Agenda Gerechtsgebouw te Middelburg in brand gestoken Nieuws uit Axel GESLAAGDE „BAZAAR" IN ,,'T TREFPUNT" TE AXEL In het dienstencentrum ,,'t Trefpunt" te Axel werd vrijdag een geslaagde „bazaar" gehou den. Op deze bazaar, die georganiseerd was in samenwerking met de handwerkclub van ,,'t Trefpunt", werden hoofdzakelijk zelf ver vaardigde artikelen van de hand gedaan. Bij de opening, die verricht werd door me vrouw T. Versteeg-Bouman, waren reeds een groot aantal bezoekers aanwezig. Deze verkoopdag bood voor elk wat wils. De aktiviteitencommissie had voor koffie met ge bak gezorgd. Ook waren er oliebollen die eveneens een vlotte verkoop hadden. Zowel s middags als 's avonds heerste er in de re creatiezaal een uitermate gezellige stemming. Notaris de Graaf uit Axel maakte na afloop de prijzen van de verloting bekend. De handwerkclub mag dan ook zonder meer terugzien op een zeer geslaagde verkoopaktie. De netto-opbrengst werd door St. Nicolaas bekend gemaakt. Mevrouw Versteeg bedankte tenslotte een ieder die aan het welslagen van deze verkoop aktie had meegewerkt. GEMENGD KOOR „ASAF" GEEFT UITVOERING VAN „DER MESSIAS" IN ST. NIKLAAS Met medewerking van een aantal leden van het Ceciliakoor gaf Asaf een herhaalde uit voering van Handels Messias in St. Niklaas. Het versterkte Atheneum-orkest verleende medewerking. Het geheel stond onder leiding van dirigent Delvaux. Het was merkbaar dat men meer op elkaar ingespeeld was. Alles liep zeer vlot met vaak (te) hoge tempo. Het koor bleek er echter met gemak tegen opgewassen. Onder de so listen stak van Hese weer een stuk uit boven z'n collega's. Hij was prachtig. Het orkest voldeed en volgde goed, wat vooral te danken was aan de dirigent die het geheel stevig en volledig beheerst leidde. De samenklank tus sen koor en orkest was door de opstelling n;et altijd homogeen. Het koor stond te veel achter op het podium gedrukt, waardoor dank zij het zware textiel, de klank niet voldoende utisfraalde, terwijl het daarvóór geplaatste orkest ruimschoots in de zaal door kwam. Er was een groot aantal bezoekers welke door een spontaan applaus blijkbaar zeer ingeno men waren met het gebodene. Dirigent en solisten moesten tweemaal terugkomen om de aanhoudende ovaties in ontvangst te ne men. Aan het eind was er een gezellige receptie, aangeboden door het gemeentebestuur. In hoogst eigen persoon komplimenteerde de burgemeester van St. Niklaas de uitvoerders, daarbij de hoop uitsprekende dat het niet bij deze eerste keer zal blijven. VERNIEUWING RIOLERING ZEESTRAAT Sinds vorige week is de Zeestraat voor door gaand verkeer afgesloten en is een grote drag line doende met het graven van een sleuf, die na het inbrengen van buizen weer wordt dichtgemaakt, waarna het geheel zich enkele tientallen meters verder weer voortzet. Doel van dit alles is een verbetering van de riolering in de Zeestraat en omgeving, aan gezien bij een onderzoek bleek dat de oude riolering in deze buurt een te kleine capaciteit had en vooral in deze omgeving met café's, cafetaria's en fritesbakkers regelmatig aanlei ding gaf tot overlast door vet en etensresten die verstoppingen veroorzaakten. ST. NICOLAASFEEST IN ,,'T TREFPUNT" Woensdagavond bracht St. Nicolaas verge zeld met 10 zwarte Pieten een bezoek aan de bejaarden in het dienstencentrum ,,'t Tref punt". Gezeten op een olifant kwam de oude bisschop om half acht de recreatiezaal bin nengereden. Mevrouw Versteeg heette dit bij zonder gezelschap van harte welkom namens de bejaarden. Nadat verschillende bejaarden op het matje hadden moeten komen bij de Goede Sint, werd de avond verder gevuld met diverse spelletjes, quiz enz. In de pauze werden er loten aangeboden en werden- de aanwezigen rijkelijk onthaald op koffie met gebak. Hierna volgde er een verloting van taart, tulband enz. In een quiz met de zwarte Pieten werd geraden naar de opbrengst van de „bazaar". Het bleek dat de netto-opbrengst 1702,53 bedroeg, 't geen onder een daverend applaus werd vernomen. Na afloop van deze geslaagde avond dankte Mevrouw Versteeg allen hartelijk die op één of andere manier hadden meegewerkt om deze avond te doen slagen. Kerkdiensten ZONDAG 7 DECEMBER 1969 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Verheul Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 15 uur Ds. G. Haaksma te Klundert. Geref. Gemeente 10 uur en 3 uur Lees- dienst. R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur H. Mis. Zaterdag 19.00 uur H. Mis Weekend-diensten 6 - 7 december ARTSEN dokter Boor TANDARTSEN 6 - 7 december L. W. Nooteboom, privé Bellamystraat 65 tel. 3780. Praktijk Axel- sestraat 186, Terneuzen. Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00- 18.30 uur zondag 12-12.30 uur AXEL zaterdag 6 december 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert te geven door de heer P. C. Brakman te Axel zaterdag 13 december 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert te geven door Mevrouw M. J. Moerdijk-Vanderswalm donderdag 18 december „de Halle" Concert Vera Beths, viool en Stanley Hoogland, piano 25 december tot en met 27 december Bovenzaal Breda Bar, Gentsevaartstraat 35 10.00 - 12.00 uur, 13.30 - 20.00 uur Internationale Vogeltentoonstelling georganiseerd door Zeeuws Vlaamse Vogel vrienden Axel. HULST Kunsthandel van Geyt, Steenstraat 20 tot en met 31 december MAXI-mini (MAXI-kunst mini-formaat) WESTDORPE Galerie Troutzaerte tot en met 12 december Tentoonstelling van schilderijen door ROEL FRANKOT GENT Koninklijke Opera zondag 7 december 14.30 uur II Barbiere di Siviglia 20.00 uur Victoria en haar Huzaar maandag 8 december 20.00 uur Théatre National L'Homme dans la cage de verre, dinsdag 9 december 20.15 uur Winterconcert vrijdag 12 december 20.00 uur II Barbiere di Siviglia Koninklijke Nederlandse Schouwburg zaterdag 6 december 20.00 uur De smalle weg naar het diepe noorden zondag 7 december 15.00 en 20.00 uur De smalle weg naar het diepe noorden maandag 8 december 20.00 uur De smalle weg naar het diepe noorden donderdag 11 december 20.00 uur De smalle weg naar het diepe noorden zaterdag 13 december 20.00 uur De smalle weg naar het diepe noorden ANTWERPEN Koninklijke Vlaamse Opera zaterdag 6 december 20.00 uur Balletten zondag 7 december 14.00 uur Tristan Isolde 20.00 uur Twee harten in driekwartsmaat vrijdag 21 december 20.00 uur Balletten zaterdag 13 december 20.00 uur De evangelieman Koninklijke Nederlandse Schouwburg zaterdag 6 december 20.00 uur De dodendans zondag 7 december 15.00 en 20.00 uur De dodendans maandag 8 december 20.00 uur De dodendans donderdag 11 december 20.00 uur De dodendans vrijdag 12 december 20.00 uur De dodendans zaterda gl3 december 20.00 uur De dodendans Arenbergschouwburg 6-10-11-12-13 december 20.15 uur Toon Hermans Kettingbotsing op weg Axel—T er neuzen Bij een gecompliceerde aanrijding op de Oudelandseweg te Terneuzen zijn zondag drie personenauto's en een autobus van de ZVTM beschadigd. Het ongeluk gebeurde bij een wegopbreking, waar het verkeer door ver keerslichten wordt geregeld. De Temeuzenaar E. V. zag te laat dat er een bus en een per sonenauto voor het stoplicht stonden. Een po ging om deze stilstaande voertuigen te ont wijken, mislukte, omdat er een tegenligger kwam. De auto van V. ramde eerst de stil staande personenauto en deze schoof op zijn beurt tegen de bus. Door de botsing schoof de wagen van V. op de linkerweghelft, waar door ook de tegenligger werd geraakt. Er was veel schade. Niemand werd gewond. Op de kruising St.-Anna ontstond een botsing tussen A. P. K. uit Heinkenszand en J. van de A. uit Schijndel. Het ongeluk dat gebeur de tijdens mist, leverde twee zwaar bescha digde auto's op. Er waren geen gewonden. Evenmin gewond werd de Engelsman L. W. uit Sluiskil, die vrijdagavond laat met zijn auto slipte op de rijksweg over de vroegere middenkanaalarm. De wagen kwam via enkele verkeersborden in een greppel terecht. De eigenaar zette de reis liftend voort, maar toen hij zaterdagmorgen bij zijn auto terugkwam bleken de (Engelse) kentekenborden verdwe nen te zijn. De politie stelt een onderzoek in. Wegdek beschadigd door regenval Tengevolge van de regenval is zand onder het wegdek van de Rijksweg 60 tussen Kuitaart en Terhole weggespoeld. Hierdoor zijn ver schillende stukken beton van het wegdek af gebroken zodat enig gevaar op de weg ont stond. Een automobilist hoorde achter en onder zijn auto een harde klap. Hij zag dat een der achterbanden aan flarden was en dat ook de band met velg van de aanhangwagen stuk waren. Even verder op de weg lagen strikken beton die uit een gat in de rijksweg waren gekomen. Rijkswaterstaat heeft de schade aan de weg van een noodherstelling voorzien. De onfor tuinlijke autobezitter zal een eis tot schade vergoeding indienen bij de rijkswaterstaat. Volgend jaar zal het resterende gedeelte van de Hulsterweg van een nieuwe deklaag voor zien worden, zoals nu reeds te Terhole en Kuitaart heeft plaatsgehad. Aanvankelijk dacht rijkswaterstaat dat de weg nog stevig genoeg was doch het steeds zwaarder worden de verkeer stelt hogere eisen aan de wegen zodat de vernieuwing bespoedigd moet wor den. Consul A. L. Thomaes Terneuzen overleden In Terneuzen is zondag de heer A. L. Tho maes, in leven consul van België en consulair agent van Frankrijk (respectievelijk sinds januari 1967 en mei 1956) overleden. Hij bereikte de leeftijd van 53 jaar. Naast zijn vele contacten die de heer Thomaes uit hoofde van zijn funktie onderhield, was hij ere-voorzitter van de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de .Alliance Frangaise' en verder trad hij op als administrateur van de Zuid - Nederlandse aannemersvereniging. De begrafenis heeft donderdag te Terneuzen plaatsgehad. Jubilarissen van Ned. Stikstof mij. gehuldigd in Sluiskil De algemeen-direkteur van de Nederlandse Stikstof Mij. n.v. ir. J. P. M. van Waes, heeft drie jubilarissen, die in de loop van 1969 35 jaar in dienst van de onderneming waren, gehuldigd. De heren A. Buyze en S. Jansen uit Axel en R. Notschaele uit Westdorpe werden door de algemeen-direkteur toegesproken en dank gebracht voor al hetgeen zij gedurende deze jaren voor het bedrijf hebben gedaan. Deze plechtigheid vond plaats in het Casino. Be halve de echtgenotes van de jubilarissen waren ook aanwezig de leden van de hoofddirektie in Brussel, van de direktie in Sluiskil, de on dernemingsraad en tal van hoofden van ad ministratieve en technische diensten. De heer Van Waes overhandigde de jubilarissen de gebruikelijke enveloppe met inhoud, een gou den horloge en het diploma van 35 jaren dienst. De algemeen direkteur maakte van deze ge legenheid gebruik een kort overzicht te geven van de belangrijkste gebeurtenissen op het bedrijf in het bijna afgelopen jaar en de plan nen voor het komende jaag. In zijn kwaliteti van voorzitter van de vereniging van jubilaris sen sprak de bedrijfsdirekteur, ir. V. Gena, zijn gelukwensen uit, evenals de heer M. Hemelsoet, die dit deed namens de onder nemingsraad. Vlasserij in St. Jansteen uitgebrand Een dezer dagen brak brand uit in de vlas serij van H. B. de Vlieger te St. Jansteen. Een hangar vol met tonnen vlas brandde uit. De schade aan het bedrijf dat pas één jaar geleden was herbouwd na een grote brand, wordt geschat op enige honderdduizenden guldens. Verfijnd gitaarrecital in Hervormde Kerk te Kloosterzande De Bredase gitarist Ben Ludeman verzorgde in het fraaie Hervormde kerkje te Klooster zande een gitaarconcert, het tweede concert in een serie van vier, georganiseerd door de kring „Uit te Hof te Zande". Ludemann be kend door de vele LP's waar hij zich als be geleider en arrangeur bepaald onderscheidt, verzorgde een uit twee delen bestaand pro gramma voor de pauze grotendeels barak en renaissancemuziek, na de pauze meer de typische gitaarliteratuur. Ben Ludemann lichtte diverse technische za ken in het tweede deel van het programma uitvoerig toe. Met groot gemak speelde hij de etude van Carcassi. Ook andere werken had den een virtuoze inslag, vaak door gitaar spelers gecomponeerd, doorgaans fijn om te spelen, minder fijn om te beluisteren. De concertgever besloot zijn recital met een eigen werk Tango Espagnole. Ludemann bewees, zich ook in deze hoek thuis te voe len. Hij is een muzikale persoonlijkheid, die binnenkort als begeleider van Marie-Cecile Moerdijk en als gitarist in hedendaagse mu ziek van Boulez voor de radio te beluisteren zal zijn. Het zeer aandachtig luisterend publiek dank te de speler met een hartelijk applaus. In de nacht van maandag op dinsdag werd brand gesticht in het gerechtsgebouw van Mid delburg. De brand werd ontdekt door een omwonende. De brandweer kon niet verhinderen dat alle dossiers die in het parket van de officier van justitie lagen door de vlammen werden vernietigd. De vleugel waarin het parket was gevestigd brandde geheel uit. De daarboven gelegen rechtszaal liep zware schade op. MOEDWILLIG Volgens de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, staat het voor de volle honderd pro cent vast dat de brand moedwillig is aange stoken. Een sterke aanwijzing hiervoor is dat de brandweer bij de blussingswerkzaamheden ontdekte dat uit een buitendeur een ruit was gesneden. „De verloren gegane dossiers, alle van lopen de zaken, zowel van het kantongerecht als van de rechtbank, kunnen geconstrueerd worden, hoewel dat wat moeite zal kosten", verklaarde mr Andreae. Onmiddellijk na de ontdekking van de brand stelde de Middelburgse recherche een onder zoek in. Later in de morgen werd ze daarbij bijgestaan door de technische recherche uit Den Haag. Omstreeks negen uur bracht de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, een bezoek aan de plaats van de brand. BRANDMEESTER „De brand moet rond twee uur 's nachts zijn. ontstaan. Toen wij om half zes arriveerden was de hitte overweldigend", aldus brand weercommandant J. de Jonge. „Er heerste een temperatuur van 700 tot 800 graden en op sommige plaatsen zelfs van 1000 graden. Door deze hitte kwamen de papieren in de stalen kasten tot ontbranding". De brandweer slaagde erin het oude, uit de achttiende eeuw stammende gedeelte van het gerechtsgebouw te redden. Dat de brand niet is overgeslagen naar de rechtszaal, waar de politierechter en de meervoudige kamer zit ting houden, is volgens brandweercomman dant De Jong te danken aan de zware be tonnen vloer van deze zaal. Omstreeks zeven uur was de brandweer de brand meester. Over de omvang van de schade was nog niets be kend. Op de hardnekkige geruchten, die na de brand in Middelburg de ronde deden, dat de brandstichting in verband zou staan met de zaken tegen langharige jongeren, reageerde mr. Andreae met de opmerking „Ik weet het niet. We hebben daarvoor geen enkele aanwijzing". I I

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 2