Goede raad' voor Duitse toeristen in Cadzand Fotowedstrijd Europa, gisteren en morgen Uit onze Omgeving Axel KAMPEERDERS VAN „DE BOSHOEK" ZETTEN LUSTRUMVIERING VOORT Na de internationale hengelwedstrijd door de kampeerders van ,De Boshoek' werden zater dag in 't kader van de 2e lustrumviering op 't kampeerterrein volksspelen georganiseerd. Begonnen werd met een verkleedpartij door de jeugd, waaraan door Nederlanders, Bel gen en Duitsers werd deelgenomen. Hierna werden spelen voor de kinderen gehouden, o.a. bloklopen, mastklimmen en andere spe len. Het volgende programma-onderdeel was voor de dames, deze moesten flessen vullen, blok lopen en touwtrekken. Ook de heren kregen een groot aantal moei lijke opdrachten uit te voeren: strooplikken, flessenvullen en aardappelen met de mond uit een teil water duiken. Na afloop van de spelen was er een gezellig samenzijn, opgeluisterd door de band „The Stone Stars". Ales was goed georganiseerd en had een geanimeerd verloop. Woensdagavond werd in de Witte Leeuw een gezellige avond georganiseerd, die werd be gonnen met een goed verzorgd diner waar bij de beheerder van „De Boshoek", de heer J. Witte, namens het gemeentebestuur allen hartelijk welkom heette. Namens de kampeerders werd de heer Witte een fraaie kist sigaren aangeboden voor zijn vele werk dat hij steeds heeft gedaan om de kampeerders het zo goed mogelijk naar de zin te maken. Zijn echtgenote kreeg een mooi bloemstuk aangeboden. Mevrouw Coppieters-de Smedt uit Gent wel ke reeds 10 jaar met haar echtgenoot en kinderen standplaats heeft op „De Boshoek" bood de heer Witte een door haar zelf ver vaardigd schilderij aan van het recreatiege bied van Axel. Na het diner was er een gezellig bal op de muziek van „The Stone Stars", afgewisseld met sketches. Tot Miss Boshoek 1969 werd gekozen mevr. Praast uit Borgerhout. Een geslaagde verloting ter dekking van de kosten van deze avond was mogelijk daar een groot aantal prijzen beschikbaar was gesteld door de Axelse middenstand. De grote animators van deze geslaagde lus trumviering waren de heren G. Balieu uit Merksem, J. Praast uit Borgerhout, Ha van de Voorde en J. Kool-Veldhoven uit Meche- len die er zeker, in samenwerking met de heer Witte, in zijn geslaagd een goede lus trumviering te houden. Uitslagen spelen Kinderoptocht 1 Linda Messelier, Gent (B.) 2 Rosa Coppie- ters Gent (B.) 3 Marie D'Hondt, Kruibeke (B.) 4 Ronny Kool, Veldhoven 5 Pascal v.d. Putte, Antwerpen. Kinderspelen 1 Eddy v.d. Berg, Pijnacker 27 p. 2Jean Pier re Coppieters, Gent 18 p. 3 Marie Westdijk Amstelveen 15 p. 4 Marie D'Hondt, Kruibe ke (B.) 13p 5 Roger Coppieters, Gent 13 p. 6 Frank v. d. Berg, Pijnaoker 12 p. 7 Lee Linde, Mulheim (D.) 11 p. 8 Anneke Linde Mulheim (D.) 10 p. 9 Linda Messelier Gent 10 p. 10 Rosa Coppieters Gent 10 p. 11 Theo Visser, Deventer 10 p. 12 Mark Snickt Leede 9 p. 13 Alf. Linde, Mulheim (D.) 8 p. 14 Rikkie Kool, Veldhoven 7 p. 15 Pascal v. d. Putte, Antwerpen 6 p. Dames 1 Mevr. v.d. Snicht, Leede (B.) 15 p. 2 Mevr. Linde, Mulheim (D.) 14 p. 3 Mevr. Balieu, Merksem (B.) 13 p. 4 Mevr. Messelier Gent 13 p. 5 Mevr. v. d. Reyt, Veldhoven 12 p. 6 Mevr. Saey, Oostakker (B.) 12 p. 7 Mevr. Coppieters, Gent 12 p. 8 Mevr. W. Saey, Oostakker (B.) 11 p. 9 Mevr. Koot, Veld hoven 11 p. 10 Mevr. de Smedt, Borgerhout (B.) 10 p. 12 Mevr. Visser, Deventer 10 p. 12 Mej. Backer, Mechelen (B.) 9 p. 13 Mevr. Boschem, Gent 9 p. 14 Mevr. v. d. Vlugt, Veldhoven 8 p. 15 Mevr. Marein, Me chelen 8 p. Heren 1 O. Coppieter Gent 58 p. 2 H. v. d. Voor de, Mechelen 52 p. 3 G. Balieu, Merksem (B.) 50 p. 4 Fr. Bosschem, Gent 46 p. 5 W. Saey, Oostakker (B.) 43 p. 6 Ant. Praast Borgerhout 35 p. 7 P. Rits, Mechelen 33 p. 8 Th. Messelier Gent 30 p. 9 J. Praast, Bor gerhout (B.) 23 p. 10 H. Linde, Mulheim (D.) 18 p. 11 M. D'Hondt, Kruibeke (B.) 15 p. 12 A. v. d. Berge, Axel 13 p. 13 R. Jansen, Antwerpen 12 p. 14 J. Kool, Veld hoven 10 p. 15 M. v. d. Snicht, Leede (B.) 5 p. MIDDENSTANDSTENTOONSTELLING IN SEPTEMBER Naar wij vernemen zal de stichting Streek- centrum Axel in samenwerking met een ten toonstellingsorganisator in de maand septem ber, op 17, 18, 19 en 20 september, tijdens de bevrijdingsfestiviteiten in Axel een ten toonstelling organiseren. De leden van de stichting, vrijwel alle voor aanstaande Axelse middenstandszaken, en een aantal andere geïnteresseerden zullen op deze dagen de vele bezoekers die in Axel worden verwacht het nieuwste tonen wat in hun branche is te leveren en hiermede voor zover de artikelen daarvoor in aanmerking komen, vanzelfsprekend ook demonstreren. Verder zullen hieraan ook diverse attralcties worden verbonden alsook een speciale amu sementshal. HEROPENING FA. DE BLAAY-BOER Woensdagavond om 8 uur heropende de heer D. de Blaay, de stichter van deze van oudsher zeer goed bekend staande levens middelenzaak, de gemoderniseerde zaak van de heer Boer. Tijdens de vakantie werd het interieur rigo- reus vernieuwd en alhoewel de totale vloer oppervlakte gelijk is gebleven slaagde men er in om thans op deze zelfde oppervlakte weer ruimte te vinden voor een aanmerkelijk gro ter sortiment. De gondola's en wandrekken werden vervan gen door hogere en diepere soortgenoten zo dat ruimte werd verkregen voor meer arti kelen en bovendien het aantal dat per ar tikel in de winkel kan worden geborgen werd vergroot. Verder werden ook de koel- en diepvriesvi- trines door aanmerkelijke grotere exempla ren vervangen, waardoor ook het diepvries- assortiment meer naar voren komt en de warmtegevoelige artikelen koel kunnen wor den bewaard. Vanzelfsprekend komen ook de diverse spe cialiteiten zoals het assortiment noten, de zoutloze,- dieet- en reforming-voedingsmid- delen in dit nieuwe interieur weer goed tot hun recht. Een vernieuwing en verfraaiing die zeker de moeite waard is en in rekordtempo tot stand kwam. Week gevangenisstraf voor flessentrekkerij De Duitse fitter J. S. is wegens flessentrek kerij in Axel en omgeving door de politie rechter te Middelburg veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van veer tien dagen. De officier mr. H. Sprey, had eerder een maand onvoorwaardelijke gevan genisstraf gevorderd. S. was met een groep gastarbeiders naar Ter- neuzen gekomen voor het verrichten van een karwei. Hij maakte er al spoedig de gewoon te van om bij de verschillende pension- en caféhouders in Axel om onderdak, maaltij den en ander verteer te vragen, maar wan neer het op betalen kwam „niet thuis" te ge ven. De niet betaalde rekeningen liepen op die manier op tot ongeveer achthonderd gul den. S. verweer, dat hij tot deze handelwijze was gekomen omdat hij van zijn Duitse werkge ver maar bescheiden voorschotten op zijn loon kreeg, vond bij de officier geen geloof. Deze wees op de drinkgelagen waaraan S. blijkbaar had deelgenomen. S. be loofde van uit Duitsland zijn schulden te zullen voldoen. Pamfletten ,Herzlich willkommen für Sie' In het toeristencentrum Cadzand zijn deze week een driehonderdtal exemplaren ver spreid van de folder ,Herzlich willkommen fur Sie', het eerste nummer van de ,ruiten- wisserpost'. De ondertitel Goede raadgevin gen voor Duitse toeristen in Nederland' is meteen bepalend voor de Duitse inhoud. En dat is de volgende: ,Van harte welkom bij uw vakantie in ons land. Wij wensen u mooi weer en veel zon aan het strand, in de duinen en het bos; als u op de stadsterassen uw glaasje bier of uw koffie drinkt; als u 'n rondvaart door de grachten en havens maakt en als u de oude gebouwen, kerken en mu sea bewondert. Misschien zult u aan het eind van uw vakantie onze netheid, onze gastvrij heid en de bewezen vriendschap roemen. Maar maar misschien heeft u ook wat anders meegemaakt: namelijk dat veel Nederlanders een beetje onthutst zijn als ze ontdekken dat u Duitser bent. U moet zich daarover niet verwonderen. Wij verwelko men u hartelijk als burgers zonder uniform, maar velen herinneren zich - als ze uw taal horen - nog uw landgenoten die op 10 mei in uniform ons land binnentrokken. U bent als burger zonder uniform van hartë welkom en u zult dat altijd blijven, als - ja, als u er maar voor zorgt dat nooit meer Duit sers in uniform de grenzen van hun buren met voeten treden. Als u er zich maar voor inzet dat niemand waar ook ter wereld zich bang hoeft te maken voor een nieuw chauvi nistisch en agressief Duits militairisme. Wij zijn er helaas niet van overtuigd, dat het gevaar voor een dergelijk Duits militairisme Gemiddelde levensduur van een brommer ca. 7 jaar Hét is niet eenvoudig vast te stellen, wat de gemiddelde levensduur is van een bromfiets. Dit voornamelijk als gevolg van de omstan digheid, dat wij niet kunnen nagaan hoe lang een bromfiets nog meegaat, nadat de eerste eigenaar zijn of haar tweewieler van de hand heeft gedaan. Wel kon tijdens een recent R.A.I.-onderzoek naar het bromfietsbezit worden vastgesteld, dat de, totale bezitsduur, d.w.z. de periode dat men een bepaalde brommer in zijn bezit heeft, gemiddeld 4 a 5 jaar bedraagt. Voor nieuw gekocht is deze ruim 5 jaar, voor tweedehands iets minder dan 4 jaar. De levensduur van een bromfiets is in sterke mate afhankelijk van de intensiteit van het gebruik, de kwaliteit van het vervoermiddel en de mate waarin hij door normaal onder houd tegen weersinvloeden wordt beschermd. Door een vergelijking van de toeneming van het bromfietspark en de jaarlijkse verkopen heeft ROC Marketing Nederland N.V., het bureau dat in opdracht van de R.A.I.-brom fietsafdeling een onderzoek instelde, een ge middelde levensduur van alle bromfietsen be rekend op ca. 7 jaar. Theoretisch betekent dat, dat het Nederlandse bromfietspark, wil het op peil blijven, elke zeven jaar moet wor den vervangen en dat de verkoop voor ver vanging van versleten exemplaren thans reeds belangrijk groter is dan die voor uitbreiding van het bromfietspark. alleen maar een hersenschim is. Want, als we de aanvallen van uw generaals en officie ren en zelfs van uw bondskanselier op de zogenaamde innerlijke leiding' lezen, ontstaat de indruk dat zij het leger in een agressief machtsapparaat willen veranderen. We zijn ook met grote zorg vervuld over de weigering van de bondsregering om het atoomstop-verdrag te ondertekenen en over de grote drang van Duitse ministers naar een .Duitse' respectievelijk .Europese' atoom macht. Wees zo vriendelijk om te bedenken dat an dere volken dit nooit of te nimmer zullen dulden. Zij zullen dit verhinderen en een Duitse respectievelijk Duits beinvloede atoom macht zonder pardon vernietigen. En u weet net zo goed als wij, dat een eventuele atoom- of zelfs een bacteorologische en chemische besmetting niet bij landsgrenzen stopt. Wij zullen het in dat geval mede moeten erva ren, aldus het pamflet. POSITIEVE REAKTIE In Nederland ontvangt men positieve reak- ties op deze aktie. Ook Duitsland en de Duitse toeristen reageren positief op de ak tie. Slechts één negatieve reaktie werd ont vangen. Voor dit jaar stopt de aktie in sep tember. Cadzand is de enige Zeeuwse badplaats waar tot nu toe dergelijke pamfletten zijn verspreid. Vanuit Cadzand is ook de enige aanvraag gekomen. De heer Lems uit Wage- ningen, contactpersoon van deze aktie, ver wacht dat spoedig andere plaatsen zullen volgen: „Als ik zie hoe hard het momenteel gaat, vooral in het noorden, dan zal dat voor Zeeland, waar toch ook zeer veel Duit sers komen, wel niet lang meer uitblijven". Kerkdiensten Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Zondag 3 aug.: Ds. J. Verheul (fonds 2e pas torie) Zondag 10 aug.: Ds. J. Verheul (bejaarden zorg) Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur Zondag 3 en 10 aug.: Ds. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 17.00 uur: Zondag 3 aug.: Ds. Heemskerk. Zondag 10 aug.: Ds. Heemskerk, afscheid. Geref. Gemeente: Zondag 3 aug.: 2.30 uur en 7uur Ds. van Vliet van Aagtekerke in Ned. Herv. Kerk. Zondag 10 aug.: 2.30 uur en 7 uur Ds. van Ravenswaay van Arnhem in Ned. Herv. Kerk. R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur H. Mis. Zaterdag 19.00 uur H. Mis Weekend-diensten ARTSEN 2-3 aug. Dr. Schiltman. 9-10 aug.: Dr. Kok. TANDARTSEN 9-10 aug.: v. d. Lee, Walstraat 2, Axel, tel. 1686 2-3 aug.: Fijn van Draat, Leeuwenlaan 58, Terneuzen, tel. 2320. Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00-18.30 uur zondag 12 12.30 uur Ook op vakantie kunt u meedoen Het is volop vakantieijd. Des ondanks bereiken de Stichting Amateurfotografie regelmatig inzendingen voor de vierde Europese fotowedstrijd „Euro pa, gisteren en morgen". Uit de inzendingen blijkt, dat de meeste inzenders het zichzelf ontzettend moeilijk maken. Men zoekt het te diep en wil de vele tegenstellingen van ons moderne leven in slechts 'n enkel beeld vangen. Dat is meestal een veel te zware op gave. Beter is het om het con trast waardoor men getroffen is, met 2 aparte foto's tot uit drukking te bregen. De foto toont hoe zo'n contrast er uit kan zien. De oude haven van Enkhuizen met de ietwat ro mantisch aandoende entoura ge van de botter in de scha duw van de Drommedaristo- ren. Dit illustreert een ont wikkeling. Door de toegeno men welvaart wordt de mens vrij gemaakt. Vrij om steeds toenemende eigen tijd naar eigen wens en inzicht te ge bruiken. In deze vrijetijdsbe steding speelt, hoe zou het an ders kunnen, de techniek een steeds belangrijker rol. Zo werken vele faktoren samen in de vervulling van onze expan derende mogelijkheden, waar mee we zullen moeten leren leven. Europa, gisteren en morgen" is geen academische zaak, iets dat zich afspeelt op de hoogvlakte waar alleen maar economen en andere we tenschapsmensen wonen. Het is een zaak van en voor ons allemaal. Iets dat wij, mits we wat fotografische leren zien, op elke straathoek kunnen te genkomen. Wilt u een kansje in deze wedstrijd wagen? Wed strijdfolders worden gratis ver strekt door de Stichting Ama teurfotografie, Singel 32 te Amsterdam.

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 2