Geen chemische industrie meer rond Zeizate De Belgische prof. dr. Heyndrickx die aan 't hoofd staat van het laboratorium voor toxi cologie van de universiteit van Gent, heeft donderdag in Zeizate verklaard dat het stof- gehalte van de lucht in de Gentse kanaal zone op sommige plaatsen soms drie tot vier maal zoveel is als de normen die daarvoor in het buitenland worden aangegeven. Prof. Heyndrickx hekelde het feit, dat in België nog steeds geen uitvoeringsbesluiten op de al uit 1964 daterende kaderwet op de luchtverontreiniging bestaan. Hij sprak op een bijeenkomst die gewijd was aan het onderwerp milieuverontreiniging. De burgemester van Zeizate, Danschutter, heeft daar meegedeeld dat in zijn gemeen te al besloten is dat op de nieuwe industrie terreinen geen chemische of andere primai re industrieën meer zullen worden toegela ten. Herdenkïngsenveloppen bij herindeling De postzegelvereniging „Het land van Hulst" heeft het initiatief genomen tot de uitgave van herdenkingsenveloppen ter ge legenheid van de opheffing van de Oost Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten. Het is de bedoeling deze enveloppen op 31 maart te laten afstempelen, niet alleen met het ge bruikelijke poststempel, maar ook met een stempebvan de betreffende gemeente. Axeler Ambacht besteedt verbeteren wegen aan Het waterschap Axeler Ambacht' heeft donderdag de bestekken 16 en 17 aanbe steed, resp. voor het verbeteren van gedeel ten van de Reuzenhoeksedijk en Schenkel- dijk alsmede de oprit van de Drieweg en verbetering van de Knapzakweg, een ge deelte van de Verkorting en de Gender- dijkseweg. Inschrijvers voor bestek 16 waren: W. J. de Bruijn, Terneuzen 261.550,-; aanne mingsbedrijf M. P. Hol, Hulst 263.500,-, NV Aannemingsbedrijf v.h. B. N. van Noordenne en Zonen, Hardinxveld-Giessen- dam 265.800,-; Aannemingsbedrijf A. C. van Beuningen NV, Oss 266.000,-; NV Leenhouts aannemingsbedr. Sluis 268.000 firma gebr. J. en M. Moerland en Zonen, St. Annaland 268.000,-; NV P. H. Off- ringa, Vught 269.670,-; J. de Oude, Bier vliet 271.000,-, Kon. Mij Wegenbouw NV Utrecht 271.000,-; firma De Ruijsscher en Zn., Biervliet 272.000,-; Firma Jan sen en de Vos, Schoondijke 272.000,-; Zeeuwse Asfalt- en Aannemingsmaatschap pij NV, Terneuzen met 274.500,-; NV Aannemingsmij Elk, Schoondijke 277.000,- NV Gebr. Geldof, Serooskerke 277.000,- K. Plieger NV, Lexmond 281.000,-; Van de Velde en Zn, Bruinisse 282.000,- M. P. Lukassen, Kloosterzande 282.000,- Gebr. De Bokx, Terneuzen 284.500,-; WIJZIGING TELEFOONNETNUMMERS Op 1 april a.s. te 00.00 uur zullen de tele foonnummers van de netten Aardenburg en Sluis (woonplaatsen: Aardenburg, Eede, Sluis en St. Anna ter Muiden) welke uit 3 cijfers bestaan worden gewijzigd in tele foonnummers van 4 cijfers door vóór de bestaande nummers het cijfer 1 te plaatsen. Omdat door deze nummerwijziging de aan sluitingen korte tijd worden onderbroken worden de werkzaamheden 's nachts uitge voerd; het ongerief voor de abonnees blijft daardoor tot een minimum beperkt. Abonnees die na 31 maart nog de oude nummers kiezen, worden voorlopig door middel van een berichtenautomaat over de nummerwijziging ingelicht. Weer sterfte onder vogels in Kloosterzande De rijkspolitie van Kloosterzande is een on derzoek begonnen naar de herkomst van 'n snelwerkende verfigsoort die in de Paulus- polder sterfte onder het in het wild levend gevogelte heeft aangericht. Verspreid over een tamelijk groot perceel zijn dinsdagmor gen in deze polder ruim twintig dode die ren aangetroffen. Het is de tweede flinke sterfte onder de vogels binnen een tijdsbe stek van enkele weken. Enige tijd geleden werden op een perceel landbouwgrond on der Terhole eveneens veel dode vogels aan getroffen, die bleken te zijn gestorven aan vergif. De rijkspolitie van de groep Kloosterzande is, in samenwerking met een jachtopziener onmiddellijk met het onderzoek begonnen. Tot nog toe heeft dat weinig houvast gebo den. Een nader onderzoek van enkele vo gels in het gerechtelijke laboratorium in Den Haag zal de juiste doodsoorzaak moe ten aantonen. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat de doodsoorzaak parathion is. Met het oog op het laboratoriumonderzoek zal een aantal van de dode vogels worden opgestuurd. Gebr. H. en H. v. d. Hemel, Biervliet, 286.000,-; Aannemingsbedrijf Zeeland, Middelburg 290.000,- en Firma K. T. de Oude, Biervliet 291.000,-. Inschrijvers bestek 17: M. P. Hol, Hulst 190.250,-; Van Noordenne, Hardinx- veld-Giessendam 192.800,-; Gebr. eD Bokx, Terneuzen 196.000,-; P. H. Off- ringa, Vught 199.400,-; Van Beuningen Oss 199.500,-; Elk, Schoondijke 200.000 J. de Oude, Biervliet 201.000,-; W. J. de Bruijn, Terneuzen 202.200,-; Geldof, Serooskerke met 202.500,-; Leenhouts Aannemingsbedrijf, Sluis 204.000,-; Fir ma de Ruijsscher en Zn., Biervliet 209.800 Jansen en De Vos, Schoondijke 209.900,- Zeeuwse Asfalt- en Aannemingsmij, Ter neuzen 213.200,-; J. en M. Moerland en Zn., St. Annaland 214.000,-; Wegen bouw, Utrecht" 215.000,-; Van de Velde en Zn., Bruinisse 220.000,-; M. P. Lu- kassen, Kloosterzande 223.000,-; J. de Ruiter, Noordgouwe 224.000,-; Aanne mingsbedrijf Zeeland NV, Middelburg 226.000,-; Firma Gebr. H. en H. v. d. Hemel, Biervliet 229.000,- en K. Plieger NV Lexmond 239.000,-. Oudste inwoner Zeeuwsch-Vlaanderen overleden De oudste inwoner van Zeeuwsch-Vlaan deren, de honderdjarige heer Alfons van Houte uit Heikant, is op 19 maart in zijn woonplaats overleden. De heer van Houte is op 19 februari dit jaar honderd jaar geworden. Heikant heeft hem toen vanwege dit feit uitvoerig gefe- teerd. Hierbij was praktisch de gehele bevolking aanwezig. Alfons van Houte werd geboren in Stekene (België) maar heeft het grootste deel van zijn leven in Zeeuwsch-Vlaaanderen ge woond. Tot op zeer hoge leeftijd (99 jaar) was hij lid van diverse organisaties, zoals de Z. Vlaamse Vlassersbond„ de Boerenbond en de plaatselijke bejaardenbond. Wethouder Belaert kreeg koninklijke onderscheiding Tijdens de laatste openbare raadsvergade ring van de zelfstandige gemeente Zuiddor- pe heeft burgemeester A. J. M. Kesbeke maandagavond wethouder A. J. Belaert de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in goud op de borst ge speld. Deze koninklijke onderscheiding werd toegekend in aanwezigheid van het voltal lige raadsbestuur, de echtgenote van de heer Belaert en nog tal van andere dames. De heer Belaert dankt zijn onderscheiding onder meer aan zijn bijna 25-jarig dienstver band bij de CHV als magazijnbeheerder, zijn bijna onafgebroken raadslidmaatschap, waarvan zeventien jaar als wethouder van de gemeente Zuiddorpe, lid van de vrijwil lige brandweer Zuiddorpe sedert 8 juli 1943 met vanaf 1949 in de funktie van onder commandant. Wegens dit laatste 25-jarig lidmaatschap kreeg de heer Belaert ook de bij koninklijk besluit ingestelde vrijwilligersmedaille aan geboden. Hij bekleedde voorts vele jaren bestuursfunkties bij het comité .Reis voor bejaarden', jaarmarktcomite, Rode Kruis en het Oranjefeestcomite, bovendien trad hij op als plaatselijk contactpersoon van de oorlogsgravenstichting. Bekendmaking Opbokken van Duiven Burgemeester en Wethouders van Axel ma ken op grond van artikel 80 van de Alge mene Politieverordening der gemeente Axel bekend, dat de ophokperiode voor duiven is vastgesteld voor het tijdvak van 29 maart t/m 9 mei 1970. Tegen het laten uitvliegen der duiven na 18.00 uur bestaan geen bezwaren. Voor opleer- en wedstrijdvluchten kan voor genoemde periode ontheffing worden aange vraagd. Axel, 24 maart 1970 Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, P. G. v. d. Bosse. De Burgemeester, M. K. van Dijke. 't Zal 'n paar dagen terug geweest zijn, dat dat aardige jonge vrouwtje van een paar huizen verderop bij me aanbelde en rae heel verlegen vroeg, of ik misschien op die en die avond op haar dochtertje zou willen passen. Nou mens, ik sprong 'n gat in de lucht! Eindelijk weer 'iis zo'n klein ding om te vertroetelen..." Heerlijk! Ze had allemaal lekkers voor me neergezet en toen ze thuiskwamen hebben we nog 'n tij d gezellig zitten kletsen. Aardige man ook. Heeft wel wat van m'n jongste, Henk, die in Australië woont. Geëmigreerd. Die zie ik dus niet zo vaak meer, hè. En Peter woont ook niet direct naast de deur. Ja, je hebt dat op z'n tijd echt nodig, dat „contact met de medemens", zoals ze op de TV altijd zo mooi zeggen. In ons land leven méér van deze vrouwen. En mannen. Die niet bij de pakken neer willen zitten. Die wat willen doen. Corrigeren. Controleren. Administreren. 'tDoet er niet zoveel toe wat. Wellicht kunt u één van hen gebruiken. Ja? Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het in zijn bezit). Wij weten dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders zijn bejaard. Niet verjaard. 1 Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame Gisteren werd ik weer moeder. óf

Axelsche Courant | 1970 | | pagina 3