NIEUWS UIT AXEL Kerkdiensten Weekend-diensten AUTO OVER DE KOP GESLAGEN Dinsdagnacht omstreeks 2 uur is mej. C. uit Lamswaarde met een personenauto, door het gladde wegdek op de Kanaalkade komen te slippen en over de kop geslagen. De auto werd zwaar beschadigd, persoonlijk letsel deed zich niet voor. NA SLIPPEN TEGEN BOOM Eveneens in de nacht van disndag op woens dag, kwam door gladheid een personen auto bestuurd door B. de G. uit Axel op de Hulsterseweg ter hoogte van de 2e Verkorting te slippen, waardoor hij tegen enkele bomen opbotste. Ook hier geen persoonlijk letsel, maar een zeer zwaar beschadigde auto. AUTO REED DOOR NA AANRIJDING Een tot op heden onbekende automobilisme) heeft vrijdagavcnd in de Oranjestraat te Axel een aanrijding met een vrachtwagen veroor zaakt. De wagen, die aldus de bestuurder van de vrachtwagen, te veel op het midden van de weg reed, is na de aanrijding doorgereden. De auto, vermoedelijk een groen-blauwe Opel Record, die aan de linker voorzijde zwaar beschadigd en waarvan de voorruit gesneu veld moet zijn, verdween in het duister in de richting van de Kerkdreef. OPTREDEN BOERTJES VAN BUUTEN IN HET TREFPUNT Voor de bejaarden in het dienstencentrum zal donderdagavond een ontspanningsavond wor den gegeven. De avond wordt verzorgd door de Boertjes van Buuten. Alle bejaarden uit Axel zijn van harte welkom. Deze veelbelovende avond be gint om half acht. AUTODIEFSTAL TE AXEL Van het Hofplein te Axel is in de nacht van zaterdag op zondag de auto van de heer R. J. de K. verdwenen. De K., die bij het Hofplein woont, had zijn auto er zaterdagavond om streeks tien uur geparkeerd. De rijkspolitie van Axel stelt een onderzoek in. ALGEMENE VERGADERING Z.L.M. AFDELING AXEL Woensdag 11 februari heeft de afd. Axel van de Z.L.M., in „de Halle" haar algemene le denvergadering gehouden, onder voorzitter schap van de heer W. Dekker. Na zijn welkomstwoord, waarbij hij een bij zonder welkom sprak tot de plaatselijke ver tegenwoordiger van de Z.L.M. de heer J. Bur ger, alsmede de bestuursleden van de P.J.Z. afd. Axel-Zaamslag, sprak de heer Dekker een openingswoord, waarin hij een terugblik gaf over het oogstjaar 1969 en een blik voor uit wierp. Bij de terugblik in 1969 liet hij de verschil lende oogstprodukten de revue passeren, met de opbrengst en prijzen. Hieruit bleek dat 1969 zeker geen ongunstig jaar was geweest met uitzondering van enkele produkten. Een goede opbrengst en marktprijs was er ge weest voor aardappelen en uien. Voor de fruittelers was het een veel minder gunstig jaar, door de bijzonder lage prijzen. Ook schonk de heer Dekker aandacht aan de melkveehouders, fok- en slachtvee en kippen houders, voor slacht en eierproduktie. Na de terugblik schonk hij aandacht aan de toekomst, waarbij de E.E.G. een grote rol speelt in de landbouw. Hierna werd begonnen aan de afwerking van de agenda, achtereenvolgens werden de notu len en het financieël verslag van de secretaris F. de Feijter goedgekeurd. De afdelingscontributie werd onveranderd vastgesteld. Het salaris van de secretaris werd verhoogd van 200, -j naar 300, Bij de bestuursverkiezing werden het perio diek aftredende lid de heer J. W. de Putter herkozen. Als nieuw bestuurslid in de plaats van het aftredende bestuurslid de voorzitter de heer W. Dekker, die zich door te drukke werk zaamheden terug trok werd gekozen de heer J. H. de Feijter Izn. Tot afgevaardigden naar de algemene verga dering te Goes werden benoemd de heren J. W. den Hamer, J. W. de Putter, F. de Feijter, H. de Feijter en C. de Feijter. Na de afwerking van de huishoudelijke agen da, werd door Mr. E. Wage, algemeen secre taris van de Z.L.M. een inleiding gehouden getiteld „Landbouwpolitiek, Statisch of Dynamisch". Mr. Wage gaf hierin de mogelijkheden, maar ook de moeilijkheden weer welke er in de landbouw ontstaan door de E.E.G. De devaluatie van de Franse franc en de revaluatie van de Duitse Mark, alsook de sub sidie vervalsing die in de partnerlanden plaats vindt maakt het voor de Nederlandse boer niet gemakkelijker. Na deze lezing volgde als sluitstuk van deze algemene vergadering een gezamenlijke koffie maaltijd. ELEKTROMOTOREN EN POMPEN VERDWENEN Het afgelopen weekend zijn te Axel drie elektromotoren, met een hoeveelheid kabel en drie onderwaterpompen verdwenen. De elek tromotoren, met de kabels ongeveer 1000 waard werden maandagmorgen vermist bij de firma De M-V bij Axelse Sassing. De pom pen, terwaarde van 3000 en eigendom van de firma T. bevonden zich op het werkterrein van de NSM. Doordat het personeel zich maandagmorgen direkt met de vermoedelijke diefstal ging bemoeien zijn alle sporen ver nietigd. De politie tast in het duister. OUDERAVOND „MOLENKWARTIER" AXEL In de huishoudschool „Het Molenkwartier" te Axel werd dinsdag een ouderavond gehou den voor de ouders van de leerlingen van de tweede en derde klas. De directrice van de school Mej. E. H. ten Harkei heette de ouders op deze bijeenkomst hartelijk welkom, alsook juffrouw M. Jurry van 'het Gewestelijk Arbeidsbureau uit Ter- neuzen. Na een korte inleiding gaf juffrouw Jurry een uitvoering en duidelijke uiteenzetting over de vele mogelijkheden voor de leerlingen van de derde klas, die dit jaar de school zullen ver laten. Juffrouw Jurry zei dat het bijzonder moeilijk is voor deze leerlingen om uit de on geveer 5000 beroepen een keus te maken. Belangrijke faktoren zijn hierbij de aanleg, de capaciteit maar vooral ook de wens van het kind. Zij adviseerde de ouders dan ook hierover met de leerkrachten te spreken, contact op te ne men met de beroepenvoorlichting via het Ar beidsbureau of inschakeling van beroepskeuze. Van de vele mogelijkheden noemde juffrouw Jurry Oriëntatie vrouwenberoepen, inrichtings-as- sistente, kinderverzorging, cosmetica, coupeu se, kapster, kantoorbediende, ook bij deze mogelijkheden zou de leerling zich in een be paalde tak kunnen specialiseren. Wel liet spreekster duidelijk uitkomen dat dan wel de wil aanwezig moet zijn om de ver eiste sudie te volgen. Juffrouw Jurry besloot haar causerie met er nogmaals op te wijzen dat het voor een 14 of 15-jarig meisje ontzettend moeilijk is en blijft om op deze leeftijd reeds een passende keus te maken. De leiding van de ouders neemt hierbij ook een zeer belangrijke plaats in. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Voorts kon een praatje met de leerkrachten worden gemaakt. OUDERAVOND CHR. MAVO AXEL In de Ohr. Mavo-school is een zeer druk be zochte ouderavond gehouden voor de ouders der leerlingen van de 2e en 3e klas. Deze avond stond geheel in het teken van de beroepsvoorlichting, omdat de 1.1. straks een keus moeten doen tussen Mavo III en IV en de daarbij behorende vakkenpaketten. Na zijn welkomstwoord gaf de directeur der school, de heer Klein een kort overzicht van de bedoeling van deze avond en het opge stelde programma, waarna de schooldecaan, de heer Van Vlite een inleiding hield over de mogelijkheden van Mavo III en IV en de vak kenpakketten, die de 1.1. kunnen kiezen i.v.m. Mavo III en IV en hun toekomstige beroep. Na de heer Van Vliet kregen de jeugdconsu- lenten van het Gew. Arbeidsbureau het woord. Zij sloten aan op de voorgaande inleiding en maakten de ouders wegwijs in het zeer brede beroepenveld. Verschillende sectoren, waarvoor het Mavo-onderwijs voorbereiding is, kwamen aan bod. Ook de moeilijkheden die het kiezen van een passend en voldoening gevend beroep met zich mee brengt werden niet vergeten. Na een geanimeerde pauze konden de ouders hun vele vragen kwijt aan een forum, dat probeerde met de hun ter beschikking staan de kennis deze vragen te beantwoorden. Aan het einde dankte de heer Klein de jeugd- consulenten van het arbeidsbureau, Mej. Jurry en de heer Overbeke voor het vele werk dat ze gedaan hebben. Hij hoopte dat en de ouders en de school deze avond weer een stapje dichter gekomen waren bij het gestelde doel. ZONDAG 15 FEBRUARI 1970 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Verheul Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u.: Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 15.00 uur Ds. J. Couvee te Voorburg. Geref. Gemeente 10 uur en 3 uur Lees- dienst. R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 Zaterdag 19.00 uur H. Mis Zondag 8.15 - 9.30 - 11.00 uur H. Mis ARTSEN 14 - 15 februari Dokter Boor TANDARTSEN 14 - 15 februari J. C. A. Neve, Hemelstraat 12, St. Jansteen. tel. 2084. Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00 18.30 uur zondag 12 12.30 uur VERGADERIN K.I. VERENIGING ZUID-WEST NEDERLAND Op vrijdag 6 februari 1970 werd in het hotel „De Stadsherberg" te Axel, van de K.I. Ver. Zuid-West Nederland, gevestigd te Gouda, een bijeenkomst gehouden voor de leden van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen welke zich in een grote opkomst mocht verheugen. De voorzitter de heer Moermond, gaf een uit eenzetting van de toestand, hij wees er op dat dit de grootste K.I.-vereniging van Nederland is met een stiere keuze van 128 stieren, waaronder 1 afkomstig uit Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, welke de eerste K.I.-stier uit het oip programma uit de Prov. Zeeland is, die in de Vereniging in Zuid West Nederland dienst doet. Dhr. Uland schetste de bevruch tingsresultaten welke zich in opgaande lijn begeven. Door verschillende heren werden vragen ge steld welke tot tevredenheid door de sprekers werden beantwoord. Het ligt in de bedoeling binnenkort een excursie naar het station Ha- zerswoude te organiseren voor leden met hun dames. MUTATIES BEVOLKING Gehuwd Marechaussee trof man aan met hersenschudding De Koninklijke Marechaussee trof aan de Westsluis in zijn bestelauto een man aan, met een bloedende wonde aan het achterhoofd. Het was Th. B. uit Sluiskil. Hij wachtte voor de firma H. met goederen voor een zeeschip, dat in Terneuzen moest passeren. Dokter Jiskoot verleende de eerste hulp. Daar hij een hersenschudding constateerde, liet hij het slachtoffer naar het Julianaziekenhuis ver voeren. B. kon zich niets herinneren, maar gezien de toestand waarin 'hij verkeerde moest het ongeluk buiten de auto gebeurd zijn. Een nader onderzoek heeft uitgewezen, dat B. in een twee en een halve meter diepe betonnen koker van de Westsluis moest zijn gevallen. Slippartijen op weg van Sluiskil naar Terneuzen Ten gevolge van de gladheid van de weg had den op de weg tussen Terneuzen en Sluiskil ter hoogte van de vroegere staalfabriek, om zeven uur enkele slippartijen plaats, die nogal wat materiële schade tot gevolg hadden. Het eerste slachtoffer was S. D. uit Terneu zen, die in de richting Sluiskil reed en in de linkerwegberm terecht kwam. Enkele ogen blikken later slipte op dezelfde plaats J. H. H. uit Axel, die in dezelfde richting reed. Zijn auto botste tegen eerstgenoemde wagen en veroorzaakte veel schade. Na tien minuten arriveerde P. B. uit Terneuzen, eveneens in een personenauto, en begon op het hem ge geven waarschuwingsteken te remmen. Hij kwam in de rechterberm tegen een verkeers bord terecht. Zijn auto en het bord liepen schade op. Van Geyt exposeert grafisch werk van Arend Hendriks Tot 24 februari exposeert Van Geyt te Hulst als eerste in het land een grote tentoonstel ling van werken van de graficus Arend Hen driks. Binnenkort zal een dergelijke expositie worden ingericht in het Haags Gemeente museum. Hendriks werd in 1901 in Amsterdam eg- boren en overleed in 1951 in Wassenaar. Hij werd als docent aan de Haagse academie voor beeldende kunst opgevolgd door Dirk van Gelder. Werk van Arend Hendriks is in het bezit van onder meer 't rijksmuseum Kröller- Müller. Twee gewonden bij autobotsing Bij een auto-ongeluk op de Tivoliweg in Hulst zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee mensen gewond geraakt. De heer W. A. uit Wemeldinge liep hoofdwonden en enkele kneuzingen op en de heer J. K. uit Kruinin- gen hield een hersenschudding en enkele ge broken ribben aan het ongeval over. Zij zijn beiden per ambulance naar het St-Liduina- ziekenhuis in Hulst vervoerd. Het ongeval ontstond doordat de heer A. als bestuurder van een personenauto uit de rich ting Hulst op een rechts van de weg gepar keerde auto botste, waardoor hij dwars over de weg kwam te staan. Een tegenligger uit de richting Perkpolder (de heer J. B. uit Hulst) raakte de auto van A. in de flank. De auto van A. werd hierdoor totaal vernield, de bei de andere auto's werden eveneens zwaar be schadigd. AXEL T/M 31 JANUARI 1970 Geboorten 5 Jan. 70 De Wilde, Joost Villapark 64; 14 jan. '70 van Winkel, Irma Schaepmanlaan 6; 22 jan. '70 Heijnsdijk, Nancy Handelstraat 13; 28 jan. '70 Fijneman, Bernice I. H. Gerbrandylaan 19; 11 jan. '70 Wijna, Janna C. Evertsenstraat la; 17 jan. '70 den Beer, Mirella F. M. Bankertstraat 58; 21 jan. '70 Noens, Levina E. Bankertstraat 14; 26 jan. '70 Meerman. Christine E. v. d. Moerestraat 10b; 21 jan. '70 Bakker, Johanna C. Magrette 37; 22 jan. 70 de Kraker, Pieter J. Capellestraat 15; 15 jan. '70 Pijpelink, Jan A. v. Gistellelaan 78; 22 jan. '70 de Feijter, Susanna Singelweg 65; 24 jan. 70 den Hamer, Anthonia Chopinstraat 19; 29 jan. '70 van den Berge, Pieter E. Bylocquestr. 18; 7 jan. '70 de Feijter, Abraham J. Oude Zeedijk Overleden 14 jan. '70 Vonk, Alphonsus Walstraat 72; 16 jan. '70 Verberg, Sara wv. Bossand Rooseveltlaan 1; 16 jan. '70 de Groote, Levinus Bernhardstr. 3 bov.; 30 jan. '70 Smies, Jozias Rooseveltlaan 1; 2 jan. '70 de Geus, Johannes Markt 6; 7 jan. '70 Hamelink, Jacobus Beatrixstraat 19; 14 jan. '70 de Feijter, Comelis Oudeweg 62; 30 jan. '70 Scheele, Tan- neke wv. van Yk Kanaalakde 48; 9 jan. '70 van Hoeve, Johanna M. wv. de Feijter Doomdijk la; 17 jan. '70 Scheele, Geertrui S. ev. de Kraker, Emmastraat 88. 9 jan. '70 Terneuzen in den Bosch, Jacobus M. en Haak, Wilhelmina C.; 16 jan. '70 Hoek Holle- bek Jan en Smies, Cornelia M.; 16 jan. '70 Gent-1 sevaartstraat 25 Jansen van Rosendael, Johannes en de Block, Mathilda M.; 16 jan. '70 Terneuzen Hamelink, Krijn D. en Rollof, Johanna M. E. Verhuizing binnen de gemeente van Eetveldt, Louis P. M. met gezin van By locquestr. 25 b naar de Ruyterstr. 13; de Rooij, Cornelis F. P. M. met gezin van Villapark 81 naar Rooseveltlaan 42; Roelands, Jacobus P. C. met gezin van Zuidsingel 46 naar Zuidsingel 44; Caes- sens, Dominicus C. L. tmegezin van Buitenweg 78 naar van Gistellelaan 10; Wullems, Pieter F. met gezin van Villapark 67 naar Villapark 22; de Loos, Willy R. C. met gezin van Walstraat 9 naar Bankertstraat 22; avn der Hooft, Jozias W. met gezin van Kanaalkade 35 naar Robertstraat 1; Op peneer, Comelis W. van Kanaalkade 10 naar Ro bertstraat 1; Dieleman ev. de Feijter, Catrina van Langeweg 7 naar Rooseveltlaan 1; van de Wege, Abraham van Buitenweg 18 naar Kanaalkade 113; Pladdet, Jan L. van J. de Moorstraat 21 naar Sas sing 16; Kooel, Johannes met gezin van v. d. Moe restraat 16d naar Ferdinandstraat 15; Wilhelm wv de Visser, Cornelia J. van Eglantiersweg 22 naar Kanaalkade 113; Buijze, Jacob A met echtgen. van Kanaalkade 149 naar Robertstraat 3; Saglam Neset van Julianastraat 38 naar Nieuwstraat 47. Vertrokken Tuk, Marinus A. met 2 gezinsl. van Schaepman laan 3 naar Spijkenisse Staringsplantsoen 19E; Vinke, Raoul F. avn v. Gistellelaan 56 naar Vo gelwaarde, Campensedijk 20; Broeckaert, Ria C. van Julianastraat 5 naar Halsteren, Moerstraatse- baan 503; Nieuwkamer, Jacob van Koestr. 20 naar Bergen op Zoom, Goudenbloemstrl. 2; Somers, Johannes A. met 3 gezisnl. van Kinderdijk 33 naar Roosendaal, Feithlaan 29; Stoelinga, Martin B. van Offenbachstraat 8 naar Utrecht, ws. Le Bon- heur Witte vr.singel t/o 63; Haak ev. in den Bosch, Wilhelmina van Sassing 1 naar Terneuzen, Donze Visserstr. 54; Vercouteren, Willem A. van Marijkestr. 16 naar Apeldoorn, Frankenlaan 70; Dees, Comelis A. van Magrette 13 naar Terneuzen Steenkamplaan 96; Hollebek, Jan met echtgen. van Graaf Jansdijk 86 naar Hoek, Narcisstraat 3; Rollof ev. Hamelink, Johanna M. E. van Beatrixstr. 32 naar Terneuzen, Marisstraat 4; Jansen, Andries van Kanaalkaed 80 naar Breda, Laurierstr. 55; van Doeselaar, Tanneke G. van Nieuwendijk 66 naar Ede (Gld), Pr. Bernhardlaan 9; Boeije, Jacobus van Pr. Mauritsstr. 5 naar Hulst, Truffinoweg 2. Vestiging in de gemeente de Koning, Petrus J. van Raamsdonk naar Verdistr. 11; Verstraeten, Marleentje M. ev. de Koning van Raamsdonk naar Verdistraat 11; de Koning, Mar- tinus F. R. van Raamsdonk naar Verdistraat 11; de Koning, Ingeborg H. P. van Raamsdonk naar Verdistraat 11; Mahu, Felix A. M. van Vogel waarde naar P. Paulusstr. 21; de Block ev. Jansen van Rosendaal, Mathilda M. van Heel en Panheel naar Gentsevaartstraat 25; Haalboom ev. Dei), Aaltje A. van Hulst naar Zeestraat 15; Tabak, Johannes van Amsterdam naar Kanaalkade 13; van Broekhoven, Jacobus C. van Rozenburg naar Schaepman laan 3; van Capelle ev. van Broek hoven, Anna M. van Rozenburg naar Schaepman laan 3; van Broekhoven, Wilhelmus J. van Rozen burg naar Schaepmanlaan 3; van Broekhoven, Ja- coba W. M. van Rozenburg naar Schaepmanlaan 3; van Broekhoven, Marinus W. van Rozenburg naar Schaepmanlaan 3; van Gemeren, Gerrit H. van Sluis naar Weststraat 4; Nugteren ev. van Gemeren, Anna van Sluis naar Weststraat 4; van Gemeren, Cornelis A. R. van Sluis naar Weststr. 4; van Gemeren, Léon van Sluis naar Weststr. 4; Faas, Dirk J. van Nigeria naar Marijkestraat 14; Finke, Christina van Terneuzen naar Nieuwendijk 22; Bentschap Knook, Cornelis E. D. van St.- Maartensdijk naar Bizetstraat 7; Kaan, Comelis P. van Terneuzen naar Beethovenstr. 9; van de Velde, ev. Kaan, Christina van Terneuzen naar Beet hovenstr. 9; Kaan, Marco I. A. D. van Terneuzen naar Beethovenstr. 9; Kaan, Izaak J. van Terneu zen naar Beethovenstr. 9; van Veldhuizen, Hendrik J. van Nijmegen naar Schaepmanlaan 11; Kruger, ev. van Veldhuizen, Petronella G. van Nijmegen naar Schaepmanlaan 11; van Veldhuizen, Robert H. van Nijmegen naar Schaepmanlaan 11; van Veldhuizen, Marcus P. van Nijmegen naar Schaep manlaan 11; van Wensen, Koenraad van Hom naar de Ruyterstr. 34; de Pagter, Jan van Kapelle naar Stationsstr. 36; Walhout, Johannes van Ter neuzen naar Magrette 20; Ottjes, ev. Walhout, Erna P. van Vogelwaarde naar Magrette 20; Hessels, Willem J. van Haarlem naar Kanaalkade 149; Snoek, ev. Hessels, Johanna van Haarlem naar Kanaalkade 149; Dieleman, Adriaan van Eindho ven naar Westsingel 10; van der Peijl, Comelis van Terneuzen naar Capellestr. 1; de Ranitz ev. van der Peijl, Constance E. A. van Terneuzen naar Capellestr. 1; van der Peijl, Govert W. van Terneuzen naar Capellestr. 1; van der Peijl, Alexandra C. van Terneuzen naar Capellestr. 1; van der Peijl, Joris van Terneuzen naar Capellestr. 1; van der Peijl, Axel M. van Terneuzen naar Capellestr. 1; Veer, Willem van Bussum naar Ju- lianastr. 13; van der Pal ev. Veer, Theodora M. M. van Bussum naar Julianastr. 13; Veer, Wilhel mina G M. van Bussum naar Julianastr. 1. Aantal inwoners der gemeente Axel op 31 december 19698904 op 31 januari 1970 8933

Axelsche Courant | 1970 | | pagina 2