BESCHRIJVING VAN ZiEMND EN STAATS-VIAANDEREN BOEKHANDEL VINK - AXEL BON cJlecepten-service EEG-beleid ten aanzien van Midden- en Kleinbedrijf Wensen van Beneluxlanden De Nederlandse regering heeft - na overleg met haar Benelux-partners - een memoran dum aan de EEG-commissie gezonden dat programmapunten inhoudt voot het EEG- beleid ten aanzien van het midden- en klein bedrijf. De regeringen van de beide andere Benelux-landen zullen eveneens een memo randum met gelijkluidende tekst ter kennis van de Europese Commissie brengen. Bij het opstellen van het memorandum is onder meer rekening gehouden met hetgeen door vak- en standsorganisaties op nationaal zowel als op internationaal niveau naar voren is gebracht. Het document houdt zich bezig met de pro blemen waarmede het midden- en kleinbedrijf binnen de Gemeenschappelijke Markt wordt geconfronteerd en doet suggesties aan de hand voor oplossingen die in communautair ver band aan deze problemen zouden kunnen wor den gegeven. Ook worden voorstellen gedaan voor een meer speciaal op de bevordering van een gezonde ontwikkeling van het midden- en kleinbedrijf gericht beleid. De voornaamste van de in het memorandum naar voren gebrachte desiderata zijn de na volgende 1coördinatie van het vestigingsrecht der zes landen, waaronder speciaal de wederzijdse erkenning van diploma's, alsmede de coördinatie tussen het beleid ten aanzien van de beroepsopleiding en het beleid in zake de toelating tot de bedrijfsuitoefe ning 2. maatregelen der verdere stimulering van de samenwerking tussen middelgrote en kleine ondernemingen, aansluitend bij de enige tijd geleden door de Commissie ge nomen maatregelen daaromtrent, met na me de Bekendmaking van de EEG-com- Gecentraliseerde vleeskeuring na herindeling Als de gemeentelijke herindeling van Z. Vlaanderen doorgaat op 1 januari 1970, zul len de Zeeuwsch-Vlaamse vleeskeurings diensten per 1 maart of per 1 april van dat jaar worden samengevoegd. De inspectie in Den Haag, die deze fusie suggereerde, heeft zijn voorkeur uitgesproken voor slechts twee vleeskeuringsdiensten in Zeeland d.w.z. één in Zeeuwsch-Vlaande- ren en één voor de eilanden. Als de gemeen telijke herindeling wordt uitgesteld, zal ook de fusionering van de vleeskeuringsdiensten in Zeeuwsch-Vlaanderen worden opgeschort. missie van juli 1968 hierbij wordt er in het bijzonder voor gepleit te bevorderen, dat de kartelbepalingen niet in de weg staan aan gemeenschappelijke in- en ver kooptransacties van kleine en middelgrote ondernemingen 3. speciale bestudering van het aspect der ondernemingsgrootte in de te voeren structuurpolitiek, zoals deze voorzien wordt in het ontwerp-tweede programma voor de economische politiek op middel lange termijn 4. bevordering, voorzover nodig, van de coördinatie van het beleid der EEG-landen ten aanzien van het midden- en klein bedrijf 5. bestudering van de mogelijkheden tot het treffen van communautaire maatregelen, waardoor het concurrentievermogen van het midden- en kleinbedrijf kan worden versterkt, zoals bijvoorbeeld maatregelen ter bevordering van de samenwerking tussen de ondernemingen, de toelevering, de ervaringsuitwisseling in Europees ver band en dergelijke 6. het opzetten van een permanente gemeen schappelijke informatie en documentatie omtrent Ihet 'in de Lid-staten gevoerde beleid ten aanzien van het midden- en kleinbedrijf. De regering hoopt dat de EEG in de naaste toekomst gevolg zal kunnen geven aan de in het memorandum geformuleerde wensen. Ha rerzijds zal zij alles in het werk stellen een concrete effectuering daarvan te bevorderen. Zij gaat er daarbij van uit, dat een gezond en efficiënt werkend midden- en kleinbedrijf onmisbaar is voor het doelmatig functioneren van produktie, distributie en dienstverlening en een noodzakelijke voorwaarde vormt voor een evenwichtige ontwikkeling van de econo mie in het algemeen, ook in EEG-verband. Auto over de kop bij Sas van Gent Maandagmiddag omstreeks vijf uur sloeg op rijksweg 61 bij Sas van Gent een personen auto, bestuurd door W. F. M. P. uit de ge meente, over de kop. De auto werd totaal ver nield, maar geen van de drie inzittenden liep enig noemenswaardig letsel op. Het ongeluk gebeurde doordat de aanhangwagen van een personenauto, bestuurd door J. H. E. de P. uit Sluiskil, tijdens het remmen op de linker weghelft kwam. Het aanhangwagentje sloeg tegen de zijkant van de auto van P., die met een snelheid van bijna honderd kilometer uit de tegenovergestelde richting kwam. Door de schok vloog de auto enkele meters verder over de kop. Conflict Terneuzense middenstandsvereniging HCT en adviescommissie bouw winkelcentrum De afdeling Nieuw Terneuzen van de mid denstandsvereniging HCT wil dat alle banden verbroken worden tussen het HCT-bestuur en de adviescommissie voor de bouw van een winkelcentrum in Terneuzen-zuid. De afdeling gaat de HCT-leden voorstellen de functie van bestuurslid onverenigbaar te verklaren met het lidmaatschap van de adviescommissie. In deze commissie zitten tot nu toe drie be stuursleden van HCT. Gebleken is, dat de MBO (de maatschappij die de bouw van het winkelcentrum finan ciert) het college van b en w van Terneuzen heeft gevraagd de winkelbebouwing in de Axelsestraat te .bevriezen'. Dit gebeurd met medeweten van de adviescommissie. Volgens de leden van Nieuw Terneuzen hebben de drie HCT-vertegenwoordigers tegen dit voorne men niet of nauwelijks geprotesteerd. De vraag of het in de Axelsestraat verboden zal worden nog nieuwe winkels te vestigen, is ook in de Terneuzense gemeenteraad enke le malen aan de orde geweest. Het aantal winkels in deze straat breidt zich het laatste jaar opvallend sterk uit. Gebleken is, dat het gemeentebestuur inderdaad overweegt het vestigen van nieuwe winkels in een gedeelte van de Axelsestraat onmogelijk te maken. Het gaat om het gedeelte, dat het dichtst bij het nieuwe winkelcentrum ligt. Afscheid van directeur J. J. Heijgelaar Met woorden die veel lof en respect voor zijn geleverde prestaties inhielden werd in hotel Rotterdam de heer J. J. Heijgelaar uitgeluid als directeur van de Coöperatieve Aan- en Verkoop vereniging. Het bleef niet bij woor den alleen er waren een groot aantal kost bare geschenken o.a. een kleurentelevisie en een dia-projector en een grootse bloemen hulde voor de directeur en zijn vrouw. Als kroon op dit alles werd de heer Heijgelaar onderscheiden met de eremedaille in goud van de orde van Oranje-Nassau. Volgens de nieuwe directeur, de heer A. Loeve is de coöperatie thans, dank zij de heer Heijgelaar, een begrip in de agrarische samenleving. De heer Heijgelaar, die zeer getroffen was door de koninklijke onderscheiding en het huldebetoon, zei vervuld te zijn met gepaste trots dat hij een financieel gezond en goed geoutilleerd bedrijf kon overdragen. CHOCOLADE PUDDING Vï liter melk 75 gram suiker 5 blaadjes gelatine Yi eetlepel custardpoeder 3 eiwitten 2 eetlepels cacao 4 halve peren Breng de melk en de suiker aan de kook. Bind het met de aangemaakte custardpoeder en cacao. Van het vuur nemen en er de ge weekte gelatine doorroeren. Wachten tot het wat afgekoeld is en geleiachtig wordt, op dat moment de 3 stufgeslagen eiwitten erdoor scheppen. Stort de pudding en garneer deze met de 4 halve peren. Eventueel opspuiten met slagroom. Clings raadslid meent Zeeuwsch-Vlaanderen bi] België voegen „Er is een vergissing begaan in 1830 door een dronkemanslijn te trekken in een gebied van eenzelfde volk. Wordt het geen tijd een aktie los te slaan om Zeeuwsch-Vlaanderen alsnog bij België te voegen". Dit zei een dezer dagen de heer B. de Keyzer, raadslid te Clinge. Hij was verbolgen over de woorden van mi nister Bakker, gesproken in Bergen op Zoom waarin deze zegt dat in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen geen zeehavens zullen worden aangelegd. Deze woorden zijn aanleiding ge weest van deze uitspraak. „Ik dacht", zo zegt hij, „dat het langzamer hand tijd werd Zeeuwsch-Vlaanderen mee te laten delen van de hoogconjunctuurkoek". Het raadslid heeft voor Zeeuwsch-Vlaande ren eên verlanglijstje in het hoofd met boven aan de lijst industriële ontwikkeling. Verder forse subsidie voor het graven van het Baal- hoek-kanaal, meer industrie in de kanaalzone. Tijdens de statenvergadering van Gedepu teerden zei de heer G. de Waal van de Boe renpartij het te kunnen begrijpen als het denk beeld van aansluiting van Zeeuwsch-Vlaan deren bij België wordt opgeroepen. In 1830 een dronkemanslijn getrokken la ten we in 1969 nuchter deze lijn aanhouden. In voorbereiding is momenteel een facsimile-uitgave in twee banden van de zeer zeldzaam geworden boeken van DEEL I DEEL II Deze uitgave verschijnt in een beperkte genummerde oplage en wordt niet herdrukt. BOEKHANDEL VINK, Postbus 16, Antwoordnummer 8, Axel geput uit de tegenwoordige Staat der Nederlanden. Met nieuwe landkaarten, plans der steden en konstige printverbeeldingen versierd. Oorspronkelijk verschenen te Am sterdam bij Isaac Tirion in 1751 en 1753. De boeken worden gebonden in zeer fraaie chevo-lederen banden met bandversiering uit de tijd in goud en op het voorplat het Zeeuwse wapen in goud. bevat de geschiedenis van de Zeeuwse eilanden. 446 pagina's met 14 tussen de tekst geplaatste gevouwen kaarten op ware grootte. Bovendien bevat dit deel de Geschiede nis van Staats-Vlaanderen, het huidige Zeewsch-Vlaanderen in 180 pagina's met 3 tus sen de tekst geplaatste gevouwen kaarten en platen. De totale omvang van deel I is dus 626 pagina's tekst en 17 kaarten, plattegronden en platen. bevat het vervolg van de geschiedenis van de Zeeuwse eilanden, in 604 pagina's en 18 tussen de tekst geplaatste gevouwen platen, kaarten en plattegronden op ware grootte. Beide delen zijn voorzien van een plaatsnamen- en zakenregister. Gedrukt op antiek getint houtvrij offsetpapier met vergure, 100 grams. Voor de kaarten, platen en platte gronden wordt speciaal kaartenpapier gebruikt. Formaat 14 x 22 cm. De prijs zal bedragen plm. 100,- bij voorintekennig; na verschijnen zal deze prijs wor den verhoogd tot tenminste 125,- per 2 dln. Het werk zal verschijnen in oktober/ november. Het geheel wordt een bijzonder fraai uitgevoerde uitgave, een kostelijk bezit voor ieder, die van de geschiedenis van Zeeland houdt. Voor bestellingen kunt u gebruik maken van onderstaande bon. Reserveer nu uw exemplaar, u profiteert dan van de speciale intekenprijs en ontvangt de boeken direkt bij verschijnen. in open envelop, ongefrankeerd, zenden aan: Verzoeke mij te noteren voor 1 ex. Beschrijving van Zeeland en Staats-Vlaanderen in 2 delen, tegen de intekenprijs van 100,-. Datum: Handtekening NAAM: ADRES: WOONPLAATS: MARKT 12 - TELEFOON 2020*

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 4