Tot tweemaal toe door straaljagers gehinderd Acht laagvliegende straaljagers kwamen een dezer dagen zo dicht bij een zweef vliegtuig van de Club Hulst dat een zestienjarige vlieger zich genoodzaakt zag reeds op vijftig meter hoogte te ontkoppelen om een botsing te voorkomen. De straaljagers - Starfighters - die kennelijk niet op het verschijnen van het zweefvliegtuig hadden gerekend, verbraken hun formatie. De zweefvlieger maak te juist zijn duizendste vlucht. Leden van de zweefclub die vorige week een zweefvliegkamp hielden in Hulst toonden zich zeer geschrokken: De rijksluchtvaartdienst die over het voorgevallene werd geinformeerd adviseerde de zweefvliegclub een rapport te maken. Enkele dagen later overkwam dezelfde zweef vlieger hetzelfde. Op 200 meter vlogen vier Starfighters over het Hulsterse vliegveld ter wijl de zweefvlieger boven het veld aan het vliegen was. MILITAIRE BASES GEWAARSCHUWD VOOR HULSTERSE ZWEEFVLIEGERS Beide incidenten zijn er de aanleiding toe geweest dat via een telexbericht militaire vliegvelden in binnen- en buitenland werden gewaarschuwd voor de zweefvliegers van het vliegveld Hulst. Overste Beenakker van het verkeerscentrum dat gevestigd is te Nieuw-Millingen, zei de voorzitter van de zweefvliegclub, de heer Doppegieter uit Terneuzen, het bericht te hebben verzonden omdat het centrum dat controle uitoefent op het militaire vliegver keer boven Nederland geen kontakt heeft met alle militaire vliegtuigen. Met laagvliegende straaljagers is, aldus de overste geen kontakt mogelijk. De gevaren voor de Hulsterse zweefvliegers zijn dus niet geheel opgeheven. Uit onze Omgeving Axel ZESTIGJARIG HUWELIJKSFEEST De heer en mevr. Lippens-Groothaert hebben onder grote belangstelling hun 60-jarig hu welijksfeest gevierd. Op 22 juli 1909 werden Hendricus Lippens geboren 25 januari 1884 en Antoinette Groothaert, geboren 6 november 1884, in het huwelijk verbonden. Uit hun huwelijk werden vier kinderen ge boren, n.l. drie meisjes en één jongen. Het nageslacht bestaat verder uit 23 klein kinderen en 21 achterkleinkinderen. De oudste dochter die reeds lange tijd in Canada woonachtig is, was voor deze feeste lijke dag met haar echtgenoot naar Axel overgekomen. De heer Lippens heeft altijd in de zakken- handel gezeten. In 1922 nam het echtpaar zijn intrek in café „Weltevreden", waar zij 30 jaar hebben gewoond. In 1960 betrokken zij een gesloten woning en op 13 maart 1967 trokken zij in het be jaardenhuis „De Vurssche". De feestdag begon met een mis, waarna in „De Vurssche" de koffietafel werd gebruikt. Van 2 tot 4 uur was er in de recreatiezaal een receptie waar velen de heer en mevr. Lippens hun gelukwensen kwamen aanbie den, onder wie de waarnemend burgemeester, wethouder M. L. M. IJsebaert en echtgenote. Van koningin Juliana ontving het diamanten echtpaar een telegram met gelukwensen. Ook burgemeester Van Dijke die met vakantie is, zond een gelukstelegram. Vele bloemstukken en cadeaus werden aange boden. De verdere dag werd feestelijk doorgebracht in het Gezellenhuis. Het was voor de heer en mevr. Lippens, die beiden nog een goede gezondheid genieten, een vreugdevolle dag. VRACHTAUTO GEKANTELD Donderdagmiddag te 3 uur is op de Hulster- seweg een vrachtauto, bestuurd door F. A. V. uit Yerseke met de wielen naast het wegdek gekomen en uit de bochtgereden. De auto kwam te kantelen, de auto werd beschadigd, evenals de lading die bestond uit zeeppoeder. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. TWEEDE LUSTRUM CAMPING „DE BOSHOEK" Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Camping „De Boshoek" zijn verschillende festiviteiten op touw gezet. Als eerste kwa men «zondag j.I. 'de visliefhebbers aan de beurt. Dankzij de medewerking van de visclub kon een internationale hengelwedstrijd geor ganiseerd worden op de grote visvijver. Een dertigtal vissers, oude rotten in het vak zowel als beginnelingen, wierpen hun beste lijntje uit in de strijd om de prijzen, waarvan twee grote bekers geschonken door de firma Saey uit Oostakker, de hoofdprijzen vormden. Daarnaast waren er ook hoofdprijzen geschon ken door de firma L. Kluppels uit Mechelen, door enkele firma's uit Axel en door zeer vele kampeerders van de camping. Na een spannende wedstrijd werden de prij zen als volgt verdeeld 1. J. Praest, Deurne 89V2 pnt.; 2. W. Saey, Oostakker 58Vl pnt.; 3. J. D'Hondt, Krui- beke 38V£ pnt.; 4. O. Coppieters, Gent 36V£ pnt.; 5. W. Saye, Oostakker 36 pnt.; 6. C. de Thaey, Schellebelle 33 pnt.; 7. J. Kool, Veldhoven 31 pnt.; 8. F. Bosschn, Gent 29 pnt.; 9. C. Meschier, Gent 27 pnt.; 10. M. v. d. Snickt, Lede 22 pnt. Bij de prijsuitreiking op de camping schonk de heer W. Saey zijn gewonnen beker aan de hoofdcontroleur van de wedstrijd, M. Witte. De beheerder van de camping mag terugzien op een zeer geslaagd vissersfeest. Een schitterend begin van de lustrumviering. Op het programma staan verder nog festivi teiten voor de kinderen en voor de vrouwe lijke kampeerders van „De Boshoek". Kerkdiensten ZONDAG 27 JULI 1969 Ned. Herv. Kerk 8.45 uut en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. (coll. Kerk en Wereld). Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur Ds. Kooy. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 17.00 uur: Ds. Heemskerk Geref. Gemeente 2.30 uur en 7.00 uur Student M. J. van Gelder, van Zwijndrecht. (In Ned. Herv. Kerk). R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis Weekend-diensten ARTSEN 26 - 27 juli Dokter Boor TANDARTSEN 26 - 27 juli P. A. van Mieghem, Scheldekade 58, Terneuzen. tel. 2685 Spreekuur zaterdag 10 10.30 uur en 18.00 - 18.30 uur zondag 12-12.30 uur DRONKEN BESTUURDER AANGEHOUDEN Vrijdagavond omstreeks 9 uur werd de be stuurder van een personenauto, L. uit Ant werpen, door de rijkspolitie te Axel aange houden. De heer L. verkeerde in dronken toestand terwijl hij de auto bestuurde. Nadat hij zijn roes had uitgeslapen en na het op maken van een proces-verbaal is L. vrijge laten. AUTO TEGEN GEPARKEERDE AUTO In de nacht van vrijdag op zaterdag om onge veer twee uur is M. uit Axel in de Noord straat met een personenauto tegen de ge parkeerd staande personenauto van de heer V. aangereden en vervolgens tegen de win keldeur van de zelfbedieningszaak van Albert Heijn tot stilstand gekomen. Beide auto's alsmede de deur werden flink beschadigd. OPLICHTERIJ In een cafetaria werd door 'n tweetal onbe kenden een maaltijd genuttigd. Na het eten wilden ze betalen met een biljet van 1000 gulden. Toen de exploitant niet kon wisselen, beloofden ze later in de middag terug te ko men om de rekening te betalen. Tot op he den zijn ze niet teruggekeerd. Men zij dus gewaarschuwd tegen mogelijke herhaling. AUTOBOTSING Op het kruispunt Kanaalkade-Zuidsingel- Kinderdijk-Oranjestraat heeft zich donder dagmiddag omstreeks 4 uur een botsing voor gedaan tussen 2 personenauto's. B. H. uit Antwerpen (B) verleende geen voorrang aan M. H. de K. uit Terneuzen. Bij de botsing die ontstond werden beide auto's beschadigd. UITSTEKEND GESLAAGDE BEJAARDENREIS VAN ,,'T TREFPUNT" Dinsdag j.I. maakten de leden van de hand- werkclub ,,'t Trefpunt" en nog een aantal be jaarden een uitstapje naar Oisterwijk en om geving. Om 8 uur vertrok het gezelschap van ,'t Tref punt' via Antwerpen en Turnhout. De eerste pleisterplaats was de dierentuin in Tilburg. Hier werden allen onthaald op een kopje koffie met toebehoren en bracht men tot half één een bezoek aan de bewoners van dit die renrijk. Om één uur arriveerde de bejaarden in Groot Speijk' te Oisterwijk alwaar een uitgebreide brabantse koffietafel voor hen gereed stond. Deze koffietafel werd alle eer aan gedaan. Dankzij het mooie zomerweer, kon men volop genieten van de bosrijke omgeving van deze streek. Maar ook hieraan kwam een einde en om half vier werd een bezoek gebracht aan de pottenbakkerij van Henk Potters alwaar de bezoekers rijkelijk onthaald werden op een verfrissing. In Bergen op Zoom werd nog gepauzeerd en om 8 uur arriveerde men weer in Axel, alwaar in ,,'t Trefpunt" een heerlijk bordje soep geserveerd werd. Mevr. Francke bedankte namens de bejaar den Mevr. Versteeg voor het organiseren van deze mooie reis en bood haar een fruitschaal aan, waarna Mevr. Versteeg op haar beurt een ieder die op enigerlei wijze had meege werkt bedankte. Verder spoorde zij iedere be jaarde aan steeds ,,'t Trefpunt" te bezoeken, zoeken. Om 9 uur gingen allen voldaan huiswaarts na deze uitstekend geslaagde reis. Gent op een na grootste universiteit in België De rijksuniversiteit te Gent - waar ook een aantal Zeeuwen studeert - is op een na de grootste universiteit van België. De enorme groei van het aantal studenten aan de R.U.G. blijkt duidelijk uit het zojuist verschenen jaar verslag van de „dienst voor hogeschool-sta tistiek van de universitaire stichting". De ongeveer 45.000 Belgische studenten die per 1 februari 1969 stonden ingeschreven bij de zes grote universiteiten (de Rijksuniver siteit, te Gent en te Luik, de Katholieke Uni versiteiten Leuven Nederlands en Leuven Frans, de Vrije Universiteit Brussel Neder lands en Brussel Frans) waren als volgt ver deeld 1. Katholieke Universiteit Leuven 12.040 studenten; 2. Rijksuniversiteit Gent 9702 studenten; 3. Université Catholique de Louvain 9617 studenten; 4. Université Libre de Bruxelles 6902 studenten; 5. Rijksuniver siteit Luik 6475 studenten; 6. Vrije Univer siteit te Brussel 1416 studenten. Deltaroute op folder De opening van de tunnel onder de Oude Maas is voor de NV Beneluxtunnel, de NV Brugverbinding Haringvliet en de NV Pro vinciale Zeeuwse Brugmaatschappij (die de Zeelandbrug exploiteert) aanleiding geweest tot een gezamelijke presentatie van de Delta route, die een vlotte verbinding tussen de Randstad Holland en Zeeland en omgekeerd mogelijk maakt. De presentatie geschiedt in de vorm van een folder, die in enkele hon derdduizenden exemplaren zal worden ver spreid onder de gebruikers van de Deltaroute èn de potentiële gebruikers van de verbinding Holland-Zeeland via het Deltagebied. De tekenaar Robbert Das uit Aerdenhout heeft op verzoek van de drie genootschappen de Deltaroute op suggestieve wijze |in de folder vorm gegeven. Deze geeft verdere de tailtekeningen van de verschillende kunstwer ken in de route, terwijl aan de buitenzijde een aantal foto's met'gegevens over de brug gen en tunnels is vermeld. Sluisdeur nieuwe zeesluis te Terneuzen beschadigd Het Engelse vrachtschip Findon' van 4520 dwt heeft donderdagavond de zuidelijke sluis deur van de zeesluis in Terneuzen frontaal geramd. De schade loopt in de tienduizenden guldens. De deur functionèert nog wel, maar ih het middenstuk werd een gat van zeker en kele meters doorsnee geslagen. Ijzer en houtwerk zijn zowel onder als boven de waterlijn vernield en verbogen. De Fin don' hield aan de aanvaring een gat aan bak boordanker over. Het schip kon echter nog donderdagavond zijn reis vervolgen. De botsing gebeurde omstreeks 18.45 uur. Het Engels vrachtschip, een boot van de re derij .Stephenson Clark Ltd' uit Newcastle, kwam van zee met een lading kolen voor Sluiskil aan boord. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. Het scheepvaartverkeer heeft van de aanva ring geen hinder ondervonden. Openstelling eendenjacht verlaat Op 24 juli 1.1. zou de jacht op eenden ge opend zijn. Door de groepscommandant van de rijkspolitie werd medegedeeld dat bij pu blicatie in de Staatscourant deze datum is verschoven naar 4 augustus. Jagers op eenden moeten dus nog even geduld koesteren. Tunnel onder Oude Maas geopend Van belang voor Zeelandroute Met 'n oud Fordje heeft minister Bakker van verkeer en waterstaat de tunnel onder de Ou de Maas ten zuiden van Rotterdam in ge bruik gesteld. Hij reed met de wagen 't lint stuk dat de toegang versperde. Vervolgens reed hij, gevolgd door vele honderden geno digden tot de helft van de nieuwe verbinding in de Zeeland route. Geflankeerd door de bur- meesters van Barendrecht en Heinenoord zet te hij te voet de tocht door de tunnel voort. VEROUDERDE SCHAKEL ZEELANDROUTE Tevoren had het gezelschap de toegangswe gen aan de zijde van Rotterdam bekeken. De ze wegen zijn nog niet helemaal gereed. Na de tunnelopening gingen alle genodigden over de Barendrechtse brug terug. Dat was de laatste maal dat deze verouderde schakel in de Zeelandroute werd gebruikt. Voorlopig rijdt men door één tunnelbuis. Minister Bakker zei dat deze verbinding naar de Hoekschewaard in de rijksweg 29 geen of ficiële naam van rijkswaterstaat heeft gekre gen. Hij zei dat in het spraakgebruik wel zal blijken welke naam hij krijgt. NOG MEER TUNNELS NODIG Van de 12 tunnels die volgens het rijkswe genplan nog tot stand moeten komen is de tunnel die bij Dordrecht moet komen in rijks weg 16 tussen Rotterdam en Breda wel de belangrijkste aldus de minister. Hier staan elke avond grote files Volgens rijkswaterstaat moet deze tunnel prioriteit hebben. IN ZEEVAARTROUTES IN TOEKOMST UITSLUITEND TUNNELS Bij de verdere uitbouw van de oeververbin dingen in het rijkswegennet, aldus de minis ter, zullen de verbindingen die de grote zee vaartroutes kruisen in de toekomst uitsluitend tunnels worden toegepast. Beweegbare brug gen zijn in drukke vaarwegen gevaarlijke en hinderlijke obstakels. Vaste bruggen zouden in het algemeen buitensporig hoog moeten zijn. Glad maanavontuur in horten en stoten p. j. p. Adams kroost een oogje op Eva, een oogje op Luna Astronica de maan gaat vóór het meisjel Werner von Braun de onsterfelijke maanzinnige, oefende op de hele wereld sterke maandrang uit. Hemelhippie Wernherr von Brünichhausen Anglophilie Sir Mac Brown Rapportage van cellen, waanbeeld tot cijfers maanbeeld Maanopgang le kwartier Maanpoëzie de verre geliefde Maanlanding Amerika's diepste zucht Maanontmoeting tot genoegen Ruimtepassie beschroomde maanraking Maanwandeling levendig beeld van een dooie boel Maan-mens romance foetale oneindigheid Het maanstenen bruidsbed A. en A. samendelen Collins verbindingsofficier in de sterren Maanpacifisme vredesduif in adelaarspluimen Eerste voet op de maan getipt aan de stilte der zee Vaste voet op de maan geen Apol-loos gerucht Arm-strong ook head- and hart-strong Aldrin ook allemaal d'r uit? De maan schijnt een rood zonder geur Ruimte-nut vakantiespreiding Ruimtebestedingsbeperking gekortwiekte eagle? Astronomische gasten maan-sonde? Maanwee jte laat zoveel achter Maankleding Diogenes droeg al een ton Maanlandschap troosteloos strandje zonder water Collins ruimtekoppelaar Collinages maangrijs en nachtzwart op hemelsblauw Ruimtebrein electronisch raderwerk van hersencellen Kerk bij de tijd? de maan des Heren Wordt de „homosapiens'' als een i kind? hij zuigt zijn le druppel melkweg Maangangerslatijn een krater als de Turkse halve maan Zou 't mannetje in de maan de Nederlandse maagd willen? Sex, ieder naar zijn aard! de Rus keek stiekem achter de sluier van Venus; de Amerikaan greep open en bloot naar de naakte maan Toppunt van onwaarschijnlijkheid 'n winderige wolkbreuk op de maan Luna XV kon 't niet vóórkomen, wel nablijven Russisch maanschot? raak, uit een smalle beurs Roddel Bank wrangorde van prioriteiten Laserstralen op de maan? eerst Lazarus op helpen staan! Uitjes in 't Russisch zuur maandruifjes

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 2