Sport VOETBAL AXEL-RAC BIJ STAND 0-1 DOOR SNEEUW GESTAAKT Scheidsrechter Poelman, die de leiding had in de wedstrijd Axel - R.A.C. heeft vroeg tijdig de strijd moeten stil leggen, daar de felle sneeuwval verder spelen onmogelijk maakte. Voor de Brabanders was dit staken een tegen valler daar zij met 1 - 0 de leiding hadden en aandrongen op verder spelen, terwijl dit vroegtijdig eindigen hen nogmaals voor de hoge kosten van de reis naar Zeeuws- Vlaanderen plaatst, daar de wedstrijd in zijn geheel moet worden overgespeeld. ZAL HET EEN DERBY WORDEN? Zondag komt Terneuzen naar Axel om de wedstrijd te spelen die men altijd „de derby" noemde. Gezien de plaatsen op de ranglijst Terneuzen op de 2e plaats en Axel rode lan taarndrager, zou men kunnen zeggen dat de balans met groot verschil zal moeten door slaan in het voordeel van de rood-zwarten. Of, zal Axel met het degradatiespook op zich afzien komende haar beste beentje voor we ten te zetten en een gelijk waardig partner voor Terneuzen zijn en niet al vooraf zijn geslagen. Laat ons hopen dat het een goede en spor tieve strijd wordt en dat de beste zal winnen. Sluiskilse Groenvoederdrogerij door Suiker Unie overgenomen Het bestuur van Suiker Unie te Dinteloord heeft besloten per 1 april a.s. de Coöperatieve Groenvoederdrogerij Zeeuwsch-Vlaanderen te Sluiskil over te nemen. De algemene ledenvergadering van de groen voederdrogerij heeft besloten per die datum de coöperatie te Sluiskil te ontbinden. Het is de bedoeling van Suiker Unie het bedrijf als zelfstandige dochteronderneming voort te zetten en als drogerij voor suikerbietenpulp en groenvoedergewassen te moderniseren. Het personeel zal zodoende in dienst blijven van de onderneming. Suiker Unie te Roosendaal is de kombinatie van de coöperatieve suikerfabrieken gevestigd te Dinteloord, Groningen, Puttershoek, Roo sendaal, Sas van Gent en Zevenbergen. De tweede component van de Nederlandse suikerindustrie is de N.V. Centrale Suiker Maatschappij met hoofdkantoor te Amster dam. Het is een open vennootschap, waarvan de aandelen ter beurze genoteerd zijn. Haar fabrieken zijn in Vierverlaten, Halfweg, Oud- Beijerland, Breda, Steenbergen en Sas van Gent. Boeiende avond met André Frère voor Alliance' Met een boeiende avond rond de franse ko miek André Frère heeft de Alliance Fran- gaiseè voor Zeeuwsch-Vlaanderen maandag in het Sluiskilse ,Gildehuis' het seizoen '69- '70 besloten. Frère geniet een grote vermaardheid voor de manier waarop hij een one-manshow weet te brengen. Enkele tientallen Zeeuws-Vlaamse Alliance'- leden bekeken maandag in Sluiskil zijn nieuwe programma. Dat bestond uit een to neelstuk in 5 bedrijven rond een professor Buissonnet die Amerika bezoekt en een satire op de studentenonlusten in Parijs, mei '68. Het toneelstuk hekelde de ietwat snobistische wijze waarop Canadezen en Amerikanen wil len geuren met de Franse cultuur en esprit. Voor wat de studenten aangaat, verplaatste hij het .strijdtoneel' naar de binnenkamers, waar hij feilloos de reacties van ouders en overige familieleden op het jeugdige revo lutionaire elan dat het huis binnenstormt re gistreert. Botsing met grote ravage te Hulst Op de kruising Tivoliweg Rijksweg 60 Oude Zoutdijk bij Hulst ontstond zaterdagmiddag omstreeks 4 uur een aanrijding tengevolge van een onhandige manoeuvre va nde 64- jarige Belg A. J. J. F. uit Sint-Niklaas. Er werd niemand gewond. De Belg, die, komend uit de richting Perk- polder over rijksweg 60, naar Hulst wilde af slaan, sloeg abusievelijk rechts af. Vervolgens reed hij achterwaarts de kruising over en werd gegrepen door de wagen van de 26- jarige A. A. uit Vlissingen, die op dat mo ment ongeveer 100 over rijksweg 60 reed. De wagen van A. sloeg over de kop maar de bestuurder kon er zonder een schram uitkrui pen. De wagen van F. kwam langs de weg in de sloot terecht. Ook hij kwam met de schrik vrij. De ravage was groot. Dubbeldekker Willem-Alexander overgedragen Woensdagmorgen hees mevrouw H. S. F. Schorer - jkvr. Teding van Berkhout op het topdek van de Prins Willem-Alexander de Zeeuwse vlag, acht maanden nadat zij deze tweede dubeldeksveerboot op de werf ,De Merwede' te Hardinxveld-Giessendam had gedoopt. Deze dubbeldeksveerboot zal ingezet worden op de dienst Kruiningen-Perkpolderhaven. Een kleine tegenvaller was, dat niet meteen de opdracht kon worden verleend voor de bouw van weer een volgende dubbeldeks- veerboot, zoals de vorige keer bij de over dracht van de „Prinses Christina". Om half elf woensdagmorgen nam de Prins Willem-Alexander gasten van Zeeland en verschillende rijksinstanties aan boord. Ze waren een dag te gast bij de direktie van de Hardinxveldse werf die de nieuwe veerboot na ruim een jaar bouwen nu kon afleveren. Er werd een soort show-boat-vaart onder nomen langs de Vlissingse boulevard en de duinen van de gemeente Valkenisse tot het eind van het Oostgat bij Westkapelle. Na het vlagverwisselen op het bovenste dek ging men weer naar beneden om de over dracht in wat prettiger temperatuur af te werken. Terug aan wal stapten de gasten in bussen voor een rit naar het internaat ,Onze Vloot' waar 'n lunch werd geserveerd. Hier volgden vele felicitaties. Mr. van Aartsen besloot de rij sprekers aan de lunch met de opmerking „Het is een feestelijke dag, we zijn heel ge lukkig met dit schip en nemen het graag over" Stadhuis Hulst bij inbraak overhoop gehaald In de nacht van maandag op dinsdag hebben nog onbekende dader(s) ingebroken in het stadhuis van Hulst. De inbraak werd 's mor gens omstreeks acht uur ontdekt door het personeel. De dader(s) hebben zich toegang tot het stadhuis verschaft door een ruit in te slaan. Men mist tot nu toe alleen een bedrag van ongeveer tien gulden uit de koffiekas. Op de afdeling administratie bleken de dader(s) nog al te hebben huisgehouden vele bureau- en kastladen met paperassen werden omgekeerd en sloten van bureaus werden geforceerd. Een speurhond van de technische recherche uit Den Haag is ingezet bij het onderzoek. Men heeft inmiddels een aanknopingspunt gevonden en heeft goede hoop op korte ter mijn de dader(s) in de kraag te pakken. Bekendmakingen STEMMING VOOR PROVINCIALE STATEN Op 18 maart 1970, van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten plaatshebben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende Hij die opzettelijk zich voor een ander uitge vende aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Axel, 11 maart 1970 De burgemeester der gemeente Axel, M. K. van Dijke Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen Voor de keuring van maten, gewichten en meet werktuigen zal zitting worden gehouden: in de „Prinses Marijkeschool", Marijkestr. 1, Axel op woensdag 25 maart '70 van 15.00-17.15 u. donderdag 26 maart '70 van 08.30-12.00 u. en van 13.00-15.00 u. Aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is op roepingen worden toegezonden, vermeldende plaats en tijdstip voor de aanbieding ter her keuring van de maten, gewichten en meet werktuigen. Er wordt uitdrukkelijk op gewe zen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan ook al wordt geen oproeping ont vangen. De maten, gewichten en meetwerktuigen moeten vóór 1 oktober 1970 gestempeld zijn met de hoofdletter E in fantasievorm. Bij verzuim of verhindering om van de zit ting gebruik te maken, bestaat nog gelegen heid tot herkeuring aan het IJkkantoor Dord recht, H. de Grootplein 1, elke woensdag, geen openbare feestdag zijnde, van 9-12 en van 13.30-16.30 uur. Voor de herkeuring van maten, gewichten en mtetwerktuigen is keurloon en voor de juste ring van gewichten justeerloon verschuldigd, dat bij het weer in ontvangst nemen der voor werpen moet worden voldaan. Axel, 26 februari 1970 Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Buregmeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Politie Hulst houdt vijf jongens aan op verdenking van diefstal De rijkspolitie uit Hulst heeft vier jongens uit Hulst en een uit Terhole kunnen aanhou den op verdenking van diefstal. Zij variëren in de leeftijd van 16 tot 20 jaar. Het afgelopen half jaar hebben ze een groot aantal diefstallen gepleegd. Met deze aanhouding heeft de politie licht kunnen brengen in een groot aantal nog on opgeloste zaken. Uit het onderzoek is geble ken dat de jongelui, behalve een groot aantal inbraken in schoolgebouwen ook diefstallen van brommers op hun geweten hebben. Ze opereerden bij voorkeur in Axel, Hulst e.o. en in België. De zaak kon worden opgelost toen A. de W., nadat hij voor een verkeersovertreding was aangehouden, het op een lopen zette. Hij bleek op een gestolen brommer te rijden. De jongeman werd evenwel door de jongste wachtmeester van de Hulster rijkspolitie achterhaald en opgebracht. Hij bekende met een een groot aantal andere diefstallen. De vijf jongelui zijn allen in verzekerde be waring gesteld. Kantoorgebouw voor ziekenfonds Het Algemeen Ziekenfonds voor Zeeuwsch- Vlaanderen is van plan een kantoorgebouw met woning te bouwen aan de Van Steen bergenlaan in het bestemmingsplan Java. Het ziekenfonds heeft de gemeente gevraagd daartoe een perceel grond van ongeveer 1600 m2 te verkopen. B. en W. stellen de gemeenteraad voor aan dit verzoek te voldoen en de grondprijs te bepalen op 115, - per m2 te verhogen met 12 procent. GEVRAAGD twee MEDEWERKSTERS (vrl.) voor de zaterdag. Cafetaria „De Gentsevaart" I. DE JONGE Tuinstraat 1, AXEL tel. 01155-1889 't Zal 'n paar dagen terug geweest zyn, dat dat aardige jonge vrouwtje van een paar huizen verderop bij me aanbelde en me heel verlegen vroeg, of ik misschien op die en die avond op haar dochtertje zou willen passen. Nou mens, ik sprong 'n gat in de lucht 1 Eindelijk weer 'ns zo'n klein ding om te vertroetelen.Heerlijk 1 Ze had allemaal lekkers voor me neergezet en toen ze thuiskwamen hebben we nog 'n tijd gezellig zitten kletsen. Aardige man ook. Heeft wel wat van m'n jongste, Henk, die in Australië woont. Geëmigreerd. Die zie ik dus niet zo vaak meer, hè. En Peter woont ook niet direct naast de deur. Ja, je hebt dat op z'n tijd echt nodig, dat „contact met de medemens", zoals ze op de TV altijd zo mooi zeggen. In ons land leven méér van deze vrouwen. En mannen. Die niet bij de pakken neer willen zitten. Die wat willen doen. Corrigeren. Controleren. Administreren. 't Doet er niet zoveel toe wat. Wellicht kunt u één van hen gebruiken. Ja? Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het in zijn bezit). Wy weten dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders zijn bejaard. Niet verjaard. Publikatle aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclamei Gister ""'V* werd ik weer moeder. 6f

Axelsche Courant | 1970 | | pagina 3