Sport munHRRDrs AGENDA Kerkdiensten Weekend-diensten OPENING „DOE HET ZELF PALEIS" Vrijdagmiddag opende in het vroegere pand van de fa. Naeye op de hoek Noordstraat/ Stationsstraat de heer Wink zijn „Doe-het- Zelf- Paleis. Het pand werd geheel nieuw ingericht en ge schikt gemaakt voor de nu geboden artikelen. Zoals welhaast vanzelfsprekend is biedt de nieuwe zaak een ruime keur in tal van artike len voor de doe-het-zelver, maar het assorti ment beperkt zich hierbij niet tot de normale gereedschappen, maar biedt ook materialen zoals verf, beits, enz. en ook bekledingsplaten in hardboard, hout en vezelplaat eventueel met formica bekleed, en desgewenst op maat gezaagd. Verder is er ook een sortiment in zelfbouw pakketten voor kasten, commodes, aanrech ten e.d. Ook in tuin- en campingmeubelen is een royaal en kleurig assortiment voorhanden. Het geheel is keurig overzichtelijk opgesteld, zodat wij onze lezers een verdere opsomming dié toch nimmer volledig kan zijn, zullen be sparen. Degenen die tot de doe-het-zelvers behoren - en wie is dat eigenlijk niet - kunnen wij beter het advies geven zelf te gaan kijken of deze nieuwe zaak aan hun verlangens kan voldoen. Wij wensen de onder nemer van harte succes. ZONDAG 29 JUNI 1969 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Verheul Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur Ds. A. Veefkind Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 17.00 uur: Ds. Heemskerk Geref. Gemeente om 14.00 en 18.00 uur Leesdiensten in de Nederlands Hervormde Kerk. R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis ARTSEN 28 - 29 juni Dokter Boor TANDARTSEN 28 - 29 juni J. v. d. Burgh, Canadalaan 1, Sas van Gent. tel. 01158-1317 Privé-adres Westkade 120 Sas van Gent tel. 1889 Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00-18.30 uur zondag 12 - 12.30 uur AXEL zaterdag 28 juni 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert te geven door Mevr. M. J. Moerdijk-Vanderswalm maandag 30 juni Muzikale rondgang ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden. De rondwandeling wordt verzorgd door Harmonievereniging „Concordia", Fanfare „Hosanna", R.K. Drumband „Thalia". zaterdag 5 juli 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert te geven door de heer P. C. Brankman te Axel BRESKENS Bejaardencentrum „Goedertijt" v. Zuyenweg 80 zaterdag 28 juni t.m. 6juli Tentoonstelling schilderijen pottenbakken, keramiek en ijzerplastieken donderdag 3 juli 20.00 uur Bejaardencentrum „Goedertijt" v. Zuyenweg 80 Optreden volksdansgroep ,Hava Naquilla' donderdag 3 juli Showboatvaart langs Belgische en Z. Vlaamse kust. Afvaart Handelshaven-westzijde Vertrek: 19.30 uur BIERVLIET tot en met 31 augustus Rondleiding o.l.v. boswachter door Braak manpolder. Iedere woensdag te 14.00 uur. HULST tot en met 29 juni Burgerzaal - Stadhuis Schilderijenexpositie van J. R. Haak Zaterdag en zondag van 14.00-17.00 u. Vrije entrée 1 juli tot en met 1 september Boekhandel van Geyt - Steenstraat 20 Tentoonstelling van oude kaarten van Zeeland Kloosterzande zondag 29 juni Internationale Hengelwedstrijd Aanvang 13.00 uur Inleggeld ƒ4,- SINT JANSTEEN dinsdag 1 juli 18.30 uur Internationale Ronde van Sint Jansteen voor Beroepsrenners. Renners uit Nederland - Duitsland - België Australië en Engeland. VOETBAL VETERANEN EN SCHEIDSRECHTERSTOURNOOI Zaterdag is door de scheidsrechtersvereni- ging Zeeuwsch-Vlaanderen een voetbaltour - nooi gehouden op de gemeentelijke sportter reinen voor veteranen- en scheidsrechters- verenigingen. De scheidsrechtersvereniging Schouwen en Duiveland had verstek laten gaan, zodat in poule 3 slechts 3 elftallen in het veld traden. De organisatie was bijzonder goed verzorgd, alleen de regen was nog even spelbreker. Tijdens deze regen werd het ontbreken van een goede cantine bij dit terrein gevoeld. Een bijzonderheid in dit tournooi was wel dat, een vrouwelijke scheidsrechter, Mejuffr. Pouwelse, als arbiter optrad. Uitslagen Poule I 1 Veteranen Hoek, 2 Veteranen A.Z.V.V., 3 veteranen Terneuzen, 4 scheids rechtersvereniging Z- Vlaanderen Poule II 1 vetr. Axel, 2 vert. Terneuzense- Boys, 3 vetr. Biervliet, 4 scheidsrechtersver. Noord- en Zuid-Beveland. Poule III 1 vetr. Steen, 2 scheidsrechters vereniging Walcheren, 3 vetr. Hontenisse. Poulewinnaars Steen - Hoek 0-2 Axel - Steen 2-0 Axel Hoek 0 0 Steen wint met strafschoppen. Eindstand 1. Vetr. Hoek; 2. vetr. Axel; 3. vetr. Steen; 4. vetr. Tem. Boys; 5. scheidsrechtersver. Walcheren; 6. vetr. A.Z.V.V.; 7. vetr. Hon tenisse; 8. vert. Terneuzen; 9. scheidsrechters ver. Noord- en Zuid-Beveland; 10. vetr. Biervliet; 11. scheidsrechtersver. Zeeuwsch- Vlaanderen. ROODE KRUIS WANDELTOCHTEN De afdeling Axel van het Rode Kruis orga niseerde zaterdagmiddag haar jaarlijkse wan deltochten. De afstanden varieerden van 5 tot 20 km. Rond half drie hadden zich aan het startbureau bij de jeugdherberg zo'n 600 wandelliefhebbers aangemeld. Met muzikale medewerking van de drumbands „Thalia" en „Hosanna" vertrok de fleurige stoet naar de markt, waar burgemeester Van Dijke, enkele raadsleden, bestuursleden van 't Rode Kruis en tal van genodigden het défilé afnamen. Omstreeks zes uur hadden de wandelaars zich weer bij de jeugdherberg verzameld, waar ook de juryleden de heren C. Geilleit, W. Linck, J. Bal, J. den Engelsman en J. Doornebos met hun werk waren gereedge komen. De kolonnecommandant van de afdeling Axel dokter K. Boor, reikte de prijzen uit. Deze bracht dank voor de uitstekende organisatie. Een woord van dank richtte hij verder aan het adres van rijkspolitie voor de medewerking. De uitslagen 5 km.: Ie prijs: „Jeugdbelang", IJzendijke, 1.010 pnt.; 2e pr. „Hontenisse", 1.006 pnt.; 3e pr. „Zwervers", Terneuzen, 983 pnt.; 4e pr. „Beatrix", Terhole, 973 pnt.; 5e pi. Oud Zegge, 958 pnt. 10 km: le pr. „Prins Bernhard", Leerdam, 1160 pnt.; 2e pr. „Zwervers", Terneuzen, 1136 pnt.; 3e pr. „Hontenisse", 1123 pnt.; 4e pr. „Beatrix", Terhole, 1110 pnt.; 5e pr. „Zwervers", Terneuzen, 1077 pnt. 15 km: le pr. „Prins Bernhard", Leerdam, 1159 pnt.; 2e pr. „Hontenisse", 1134 pnt.; 3e pr. Openbare school Oostburg, 1099 pnt. 20 km: le pr. „Prins Bernhard", Leerdam, 1214 pnt. Deze groep kwam tevens in het bezit van de wisselbeker. KAMPIOENSCHAPPEN HANDBOOGSCHIETEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN TE AXEL In Axel zijn zondag de finales verschoten van de Zeeuws Vlaamse Handboogkampioen schappen met viertallen op de drie staande wippen van de handboogmaatschappij Ons Vermaak. De organisatie van deze kampioenschappen was in handen van de Zeeuws-Vlaamse bond. De selectiewedstrijden hadden door de grote deelname in Zeeuwsch-Vlaanderen reeds eer der plaats gevonden. Op deze kampioenschap pen werden tevens de jeugdkampioenschappen verschoten. De persoonlijke titel was hier voor R. Steyaert uit Graauw met 13 pnt. van de Schutters ver. De Friezen. Uitslagen Jeugd 4-taIlen 1. Graauw, 26 pnt., „de Friezen"; 2. Axel, 22 pnt., „Ons Vermaak"; 3. Kloosterzande, 19 pnt., „Willem Teil". Persoonlijk kampioen bij de Senioren werd A. Suy uit Koewacht met 10 pnt, van „St.- Sebastiaan". Reserve-kampioen A. A. Beleir uit Westdorpe met 6 pnt. eveneens van Schuttersver. „St.- Sebastiaan". Kampioen 4-tallen „St. Sebastiaan" uit Koe wacht met 31 pnt. (bestaande uit A. Suy, Th. de Waal, A. Jansen en F. van Poecke; 2e pr. Graauw II met 27 pnt., van de Friezen; 3e pr. Westdorpe met 25 pnt., van St. Se bastiaan; 4g pr. Graauw I met 20 pnt. van de Friezen; 5e pr. Aardenburg met 20 pnt. van St. Sebastiaan; 6e pr. Axel met 19 pnt. van Ons Vermaak; 7e pr. St. Jansteen I met 18 pnt. van St. Jan; 8e pr. Hulst met 17 pnt. van de Batavieren; 9e pr. Zuiddorpe met 16 pnt. van St. Sebastiaan; 10 pr. St. Jansteen II met 16 pnt. van St. Jan; 11e pr. Aardenburg met 16 pnt. van St. Sebastiaan; 12e pr. Kloosterzande met 15 pnt. van Willem Teil. De voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse Bond de heer J. L. Bruggeman uit Philippine reikte aan het eind van deze uitstekend georgani seerde schieting de prijzen uit. P.D.V. VERWACHTING - AXEL Wedvlucht vanuit Beaumetz op zondag 22 juni voor jonge en oude duiven. Deelname resp. 105 en 109 duiven. Uitslag oude 1 en 5 P. J. de Bakker, 3, 4, 6 en 8 Ch. Tieleman, 7 en 10 E. Misseghers, 9. R. Saman. Uitslag jonge 1 P. Sol, 2 A. Verschuuren, 3 en 6 D. Diele- man, 4 en 8 I. den Engelsman, 5 J. Giel, 7 P. Dobbelaer, 9 A. J. Roose, 10 A. de Waal. Eerste expositie in Watertoren Terneuzen De watertoren in Terneuzen belooft deze zo mer enigermate te voorzien in het tekort aan expositieruimte. Met medewerking van de beeldende kunstenaar Pieter de Bodt zullen in het gebouw meerdere tentoonstellingen op verschillend gebied worden ingericht. De eerste van deze serie werd een dezer dagen namens het gemeentebestuur door wethouder J. de Vos officiéél geopend. Het betrof een kollektie werken van de schilder Mieraz. Ook de onbekende kunstenaar heeft, aldus wethouder de Vos recht op de belangstelling van het publiek. Hij betreurde het dat Ter neuzen het met de allerminst ideale ruimte in de watertoren moet doen, bij gebrek aan een meer geschikte expositie-gelegenheid. Het lichtpunt voor de naaste toekomst is het nieuwe stadhuis waar zeker ruimte voor ten toonstellingen zal zijn. Het werk van Mieraz kenmerkt zich door een droomfeest meer surrealistische beelden. De schilder die in Spijkenisse woont, is pas an derhalf jaar geleden met schilderen begonnen. Het is zijn eerste expositie. Zoon van hoofdagent plaatste verklikkerapparaat Dank zij de medewerking van de zoon van een der hoofdagenten heeft de Terneuzense politie de Terneuzenaar J. de Z. op heterdaad betrapt toen hij zondagmorgen om half zes koper stal bij de N.V. de Hoop te Terneuzen. Sedert geruime tijd werden, telkens geduren de het weekeinde, hoeveelheden koper ont vreemd, maar men slaagde er niet in de dader te grijpen. Tot de zoon van een hoofdagent op de plaats waar de diefstal gepleegd werd een elektro nisch verklikapparaat aanbracht. Het appa raat trad zondagmorgen om half zes in wer king. De dader die al meer dan twintig jaar bij de N.V. werkt heeft meerdere diefstallen bekend, waarna hij werd vrijgelaten. Waar blijft uw post tijdens uw vakantie? Reeds lang voordat de datum van uw vakan tie aanbreekt, gaat u de nodige voorberei dingen treffen. Uw vakantie-adres wordt tij dig besproken en uw reisroute wordt nauw keurig vastgesteld. U pleegt overleg met uw goede buur of (niet al te verre) vriend of hij de planten wil verzorgen enz. Kortom u stelt alles in het werk om met een gerust hart met vakantie te kunnen gaan. Maar wat doet u met uw post tijdens uw vakantie Het eenvoudigste is aan uw buren of vrien den te vragen om de post voor u te bewaren of - als. u naar een VAST vakantie-adres gaat - uw post (of misschien alleen de brie ven) naar dat adres na te zenden. In het binnenland kan de nazending van brie ven, briefkaarten, drukwerken en monsters kosteloos geschieden. Het verdient aanbe veling om b.v. dagbladen, die u gewend bent per post te ontvangen door de administratie van uw krant rechtstreeks aan uw vakantie adres te laten zenden. Voor wat de nazending naar het buitenland betreft zal er rekening mee moeten worden gehouden, dat over het algemeen een aanvul- lingsport verschuldigd is. Aangeraden wordt Nieuwe functie voor Marie-Cecile Moerdijk Marie-Cecile Moerdijk, die onder meer de laatste jaren in de belangstelling stond door de volkslied-festivals die zij organiseerde en leidde als directrice van de Nederlandse Ver eniging voor de Volkszang, heeft er weer een nieuwe functie bij. Zij is benoemd als docente aan het conservatorium te Maastricht, waar zij behalve zang ook college zal geven in de volksliedkunde. Ir. G. H. van Krevelen neemt afscheid van Kamer van Koophandel Gisteren heeft ir. G. H. van Krevelen voor de laatste maal een vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen voorgezeten. Na acht jaar zet hij een streep onder het voorzitterschap. In sep tember verhuisd hij naar Ossendrecht en treedt ingaande 1 januari 1970 toe tot de hoofddirektie van de Suiker Unie. Ir. van Krevelen is 23 jaar direkteur geweest van de eerste Nederlandse Coöperatieve Beet wortel Suikerfabriek te Sas van Gent. Op 16 november 1961 volgde hij ir. Horstman op als voorzitter van de Kamer van Koop handel voor Zeeuwsch-Vlaanderen. „In die 23 jaar is veel veranderd", zegt hij. „Er zijn zeker ook zeer positieve resultaten geboekt. Men moet daarbij niet alleen afgaan op wat men ziet, maar ook naar wat klaar ligt om uitgevoerd te worden. Het streekplan voor Zeeuwsch-Vlaanderen bijvoorbeeld dat bijna rond is, zal een belangrijke fase voor de verdere ontwikkeling van dit gebied inluiden. Ook de gemeentelijke herindeling zie ik als een flinke stap in de goede richting naar een grotere openlegging van deze streek. Als je alles wat nu bereikt is, vergelijkt met het Zeeuwsch-Vlaanderen van vlak na de oorlog, dan moet men toch wel toegeven dat er enorm veel ten goede is veranderd. Toen was Zeeuwsch-Vlaanderen nog echt een voorname lijk op België georiënteerd gebied. Dat is nu helemaal veranderd. Zeeuwsch-Vlaanderen veel Nederlandser geworden, aldus ir. van Krevelen. Wie ir. van Krevelen zal opvolgen als voorzit ter van de Kamer van Koophandel is nog niet bekend. Deze zal in januari benoemd worden, wanneer de nieuwe vertegenwoordi gers van handel en industrie voor een plaats in het bestuur van deKamervanKoophandel aangewezen zullen worden. Roofvogels en uilen sterven door zaadontsmettingsmiddelen De roofvogel en uilensterfte in Zeeland heeft een nieuw dieptepunt bereikt. Deze week kwam de 200e melding binnen (negen ver schillende soorten). Naast deze soorten zijn er bovendien vele honderden andere vogels gevonden waaronder duiven en waterwild. Uit een onderzoek van het instituut voor Vete rinaire Farmacologie en Toxicologie van de rijksuniversiteit van Utrecht is gebleken dat een zeer hoog percentage is gestorven ten ge volge van gechloreerde koolwaterstoffen en voorts ook kwikverbindingen die gebruikt worden als zaaizaadontsmettingsmiddel. Een langzaamwerkend vergif dat zelfs vele maanden na het eten van met dit middel in aanraking gekomen dieren tenslotte van een lange voedselketen ook de dood van de voor de landbouw zo nuttige roofvogels ten gevolge heeft. HOOFDPIJN POEDERS hierover in voorkomende gevallen inlichtin gen op het postkantoor te vragen. Als u de post niet nagezonden wilt hebben of indien zulks bezwaarlijk kan zijn (als u bijvoorbeeld een trektocht maakt) zoudt u uw buren of vrienden kunnen vragen nu en dan uw brievenbus te legen en de post te bewaren totdat u terugkomt. Hiermede wordt voorkomen, dat uw brievenbus vol raakt. Een andere mogelijkheid is PTT te wagen uw post door te zenden naar uw VASTE vakantie-adres. Hiertoe dient dan een verzoek op het postkantoor te worden ingediend. Formulieren zijn aldaar kosteloos verkrijg baar. Aan zo'n verzoek tot nazending kan PTT alleen voldoen, als het geldt voor AT T.F. ge. zinsleden met dezelfde familienaam. Het verzoek behoort tijdig te worden inge diend, d.w.z. in ieder geval uiterlijk drie werkdagen voor de datum, waarop de post voor de eerste maal moet worden nagezonden. BEWAREN OP HET POSTKANTOOR Indien het niet mogelijk is een van genoem de maatregelen te treffen kunnen desgewenst de voor u tijdens uw vakantie aankomende poststukken tegen betaling van een ver goeding - tijdelijk op het postkantoor wor den bewaard.

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 3