Openbare Vergadering van de Gemeenteraad van Axel op vrijdag 15 augustus 1969, des namiddags om 7.00 uur ten stadhuize AGENDA 1Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Voorstel tot verkoop van een oppervlakte bouwgrond, gelegen aan de van Middel- hovenstraat, aan de heer B. A. H. Ver- vaet te Axel 5. Voorstel tot verkoop van een oppervlakte grond, gelegen aan de Zuidsingel, aan de heer A. van Cadzand te Axel 6. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Elzasstraat, aan mevr. M. P. van Wiemeersch-De Bock te Axel 7. Voorstel tot aankoop van de woning Buitenweg 72 van mevr. M. E. Caessens- de Jonghe en consorten te Axel 8. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de van Gistel- lelaan-hoek Gen. Sikorskistraat, aan de heer D. C. L. Caesssen te Axel, onder intrekking van het raadsbesluit van 26 november 1968, no. 598. 9. Voorstel om akkoord te gaan met de in voering van de vakrichting procestech niek aan de gemeentelijke lagere tech nische school te Vlissingen. 10. Voorstel tot het aanvaarden van een parkuurwerk als geschenk van de bevol king 11. Voorstel) tot vaststelling van de le wij ziging van de verordening op de heffing van leges ter secretarie in de gemeente Axel 12. Voorstel om akkoord te gaan met wijzi gingen van de „Bezoldigingsregeling ge meentesecretarissen Zeeland 1965" en de „Bezoldigingsregeling gemeente-ont vangers Zeeland 1965". 13. Voorstel tot het vaststellen van de 2e wijziging van de „Salaris- en Loonver- ordening 1969" 14. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening,- groot 500.000, -met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten te 's-Gravenhage 15. Voorstel tot het vaststellen van de 6e wijziging van de begroting van het ge meentelijk grondbedrijf en van de 13e wijziging van de gemeentebegroting, beide betrekking hebbende op het dienst jaar 1969 16. Aanbieding van de ontwerpen van de begrotingen van de takken van dienst en van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1970 en voorstel tot het be noemen van een tweetal commissies van onderzoek 17. Voorstel tot het mede-oprichten van een stichting dagverblijf voor geestelijk ge handicapten in Midden-Zeewsch-Vlaan deren en het in verband daarmede be schikbaar stellen van stichtingskapitaal 18. Rondvraag 19. Sluiting MEDEDELINGEN a. Vraag van de heer Oggel in de raads vergadering van 27 juni 1969 inzake realisering van het bestemmingsplan „Noord I" Zoals bekend is het niet mogelijk gebleken het niet-goedgekeurde plan Noord I in fasen te verdelen. Ter voorziening in de behoefte aan industrieterrein, hebben wij ons echter direct beraden over het maken van een deel- plan voor de omgeving van de Nieuwendijk. Tevens hebben wij daarin de noodzaak van een nieuwe noordelijke invalsweg betrokken. Het voorontwerp van dit plan is thans zover gereed, dat weldra het vooroverleg met de diverse instanties kan worden geopend. Door middel van het onder punt 15 van deze agenda aan u voorgelegde ontwerp van de 6e wijziging van de begroting van het grond bedrijf voor 1969 wordt door ons een krediet gevraagd voor de verdere voorbereiding van dit plan. Daarbij treft u tevens een opgaaf aan van de inmiddels gemaakte kosten. Als ons dit krediet wordt verleend, verwachten wij binnen afzienbare tijd het definitieve ontwerp-plan te kunnen aanbieden. In dit stadium en ook tijdens de vaststellingsproce dure heeft het naar onze mening geen zin en is het bovendien praktisch niet uitvoerbaar uw raad ieder kwartaal mededeling te doen van de gemaakte vorderingen en kosten bij het ontwerpen van het plan. Mochten de om standigheden daartoe aanleiding geven, dan zullen wij u zoals te doen gebruikelijk daar van op de hoogte brengen. f x v V" v f b. Vraag van de heer Oggel in de raads vergadering van 27 juni 1969 inzake ver keersmaatregelen in verband met parkeren op plaatsen waar dit verboden is. 1. Op zaterdag 21 juni 1969 zijn in Axel in totaal 11 processen-verbaal opgemaakt. Alle wegens parkeren in de Kerkdreef. Dit aantal ligt voor de Kerkdreef niet ver boven het gemiddelde van elke zaterdag. Zeker kan niet worden gezegd dat er die dag „zeer veel" processen-verbaal zijn opgemaakt. 2. Parkeerverboden kunnen worden aange duid öf door borden öf door gele marke ringen terzijde van de rijbaan. Een ge combineerd gebruik is niet toegestaan. 3. Wanneer voor de Kerkdreef gele strepen zouden worden gebruikt, dan moeten de borden verdwijnen. Daarmede zou echter ook de uitzondering voor de zondag wor den opgeheven. 4. Met begrip en waardering voor het be zoek van vreemdelingen aan Axel menen wij toch de thans geldende verkeersmaat- regelingen in de Kerkdreef te moeten handhaven. ■5. Naar alle parkeerterreinen zijn op de toe- leidende wegen verwijsborden aange bracht. Voorts verspreidt de plaatselijke V.V.V. folders waarop alle parkeerter reinen en overige parkeergelegenheden in de straten van het centrum van Axel zijn aangegeven. OVERIGE MEDEDELINGEN a. bij ons besluit van 20 juni is de heer C. M. de Pooter met ingang van 1 juli 1969 bevorderd tot onderbrandmeester bij de vrijwillige brandweer b. bij ons besluit van 1 juli 1969 is met ingang van een nog nader te bepalen da tum benoemd tot gemeentebode de heer B. C. van den Berg, Bizetstraat 1 te Axel; de datum van indiensttreding is inmiddels bepaald op 1 september 1969 c. bij ons besluit van 25 juli 1969 is aan de heer J. van den Berge ontslag ver leend uit zijn in tijdelijke dienst vervulde funkties van gemeentebode, deurwaarder der plaatselijke belastingen, controleur vermakelijkheidsbelasting en van wijk meester met ingang van 1 oktober 1969 de datum het ontslag uit de funktie van marktmeester gaat in op 1 september 1969 d. bij ons besluit van 25 juli 1969 is de datum van indiensttreding van de markt meester de heer C. Schieman bepaald op 1 september 1969 betrokkene is reeds benoemd op 22 april 1969 e. op 25 juli 1969 is overleden de heer A. Geensen, controleur in algemene dienst. Zoals uit de agenda blijkt zijn een groot aan tal voorstellen van formele aard en betreffen minder ingrijpende zaken als aankoop van woningen in verband met sanering en verkoop van gronden voor woningbouw door parti culieren. Bij punt 10 van de agenda, het aanvaarden van een door de bevolking te schenken park uurwerk ter gelegenheid van de 25e viering van de bevrijding delen B. en W. het volgen de mede Een comité uit de bevolking heeft het initia tief genomen het gemeentebestuur ter gele genheid van het 25-jarige bevrijdingsfeest een parkuurwerk aan te bieden. Het uurwerk zal worden aangebracht in het gazon vóór het hoofdgebouw van het bejaardencentrum „De Vurssche". De werkzaamheden zullen door of vanwege het comité worden uitgevoerd, zodat, naar het zich thans laat aanzien, voor de gemeen te hieruit geen financiële consequenties voort vloeien. De onderhoudskosten zoals lonen, olie, verf, stroomverbruik e.d. zullen voor rekening van de gemeente komen. Deze kosten worden ge raamd op 600, - per jaar. Het aanvaarden van het parkuurwerk zal een aanmerkelijke verfraaiing van de gemeente betekenen. B. en W. stellen voor het aangeboden ge schenk te aanvaarden. Bij het voorstel tot wijziging van de bevor dering op de heffing van leges wordt de vol gende toelichting gegeven Gedeputeerde Staten van Zeeland doen bij brief van 6 juni 1969 mededeling van be zwaren, welke door de Minister van Binnen landse Zaken zijn geuit tegen enkele onder delen van de „Verordening op de heffing van leges ter secretarie in de gemeente Axel", vastgesteld bij uw besluit van 29 oktober '68. De Iegesbedragen voor de in artikel 1, eerste lid, van de verordening bedoelde minuten, afschriften en uittreksels werden te hoog be vonden. Voorts behoeven enkele onderdelen aanpassing als gevolg van gewijzigde wette lijke bepalingen, terwijl uitbreiding van enkele leden van artikel 1, noodzakelijk wordt ge acht. Het tegemoet komen aan het verlangen van de Minister zal geen noemenswaardige financiële gevolgen met zich brengen. VOORSTEL wijzigingen van de „Bezoldi gingsregeling Gemeentesecretarissen Zeeland 1965" en de „Bezoldigingsregeling Gemeen te-Ontvangers Zeeland 1965". Gedeputeerde Staten van Zeeland vragen het gevoelen van de Raad tot wijziging van de hierbovengenoemde bezoldigingsregelin gen per 1 juli 1969 in verband met de alge mene salarismaatregelen per die datum. VOORSTELtot het vaststellen van de 2e Wij ziging van de „Salaris- en Loonverordening 1969". Gedeputeerde Staten van Zeeland delen bij schrijven van 23 juni 1969 mede, dat er over het algemeen geen bedenking bestaat tegen het raadsbesluit van 25 februari 1969 tot vaststelling van de „Salaris- en Loonverorde ning 1969". Verzocht wordt echter de toelage voor de functie van kassier in overeenstem ming te brengen met de algemeen geldende richtlijn en op te nemen in staat C, behorend bij de eerdergenoemde verordening. B. en W. stellen voor de bij de „Salaris- en Loonverordening 1969", behorende staat C op dit punt aan te vullen. VOORSTEL tot het aangaan van een vaste geldlening, groot 500.000, - met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage. De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten te 's-Gravenhage biedt de gemeente Axel een vaste geldlening aan, groot 500.000, - waarvan 110.000,- is bestemd voor de financiering van de bouw en inrichting van twee noodlokalen t.b.v. de R.K. lagere school, benevens 390.000, - voor de consolidatie van vlottende schuld. VOORSTEL tot het mede-oprichten van een Stichting Dagverblijf voor Geestelijk gehan dicapten in Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen en het in verband daarmede beschikbaar stellen van Stichtingskapitaal. In de raadsvergadering van 19 maart 1968 werd in principe besloten tot deelneming in de Stichting Dagverblijf voor geestelijk gehan dicapten in Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen. Een vertegenwoordiger en een plaatsvervanger in het stichtingsbestuur werden benoemd in de vergadering van 29 oktober 1968. In de begroting van de Dienst Sociale Zaken voor 1969 zijn ter zake reeds ramingen in ont vang en uitgaaf opgenomen aan de hand van Ds GISPEN VERDRONKEN In de burt van Eindhoven is vrijdag ds W. H. Gispen, tot voor enkele maanden gerefor meerd predikant te Terneuzen, door verdrin king om het leven gekomen. Ds. Gispen die eind april naar Dordrecht vertrok, had zich in zijn Terneuzense werkkring alom bemind weten te maken. Zijn aktiviteiten op oecu menisch terrein liggen nog vers in het ge heugen. Hij preekte meerdere malen voor andere kerkgenootschappen en dat de onder linge verstandhouding tussen de kerken in Zeeuws-Vlaanderen zienderogen verbeterde, was voor een niet gering deel aan zijn inzet te danken. Voorts interesseerde hij zich sterk voor het jeugdwerk. In de totstandkoming van de jeugdhuizen de „Molen" en de „Sluis" had hij een belangrijk aandeel. In dit verband mag ook gewezen worden op zijn belangstelling voor toneel en cabaret. Zijn arbeid als pre dikant, waarin hij een opdracht zag voor uit bouw van de kerkelijke gemeente, bracht hem in aanraking met gezins- en huwelijksproble men die thans door een bureau worden opge vangen. Ds. Gispen bereikte de leeftijd van 40 jaar. De teraardebestelling vond plaats woensdag middag j.l. op de algemene begraafplaats te Dordrecht na voorafgaande rouwdienst in de Stephanuskerk. Valse biljetten van 50 mark in Zeeland uitgegeven Bij een benzinestation in Middelburg is door een Duits sprekende man, leeftijd 35 tot 45 jaar, lang 1.70 meter, donkerblond haar en opvallend dikke buik met twee valse bank biljetten van 50 Duitse marken betaald. De politie wijst erop dat de valse biljetten alle dezelfde nummers blijken te hebben, t.w. L 2204557 T, of L 8576490 W. Verder blijken de valse biljetten lichter van kleur te zijn. Het watermerk is vaag, terwijl het groene vignet met het getal 50 eveneens lichter is dan bij de echte bankbiljetten. Aan de achterzijde ontbreekt bij de valse biljetten de nevelsliert tussen de toren, die bij de echte bankbiljetten heel duidelijk te zien is. Bij het in ontvangst nemen van Duits geld moet men dus attent zijn op de biljetten van 50 mark om narigheid te voorkomen. De vorige week zijn valse biljetten van 50 mark door een man die aan bovenstaand sig nalement beantwoordt ook al op andere plaatsen uitgegeven. Men dient dus voorzich tig te zijn, wanneer met biljetten van 50-DM wordt betaald, ook volkomen te goeder trouw kan dit toch met valse biljetten zijn. HIGH-SPEED RACEFIETSKETTING Een Amerikaanse onderneming heeft een nieuwe vinding op het gebied van fictsket- tingen geïntroduceerd, de zogenaamde high speed racefietsketting, vervaardigd van sterk fiberglas en gevuld met polyurethaan. De kunststofrollers zijn gemonteerd tussen twee roestvrij stalen kabels, die een zekere rek baarheid bezitten. De kettingen geven min der weerstand, waardoor hogere snelheden kunnen worden bereikt. Vooral door het ge ringe gewicht van de toegepaste kunststof ligt het totale gewicht van de ketting ongeveer 75% lager dan dat van de conventionele ket ting. Smering is niet nodig, waardoor zich bovendien minder snel vuil aan de ketting hecht. Het geheel is roestvrij. een geschat aantal patiënten uit deze gemeen te aangezien aanvankelijk het voornemen be stond, reeds dit jaar te beginnen. Het bestuur i.o. verzoekt thans bij schrijven van 29 juli 1969 te besluiten tot het mede- oprichten van deze stichting en daartoe een bedrag van 10, - als stichtingskapitaal be schikbaar te stellen. B. en W. stellen u voor aan het verzoek te voldoen. Frankering bij abonnement ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1969 83e jaargang no. 45 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSCHIJNT IEDERE ZATERDAG AXELSE COURANT Hoofdredaktla I. C. VINK Redaktle en administratie: Axel, Markt 12 Telefoon 2020' (3 lijnen) Postbus IB Drukker-ultgeefster: Drukkerij Vink Abonnementsprijs: losse nummers 15 cent - Halflaar-abonnement: Axel f 4,—. Andere plaatsen f 4,50. Buitenland f 6,50 - Advertentieprijs: 10 cent per mm. BIJ kontrakten belangrijke reduktie. Ingez. mededelingen 30 ct oer mm Klam* tentles 1-10 woorden f 1.elk woord meer 15 cent. H a auvar- V Htügl'»1' 1 ^Igpuii ln - v

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 1