuw sche blinden, georganiseerd. Nadere inlichtingen zullen stel lig bij de genoemde heeren te verkrijgen zijn. De candidaatstelliug van le den voor de Provinciale Staten zal plaats hebben Dinsdag 4 Juni a. s. Door Ged. Staten van Zeeland is voorts bepaald dat in deze pro vincie de stemmingen zullen plaats hebben Dinsdag 11 en de her stemmingen zoo noodig Vrijdag 21 Juni a. s. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is met ingang van 1 Mei a. s. benoemd tot vast pro vinciaal arbeider op den grindweg langs Wolfaartsdijk A. Aarnouts te IJzendijke. De heer J. Kooreman, op zichter van den rijkswaterstaat te Werkendam, wordt met ingang van 1 Juni a. s. overgeplaatst naar Utrecht. Bij kon. besl. is aan S. Hennekeij, wed. I. du Burck, in leven kantonnier op den rijksweg SchoondijkeOostburg een pensi oen verleend van ƒ104. Het Zomerfeest der Christ. Jongelingsvereenigingen in Weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen zal ge houden worden Donderdag 4 Juli a. s. op de weide van den heer J. H. de Bliek te Groede bij Nieuwvliet. Bij het vischjesvangen is te Zaamslag een lOjarige jongen te water geraakt en verdronken. Zondagnacht meende een surveilleerend agent van politie te Amsterdam iets verdachts te be speuren in het huis van den heer J. J. F. Mollmann, die een krui denierszaak heeft, Haarlemmer straat 51. Hij haalde assistentie en toen werden verschillende uitgangen bewaakt en gingen een paar agen ten met den heer M oilman bet geheele huis en het daarachter liggend pakhuis doorzoeken. Er werd niets gevonden, maar eindelijk ontdekte men in een le dige "kist achter in het pakhuis een persoon, zich Klaus of Kloets of Kloots noemende. Bij fouilleering aldaar werd een hoeveelheid gedroogde pruimen uit het mag.izijn van Möllmann op hem bevonden en insgelijks ver scheiden kleedingstukken, die het merk droegen van J. C. Funger, manufacturier Haarlemmerstraat 92 te Amsterdam, bij wien eenige dagen geleden inbraak werd ge pleegd. In de mijn »Oranje-Nassau" te Heerlen had de mijnwerker Diederen het ongeluk bij het op - halen van den ophaalbak bekneld te geraken met het hoofd, dat ge heel verbrijzeld werd. De man was gehuwd en vader van vijf kinderen. Twee anderen mijnwer kers werden door neerstortende steenmassa's de beenen gebruken. Een 20jarige boerenknecht reed in de Woere (N H.) op een kar, toen het paard op hol sloeg. Hij werd tegen een boom ge slingerd en bleef op de plaats dood. Een gepensioneerd militair, C., wonende te Harderwijk, werd bezig zijnde met papier snijden, door een toeval getroffen, met het ongelukkig gevolg, dat hij in het mes viel, dat hij in zijn hand had. Hij verwondde zich zwaar aan de linkerborst. Tot nu toe is hij nog buiten kennis. Gisterenmiddag vond de po litie te Schiedam een paar kinder klompjes dryven en na een poos gedregd te hebben slaagde men er in een lijkje op te halen, dat bleek te zijn dat van hei 5 jarig zoontje van R., wonende in de Hoofdstraat aldaar Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, hadden geen succes. Ter hofstede Ter Winselen te Spekholzerheide (L.) werd gis teren een allerdroevigst ongeluk

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2