Sport NIEUWS UIT AXEL Agenda AUTO-ONGELUK MET DODELIJKE AFLOOP Maandagavond omstreeks kwart voor tien neett zich op de Langeweg een auto-onge val voorgedaan waarbij de 18-jarige J. van Kijn het leven verloor. Een personenauto waarin gezeten waren de reeds genoemde 18-jarige en de 19-jarige N. B., beiden uit Axel, is op de Langeweg komende uit de richting Hulst, even voor de le Verkorting door onbekende oorzaak van e weS geraakt. Via de berm en het rij- wielpad is de auto in de sloot terecht geko men. Van R. is uit de auto geslingerd en moet op slag zijn gedod. B. liep een hoofdwond en een lichte her senschudding op. Dokter Boor die de eerste hulp verleende, net de verongelukte en de gewonde per am bulance naar het ziekenhuis te Sluiskil ver voeren. De auto werd totaal vernield. AUTOBOTSINGEN Dinsdagavond te 18.30 uur heeft zich op de splitsing Kalandstraat-Kanaalkade een botsing voorgedaan tussen twee personen auto s. L. J. K. uit Terneuzen verleende bij het op rijden van de Kanaalkade, komende uit de Kalandstraat, geen voorrang aan de over de Kanaalkade rijdende W. C. H. uit Axel. Bij de botsing liep H. een lichte hoofd wond op. Beide auto's werden flink bescha digd. Donderdagmiddag ontstond een botsing tussen twee personenauto's op de splitsing Stationsstraat-Singelweg. De botsing ontstond doordat C. K. de K. geen voorrang verleende aan W. R. T., bei den uit Axel, toen hij vanuit de Singelweg de Stationsstraat opreed. Persoonlijk letsel deed zich niet voor, bei de auto's werden beschadigd. PAASDIENST IN ,,'T TREFPUNT" Maandagmiddag a.s. zal er in ,,'t Trefpunt" een bijeenkomst zijn voor alle bejaarden uit Axel. Deze middag zal er een Paasdienst gehouden worden die geleid wordt door ds. J. v .d. Wielen. De heer D. Kuyken zal een Paasverhaal vertellen .terwijl mevrouw Rie- mens-de Fouw uit Terneuzen enkele zang nummers ten gehore zal brengen. Het geheel belooft een mooie middag te worden waar alle bejaarden en invaliden van harte welkom zijn. Aanvang half drie. „GLOBE" BRENGT „OOM WANJA" Dinsdag 24 maart a.s. komt in „De Halle" te Axel Zuidelijk Toneel Globe met een „verjongde" „Oom Wanja". Dit door Tsjechow geschreven stuk speelt in het Rusland van omstreeks 1900. Het verhaalt het leven op een niet meer zo flo rissant landgoed en de verwikkelingen die tussen de daar verkerende personen ont staan. Verwikkelingen die op zichzelf mis schien niet zo belangrijk zijn, maar die daar samen het leven zijn. Ton Lutz geeft met zijn Globe gezelschap 'n sublieme Tsjechow voorstelling. AXELSE L.T.S. IN AKTIE VOOR ONDERWIJSPROJEKTEN Leerlingen van de christelijke LTS in Axel hebben de afgelopen maanden circa 1100 bijeengebracht voor onderwijsprojekten in Indonesië, Afrika en Brazilië. Dat gebeur de in het kader van de aktie ,Toon je hart eens', waaraan alle christelijke technische scholen in Nederland hebben meegewerkt. De landelijke opbrengst was ruim 100.000 per school werd er uitgegaan van een streef bedrag van 1000. Het geld is bestemd voor het aanschaffen van materiaal voor een christelijke techni sche school in midden-Java en het verbete ren van de huisvesting van christelijke huishoudscholen in het Afrikaanse Remera en in Brazilië. De laatste twee projekten houden ook het opbouwen van een stuk maatschappelijk en gezinswerk in. HOSANNA CONCERTEERDE IN TERNEUZEN Vorige vrijdagavond trad het Axelse Ho sanna samen met de Harmonie Terneuzen op in het Terneuznese Zuidlandtheater. Het programma werd geopend met een optreden door beide korpsen gezamenlijk, waarna elk afzonderlijk een aantal num mers ten gehore bracht en ook solistische bijdragen werden geleverd door L. Stoffels, Cl. van de Bulck en C. van den Broeke. Ook de Terneuzense majorettes verleen den een bijdrage, terwijl een gezamenlijk optreden de avond besloot, waarbij alle uitvoerenden met een langdurig applaus van het enthousiaste publiek voor hun op treden werden beloond. OPENING TIENER-BOETIEK Vorige week vrijdagavond opende de heer P. Lion zijn speciale boetiek, of moeten we zeggen sociëteit?, voor de Axelse tieners, op de bovenverdieping van de dameszaak van de fa. Dey in de Noordstraat. De nadruk is bij deze boetiek gelegd op gezelligheid en sfeer voor de jeugd, met de mogelijkheid tot het draaien van een plaatje en het ge nieten van een cola of ander drankje. De verkoop komt in dit geheel wat meer op de achtergrond ,maar het is dan ook de be doeling dat deze boetiek niet alleen een verkooppunt maar vooral ook een ontmoe tingsruimte voor de jongeren zal zijn, aldus de heer Lion, die veel waardering oogstte voor de opzet en inrichting van dit „eta blissement". FOUNDATIONS-SHOW IN ,DE HALLE' Donderdagavond organiseerden de heer en mevrouw De Rudder-Bouvain in samenwer king met Triumph Nederland een groots opgezette en zeer aantrekkelijke show van Triumph lingerie, foundations, bad- en nachtkleding. De zaal was geheel gevuld met circa 400 belangstellende dames uit vrij wel geheel Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, ter wijl zelfs tot van uit Antwerpen en Brus sel bezoeksters waren gekomen om deze show niet te missen. De avond werd verder muzikaal omlijst en voor het gehele programma dat bij de hon derden bezoeksters zeer in de smaak viel, mochten de heer en mevrouw De Ruder na afloop dan ook tal van waarderende woorden en bedankjes in ontvangst nemen. Het succes van deze avond houdt de heer De Rudder kennende, stellig nog wel weer beloften in voor een volgend seizoen. KOMT ER EEN GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKTE) STREEKSCHOOL? In het bestuur van de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs te Axel is een breuk ontstaan. Dit tengevolge van de be noeming van de heer J. D. van den Toorn uit Terneuzen tot hoofd van de lagere school van deze vereniging. De heer van den Toorn is hervormd, terwijl een aantal bestuursleden de voorkeur hadden gegeven aan de benoeming van een (vrijgemaakt) ge reformeerd schoolhoofd. Er zijn niet veel onderwijskrachten van deze overtuiging en te meer nu er bij de sollicitanten een ge gadigde was van deze groepering voelt een aantal bestuursleden zich teleurgesteld door de benoeming van de heer van den Toorn, yijf bestuursleden uit het oude bestuur, de heren M. Brandes, W. van Cadzand, J. van Doeselaar, J. de Putter en A. van Taten- hove hebben hun funkties ter beschikking gesteld en hebben anderzijds een schrijven gericht aan de ouders van die leerlingen die tot de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) be horen met een oproep hun kinderen aan te melden voor een nieuw te stichten school op vrijgemaakt gereformeerde grondslag. Aangezien reeds in 1965 een vereniging tot Bevordering van Gereformeerd Onderwijs werd opgericht valt te verwachten dat bij voldoende aanmelding van leerlingen op korte termijn een aanvraag zal worden in gediend bij het gemeentebestuur tot stich ting van een eigen schooi. Het oude bestuur bestond in totaal uit 13 bestuursleden waarvan 6 vrijgemaakt (een, de heer P. van Langevelde, bleef aan, om dat hij van mening is dat het nieuwe schoolhoofd op democratische wijze is be noemd). Verder zijn er 4 hervormde be stuursleden, 2 gereformeerden en 1 oud gereformeerd. Kerkdiensten ZONDAG 22 MAART 1970 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 9.30 u. en 3.00 u.: Ds. A. Veefkind Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 uur Lees- dienst door D. Kuyken; 's avonds 5 uur Ds. L. Zwaan te Zaamslag. Geref. Gemeente om half acht leesdienst dienst. R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 Zaterdag 19.00 uur H. Mis Zondag 8.15 - 9.30 - 11.00 uur H. Mis Weekend-diensten ARTSEN 21-22 maart Dokter Schiltman TANDARTSEN 21-22 maaTt P. A. van Mieghem, Schel- dekade 58, Terneuzen. tel. 2685 Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00 18.30 uur zondag 12—12.30 uur Handtekeningenaktie voor verwarmd zwembad te Kloosterzande Een aantal jongeren is in Kloosterzande en Groenendijk gestart met een handtekeningen aktie om de gemeenteraad van Hontenisse alsnog te overtuigen van het belang van een verwarmd zwembad. Zoals bekend hebben de gemeenteraadsleden van deze gemeente zich op de jongste vergadering uitgesproken tegen de bouw van een installatie voor het verwar men van het water in het openluchtbad. De plannen werden te duur gevonden en bo vendien waren een aantal raadsleden van me ning, dat er in Hontenisse meer urgente za ken te verwezenlijken waren. Wèl werd in principe besloten tot uitbreiding van de sportaccomodatie met een derde speelveld. De jongeren die met de aktie zijn begonnen, vinden zelf dat Hontenisse bij een verwarmd zwembad meer gebaat is, en, te oordelen naar het resultaat van hun aktiviteiten, zijn er meer inwoners van Kloosterzande die er zo over denken. Zaterdag rond de middag werd het startsein gegeven voor de aktie. Rond vier uur hadden de jongelui al vele honderden krabbeltjes bij elkaar. „Het gaat voortreffelijk" vertelde een van de - wel erg jonge - initiatiefnemer - tjes. W. P. Colsen niet toegelaten tot raad van Hulst De commissie voor het nazien van de geloofs brieven van de raadsleden van de nieuwe ge meente Hulst heeft maandagavond de Hulster veearts W. P. Colsen niet toegelaten tot de raad. De commissie, bestaande uit de raads leden J. D. J. Martens, H. E. M. de Gucht en G. C. Naessens, nam dit besluit omdat de heer Colsen als hoofd van de vleeskeu ringsdienst gemeenteambtenaar is. Deze beslissing viel overigens niet onver wacht. Al bij zijn verkiezingsaktie had de Hulster veearts met de mogelijkheid rekening gehouden. Hij zou ontslag nemen uit zijn funktie en tot die tijd zijn vrouw, mevrouw W. A. M. Colsen-Smits, die 7e op de lijst staat, zijn zetel laten bezetten. Dit plan zo bleek maandagavond uit uit latingen van de heer Colsen gaat nu ver moedelijk niet door. ,Ik geef geen commen taar op de gang van zaken, maar dat ik toch in de raad kom staat voor mij vast.' De Hulster lijsttrekker heeft 8 dagen om te gen de beslissing in beroep te gaan. Hij wilde niet zeggen of hij dat zou doen. Mogelijk neemt de tweede man op zijn lijst, mr E. N. J. H. de Rechter zolang zijn funktie waar. Terneuzense jongelui stalen bromfietsen Met het aanhouden van een meisje van 13 en twee jongens van 13 en 15 jaar, allen uit Terneuzen, heeft de gemeentepolitie een aantal bromfietsdiefstallen opgelost. De afgelopen weken verdwenen er onder meer bij de Image-Club zeven brommers. De beide jongens bleken er zes te hebben ontvreemd, het meisje nam er een voor haar rekening. Tegen de jongelui is proces-ver- baal opgemaakt. GEWONDE NA KOPROL VAN PERSONENAUTO Bij de brug over het kanaal te Sluiskil is zaterdagavond een personenauto, bestuurd door P. H. uit Hoek, over de kop gegaan. Het ongeval gebeurde toen H. de midden berm instuurde omdat hij dacht dat een automobilist op de parallelweg zijn rijbaan op wilde komen. Bij het ongeval liep me vrouw H. een gebroken been op. Zij is in het Sint Elisabethziekenhuis opgenomen. Sluiskil voor f 200,gestolen Bij een inbraak in een woon-winkelpand aan de Kanaalweg in Sluiskil, bewoond door de wed. Verschueren, is in de nacht van zondag op maandag voor circa 200, - gestolen. De dader(s) kwam(en) binnen via de achter deur. Uit een kast werden 4 spaarpotten mee genomen (met een klein bedrag) en uit de keuken een tas met 1,60 erin, eigendom van een schoonzoon van mevrouw Verschueren, die buschauffeur "is. Een portefeuille, aan vankelijk voor vermist, werd later op korte afstand van het huis teruggevonden. Er zat op het moment van de diefstal ove rigens geen geld in. AXEL Zaterdag 21 maart 15.00-16.00 uur; bei aardconcert te geven door de heer P. C. Brakman te Axel. Dinsdag 24 maart 20.00 uur: De Halle, Zuidelijk Toneel Globe met „Oom Wanja".' Zaterdag 28 maart 15.00-16.00 uur: bei aardconcert te geven door mevrouw M. J. Moerdijk-Vanderswalm. Maandag 30 maart 14.30 uur: wielerwed strijd voor adspiranten en nieuwelingen. TERNEUZEN Woensdag 25 maart 20.00 uur, Hotel Rot terdam: lezing door dr. L. A. Cahn over het onderwerp „Preventie van vroegtijdige veroudering". GENT Koninklijke Opera Zaterdag 21 maart 20.15 uur: Galas Kar- senty „Pepsie". Zondag 22 maart 14.30 uur: Herodiade. 20.00 uur: Eva. Maandag 23 maart 20.15 uur: Galas Kar- senty „Pepsie". Dinsdag 24 maart 20.15 uur: La repetition ou l'amour puni. Woensdag 25 maart 19.30 uur: Mattheus Passie. Vrijdag 27 maart 20.00 uur: Herodiade. Kon. Ned. Schouwburg Zondag 22 maart 15.00 en 20.00 uur: De Jongens. ANTWERPEN Koninklijke Vlaamse Opera Zaterdag 21 maart 20.00 uur: De lustige Boer. Zondag 22 maart 14.30 uur: Romeo en Julia. 20.00 uur: De lustige Boer. Vrijdag 27 maart 17.30 uur: Parsifal. Kon. Ned. Schouwburg Zaterdag 21 maart 20.00 uur: De Familie Tot. Zondag 22 maart 15.00 en 20.00 uur: De Familie Tot. Maandag 23 maart 20.00 uur: De Familie Tot. Donderdag 26 maart 14.30 en 20.00 uur: De Familie Tot. Vrijdag 27 maart 20.00 uur: De Familie Tot. Zaterdag 28 maart 20.00 uur: De Familie Tot. Kon. Elisabethzaal Zaterdag 21 maart 20.30 uur: Mattheus Passion. VOETBAL DERBY ROND DE WATERTOREN Ruim 2000 bezoekers omzoomden het ter rein toen de streekderby Axel-Terneuzen een aanvang ging nemen. Een sportieve bikkel harde wedstrijd met als grootste uitblin ker scheidsrechter Mulder die met fluit en stentorstem de losgebarsten energie bin nen toelaatbare perken hield. De eerste helft kenmerkte zich door een weifelend optreden van de Terneuzense defensie. Zelfs doelman Roose en Lauret deelden in de ma laise. Axel zag geen kans hier voldoende van te profiteren. Al in de eerste minuut kreeg de thuisploeg een unieke kans enkele meters van het doel faalde Dey. Commen taar van de oud-goalgetter van Terneuzen, Dooms: „Dat heb je alleen als je niet door trapt." Axel kreeg werkelijk de meeste doel- rijpe kansen. Een onpartijdig toeschouwer zou moeilijk krachtsverschil hebben kun nen ontdekken, vooral in de eerste helft voerde Axel de boventoon. In de 5e minuut besloot Jopie Dieleman een solo met een kanjer in het zijnet. Wel wist Terneuzen 'n aantal corners te forceren maar Oppeneer was op de juiste plaats. Jonkman toonde zich geweldig aktief en vaak onbegrijpelijk en ongrijpbaar voor de Terneuzen defensie. Op een „los" van doelman Roose stak hij zijn hoofd nog onder de bal, overigens zon der het gewenste resultaat. In de 40e mi nuut kreeg Axel een droomkans door slecht wegwerken van doelman Roose maar in uiterste instantie werd tot corner verwerkt. Uit deze corner scoorde Dey het meer dan verdiende doelpunt. (1-0) Drie minuten voor de rust kreeg Lensen nog een vrije schietkans maar het keiharde schot verdween in de handen van doelman Roose. Na rust trok Terneuzen verwoed in de aan val en kreeg Axel een tijd een flinke druk te verduren. In de 9e minuut bracht van der Hooft met een prachtige omhaal de

Axelsche Courant | 1970 | | pagina 2