Gisteren werd ik weer Interne huishoudelijke hulp Vondeling spreekt te Axel Stemmen bij volmacht Bij de verkiezing van de leden van de Pro vinciale Staten kan een kiezer op verzoek bij volmacht stemmen, indien hij mede deelt vermoedelijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stemmingdeel te nemen. Het verzoek wordt afgewezen: a. indien aangenomen moet worden dat de kiezer in de gemeente, in welker kiezers- register hij op de dag der kandidaatstel ling is opgenomen, in persoon aan de stem ming kan deelnemen; b. indien de kiezer gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een an dere gemeente. De kiezer, die bij volmacht wenst te stem men, moet daartoe uiterlijk 4 maart a.s. een verzoekschrift indienen bij burgemees ter en wethouders der gemeente, in wel ker kiezersregister hij op de dag der kan didaatstelling is opgenomen. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorletters; b. de datum en het jaar van zijn geboorte; c. de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen, alsmede zijn adres aldaar op de dag der kandidaatstelling; d. de gemeente waar hij woonachtig is en zijn adres aldaar, indien deze afwijken van de onder c bedoelde gegevens; e. de reden van zijn verzoek; f. de gegevens, bedoeld onder a tot en met d, ten aanzien van de kiezer, die bereid is als gemachtigde op te treden". Bij het verzoekschrift wordt ingediend een verklaring van gemachtigde, dat deze be reid is als zodanig op te treden, alsmede, indien de gemachtigde niet in hetzelfde kie zersregister is opgenomen als de volmacht gever, een door de burgemeester der ge meente, waar de gemachtigde in het kie zersregister is opgenomen, afgegeven ver klaring, dat de gemachtigde op de dag der kandidaatstelling is opgenomen in het kie zersregister van zijn gemeente en dat de gemachtigde niet meer dan twee aanwij zingen als gemachtigde heeft aangenomen. Hij die zich bereid heeft verklaard als ge machtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. Als gemachtigde kan slechts worden aan gewezen de echtgenoot of echtgenote, een der bloed- of aanverwanten in de eerste tot en met de derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel een der huisgenoten van de volmachtgever. Onder huisgenoten worden verstaan zij, die blijkens het kie zersregister hetzelfde adres hebben als de volmachtgever. Deze beperking van de aanwijzing van een gemachtigde is niet van toepassing op de kiezer, wiens beroep of werkzaamheden medebrengen dat hij herhaaldelijk of al thans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werk zaam pleegt te zijn buiten de gemeente, in welker kiezersregister hij is opgenomen, mits zijn afwezigheid, indien hij geduren de het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een- of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt, alsmede op zijn echtgenote, voor zover zij met hem, in verband met zijn beroep of werkzaamhe den, afwezig pleegt te zijn (dit is o.a. van belang voor schippers). Een kiezer mag niet meer dan twee aan wijzingen als gemcahtigde aannemen. Van de beslissing op het verzoek ontvangt de volmachtgever mededeling. Indien de gemachtigde overlijdt of komt te verkeren in een toestand, waardoor hij vermoedelijk niet in staat zal zijn in per soon aan de stemming deel te nemen, kan de volmachtgever uiterlijk 4 maart a.s. me dedeling doen van de aanwijzing van een andere kiezer, die bereid is als gemachtig de op te treden. De volmachtgever is niet bevoegd de vol macht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. De gemachtigde ontvangt een volmachtlegi- timatiekaart (tevens oproepingskaart) waar mee hij zich in een stembureau van zijn keuze binnen het gebied van het lichaam, waarvoor de verkiezing gehouden wordt, voor het uitbrengen van de stem van de volmachtgever kan aanmelden. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede is geraakt, wordt geen nieuwe verstrekt. Voor het verzoekschrift om bij volmacht te stemmen en de mededeling tot aanwij zing van een andere gemachtigde dient ge bruik te worden gemaakt van formulieren, welke ter secretarie van elke gemeente kos teloos verkrijgbaar zijn. Axel, 3 februari 1970 De burgemeester van Axel, M. K. van Dijke Stemmen n een andere gemeente Bij de verkiezing van de leden van de pro vinciale staten kan een kiezer op zijn ver zoek worden toegestana in een willekeuri ge gemeente, gelegen in dezelfde provin cie als de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen, aan de stemming deel te ne men. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiesgerechtigde personen aan wie is toe gestaan bij volmacht te stemmen. De kiezer, die van bovenvermelde bevoegd heid gebruik wil maken, doet daarvan uiterlijk 4 maart a.s. schriftelijk medede ling aan de burgemeester der gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorletters; b. de datum en het jaar van zijn geboorte; c. de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen, alsmede zijn adres aldaar op die dag; d. de gemeente en het adres, waar hij de hierna bedoelde kiezerslegitimatiekaart wenst te ontvangen. Voor de bovengenoemde mededeling moet gebruik worden gemaakt van een formu lier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Na inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerslegitimatiekaart (tevens oproepingskaart). Indien de kiezerslegitimatiekaart in het on gerede is geraakt wordt geen neiuwe ver strekt. Axel, 3 februari 1970 De burgemeester van Axel, M. K. van Dijke HINDERWET openbare kennis geving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Shell Nederland Verkoopmij N.V., Hofolein 20, Rotterdam om vergunning tot het wij zigen van een benzinepompinstallatie door het vervangen van de electrische aftap- pomp voor autogasolie en superbenzine en waarbij 1 electromotor met een vermogen van V2 pk gebezigd zal worden. Datum van het verzoek 27 november 1969. Adres van de inrichting Kanaalkade 124. Kadastraal gemeente Axel, sectie F, num mer 1803. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder geduren de tien dagen na dagtekening van deze be kendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder per soonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 19 fe bruari 1970 om 10.00 in het stadhuis te Axel. "Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar de ze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bo ven bedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht. Axel, 2 februari 1970 Burgemeester en wethouders van Axel De burgemeester M. K. van Dijke De secretaris P. G. v. d. Bosse Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het in zyn bezit). Wy weten dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders zijn bejaard. Niét verjaard. Publikatie aangeboden door dit bladj in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame 't Zal 'n paar dagen terug geweest zijn, dat dat aardige jonge vrouwtje van een paar huizen verderop bij me aanbelde en me heel verlegen vroeg, of ik misschien op die en die avond op haar dochtertje zou willen passen. Nou mens, ik sprong 'n gat in de lucht 1 Eindelijk weer 'ns zo'n klein ding om te vertroetelen... Heerlijk! Ze had allemaal lekkers voor me neergezet en toen ze thuiskwamen hebben we nog 'n tijd gezellig zitten kletsen. Aardige man ook. Heeft wel wat van m'n jongste, Henk, die in Australië woont. Geëmigreerd. Die zie ik dus niet zo vaak meer, hè. En Peter woont ook niet direct naast de deur, Ja, je hebt dat op z'n tijd echt nodig, dat „contact met de medemens", zoals ze op de TV altijd zo mooi zeggen. In ons land leven méér van deze vrouwen. En mannen. Die niet bij de pakken neer willen zitten. Die wat willen doen. Corrigeren. Controleren. Administreren, 't Doet er niet zoveel toe wat. Wellicht kunt u één van hen gebruiken. Ja? HINDERWET openbare kennis geving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van fa. Ed. Breepoel, Weststraat 5, Axel om vergunning tot het oprichten van een sto- merette, waarin 5 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 4.3 pk gebezigd zullen worden. Datum van het verzoek 26 november 1969. Adres van de inrichting Kaaiwal 6. Kadastraal gemeente Axel, sectie G, num mer 4382. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder geduren de tien dagen na dagtekening van deze be kendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden me de ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder per soonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 19 fe bruari 1970 om 11.00 uur in het stadhuis te Axel. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar de ze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtgide op de bo venbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht. Axel, 2 februari 1970 Burgemeester en wethouders van Axel De burgemeester M. K. van Dijke De secretaris P. G. v. d. Bosse 1930 13 februari 1970 D.V. zullen wij op 13 februari a.s. met onze ouders en grootouders P. C. BRAKMAN en M. C. BRAKMAN-VAN LUIJK dankbaar gedenken dat zij 40 jaar ge trouwd zijn. Ps. 121 5-8. Zaltbommel: E. D. Noort-Brakman D. Noort Hengelo (O.): D. E. Brandes-Brakman M. Brandes Tiel: P. A. Middel-Brakman C. Middel en kleinkinderen Axel, Pr. Hendrikstraat 61 Gelegenheid tot feliciteren vrijdag 13 februari van 16.30-18.00 uur in „De Halle", Rooseveltlaan te Axel. Voor ons gezin met jonge kinderen zoe ken wij een goede Onze nieuwe bungalow is van alle mo derne hulpmiddelen voorzien, terwijl een gezellig ingerichte eigen kamer, voorzien van o.a. radio en t.v. beschikbaar is. Natuurlijk kan een goede hulp op een uit stekende salariëring enz. rekenen. Gaarne brieven aan mevr. A. Slokker, Amersfoortsestraatweg 37 te Bussum. PARTIJ v. d. ARBEID AFDELING AXEL Gemeenteraadsverkiezing Axel op DINSDAG 10 FEBRUARI A.S. in het cultureel centrum „De Halle" Zaal open om 7 uur n.m. Toegang vrij - Debat vrij 65

Axelsche Courant | 1970 | | pagina 3