Uw vakantieplannen al klaar Boekhandel VINK Michelin kaarten, grote routes- en detailkaarten Michelin-Hotelgidsen, Frankrijk, Benelux, Duitsland Camping-gidsen Reis- en routebeschrijvingen, voor vrijwel alle landen en toeristische streken in Europa Shell-Atlas Europa, bijgewerkt tot 1972 f 17,90 Herindeling Zeeuwsch-Vlaanderen waarschijnlijk later dan verwacht Had men aanvankelijk de hoop dat na de beslissing tot de herindeling van de gemeen ten in Zeeuwsch-Vlaanderen door de Tweede Kamer het mogelijk zou blijken om deze her indeling in werking te doen treden per 1 ja nuari 1970, dit blijkt thans nog niet het geval te worden. Na de jarenlange weg van het eerste voorstel, van Ged. Staten tot de aanname van de gewijzigde voorstellen door de Tweede Kamer, wil thans ook de Eerste Kamer zich nog eens goed bezinnen over deze voorstellen. Dientengevolge zal het wetsvoorstel niet meer Rechtszaken ,Zeer onverantwoordelijk', noemde de officier het op 26 maart te Westdorpe geconstateerde gedrag van de bestuurder van een vrachtauto, waarvan de lading (ijzeren platen) niet goed gestouwd bleek te zijn. Eén van de platen was er dan ook afgevallen (op rijksweg 61). Zo'n plaat is 5.80 bij 1.80 meter en heeft een gewicht van 800 kg. De officier eiste tegen de chauffeur, H. J. K. uit Terneuzen, een boete van 50, -Het vonnis luidde conform. A. L. K. uit Axel had op 12 april geen voor rang verleend en daar was een aanrijding op gevolgd. Tevens bleek toen dat K. het ken tekenbewijs niet op zijn naam had laten over schrijven. Dat laatste rekende de officier hem het zwaarst aan en eiste een boete van 50,- Voor de aanrijding waren verzachtende om standigheden aan te voeren (het uitzicht werd belemmerd) en daarvoor eiste mr Mouton 25, - Mr van Hees maakte er tweemaal 25, - van. A. P. B. uit Zaamslag had op 21 april te Magrette 76 km per uur binnen de bebouw de kom gereden. ,Dat loopt die wagen niet', voerde hij aan. Mr Mouton zei vertrouwen in de apparaten te hebben en eiste volgens het gewone tarief, een boete van 65, - Mr Van Hees liet de 76 km per uur buiten be- voor de vakanties worden behandeld en gaat een commissie uit de Eerste Kamer op 19 sep tember in Middelburg nog eens een gesprek voeren met de bestuurderen van de betrokken gemeenten om een inzicht te krijgen in deze materie. Na het rapport van deze commissie kan dan het wetsontwerp in de Tweede Kamer behan deld worden, waarna dan als het wetsontwerp door de Eerste Kamer is aangenomen, met de praktische uitvoering kan worden begon nen, voorbereidingen voor verkiezingen van nieuwe gemeenteraden kunnen worden getrof fen enz. Verwacht moet nu wel worden dat het op zijn vroegst 1 juli 1970 wordt alvorens de her indeling een feit zal zijn. schouwing, maar achtte het bewezen dat de man harder dan 50 km per uur had gereden. Hij bepaalde de boete op 50, - Op 29 april had H. H. uit Terneuzen in zijn woonplaats 62 km per uur binnen de bebouw de kom gereden. De officier toonde begrip voor de verdediging van de man dat hij toen net gehoord had dat zijn vrouw plotseling ziek was geworden en dat hij daarom zo snel mogelijk thuis wilde zijn. Conform de eis werd H. veroordeeld tot 10, - boete. Een auto van de firma R. van H. uit West dorpe bleek geen deugdelijke zijspiegel te hebben, terwijl ook de handrem niet voldeed, zo bleek op 27 februari te Axel. De firma, vertegenwoordigd in de persoon van de fir mant L. K. J. van H., kreeg hiervoor een boete opgelegd van 25,- 15,- en 10,-). De officier had tweemaal 15,- geëist. J. D. uit Zaamslag zei er niets van te hebben gemerkt, toen hij op 7 maart te Hulst met zijn aanhangwagen een passerende auto had geraakt. Het geheel, tractor met aanhang wagens, was dan ook zo'n 15 meter lang. Bij het rechtsafslaan was hij wat naar links ge komen om de bocht* beter te kunnen nemen. De officier vond het verontrustend dat zo iets kon gebeuren zonder dat men er iets van merkte en eiste een boete van 75, -Mr Van Hees bracht dit terug tot 60, - Bediende M. van W. uit Gent was de bestuur der van een auto met als lading' een clubje afgeladen heren', die eerst goed aan de zwier waren geweest in Gent en de andere morgen na een ontbijt met bier in Axel wilden verder gaan. Zover kwam het niet. Een telefoonpaal riep het dronkemansgroepje een halt toe. Hoewel de wagen na deze botsing rijp was voor de schroothoop viel het met de verwon dingen nogal mee. Eén van de inzittenden moest het alleen met vier tanden minder doen. Volgens de stukken zou Van W. 24 glaasjes pils hebben geconsumeerd. Hijzelf noemde ter zitting een aantal dat neerkwam op een derde van deze hoeveelheid. Van een bloed proef had hij afgezien. Officier van justitie, mr. Th. Lebret zag in dit geval weer een zaakje uit de reeks van ongelukken veroor zaakt door weekenddrinkers, die na het bou wen van een feestje nog gaan autorijden. Hij eiste vier weken onvoorwaardelijke gevan genisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Raadsman mr. De Mul meende dat er sprake was geweest van een jeugdige overmoed. Hij vond de straf al zwaar genoeg op zijn cliënt drukken wanneer er sprake zou zijn vaneen voorwaardelijke hechtenis. .Dergelijke uitstap jes kunnen niet voldoende worden afgekeurd', zo luidde echter de reactie van de politie rechter. En hij legde een gevangenisstraf op van drie weken, waarvan twee weken voor waardelijk, een proeftijd van twee jaar en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar. ,De onder drankinvloed rijdende F. v. P. uit Koewacht begaf zich niet geheel geruisloos huiswaarts. Zingend aanvaardde hij de thuis reis nadat acht pilsjes tijdens cafébezoeken hem in opgewekte stemming hadden gebracht. De officier eiste in deze zaak 120, - boete en vier maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. De politierechter bepaalde de boete op 100, - en een ontzegging van twee maanden. Overdracht wegvak Derde Verkorting aan Waterschap „Axeler Ambacht" Gedeputeerde Staten schrijven aan de pro vinciale staten „Wij hebben uw vergadering voorgesteld de weg Axel - Kijkuit, no. 46 van de wegenleg ger der gemeente Axel in beheer en onder houd te brengen bij het waterschap Axeler Ambacht. Deze weg zal na de verbetering van het weg vak Derde Verkorting - Zkvartenhoek, ideel van de weg Hulst - rijksweg no. 61, zijn be tekenis voor het doorgaande verkeer groten deels verliezen. Het wegvak Derde Verkorting (weg Kijkuit - secundaire weg no. 25) zal als gevolg van de vorenbedoelde wegverbetering eveneens zijn betekenis voor het doorgaande verkeer ver liezen. Wij hebben ons tegenover het waterschap Axeler Ambacht bereid verklaard uw verga dering voor te stellen de eigendom, het be heer en het onderhoud van het ongeveer 850 m lange wegvak Derde Verkorting aan het waterschap over te dragen onder de navol gende voorwaarden a. de provincie betaalt aan het waterschap wegens bevrijding van de onderhoudslast een bedrag ineens groot 17.710,- b. het verhardingsmateriaal, de afwaterings middelen, kortom al hetgeen verder als tot het wegvak behorende kan worden aange merkt, zal kosteloos aan het waterschap worden afgestaan c. de betrokken provinciale eigendommen zullen voor 1, de massa aan het wa terschap worden overgedragen onder be paling, dat de kosten van de eigendoms overdracht voor rekening van het water schap komen. De algemene vergadering van het waterschap besloot tot het overnemen van het wegvak Derde Verkorting onder de vermelde voor waarden. Als u weet waar u naar toegaat, komt u dan nog even langs om eens rond te snuffelen in onze grote kollektie KAARTEN EN REISGIDSEN U hebt er zowel onderweg als op uw plaats van bestemming enorm veel plezier van (Uitg. Allert de Lange, Kosmos) MARKT -AXEL

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 4