uitgevers: QEBRS.de WiMU..MIDDELHAnNI5.2»NDP^ Verkwist Uw geld toch nietï Schoenwerk A. A. Keijzer Bewaart Mantels, Japonnen, Costuums, Stoffen, Vitrages enz. t.o. Hotel Spee -- Sommeisdijk QEQAR.ODLAQE: 7000 EX' telefoon: INTERC.N2I9 Bij GEBRS. DE WAAL steeds voorradig, KERKBIJBELS, TAFELBIJBELS enz. tegen de allerlaagste prijzen Nummer 161 4e JAARGANG \/oo/cJ Gebrs. Kamerling Tilbury Eikenhouten Kast Rijnsburger Uienzaad Uitgevers dezer coürant Werkster Enorme keuze steeds het nieuwste. Overbeterlijke pasvorm. Uiterst voordeelig in prijs. Aanbevelend, VERVOLGVERHAAL merkt PEH Verschijnt gratis éénrtiaalTper «vaek en wordt des Zaterdags over het geheel e eiland gedistribueerd Advertentiën moeten des Dondes-dagéavonds in ons bezit zijn. Nadien wordt geen plaatsing gegarandeerd Prijs per regel 15 et Olenstaanvragen en—aanbieding gen 1—6 regels 80 cent. Contracten belangrüjk mind«r Tegenwoordig dient iedereen te bezuinigen. Dit moet in alles gebeuren, in huishoudelijke dingen, zoowel als in kleeding, maar vooral ook in schoeisel. Er wordt soms te weinig aandacht geschonken aan het benoodigde schoen- werk. Het is een belangrijk punt om Uw aandacht op te vestigen. Wij be- weeren niet ten onrechte dat wij zeer concurreerend zijn met ons Dit bewijst de enorme omzet welke wij hebben. Onze schoenen «zijn uitste kend van pasvorm, en elegant van model, en ondanks de stijging der leer- prijzen verkoopen wij tegen matige prijzen. Wanneer U dus een paar mooie soliede schoenen noodig hebt. Kom dan naar het magazijn van Daar vindt U wat wat U zoekt i Bezichtig onze etalages en overtuig van de waarheid onzer beweringen 1 Met adres voor reparatiewerk De Nieuwe Chevrolet K. SCHIPPERS Achterweg Sommelsililk J. G. van Putten Jullanastraat 259 DE SCHIPPERSJONQEN Een verhaal van Leidens ontzet We moeten scheiden anders ziet een van die lieden ons. Wel te rusten, al len! Tot morgen, schipper!" Alle vier verspreiden zich langs ver schillende wegen door de donkere stra ten der worstelende stad. Wat ieder dacht kan ik niet zeggen «och stellig za! het betrekking gehad nebben op de belegerde stad, en met de gedachte daaraan zullen ze wel zijn gaan slapen. Iedereen immers sliep er |n«de in en stond er mede op? Men nad geen andere gedachte meer; de honger dwong ieder om aan hetzelfde te denken. Alleen zij, die van de sa- menrwenng wisten, dachten misschien er nog bij: ,Wat zal het nog worden?" Uen volgenden morgen was Burge meester van der Werfl al vroeg bij schipper Van Keulen om Cornelis be kend te maken met de boodschap, die hij buiten de stad te doen had. Cornelis. die er reeds alles van wist zeide: «Graag, Burgemeester! Ik wil dadelijk er op uit. Geef u me de bood schap maarl* «Best jongen 1 Maar ge gaat ditmaal niet alleen uit! Gij zult gezelschap heb ben Nóg houdt de Spanjaard niet zulk een scherpe wacht, of, met beleid en voorzichtigheid is er altijd nog wel kans dat men des nachts buiten de schansen komt. Gij weet den weg beter dan eenig ander, omdat ge hem al eenmaal hebt afgelegd, en daarom heb ik ge meend, dat gij de wegwijzer moest zijn voor drie onzer mede-burgeren, die zich aangeboden hebben, brieven naar den Prins en van Boisot te brengen IHebt ge er nu nog lust toe?" ,Ik ging liever alleen, Heer Burge meester! Ëén man wordt zoo gauw niet gezien als vier mannen," antwoor- de Cornelis vrijmoedig „Dat is ook zoo, jongenmaar waar het op een vechten aankomt, daar kun nen vier mannen toch meer dan een vriendje! Hoe denkt ge er over?* ,Ik zal het doen, Heer Burgemeester Wanneer gaan we heen?" ,Van avond als het donker is I Maar er is nog wat! Ge krijgt nog meer ge zelschap op uw weg?" »Nog meer, Heer Burgemeester?" „Ja, nog acht stuks! Kent ge Willem Cornelisz. Speelman?" „De man, die honger lijdt om zijn duiven toch maar in het leven te hou den?" „Dezelfde! Hij zal een kevie met acht zijner duiven medegeven, waarvan ge er 4 bij den Prins en vier bij Admiraal van Boisot moet brengen 1" „Duiven, Heer Burgemeester?" vroeg Coinelis met een gezicht waarop de grootste verwondering te lezen stond „Wat moeten die duiven bij den Prins en van Boisot?" „Dat zijn onze briefdragersWeldra zal de stad zoo nauw ingesloten zijn dat er geen muis meer uit kan, of de Spanjaard ziet het, en, als het zóó ver gekomen is, dan zullen de duiven on ze boden zijn „Ik begrijp, er niets van, Heer Bur gemeester, maar ik zal het doen." ant woordde Cornelis. „Goed," zeide van der Werff, „ik weet dat ik op u rekenen kan. Vana vond tegen acht uren verwachten wij u bij Speelman" en na nog een en ander met Vader van Keulen afgespro ken te hebben, ging hij heen. Onder de Watergeuzen op het bepaalde uur traden vier man nen behoedzaam de Rijnsburgsche poort uiL Het waren Jan Treek, Lubbert De Ketelboeter,. Joris Slot en Cornelis Jop- pensz. Met verrejagers gewapend, sprongen ze van de eene weide op de andere en kwamen langs vele omwegen, on geveer te één ure te Rijnsburg aan, waar Cornells, even als den vorigen keer, Leeuwke's Oom opklopte. De oude man was aanstonds weer met zijn brood en spek voor den dag gekomen en de vier mannen sloegen er een geducht gat in. Toen Cornelis alle vragen beantwoord had die Oom Jan betrekkelijk Gonda en alles, wat Leiden aanging, deed, meen de hij heen te gaan, doch de man riep hem even terzijde en vroeg hemHebt ge er nooit eens aan gedacht, welken weg ik u wilde aanwijzen om u het best op den Spanjool te kunnen wreken Wordt Vervolgd gloon TONGI aard naar llitig vens ark et 12 aran« met erry aren kast be. raag ruim epo- t U tiojs ta?, cit 0«vk rd<.r ko 50t lie\ eli en rlei 4?- ADVEDTENTIEBODE WEEKBLAD VOOP GEHEEL PLAKKEE Deze week hebben wij het nieuwe CHEVROLET model 1928 in oogen- schouw genomeu. Wij meenden hiervan iets te moeten zeggen. Reeds dadelijk constateerden wij dat de nieuwe wagen veel aan uiter lijk schoon heeit gewonnen en dat de technische zijde vele voordeden boekt. Oe wielbasis is verlengd met 10 cM. welke lengte voornamelijk werd benut voor een lagere motorkap. De hooge en smalle radiateur met het op nieuwe wijze aangebrachte enbleem, komt ver der den wagen zeer ten goede. Van de carrosserie zijn de hoeken van het dak op zij en van achteren ronder geworden. De deuren der Coach en Sedan zijn breeder, terwijl de lak en de bekleeding in nieuwe, smaakvolle kleuren zijn uitgevoerd. Ook de koplampen zijn van een nieuw type en doen het har» om de 1928 Chevrolet nog méér dan die van '27 te maken tot „de mooiste van alle Chevroletten. De motor heeft tal van wijzigingen ondergaan, waardoor hij nu 2200 toeren' 36 P.K. ontwikkeld tegen voorheen 24 P.K. Kortom, den totalen indruk is zeer gunstig. Wij zouden nog kunnen spreken over de remmen, af koeling, voordeelig benzineverbruik etc. doch wie er meer van wil weten vrage den hoofdagent den heer W. KNÖPS te Middelharnis, nadere inlichtingen Zonder verplichting zal bij U gaarne te woord staan en met U een riije maken. De nieuwe Truck is van een zwaardere constructie, een verlejigd Chassis, een ontiyikkeling van 3iEt P^K. De veeren en cardanassen zijn even eens verzwaard. Men lette er eens op hoeveel Chevrolet-truks in onze steden In gebruik zijn genomen. Vraag niet alleen den dealer maar vraag ook eens een Chevrolet-truck gebruiker om inlichtingen. Deze zal U vertellen dat de wagen behalve de enorme trekkracht, ook bijzonder ge makkelijk is in het gebruik. Uwe schoonmaak opruiming voor die geven hooge prijzen. LOMPEN EM METALENHANDEL SOMMELSDIJK contant geld Te koop een zoo jjoed aU nieuwe bij D. KARDUX Jz. nabij Dirksland Te koop een prachtige Voor spotprijs. Te bevragen bij Gegarandeerd eigen teelt i 1,— p. pond L. MASTENBROEK Sommeisdijk berichten dat door het vertrek v. dhr. D. Breeman het agent schap van dit Blad te OOLT- GENSPLAAT opgedragen is aan den heer Advertentiën kiihnen aldaar worden op gegeven DE UITGEVERS Terstond gevraagd een flinke bij J.NIPIUS Wevershoek Sommeisdijk Gebrs. Buijsse -- Middelharnis

Advertentiebode. Gratis weekblad voor Goeree en Overflakkee | 1928 | | pagina 1