Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor het voormalig vierde District. Een familiegeschiedenis, No. 585. Woensdag 24 April 1901. 10* Jaarg. Transvaal. Buitenland. Binnenland. FEUILLETON. RRESkENSCIIG COURANT. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door liet geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERTENTIËN. Van 1 tot en met 4 regels 20 cents elke gewone regel meer 4 cents Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiëu worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur Hit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond hij den uitgever C. lifl lDIAY te Breskens. Ik betreur te moeten mededee- ]en zoo begint Kitchener's kort telegram over den aanval op de Ianciers. Nog steeds ligt in het duister waar die aanval plaats had. Doch de aanhef van het telegram, sedert lang niet meer gebezigd, doet vermoeden dat wij te doen hebben met een ernstig Britsche .reverse". De oorlog is uitMaar de Engelsche verliezen! ijsten tot 6 April toe maken melding van 186 afzonderlijke gevechten in de maand Maart alleen Die van Donderdag bevat het volgende Bij den Boesmanskop zijn den llden April 3 man gewond; bij Witkopjes (waar lDo Wet dezer dagen heet geweest te zijn) zijn 2 man gesneuveld en 5 gewond bij Maritzani zijn den 15den April 1 officier 60 manschappen gevangen gemaakt en weer vrijgelaten ko lonel Pilchener's koloune heeft den 15den April aan gewonden verloren 2 officieren en 1 man, bij Nauwpoort in Transvaal (Ma- galiesbergen) zijn den 4den April 2 man gesneuveld en 1 gewond. Alle officieren en manschappen van de yeomanry, die bij de Zee koerivier gevangen waren geno men, zijn weer vrijgelaten. Weer een generaal die verdwijut van bet oorlogstooneel, naraelijk Smith-Dorrien, die adjudant-gene raal van het Britsch-Indisch leger wordt. De Daily Tel. meldt, dat Mil- ner, behoudens onvoorziene om standigheden, in het begin der volgende maand uit Zuid-Afrika naar Engeland vertrekt. De operaties zijn begonnen in de distrieten Bethel en Ermelo, in verband met bewegingen in an dere richting, ten eir.de den vij and te beletten naar het noorden, naar het Boschveld, door te bre ken. Plumer is nu bij de Olifantsri vier. Zijn aanwezigheid heeft aan trekkingskracht voor de Boeren. Er zijn reeds meer dan een dozijn wagens met gezinnen bij ons Een trein met vee en kolen is Dondei dagnacht door de Boeren bij Molteno genomen. De machinist wist met de loco motief te ontkomen en stoomde naar Stormberg, vanwaar hij met troepen terugkeerde. Men vond toen den trein geheel in brand. Tijdens zijn verblijf in Italië deed de Koning van België een uitstapje van Bologna naar Mo dena, in gezelschap van 2 dames. De Koning wilde het station verlaten toen een bediende hem bij den arm nam, hem zeggende: Gij zijt beboetWaarom vroeg de Koning. Omdat gij in een exprestrein gereisd hebt met kaar ten van een gewonen trein. De dames begonnen te lachen en de koning betaalde het drie voud der kaarten, zooals dit door het reglement vereischt wordt. De Indép. gelooft niets van het verhaal. De Russische Invalide bevat eene verordening van den krijgs raad, die officieren verbiedt te huwen vóór hun 25e jaar. Uit Petersburg wordt gemeld, dat in het seminarium te Coulaga weder ongeregeldheden plaats had den. Êr is geschoten op den bis schop en op den rector. Vijftien studenten zijn in hech tenis genomen. De beslissing der Belgische Kamer, om voortaan de memories van toelichting en de verslagen te gelijkertijd in 't Fransch en Vlaamsch te laten drukken, wordt toegepast. Het wetsontwerp be treffende credietvereenigingen, door minister Van den Heuvel inge diend in de zitting van 2 April, is Dinsdag uitgedeeld. De Fransche en Vlaamsche teksten der meniorie van toelich tingen zijn afzonderlijk gedrukt, elk gevolgd door den tweetaligen tekst van het wetsontwerp. Een nijverheidscrisis, die zwaar op de werkende klasse zal drukken, is te Gent ontstaan. Zij treft vooral de weefnijverheid. In de weverij Baertsoen staan 107 getrouwen stilbij Uytendale bij na de helft der fabriekbij van Acker 36 getrouwen. In al de fabrieken is het personeel of het getal wèrkdagen verminderd. En de hulpkassen der vakvereenigin- gen zijn uitgeput. Uit Buenos Ayres wordt aan de New York Herald gemeld, dat de politie te Patterson, in New-Yersy, een complot heeft ont dekt, dat blijkens de gevonden documenten, aanslagen had voor bereid op het leven van den keizer van Duitschland, den Tsaar, den Koning en de Koningin van Italië en den graaf van Turijn. Bij den brand te Peking moeten kunstvoorwerpen van groo te waarde vernield zjjn. Het heet dat Vou Waldersee zeer zenuwachtig is tengevolge van den brand. Het Lagerhuis nam met 186 tegen 11 7 stemmen een besluit, waarbij de Regeering gemachtigd wordt een leening te sluiten vao 60.00u.600 pond sterl. die gevon den zal worden hetzij door di. creatie van 23/4 pet. consols, c'i door de verdere uitgifte \an eei. oorlogsleening, of door de uitgifk- van schatkistbiljetten of schatkist promessen. De Tweede Kamer heeft he Drankwetsverlengingswetje aange genomen met 50 tegen 24 st waardoor de vergunning tot vel koop van sterken drank in h-1 klein, die op 1 Mei 1901 worfl verleend, geldig blijft tot Me 1904. Er zal alzoo eene stilzwijgeu'« hoven zijn hoofd. Machteloos O', zich verder te verweren, sloot de oogen endaar klonk O f scherpen en helderen knal van vlj pistoolschoten de. nrm van ÏT moordenaar viel machteloos nee: I)e revolver heeft ten mini eenigeu dienst gedaan, dacht Thfli sou, toen hij, schrikkelijk boos zich zelf, oindat hij in slaap' V gevallen, zijn meester Ier liuip snelde en diens tegenstander In gevaar, waarin hij was inziende, il beide uiteinden van hel touw grei waarmede hij zoo hoog geklomuie was en snel afzakte naar de gre waar Frank Lexton wachtte op zijn terugkomst. Maar in plaats, tl; hij de broederlijke hand uitsla' toen zijn makker vraagde hem in i grot te helpen, sloeg hij hein alle inacht van zich af en de in? viel, greep slechts één van h 30. Fluks zag hij rondmaar het werd donker en hij zag niemand. Rij nam dus' het touw vau zijne schouders en sloeg het rond den boom juist zooals Eexton het een pooze vroeger had gedaan, en w:erp de uiteinden naar omlaag. Daarna hoog hij zich voorover en begon het touw los te maken, langs het welk zijn slachtoffer was neerge daald, om zoodoende alle bewijs van zijne misdaad te vernietigen en het verdwijnen van Westerbury voor altijd in het geheimzinnige te hul len. Doch zijne schelmerij zoude 'orden ontdekt, want toen hij even ophield met zijn werk, zag hij met schrik en woede naar den man, die haastig op hein toetrad. I)e hemel zij gedankt, Mou nts, ben je al veilig hoven geko men Sir George had de gestalte naar boven zien klimmen, teen hij nader de, nadat het hem gelukt was de touristen te doen alzien van hun plan om in het onzekere licht nog hooger te klimmen, doch dat onze kere licht misleidde hem nu want hij hield den verdachte voor zijn neef. Heb je de tasch vraagde hij; maar vlak voor den man ko mende, deinsde hij terug, stond toen stil als om zich te overtuigen en riep toen op een toon waaruit vrees eu verwondering spraken Gij hier hoe kouit dat Hij zag in den man daar voor voor zich den vader zijner bruid toen kwam het verledene weer in zijn geest en hij voegde er ver schrikt bij: Gij... zijt gij den man, op wien men jacht maakt als de inooadenaar Gy Waar is Maurits l iep hij nu en een vree- selijk vermoeden drong hem in de ziel. Nog kwain er geen antwoord; de man worstelde om vrij te zijn want George hield zijn arm ont kiemd als in etn schroef. Waarom vind ik je hier Waar... waar is Maurits? Het touw brak riep dc schul dige. En hij 1 MauritsO, mijn God Htt touw brak, dit louw Dit zeggende, haalde hij hel op, totdat hij het einde er van bereik te. Neen dit tonw is afgesne den hier afgesneden met een mes. Matthew Baring, jij hebt hem vermoord I Je liegi L iat ine los Neen En de beide mannen worstelden oin hun leven. Doch George gevoelde spoedig, tlat hij het niet kon volhouden te gen een zoo gespierd tegenstander. Hij gevoelde, dat zijn lot beslist was en riep dus luide aan zijn la kei om hulpterwijl hij met zijn vijand hoe langer hoe dichter 'naar den rand der klouf rolde, hoeveel moeite hij ook aanwendde, om er van daan te blijven. Daarenboven had hij verscheidene slagen in het gelaat en in den hals ontvangen, die hem hinderden in de worsteling. Hij werd flauw en duizelig en kon weinig meer beseffen dan eene wilde begeerte, om den man, met wieu hij worstelde, te dooden. Plotseling kreeg hij weer een slag en hij zag een mes opgeheven

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 1