NIEUWS UIT AXEL BIJ FRONTALE BOTSING LICHT GEWONDEN In de nacht van zondag op maandag om streeks half een heeft zich op de Provinciale weg Axel - Roode Sluis even voorbij de krui sing met de Langeweg een frontale botsing voorgedaan tussen 2 personenauto's, waarbij de beide bestuurders R. G. uit Sluiskil en C. H. uit Overslag alsmede een passagier lichte verwondingen aan hoofd en benen op liep. Na behandeling door dokter Kok, konden de gekwetsten huiswaarts keren. De auto's wer den totaal vernield. TEGEN GEPARKEERDE AUTO Donderdagmorgen te half acht, is M. W. uit Axel met een personenauto op de Nieuwen- dijk, rijdende in de richting Terneuzen, tegen een rechts van de weg geparkeerde auto van C. F. eveneens uit Axel gebotst. Beide auto's werden zwaar beschadigd. AUTOSHOW In de foyer van „de Halle" is het voorbije weekend door Garage Lenos een autoshow gehouden die grote belangstelling trok. Sinds kort is Garage Lenos dealer van de Toyota en hield een introductieshow van dit merk. Tentoongesteld waren de diverse types per sonenauto's alsmede een aantal stationcars, die een goede indruk achterlieten bij de be zoekers. CONTACTAVOND RESERVE RIJKSPOLITIE De groep Axel van de reserve rijkspolitie, bestaande uit de reservisten uit Axel, Koe wacht, Zuiddorpe en Overslag, hebben te Zuiddorpe in café „Het Gemeentehuis" een contactavond gehouden. Namens de districtscommandant Middelburg waren hierbij aanwezig Majoor Borra en de stafadjudant Pepping. Eveneens aanwezig was de burgemeester van Zuiddorpe, dhr. Kes- beke. Door Majoor Borra werden een aantal onder scheidingen uitgereikt. De reservewachtmeester Hylkema uit Axel ontving een onderscheiding voor 10 jaar dienst. Voor 15 jaar dienst werden onder scheiden de reservewachtmeesters Fermont, Axel en van de verkeersgroep Terneuzen Rijkse en Moelker. De reservewachtmeesters A. en J. van Meurs Axel en van Poelje van Koewacht kregen een medaille voor 20 jaar dienst. Bij de gehouden schietwedstrijd met revolver eindigde reservewachtmeester Leenknecht op de eerste plaats en de Block op de 2e plaats, beiden uit Zuiddorpe. Bij de dames van de reservisten die schoten met K.S.O. legde mevr. van Meurs beslag op de le plaats, tweede werd mevr. Leen knecht. VERVROEGDE OPENSTELLING VAN HET KAMPEERTERREIN „DE BOSHOEK" In verband met de dit jaar bijzonder vroeg vallende Paasdagen heeft het gemeentebestuur besloten het kampeerterrein „De Boshoek" in plaats van op 1 april reeds op 28 maart a.s. open te stellen, dit ten gerieve van kam peerder en caravanner die hun Paasdagen op „De Boshoek" willen doorbrengen. LEDENVERGADERING C.P.B. Verleden week hield de C.P.B. afd. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen haar ledenvergadering in „de Halle" te Axel. Mevr. A. Scheele-Dekker, Prov. Pres., hield een inleiding over „Abortus". Hierop volgde een uitgebreide discussie. De volgende ver gadering zal gehouden worden op 24 maart in Hoek. DICUSSIEAVOND JEUGD-GEMEENTERAAD De jeugd-sociëteit Pop-Eye houdt vanavond in haar soosgebouw een discussieavond waar gemeentelijke problemen zullen worden be sproken. Enige raadsleden hebben toegezegd aan deze avond hun medewerking te zullen geven. Het bestuur van Pop-Eye had ook graag het college van B. en W. op deze avond gezien, doch in verband met de'herindeling hebben B. en W. gemeend op deze datum hieraan niet te kunnen medewerken: Over drie en een halve week krijgt de nieuwe gemeente Axel een nieuw gemeentebestuur, er moet een nieuwe burgemeester worden benoemd en een nieuwe gemeente-secretaris. Toezeggingen over het beleid door het oude college ge daan, zouden derhalve weinig betekenis heb ben. Burgemeester Van Dijke verklaarde te genover het bestuur van de sociëteit een ver zoek tot een bespreking wel in overweging te willen nemen, nadat het bestuur van de nieuwe gemeente Axel is gevormd (voor zo ver hij daar dan zelf nog deel van uit zou maken). CABARETGROEP „DE HOEPEL" TRAD OP IN „DE VURSSCHE" Vrijdagavond trad de jeugdcabaretgroep „De Hoepel" uit Terneuzen, onder leiding van de heer Colijn, op in „De Vurssche". Dit optreden, waarbij schetsjes, muziek en zang werden gebracht viel bij de bejaarden bijzonder in de smaak en de spelers werden beloond met luid applaus. Dit cabaretgezelschap brengt ook dit jaar weer bezoeken aan de bejaardentehuizen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook van bejaardentehuizen uit West Z. Vlaanderen zijn reeds verzoeken om op te treden ontvangen. HET LEGER DES HEILS IN 'T TREFPUNT Donderdagavond zal er in 't Trefpunt een ontspanningsavond worden gegeven. Deze avond zal worden verzorgd door het Leger des Heils. Kolonel Bladpootjes uit Den Haag zal voor de pauze een overzicht geven van het werk van het Leger, terwijl na de pauze luitenant Jongejans uit Terneuzen met haar koor deze avond verder zal verzorgen. Deze veelbelovende avond waarop iedere be jaarde of invalide uit Axel van harte welkom is, begint om half acht. PRIJSUITREIKING FOTOWEDSTRIJD '69 IN „DE HALLE" In het cultureel centrum ,De Halle' te Axel zijn de prijzen uitgereikt voor de fotowedstrijd 1969 ,Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen oud en nieuw'. De fotowedstrijd was uitgeschreven door de contactcommissie VVV's Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen in samenwerking met de stichting ter bevordering van de amateur fotografie. De prijsuitreiking werd verricht door de waar nemend voorzitter van de contactcommissie, de heer J. F. Rouw uit Terneuzen. De hon derdtwintig inzendingen voor deze wedstrijd zijn zuiver op fotografische kwaliteit gewaar deerd. De prijswinnaars in de categorie van de stich ting ter bevordering van de amateurfotografie zijn eerste prijs IJ. de Vilder uit Sas van Gent, tweede prijs Vilder uit Sas van Gent, tweede, derde prijs C. Z. van 't Hoff uit Hoek en vierde prijs mej. W. A. Albada uit Ter neuzen. De toegekende prijzen in de categorie van de contactcommissie zijn eerste prijs D. Schutz uit Axel, tweede prijs IJ. de Vilder uit Sas van Gent en derde prijs D. Schutz uit Axel. De jury werd gevormd door de heren A. van der Poel uit Axel en P. Spiessens uit Sas van Gent. De heer Van 't Hoff ontving tevens een certificaat voor zijn contrasterende fotoseries. Voorts deelde de voorzitter mee, dat de foto van mejuffrouw Albada meeloopt in de na tionale voorjurering van de EEG-wedstrijd .Europa gisteren en morgen'. Ook een vijftal foto's van de heer Van 't Hoff zal in deze wedstrijd meedingen. Doordat het voorgelegde wedstrijdthema in 1969 door de amateur- fotografen minder goed werd begrepen en tot uitdrukking werd gebracht is door de con tactcommissie de suggestie gedaan voor 1970 een eenvoudiger thema te stellen, zoals ,Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen' Deze wedstrijd start op 1 maart, terwijl de sluitingsdatum vastgesteld is op 30 september. Kerkdiensten ZONDAG 8 MAART 1969 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur i Ds. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u.: Ds. A. Veefkind Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 15.00 uur Em. Ds. J. Firet Sr. te Scherpenzeel. Geref. Gemeente 10 uur en 3 uur Lees- dienst. R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 Zaterdag 19.00 uur H. Mis Zondag 8.15 - 9.30 - 11.00 uur H. Mis Weekend-diensten ARTSEN 7 - 8 maart Dokter Boor TANDARTSEN 7 - 8 maartL. W. Nooteboom, privé Bel- lamystraat 65 tel. 2379; Praktijk Axelsestr. 186 Terneuzen tel. 3780 Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00 18.30 uur zondag 12 - 12.30 uur Koewacht NA AANRIJDING DOORGEREDEN Zaterdagavond tussen 18.25 en 19.30 uur werd de op de Tragel geparkeerd staande auto van R. P. uit Stekene (B.) door een passerende auto aangereden. De veroorzaker van flinke schade is zonder zich te melden doorgereden. Harmonie Terneuzen en Hosanna' op 13 maart samen in Zuidlandtheater De harmonie Terneuzen en de christelijke fanfare .Hosanna' uit Axel zullen op vrijdag 13 maart in het Zuidlandtheater in Terneuzen samen een concert geven. Op het programma staan werken van Kelly, Sousa, Alford, Fucik, Strauss, Suppé, Verdi, Keler Bela, J. Winkler en Piet Stalmeier. Als solisten treden L. Stoffels en C. v. d. Bulck op. De harmonie zal worden geleid door de heer P. Eekman, .Hosanna' door de heer J. C. de Witte. Verder werkt aan het concert het majoretten- peloton van de harmonie Terneuzen mee. Met deze uitvoering wil men een traditie die in '62 is beëindigd nieuw leven inblazen. De harmonie streeft ernaar om >- in samenwer king met andere gezelschappen uit de streek - voortaan weer ieder jaar een concert voor donateurs en andere belangstellenden te ge ven. Minderjarige meisjes aangehouden De gemeentepolitie van Terneuzen hield maandagmorgen twee Belgische meisjes aan van respectievelijk 16 en 17 jaar, die uit een inrichting in Namen (B) waren ontsnapt en op weg waren naar Amsterdam. Zij werden aan de rijkswacht te Zelzate overgedragen. Dodelijk ongeval in Sint Jansteen De 24-jarige ongehuwde F. J. de Jong uit Heinkenszand is zondagavond omstreeks half elf dodelijk verongelukt in St.-Jansteen. De heer De Jong is waarschijnlijk in de Vijlain- laan, onder het gehucht Heikant toen hij in de richting van Heikant-Hulst Teed, in een bocht geslipt. Zijn wagen schoot door de gladheid van de weg tegen een boom aan de linkerkant van de weg en draaide een kwartslag. Het slacht offer moet vrijwel op slag zijn gedood. De gewaarschuwde arts L. Adriaansens uit St.- Jansteen kon slechts de dood constateren. Faillissementen Uitgesproken 25 februari V.o.f. 't Centrum, garagebedrijf, benzine pompstation en winkel in onderdelen, acces soires enz., Axelsestraat 59, Terneuzen en de vennoten J. Dees, Axelsestraat 59, Terneuzen en A. A. Dees, Lievensestraat 10, Terneuzen. Cur. Mr. J. H. C. Tichelman, Oostelijk Bol werk 8, Terneuzen. ^LANDELIJKE BEVRIJDINGSMARKT? Op een initiatief van mevr. C. van Oeveren-Julius hebben de besturen van alle Axelse afdelingen van vrou wenorganisaties besloten te trachten een landelijke „bevrijdingsmarkt" op 5 mei te organiseren. De bedoeling is dat iedere vrouw in Nederland iets maakt dat op de bevrijdingsmarkt wordt verkocht en daar dan ook weer iets koopt. De opbrengst zou ten goe de komen aan Poolse oorlogsslacht offers, de stichting 1940-1945 en aan Unicef. Mevrouw van O ever en meent dat een dergelijke markt moet wor den georganiseerd omdat alle vrou wen bij deze bevrijdingsviering nog eenmaal gezamenlijk zullen werken voor een zelfde doel: zij willen to nen dat wij dankbaar zijn voor on ze bevrijding en graag een zinvolle bijdrage willen geven aan de viering van het vijfde lustrum der bevrijding en omdat er nu na 25 jaar nog steeds mensen zijn die lijden onder de ver schrikkelijke gevolgen van de oorlog. 40 jaar Ziektewet vervolg van pag. 1 met de Interimwet voor Invaliditeitsrente- trekkers), doch in bijna alle gevallen beteken de dit een aanzienlijke verlaging van de uit kering. Weliswaar werd deze in de laatste jaren in vele gevallen opgevangen door een aanvullende uitkering door de bedrijfsvereni gingen, maar deze berustte enerzijds op vrij willigheid en was anderzijds van beperkte duur. Terugziende op 40 jaren geschiedenis Ziekte wet kunnen wij konstateren dat in die periode een stuk sociale zekerheid is gegroeid voor een zich steeds uitbreidende groep van werk nemers. Niet bij benadering valt te zeggen hoeveel miljarden guldens in die 40 jaren in Nederland aan ziekengeld is uitgekeerd. In de eerste plaats is dit vanzelfsprekend van grote betekenis geweest voor allen die in deze jaren gedurende korter of langer tijd door ziekte van het arbeidsproces waren uitgescha keld. Daarnaast mag naar mijn mening toch ook de economische betekenis van een goede ziekengeldverzekering niet uit het oog worden verloren. Kan een werknemer niet meer aan het arbeidsproces deelnemen en is hij gedu rende die tijd voor een belangrijk deel van inkomsten verstoken, dan vermindert zijn koopkracht en zal hij in toenemende mate zijn uitgaven moeten beperken. Dat dit bij een zo omvangrijke beroepsbevolking als ons land telt en een betrekkelijk hoog percentage aan ziekteverzuim belangrijke gevolgen heeft voor ons gehele economische leven is wel zonder meer duidelijk. Dat een goede ziekengeldverzekering niet alleen van betekenis is voor de individuele werknemer en diens gezin maar ook voor de gehele samenleving mag bij het veertigjarig bestaan van de Ziektewet ook wel worden ge memoreerd. Zowel de sociale als de econo mische betekenis van onze sociale verzeke ringswetten in het algemeen en van de Ziekte wet in het bijzonder mogen niet worden on derschat. J. L. Geen opheldering in smokkelaffaire De douanerecherche weigert kategorisch elk kommentaar over de sigarettensmokkelaffaire, die zaterdagavond laat door de douanerecher che in de monding van de Oosterschelde nabij Wissekerke ontdekt is. Het is inmiddels wel duidelijk geworden dat de kotter, de vroegere Tholen 12 is geweest, die indertijd op oestervangst ging. Deze kotter is echter enkele jaren geleden door een oestervisser uit Tholen van de hand gedaan. De schuit zou de Zeeuwse wateren wel zijn blijven bevaren als recreatievaartuig. In het bijzonder voor de sportvisserij. De tien tons vrachtwagen die in de polder onder Goes is gevonden met 2 miljoen smok- kelsigaretten zou afkomstig zijn uit Breda. De politie kon niet zeggen of deze smokkel- affairë, waar zeer zeker een deskundige' bende achter schuil gaat, ook te maken zou hebben met het gerucht dat er enkele weken geleden in een boerenschuur in Princenhage (Breda) een grote partij sigaretten zou zijn overgeladen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Financiën zijn er geen arrestaties ver richt tot op heden. Overdracht dubbeldekker 11 maart Op woensdag 11 maart a.s. zal de tweede dubbeldeksveerboot voor de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, de Prins Willem-Alexander', officieel aan het pro vinciaal bestuur van Zeeland worden overge dragen. Dat zal gebeuren tijdens een vaartocht met genodigden op de Westerschelde, waar omstreeks kwart over elf de vlag van de NV Scheepswerf en Machinefabriek ,De Merwe- de' voorheen Van Vliet en Co zal worden ge streken en de vlag van de provincie Zeeland worden gehesen. De genodigden zullen zich voor de vaartocht omstreeks half elf inschepen aan de aanleg steiger van de Provinciale Stoombootdiensten tegenover het station te Vlissingen. Daar ge schiedt ook de ontscheping omstreeks half één. De genodigden vertrekken daarna naar het internaat ,Onze Vloot' aan de Chopinlaan te Vlissingen, waar een lunch zal worden aan geboden en enkele toespraken zullen worden gehouden. De Prins Willem-Alexander' zal dienst gaan doen op het veer Kruiningen- Perkpolder, waar vanaf juni 1968 de eerste dubbeldekker, de Prinses Christina', reeds vaart. De nieuwe dubbeldekker werd op 5 juli 1969 op de werf van ,De Merwede' te water gelaten. Het schip heeft een lengte over alles van 113.60 meter en een breedte van 18.55 meter. De diepgang bedraagt maximaal 4.60 meter, het draagvermogen is maximaal 800 ton.

Axelsche Courant | 1970 | | pagina 2