Kind eren op de fiets AXEL 1944-1969 Vink Nog voorradig Prijs f6f75 Geheimzinnigheid rond nieuwe winkelcentrum te Terneuzen-Zuid Het Handelscentrum Terneuzen blijft zitting houden in de adviescommissie voor het win kelcentrum Zuidpolder. De algemene leden vergadering van het HCT sprak haar ont stemming uit over de geheimzinnigheid, waarmee de verdere uitwerking van het nieuwe winkelcentrum in Terneuzen-Zuid gepaard gaat. Tot dusver is alljeen een supermarkt van Albert Heijn tot stand gekomen. HCT-voor- zitter R. Vrieling merkte op „Het lijkt er steeds meer op, dat het winkelcentrum meer een aangelegenheid is voor de Middenstands- bank dan voor de middenstand". Voorzitter J. G. Verlinde kwam van zijn voornemen om af te treden terug. Kruisverenigingen waarschuwen Uit tal van kleine en middelgrote gemeenten (4000 - 40.000 inwoners) in ons land komen de laatste weken bij de politie en de kruis verenigingen klachten binnen van commer ciële en dienstverlenende bedrijven, alsmede van winkeliers, die uit naam van de kruis verenigingen telefonisch worden benaderd met het verzoek een advertentie te plaatsen in een uit te geven brochure over het werk van kruisverenigingen. De drie landelijke kruisverenigingen, het Groen Kruis, 't Oranje-Groene Kruis en het Wit-Gele-Kruis, waarschuwen met na druk niet in contact te treden met personen die (telefonisch) advertentie-contracten trach ten af te sluiten, waarbij het wordt voorge steld dat daardoor de uitgave van een bro chure over het werk van de kruisverenigingen mogelijk wordt gemaakt. De advertentie-wer ving gebeurt niet voor de kruisverenigingen, doch geheel ten eigen bate. Aardgas komt ook in Kloosterzande Nadat in de eerste jaren na de komst van het aardgas in Zeeuwsch-Vlaanderen de activi teiten voor de ontsluiting van gasloze woon kernen zich in hoofdzaak concentreerden in Midden- en West Zeeuwsch-Vlaanderen, start PZEM thans tevens met de voorbereiding voor de ontsluiting van een aantal plaatsen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. De voorlichtingsmedewerkers van PZEM be ginnen in de tweede helft van februari met het huis aan huisbezoek in Kloosterzande, zo dat de gegadigden zich dan kunnen melden voor het verkrijgen van een aansluiting op het aardgasnet. Tijdens de ontsluitingsperiode zullen ook in Kloosterzande de tijdelijke gunstige aansluitvoorwaarden van kracht zijn. Het voorlichtingscentrum zal pas begin april georganiseerd kunnen worden. Om de voort gang van het werk zoveel mogelijk te bevor deren kan het huis-aan-huis-bezoek nu be ginnen. Ieder kind in Nederland fietst, ieder kind heeft zijn eigen fiets. Produktie- en verkoop cijfers bewijzen dit. Kinder- en jeugdfietsen maken een belangrijk deel uit van de Neder landse rijwielproduktie. Voor verjaardagen en als geschenk bij bijzondere gelegenheden staat de fiets vaak als nummer één op de verlang lijsten. Bij prijsvragen, kleur- en tekenwedstrij den is een fiets steeds de hoofdprijs. Voor het kind hoort de fiets er bij. Over kinderen als deelnemers aan het ver keer bestaat al jaren discussie. De ongeval lenstatistiek maakt duidelijk dat jeugdigen in ons land een kwetsbare groep in het dagelijks verkeer zijn. Men kan hierbij moeilijk stellen dat kinderen niet aan het verkeer zouden moeten deelnemen. Ook kinderen moeten zich dagelijks verplaatsen en worden daardoor van zelf verkeersdeelnemers. Feit is echter dat kinderen juist jong moeten leren zich op de juiste wijze in het verkeer te gedragen. Om dit goed te kunnen doen, is voorlichting en opvoeding nodig. Gelukkig wordt op dit ter rein al veel gedaan; op scholen wordt ver- keersonderricht gegeven en ouders die zich van hun verantwoordelijkheid bewust zijn, zullen niet nalaten hun kinderen er voort durend op te wijzen hoe zij zich in het ver keer moeten gedragen. Zo moet het fietsende kind goed op de hoogte zijn van verkeers- voorschriften en ouders en opvoeders moeten kinderen in deze materie wegwijs maken en hen wijzen op de verantwoordelijkheden die zij dragen, zowel voor de eigen veiligheid als voor die van anderen. Men moet zijn kinderen in het begin niet alleen op de fiets de straat opsturen. Samen met vader of moeder moe ten de kinderen leren hoe zij zich in het ver keer moeten gedragen. Daarom is het zo be langrijk dat ouders regelmatig met hun kin deren gaan fietsen. Zij zien dan welke fouten gemaakt worden en kunnen hun kinderen al fietsende bijbrengen hoe zij zich moeten ge dragen. Goede voorbeelden zorgen voor goede navolging. Goed rechts houden, steeds hand uitsteken als men van richting verandert i9 noodzakelijk en gemakkelijk te leren. Kinderen moeten vooral regelmatig fietsen om aan het verkeer te wennen; spelletjes op de fiets zijn uit den boze. Van veel belang is ook de staat waarin de fiets verkeert. Men moet zijn kinderen niet op oude, afgedankte fietsen de straat op sturen dat is levensge vaarlijk. Ook kinderfietsen moeten goed on derhouden en regelmatig gecontroleerd wor den. Keuringen op scholen brengen steeds zeer veel mankementen aan het lichtfietsen zonder degelijke remmen, ontbreken van een bel, falende verlichting, afgereden banden enz. Verkeersveiligheid voor het kind begint bij een goed onderhouden fiets. Neem er de tijd voor om met uw kinderen hun fietsen regel matig schoon te maken en dan tevens op vei ligheid te controleren. U kunt er dan voor zorgen dat noodzakelijke reparaties worden verricht en vernieuwingen plaats vinden. Het zal duidelijk zijn dat het kopen van een kin derfiets aandacht verdient. Men moet een juiste keuze doen. Kies een fiets, die bij het kind past. Kies vooral ook een degelijke fiets, die niet in een minimum van tijd stuk gere den is. De fietsenhandelaar zal als deskun dige de juiste voorlichting kunnen geven. Zorg ervoor dat de hoogte van de fiets aan gepast is aan het kind. Een te grote fiets is gevaarlijk; zadel- en stuurhoogte kunnen eenvoudig worden aangepast. Bij serieuze begeleiding kunnen de bezwaren die er tegen fietsen door kinderen zouden kunnen bestaan, worden weggenomen. Vroeg of Iaat zal het kind toch aan het verkeer moeten deelnemen, zorg ervoor dat het kind hierop is voorbereid en getraind. Dat voor komt moeilijkheden. i 't Zal 'n paar dagen terug geweest zijn, dat dat aardige jonge vrouwtje van een paar huizen verderop bij me aanbelde en me heel verlegen vroeg, of ik misschien op die en die avond op.haar dochtertje zou willen passen. Nou mens, ik sprong 'n gat in de lucht! Eindelijk weer 'ns zo'n klein ding om te vertroetelen..; Heerlijk! Ze had allemaal lekkers voor me neergezet en toen ze thuiskwamen hebben we nog 'n tijd gezellig zitten kletsen. Aardige man ook. Heeft wel wat van m'n jongste, Henk, die in Australië woont. Geëmigreerd. Die zie ik dus niet zo vaak meer, hè. En Peter woont ook niet direct naast de deur. Ja, je hebt dat op z'n tijd echt nodig, dat „contact met de medemens", zoals ze op de TV altijd zo mooi zeggen. In ons land leven méér van deze vrouwen. En mannen. Die niet bij de pakken neer willen zitten. Die wat willen doen. Corrigeren. Controleren. Administreren, 't Doet er niet zoveel toe wat. Wellicht kunt u één van hen gebruiken. Ja? Stemming voor de gemeenteraad van de nieuw te vormen gemeente Axel Op 25 februari 1970, van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad plaatshebben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende Hij die opzettelijk zich voor een ander uit gevende, aan een krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Herinnerd wordt aan de verplichting, opge legd bij artikel I 9 der Kieswet, dat hij, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, verplicht is zich bin nen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. De kiezer die aan deze verplichting niet vol doet, wordt, tenzij van een geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met een geldboete van ten hoogste vijftien gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaar zijn verlopen sedert een vroegere veroordeling van de schuldige we gens gelijke overtreding onherroepelijk is ge worden, wordt geldboete van ten hoogste der tig gulden opgelegd. Axel, 19 februari 1970 De burgemeester der gemeente Axel, M. K. van Dijke. Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het in zijn bezit) Wij weten dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders zijn bejaard. Niet verjaard. Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SU Zitting Centraal stembureau verkiezing Gemeenteraad Het Centraal stembureau voor de verkiezing van leden van de gemeenteraad zal een zitting houden in het gemeentehuis te Axel op vrijdag, 27 februari a.s., des voormiddags 10.15 uur, ten einde de uitslag van de op 25 februari 1970 te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Axel vast te stellen. Axel, 19 februari 1970 De voorzitter van het Centraal stembureau van de gemeente Axel, M. K. van Dijke. Rectificatie In het verslag van de jaarvergadering van de afdeling Axel van de ZLM in ons nummer van vorige week werd de heer Burger ge kwalificeerd als vertegenwoordiger van de ZLM. Insiders zullen stellig al begrepen heb ben dat hier bedoeld is als plaatselijk ver tegenwoordiger (bureauhouder) van de Pro vinciale Voedselcommissaris in Zeeland. Onze excuses voor deze onjuiste vermel ding (Redaktie). Ik zoek te kopen in Zeeuwsch- Vlaanderen Klein HUISJE dienstig als buitenverblijf met 500 m2 eigen grond W. Vevaet Lekestr. 9, STEKENE Een overzicht van de jongste 25 jaar van Axels geschiedenis Uit voorraad leverbaar Boekhandel Markt 12 - AXEL Gisteren werd ik weer moeder. 61

Axelsche Courant | 1970 | | pagina 3