AGENDA Uit onze Omgeving Axel GEMEENTEWAGEN KANTELDE Bij een uitwijkmanoeuvre voor een tegenlig ger kwam vorige week woensdagavond om streeks kwart voor zes een wagen van de ge meente Axel in de berm langs de Hulsterse- weg bij Axel terecht. De wagen kantelde hier bij en kwam op een lager gedeelte tot stil stand. In verband met het optakelen van de wagen werd het verkeer over de Hulsterseweg voor ongeveer een uur omgeleid. AUTO VIA LICHTMAST DE KREEK IN Zaterdag begon een personenauto, bestuurd door v. d. W. uit Sluiskil, op de Zuidsingel te slippen. Via een lichtmast die afknapte, en het rijwielpad^ kwam de auto twee a drie meter lager terecht bij het water van de grote kreek. De besturder liep verwondingen op aan hoofd en rug. De auto werd totaal vernield. Deze slip was de eerste na de reconstructie van de Zuidsingel en is volgens de rijkspolitie niet een gevolg van het wegdek. TEGEN GEPARKEERDE AUTO Zaterdagnacht werd de geparkeerd staande auto van C. C. uit Zaamslag in de Zeestraat aangereden door een andere personenauto. De bestuurder hiervan weigerde zich bekend te maken. Het zal hem niet helpen, want het autokenteken is bekend. SCHADE AAN COMBINE Zaterdag is een landbouwcombine in een ko renveld achter de Industrieweg-Zuid op een daar liggende scheepslier gereden. Hierdoor liep de combine een schade op van ongeveer 5.000,-. WINKELDIEFSTALLEN Zaterdagmiddag werden in een winkel in Axel twee Belgische dames betrapt bij winkeldief stallen. De ontvreemde goederen werden door de rijkspolitie in beslag genomen. De dames kregen een proces-verhaal. GESLAAGD Op het op 23 juli te Aalsmeer gehouden examen voor het diploma bloemschikken slaagde onze stadgenote mej. Maria A. C. Mattelé. AFSCHEID VAN DS HEEMSKERK Zondag 10 augustus nam ds Heemskerk af scheid van de Gereformeerde Kerk te Axel. Voor deze afscheidsdienst was een speciale liturgie opgesteld, die begon met het zingen van psalm 103. De tekst voor de preek vorm de 2 Timotheus 2 vers 9b: ,Maar het woord van God is niet geboeid'. Ds Heemskerk zei onder meer dat wat er ook gebeurt, men door moet gaan. Hij had zijn werk zo opgevat dat het altijd tot een zegen is voor iemand die het met het woord Gods waagt. Voorts sprak hij over de moge lijke verschillen die zijn opvolger zou ver tonen. De dienst werd besloten met gezang 64. Namens de kerkeraad en gemeente las ouderling De Regt psalm 121 voor. Hij zei dat de leiding van ds. Heemskerk geen af wijkend beeld had vertoond met de gemeen te, ook al waren er grote veranderingen en vernieuwingen op kerkelijk terrein geweest, zoals samenwerking met andere kerken. Ds. Heemskerk had evenwel het woord Gods al tijd het laatste woord gegeven. Twee jonge gemeenteleden boden de dominee vervolgens een grote antieke koperen pot aan. Mevrouw Heemskerk kreeg een boeket rozen. Ds. Heemskerk toonde zich zeer ingenomen met het cadeau. Hierop volgde nog een gezellige bijeenkomst, waar het woord gevoerd werd door ds. Zwaan uit Zaamslag namens de clas sis, die wees op de vele deputaatschappen die ds. Heemskerk had verricht en op de goede samenwerking. Door ds. J. Verheul van de hervormde kerk te Axel, die sprak over de goede contacten die er geweest wa ren, zoals samenspreking van de kerkeradeu, door pastoor De Jong uit Axel, die meende dat er veel begrip voor eikaars streven was geweest en tenslotte door deken J. A. Segers te Terneuzen, met wie ds. Heemskerk eens samen het heilig avondmaal had gevierd. Tot slot dankte ds Heemskerk alle sprekers voor hun woorden. HERINNERINGEN AAN HET OUDE AXEL Na de sloop van de oude openbare school is men met volle kracht begonnen aan de bouw van wat in de toekomst Axels „Lijnbaan" zal gaan worden. Bij graafwerkzaamheden voor de funderingen kwamen op de plek waar de school gestaan heeft wat scherven van Karolingisch aarde werk voor den dag (omstreeks 700-800 na Chr.) terwijl ook een schaats vervaardigd uit een stuk gebeente werd gevonden. Verder bleek de grond veel mosselschelpen te bevatten en ook as van de vroegere mee- krapstoven en zoutziederijen. BALDADIGHEID In de nacht van zaterdag op zondag zijn de deksels van de rioolputten op het Szydlowski- plein allen opengezet. Gelukkig zijn door deze bijzonder gevaarlijke obstakels geen on gelukken gebeurd. JOYRIDING OF DIEFSTAL Zaterdagavond laat is op de Kaaiwal voor de zoveelste maal een bromfiets weggenomen. De rijkspolitie waarschuwt de bromfietsbezit- ters voor hun voertuig een betere stalling te kiezen dan de Kaaiwal daar men anders de kans loopt zonder brommer huiswaarts te moeten keren. ROODE KRUIS AXEL BOOD OPVARENDEN „HENRI DUNANT" HERINNERING AAN Tijdens het bezoek van het Roode Kruis Hospitaalschip „Henri Dunant" aan Terneu zen is door schoolkinderen onder leiding van het Axelse Roode Kruis aan de patiënten een herinnering aangeboden. Zij mochten een lepeltje van Axel en een wandversiering met het stadhuis van Axel in ontvangst nemen. Voor de discotheek van de boot werden 2 langspeelplaten aangeboden, terwijl het per soneel werd getrakteerd. Dit alles was mogelijk gemaakt door de ver schillende vrouwenorganisaties in Axel. CAMPING „DE BOSHOEK" NOG MEER WEDSTRIJDEN Dank zij het grote aantal prijzen dat binnen gekomen is van de Axelse middenstand was het nog mogelijk om een aantal kinderspelen te organiseren. Bij het mastklimmen werden de hoofdprijzen door de volgende deelnemers uit de mast gehaald. 1. Norma Westdijk, 10 jaar, Amstelveen; 2. Theo Visser, 10 jaar, Espen; 3. Astriel Dirksen, 11 jaar, Leerdam; 4. Roger Cop- pieters, 11 jaar, Gent (B); 5. H. Linde, 10 jaar, Mulheim (D.). Ook werden nog een groot aantal troost prijzen uit de mast gehaald. Verder werden nog diverse spelen gehouden welke de volgende uitslag te zien gaven 1. Sygrid Dirksen, Leerdam; 2. Norma West- dijk, Amstelveen; 3. Linda Messelies, Gent (B.)4. Theo Visser, Espen; 5. Rosien Cop- pieters, Gent (B.) Daar de regen spelbreker werd werden de nog resterende prijzen door een verloting aan de man gebracht. Het was de zoon van de kampbeheerder die de fraaie grote taart won en deze aan zijn moeder schonk. Vrijdag is op het sportterrein in deBuiten- weg een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de kampeerders en van het gemeen- tepersoneel. Voor deze wedstrijd die men jaarlijks wil houden is een wisselbeker be schikbaar gesteld. Kerkdiensten ZONDAG 17 AUGUSTUS 1969 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. J. Verheul, (coll. prov. kerkcentrum) Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur Ds. A. Veefkind Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 uur de heer D. Kuyken, Axel. 's Avonds om 7 uur Ds. H. van Benthem te Middelburg. Geref. Gemeente om 2 uur Ieesdienst, om 7 uur Ds. van Ravenswaay van Arnhem (in Ned. Herv. Kerk). R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur H. Mis. Zaterdag 19.00 uur H. Mis Weekend-diensten ARTSEN 16-17 augustus Dokter Schiltman TANDARTSEN 16-17 augustus J. v. d. Burgh, Canadalaan 1, Sas van Gent. tel. 1317. Privé Westkade 120 tel. 01158-1889. Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00 18.30 uur zondag 12-12.30 uur Botsing bij Sint Anna Vorige week woensdagavond om half zeven verleende de Belgische autobestuurder F. C. C. uit St. Gillis-Waas op het kruispunt bij Sint Annapolder en rijdende in de richting Axel - Terneuzen. geen voorrang aan de uit 't Harde afkomstige bestelauto bestuurd door G. v. d. B. die van Sluiskil-brug in de richting Zaamslag reed. De echtgenote en schoonmoeder van de Belg werden met resp. rugletsel en een sleutelbeen breuk in het Julianaziekenhuis opgenomen. Na behandeling werden zij naar huis ver voerd. De auto's liepen zware schade op. Dokter C. G. Ramselaar t Op 31 juli overleed in het St. Elisabeth zie kenhuis te Sluiskil dokter C. G. Ramselaar, tot vorig jaar chirurg en geneesheer-direkteur van dit zeer bekende en in onze streek sedert vele jaren zeer goed bekend staande zieken huis. Honderden genodigden, familieleden, vrien den, specialisten en huisartsen hebben in de kapel van het St. Elisabethziekenhuis te Sluiskil vorige week dinsdagmorgen de plechtige uitvaartdienst bijgewoond voor wij len dokter C. G. Ramselaar. Om twee uur vertrokken de familieleden, be stuursleden van het ziekenhuis en de naaste medewerkers van wijlen dokter Ramselaar naar Amersfoort voor het bijwonen van de plechtige bijzetting in het familiegraf. Maandagavond werd door de rector van het St. Elisabethziekenhuis een rouwdienst ge celebreerd, waarbij behalve het personeel ook een groot 'aantal vrienden van de familie Ramselaar aanwezig waren. Zeer velen had den bovendien bloemstukken en kransen ge zonden. Monteur (28) geëlektrokuteerd tijdens werk bij DOW De 28-jarige elektromonteur Th. F. Alkema Uit Amersfoort is donderdagmorgen dodelijk verongelukt op het terrein van Dow Chemical in Terneuzen. De man werd geëlektrokuteerd toen hij bezig was om een provisorische aan sluiting op een schakelkast te vervangen. Op de kast stond een spanning van 380 volt. De heer Alkema werkte bij de Delftse firma Sterel en Wechelaar. Hij was gehuwd en had een kind. Het stoffelijk overeshot van de elektromonteur is overgebracht naar het Julianaziekenhuis in Terneuzen. De waar nemend-bedrijfsarts van Dow, de heer Jongs- ma verleende eerste hulp. De arbeidsinspec tie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. Dertienjarige knaap aangereden Maandagavond om ongeveer 8 uur vond in de Terneuzensestraat ter hoogte van de tim merfabriek Dieleman een ongeval plaats waarbij de 13-jarige Tony van C. vrij ernstig werd gewond. De jongen reed op een fiets in de richting Terneuzen - aan de uiterste rechterkant en werd ingehaald door een tankauto. Op het moment dat deze passeerde is de jongen wellicht op losliggende stenen gereden en daarbij gevallen, juist tegen de wielen van de tankauto. Hoewel de chauffeur onmiddellijk stopte liep de jongen vrij ernstige vleeswonden op. Op advies van dokter C. Verboom werd hij per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. Hulp gevraagd voor dierenasyl De afd. Zeeuws-Vlaanderen van de Nederl. vereniging tot bescherming van dieren streeft ernaar te komen tot een nieuw dierenasyl voor geheel Zeeuws-Vlaanderen. Het zal echter nog wel enige tijd duren voor de bouw (waarschijnlijk in Terneuzen) kan beginnen. Intussen blijft het probleem van gekwetste dieren en zwerfdieren onopgelost. Teneinde een tijdelijke oplossing te vinden, zouden enige hokken van het afgebrande dierenasyl in Terneuzen moeten worden opgeknapt. Door deze hokken en rennen weer in bruikbare staat te brengen kunnen de schrijnendste ge vallen worden opgevangen. Mevr. Boon wil de verzorging op zich ne men. Het bestuur doet een beroep op leden en niet-leden om enige uren mee te helpen bij het opknappen, schoonmaken, verven e.d. Wie hiervoor iets voelt, kan contact opnemen met de secretaris, de heer J. A. Schrauwen, Breit- nerstraat 12, Terneuzen, tel. 3820. Met gestolen auto onder invloed tegen geparkeerde wagen In Clinge is dinsdagmiddag de 25-jarige H. de R. uit Den Haag na een aanrijding aangehouden. De R. was geen onbekende van de politie; zijn aanhouding werd verzocht door de politie te Schiedam. De R. doorkruiste met een vaart van onge veer 75 kilometer Clinge en reed tegen een voor de garage van de firma Van de S. in de Gravenstraat geparkeerde auto aan. Deze auto botste op zijn beurt tegen een daarvoor staande auto. De materiële schade was erg groot. De R. verkeerde onder invloed en reed met 'n auto die vermoedelijk van verduistering af komstig was. Bij de botsing had De R. zich aan zijn kin en aan het linkerbeen verwond. De doktoren H. Brabers uit Clinge en J. Casparie uit Hulst verleenden eerste hulp, waarna De R. door de politie op transport naar Schiedam werd gesteld. Koolzuur houdende dranken kunnen gevaarlijk zijn Nog maar weinig dagen geleden werd een dame |in Amsterdam vrij ernstig gewond, toen in haar tas een flesje met koolzuur houdende frisdrank plotseling explodeerde. Altijd is voorzichtigheid met flesjes, die kool zuurhoudende dranken bevatten, geboden, maar zeer speciaal nu het zo warm is. Het is dus aan te raden er zeer voorzichtig mee te zijn. Bewaar daarom flessen met een der gelijke inhoud op een koele maar niet tè koude plaats. Vermijd de fles bloot te stellen aan plotselinge temperatuurschommelingen. Gesloten flessen niet schudden Dat doen vooral kinderen graag. Let er dus op, dat dit niet gebeurt. Zorg, dat de flesjes nooit aan de felle zon worden blootgesteld. Dat mag op het strand wel eens moeilijk zijn, het is de moeite waard geen risico te nemen Flesjes met een koude inhoud geleidelijk op temperatuur brengen, als men de inhoud niet koud wil gebruiken. AXEL Zaterdag 16 augustus 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert te geven door de heer P. C. Brakman te Axel zaterdag 23 augustus 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert te geven door Mevr. M. J. Moerdijk-Vanderswalm 23 - 24 - 25 augustus Europese Kampioenschappen Handboog- schieten op staande wip Terrein Handboog Mij „Ons Vermaak" Aanvang 14.00 uur AARDENBURG zaterdag 23 augustus 20.00 uur Avond-kaartleesrit in omgeving Aarden burg Inleggeld niet-leden ƒ8,- BRESKENS donderdag 21 augustus 19.30 uur Showboatvaart langs de Belgische en Zeeuwsch-Vlaamse kust Muziek en dans aan boord Afvaart Handelshaven-westzijde HULST vrijdag 22 augustus t.m. woensdag 27 aug. Oostenrijkse Week OOSTBURG zaterdag 16 augustus 14.00 uur Banen by het Grote Gat Krulbol toernooi Bolling om de keizerstitel donderdag 21 augustus 19.30 uur Banen bij het Grote Gat Propaganda-wedstrijd Krulbollen Oostburgse Middenstand - toeristen TERNEUZEN In de Watertoren tot en met 15 september Permanente Kunsttentoonstelling Geopend dag.: van 10.00- 12.00 uur en van 13.00- 15.30 uur Zwembad zondag 17 augustus 10.00 uur Zwemontmoeting van Zeeland, Brabant en Limburg Entrée: 0,75 kinderen 0,40 zaterdag 23 augustus 15.00 uur Otheense kreek bij jachthaven Nationale Zwemwedstrijd 3000 m. BRUGGE 16 - 20 - 23 augustus Reiefeest In historische huizen en monumenten, in tui nen of prieeltjes, op torens en langs schil derachtige reien zal de pracht van het oude Brugge herleven. Koren, thebaanse trompetten, dansgroepen, muziekensembles, wachters en figuratie zullen met muziek, dans en zang in een schitterend belicht kader, taferelen uit vroegere eeuwen uitbeelden. Meer dan 20 taferelen en 500 deelnemers. Aanvang van 21.30 uur tot 24.00 uur. FIETSZADEL MET SCHOKBREKERS Op de onlangs gehouden tiende internationale fietsententoontsellisg in New York was een zadel met schokbrekers een van de nieuwtjes. Met behulp van beugels kunnen de schok brekers op de juiste hoogte worden geplaatst, een dubbele veer is aangebracht voor extra sterkte. Een ander nieuwtje op deze tentoon stelling was een veiligheidslamp voor de fiets, die ook als zwaailicht kan dienst doen en zo wel voor als achter aan de fiets kan worden bevestigd, waarbij als achterlicht van een spe ciaal rood kapje gebruik kan worden ge maakt. V

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 2