f» munHflRDT'S <£t2> Recreatiegebied „De Vogel" wordt in april opengesteld BrOiiic hi Betten inungua school voor de studie der TALEN Mr J. H. Verhagen directeur BUMA Per 1 maart a.s. is tot direkteur van het Bureau voor Muziek Auteursrechten, kortweg de BUMA, benoemd mr J. H. Verhagen te Axel. Mr. Verhagen is sedert 1964 in dienst bij Dow Chemical en bekleedt daar de functie van juridisch adviseur en secretaris van de Raad van Beheer. De heer Verhagen zal in verband met zijn nieuwe functie, het „goede Zeeuwsche Land" zoals hij dit zelf omschrijft in de uitnodiging voor zijn afscheidsreceptie, gaan verlaten en zich te Heemstede vestigen. Drs. P. A. Wolters burgemeester van Middelburg Per 16 februari 1970 is de heer drs P. A. Wolters benoemd als burgemeester van Mid delburg. Vanaf 1 juli 1959 was hij eerste burger van Coevorden. Drs Wolters (vrijzinnig hervormd) is op 10 augustus 1920 in Groningen geboren. Door zijn werk en zijn studie raakte hij goed be kend in heel het Noorden. Al vroeg belandde hij in de gemeentehuishouding, maar omdat het werk destijds weinig perspectief bood zet te de heer Wolters zich aan de studie econo mie. In 1946 deed hij kandidaatexamen in Rotterdam. Vanaf 1947 was hij in de praktijk werkzaam. Vanaf dat jaar werkte hij bij het Instituut voor sociaal onderzoek van het Ne derlandse volk, daarna in 1948, kwam hij bij de Noordelijke economische technologische organisatie in Groningen als econoom. In 1951 volgde zijn benoeming aan het Advies bureau voor pensioen -en spaarfondsen in Amsterdam en in 1953 werd drs Wolters di recteur van het Industrieschap Kanaalstreek, een samenwerkingsorgaan van drie Groningse en drie Drentse gemeenten. In 1956 werd hij benoemd in Groningen als secretaris van de provinciale commissie voor de ontwikkelings gebieden en in 1959 werd hij burgemeester van Coevorden. ,Ik zie veel in Zeeland. De economische si tuatie boeit me. Het is een provincie met grote mogelijkheden. Middelburg kan in be langrijke mate meewerken aan de nieuwe ont wikkeling' aldus de nieuwe burgemeester. Hij ziet bepaalde punten van overeenkomst tussen zijn oude en zijn nieuwe standplaats. .Coevorden is industrialisatiekern en heeft als zodanig een duidelijke rol. Van oudsher heeft Coevorden al een vezorgende functie gehad. In 1969 zijn 544 mensen verdronken Het afgelopen jaar zijn in ons land in totaal 544 mensen door verdrinking om het leven gekomen, tegen 567 het daaraan voorafgaan de jaar. Het totaal is dus iets geringer, maar in december alleen was het cijfer hoger dan dat van 1968. De laatste maand van 1969 vergde namelijk 42 slachtoffers, tegen 39 in 1968. Zeventien van deze mensen verdronken in te water ge raakte auto's, het ijs vergde zeven doden. Postume hulde aan Staf Nees Op 25 januari is het vijf jaar geleden, dat „Meester Staf Nees" direkteur van de Ko ninklijke Mechelse Beiaardschool, overleed. Op of rond die dag zullen alle Belgische beiaardiers, als ook alle Nederlandse oud leerlingen van Staf Nees een beiaardconcert wijden aan zijn composities. Aan deze her- denkingsmanifestaties zal beiaardierster M. J. Moerdijk-Vanderswalm, oud-leerling van Staf Nees, medewerken door het geven van een concert op de beiaard in de toren van de basiliek op 24 januari van 3 tot 4 uur n.m. Het programma bevat de volgende werken Preludium in C, Thema met variaties, Suite voor beiaard, Preludium in D, allen van Staf Nees. Tot slot Ciacone en fuga in memoriam Staf Nees van Alb. de Klerk. Contactbijeenkomst Zeeuws Amateurtoneel Vandaag om 14.30 uur houdt het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel in de schouw burg ,De Halle' te Axel een contactbijeen komst voor alle toneelverenigingen in Z. Vlaanderen. De toneelgroep ,De Zeeuwse Komedie' onder leiding van de heer P. de Leeuw zal het eerste bedrijf spelen uit het stuk ,Lief zijn voor Sloane' van Joe Orton. Daarna bestaat er gelegenheid voor discussie. Het bestuur acht het namelijk wenselijk om de contacten tussen de verenigingen onderling te bevorderen en vertrouwt er dan ook op, dat van deze gele genheid gebruik zal worden gemaakt om ver langens, wensen en kritiek naar voren te bren gen. Gewonde bij aanrijding in Axel In de Coegorsstraat is de bromfietser W. de B. uit Koewacht tegen een vrachtauto, be stuurd door T. E. W. uit Axel, opgereden. De B. kwam hierdoor te vallen waardoor hij een hersenschudding en een gebroken linker been opliep en per ambulance naar het zie kenhuis te Sluiskil vervoerd moest worden. Het ongeval gebeurde toen de vrachtauto het rijwielpad waarop de B. reed kruiste. De bromfiets werd totaal vernield. Ontwikkeling van Oost Z.-Vlaanderen hangt van België af Het VVD-tweede-kamerlid mr J. F. G. Schlingemann heeft maandagavond op een drukbezochte vergadering over de verdere ontwikkeling van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen gezegd, dat deze mede afhankelijk is van wat er met België kan worden bereikt. Hij be toogde, dat het provinciaal bestuur van de Oost-Zeeuws-Vlaamse ontwikkeling niet alles kan doen omdat er zo veel raakpunten met België zijn waarvoor internationale regelin gen nodig zijn. Politiek wordt de zaak echter bemoeilijkt, omdat het Waalse volksdeel in België niet gecharmeerd is van al te grote toenadering tot Nederland. ONVERANTWOORDELIJK De heer Schlingeman die sprak op uitnodi gingvan de VVD in West Zeeuwsch-Vlaan deren verklaarde de recente actie rond even tuele overlast van Pechiney persoonlijk erns tig te betreuren. Hij noemde het onverant woordelijk om de Zeeuwse bevolking node loos ongerust te maken over de vestiging van Pechiney. De heer Schlingemann zei van oor deel te zijn dat de ontwikkeling van het Sloe- gebied moet doorgaan en dat nog veel grotere stukken van Zuid-Beveland voor de industrie beschikbaar moeten worden gesteld. .Neder land is nu eenmaal voor zijn werkgelegenheid aangewezen op industrialisatie', zo betoogde hij. Voor Zeeland noemde hij de landbouw nog steeds de tweede pijler van de welvaart. HOOFDPIJN poeders Zjjjr werken verrassend osrechtiad Ledenvergadering C.P.B. Donderdag 22 januari hield de C.P.B. een ledenvergadering in Hotel Rotterdam te Ter- neuzen. De heer Smidt van de gemeentepolitie te Ter- neuzen gaf op deze middag zijn medewerking en instrueerde de dames over .Veilig Verkeer'. Na de pauze werd een serie dia's op verkeers gebied getoond waarbij de dames tevens hun kennis van de verkeersregels en verkeersbor den konden testen. Het was een prettige en vooral ook leerzame middag voor de aanwezigen die stellig door het op deze middag gehoorde nu weer betere verkeersdeelneemster zullen zijn hetzij als voetganger of als berijdster van een twee- of vierwielig vervoermiddel. In april van dit jaar zal het nieuwe recreatie gebied De Vogel in Vogelwaarde voor 't eerst worden opengesteld voor vakantiegasten. Op de camping van het dagrecreatieterrein wordt momenteel de laatste hand gelegd aan een aantal elementaire voorzieningen. Parkeerter reinen, speelweiden en de jachthaven zijn reeds gereed. Op het ogenblik wordt nog ge werkt aan de aanleg van sanitaire voorzienin gen en kleedgelegenheid. Bij voorbaat reeds blijkt voor De Vogel van verschillende zijden een grote belangstelling te bestaan. In het bungalowpark zijn al elf percelen grond verkocht en twee bungalows in aanbouw genomen. Het recreatiegebied blijkt vooral in trek te zijn bij Belgen uit Ant werpen en Brussel. De Vogel beslaat een oppervlakte van zestien hectare met een bevaarbaar watergebied van Ik zoek te kopen in Zeeuwsch- Vlaanderen Klein HUISJE dienstig als buitenverblijf met d= 500 m2 eigen grond Schrijven W. Vevaet Lekestr. 9, STEKENE twaalf hectare. Het hele gebied is onderver deeld in een terrein voor dagrecreatie, voor zien van de nodige speelweiden en veel par keerruimte, een kampeerterrein en het bun galowpark. Gereed op het dagrecreatieterrein zijn de beplanting en een kleuterbassin met een diepte van veertig centimeter, waarbij straks nog een kleine speeltuin zal worden aangelegd. Voor de ouderen is er een speel weide aangelegd, waarop nog een aantal in strumenten gebouwd zullen worden, volleybal- accomodatie en goalpalen aangebracht moeten worden. Voor de winning van grond heeft men op het dagrecreatieterrein de kleine insteekhaven aangelegd, die op het water De Vogel uit komt. Hierop zal kleine watersport beoefend kunnen worden. Voor gemotoriseerde scheep jes is het gehele gebied verboden terrein in verband met de betrekkelijk kleine omvang van de haven en de waterplas. AANTREKKELIJKE CAMPING Van de camping heeft men een bijzonder aan trekkelijk onderdeel van het recreatieplan we ten te maken. Het wordt doorkruist door as falt wandelpaden en zal worden voorzien van een nachtverlichting en elektrische aansluit- punten voor alle caravans. Daarnaast komt er nog een toiletgebouw met douchegelegenheid en wasplaatsen voor groenten. Voor caravan bewoners zal bovendien een stortput voor het ledigen van chemische toiletten worden aan gelegd. De gehele camping heeft men omwille van de rust zo ruim mogelijk opgezet, voor dit gedeelte is namelijk een oppervlakte van drie en een halve hectare gereserveerd, ver deeld in percelen van om en nabij de 180 m2 voor tent of caravan. Dit impliceert, dat iedere kampeerder in De Vogel de beschikking zal krijgen over een privé terreintje met gemiddelde minimale af metingen van ongeveer 12 bij 15 meter met voldoende leeftruimte en eventueel parkeer gelegenheid voor de auto. Een gedeelte van de capaciteit van het terrein wordt gereserveerd voor toeristische trekkers, die niet langer dan een dag of een nacht zul len overblijven. Om het spontane karakter van de omgeving zoveel mogelijk te handha ven wil men de natuur zo weinig mogelijk ge weld aan doen door het plaatsen van aanwij- zings- en verbodsborden. Rijkswaterstaat handhaaft tracé Hoek-Sluiskil Rijkswaterstaat zal het in overleg met de Prov. Waterstaat ontworpen tracé voor de nieuwe weg Hoek - Sluiskil aanhouden. De weg, die oorspronkelijk op het provinciale wegenplan stond, staat nu op het rijkswegenplan, waar over de provincie geen zeggenschap heeft, ,maar het tracé wordt wel aangehouden'. Geen Matthaus-Passion meer in Hulst? Het bestuur van de Stichting MatthSus- Passion te Hulst deelt het volgende mede. De uitvoering van de Matthaus-Passion van J. S. Bach in de St. Willibrordus Basiliek te Hulst, welke reeds meer dan 20 jaren wordt verzorgd met medewerking van het Rotter dams Philharmonisch Koor „Toonkunst", zal dit jaar en wellicht in de komende jaren niet meer kunnen doorgaan. Belangrijke kostenstijgingen en drastische verhoging van de uitkoopsommen - bijna 100% - zijn hiervan de oorzaak. Het is onmogelijk gebleken de verzwaring der lasten te dekken door verhoging der sub sidies, terwijl zelfs een verdubbeling der toe gangsprijzen evenmin tot een sluitende ex ploitatie zou leiden. Niettemin zal getracht worden in de naaste toekomst de langjarige traditie voort te zetten, temeer daar hiervoor nog steeds een grote belangstelling bestaat. Indien de pogingen hiertoe mochten slagen, zal te zijner tijd een nadere berichtgeving vol gen. Ingeleverde geldige kandidatenlijsten raadsverkiezing Nummeringszitting centraal stembureau Stemmen bij volmacht ■■"ftlSvwi Wereldschool DIR. N. MORISSET Moderne Talen: speciale sekties voor sekretariaat, hostessen, tolken, steno- dactylo - voorbereiding tot de examens van Cambridge Intensieve Training snel aanleren van talen namelijk het Frans Gezamenlijke leergangen - partikuliere lessen - cursussen in de ondernemingen. Diploma einde studie UNIVERSEEL ERKEND. De leerlingen worden kosteloos door de school geplaatst. GENT, LIMBURGSTRAAT 32 Tel. 09/25.11.04 Hoestdrank in tabletvorm. f 1" 1. Van de voorzitter van liet hoofdstembureau Is mededeling ontvangen welke geldige kandidaten lijsten voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente zijn ingeleverd. 2. De voor de kiezers toegankelijke zitting van het centraal stembureau voor de nummering van de kandidatenlijsten zal worden gehouden op 26 ja nuari a.s., des voormiddags om 10 uur in het stadhuis te Axel. Axel, 20 januari 1970 De voorzitter van het centraal stemubreau voor de verkiezing van de leden van de raad der ge* meente Axel, M.K. VAN DIJKE Bij de verkiezing van de leden van de gemeente raad kan een kiezer op verzoek bij volmacht stem men, indien hij mededeelt vermoedelijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift wordt afgewezen a. indien aangenomen moet worden dat de kiezer in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, in persoon aan de stemming kan deelnemen; b. indien de kiezer gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een andere gemeente. De kiezer, die bij volmacht wenst te stemmen, moet daartoe UITERLIJK 11 FEBRUARI A.S. een ver zoekschrift indienen bij burgemeester en wethouders der gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. Hij geeft daarbij op a. zijn naam en voornamen of voorletters b. de datum en het jaar van zijn geboorte c. de gemeente, waar hij op de dag der kandidaat stelling in het kiezersregister is opgenomen, als mede zijn adres aldaar op de dag der kandidaat stelling d. de gemeente, waar hij woonachtig is, en zijn adres aldaar, indien deze afwijken van de onder c bedoelde gegevens e. de reden van zijn verzoek f. de gegevens, bedoeld onder a tot en met d, ten aanzien van de kiezer, die bereid is als gemachtig de op te treden". Bij het verzoekschrift wordt ingediend een ver klaring van gemachtigde, dat deze bereid is als zodanig op te treden, alsmede, indien de gemach tigde niet in hetzelfde kiezersregister is opgenomen als de volmachtgever, een door de burgemeester der gemeente, waar de gemachtigde in het kiezers register is opgenomen, afgegeven verklaring, dat de gemachtigde op de dag der kandidaatstelling is opgenomen in het kiezersregister van zijn ge meente en dat de gemachtigde niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde heeft aangenomen. Hij die zich bereid heeft verklaard als gemachtig de op te treden, moet op de dag der kandidaat stelling zijn opgenomen in een kiezersregister. Als gemachtigde kan slechts worden aangeween de echtgenoot of echtgenote, één der bloed- of aan verwanten in de eerste tot en met de derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echt genote van een zwager, dan wel één der huisge noten van de volmachtgever. Onder huisgenoten worden verstaan zij, die blijkens het kiezersregister hetzelfde adres hebben als de volmachtgever. Deze beperking van de aanwijzing van een ge machtigde Is niet van toepassing op de kiezer, wiens beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, in wel ker kiezersregister hij is opgenomen, mits zijn af wezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, één- of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt, alsmede op zijn echtgenote, voor zover zij met hem, in verband met zijn beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn (dit is o.a. van belang voor schippers). Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. Van de beslissing op het verzoek ontvangt de vol- machtgever mededeling. Indien de gemachtigde overlijdt of komt te ver keren in een toestand, waardoor hij vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen, kan de volmachtgever uiterlijk 11 FEBRUARI 1970 A.S. mededeling doen van de aanwijzing van een andere kiezer, die bereid is als gemachtigde op te terden. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. De gemachtigde ontvangt een volmacht- legitimatiekaart (tevens oproepingskaart), waar mee hij zich in een stembureau van zijn keuze bin nen het gebied van het lichaam, waarvoor de ver kiezing gehouden wordt, voor het uitbrengen van de stem van de volmachtgever kan aanmelden. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede is geraakt, wordt een nieuwe verstrekt. Voor het verzoekschrift om bij volmacht te stem men en de mededeling tot aanwijzing van een an dere gemachtigde dient gebruik te worden gemaakt van formulieren, welke ter secretarie van elke ge meente kosteloos verkrijgbaar zijn. Axel, 20 januari 1970 De burgemeester van Axel, M. K. VAN DIJKE

Axelsche Courant | 1970 | | pagina 3