Soort UITNODIGING -anders dan andem VOETBAL JAAP LENSEN TOP SCORER VAN DE 2e KLASSE B. Zaterdag trok Jaap Lensen naar Etten-Leur om daar samen met Hendrikx van R.K.T.V.V. dóór het nemen van strafschoppen uit te ma ken wie top-scorer in de 2e klasse B in het seizoen '68/'69 zou zijn. Beide spelers hadden een gelijk aantal doel punten gescoord. Door het clubblad van Internos „Internos Contact" is voor deze klasse een aantal wissel bekers beschikbaar gesteld, n.l. voor de club die de meeste doelpunten maakt, de minst gepasseerde doelman en de top-scorer. R.K.T.V.V. werd bij de clubs winnaar met 41 doelpunten, de minst gepasseerde keeper was van Geel van V.C.W. Het was van Geel die onder de lat had plaats genomen bij het nemen van de 10 strafschop pen van Lensen en Hendrikx. Om beurten moesten zij een strafschop ne men, onder het toeziende oog van de bekende scheidsrechter uit het betaalde voetbal Frans Derks uit Breda. Lensen zijn start was niet bijster goed, de 2 eersten werden door van Geel gestopt, maar bij de 8 volgende gaf hij van Geel geen kans meer. Hendrikx wist 7 van de 10 maal te scoren, zodat Lensen winnaar werd en in het bezit van de wisselbeker kwam. Eindstand der clubs 1. R.K.T.V.V. 41 doelpunten; 2. Axel 40; 3. Rood Wit 39; 4. R.A.C. en R.W.B. 38; 6. Longa 37; 7. Alliance 36; 8. Terneuzen 32; 9. Internos, Uno Animo en Vlijmense Boys 30; 12. V.C.W. 26; 13. Zeeland Sport 22. Induviduelen 1. Jaap Lensen 16, Axel; 2. J. Hendrikx 16, R.K.T.V.V.; 3 P. van Dijk R.K.T.V.V. 15; 4 I. Ineze R.A.C. 14; 5 H. Bruurmijn, R.W.B. 13; 6 C. van de Boom Alliance 12; 7 P. Wissel Terneuzen, Fr. van Deursen Internos en J. van Poppel Longa 10; 10 R. Heeren, Rood-Wit 9 doelpunten. AXEL EN STEEN WINNAARS IN A.Z.V.V. JUNIOREN-TOURNOOI Zaterdag heeft A.Z.V.V. een tournooi voor B-junioren georganiseerd dat in alle opzich ten bijzonder geslaagd is. De organisatie was zeer goed, er was goed voetbal te zien en alles kon plaats vinden bij stralend zomerweer. De opening werd verricht door A.Z.V.V.- voorzitter de heer J. Deurloo. Deze zeide dat het goed is voor een vereniging ook volop aandacht te besteden aan de jeugd en ver heugde zich erover dat ook A.Z.V.V. nu een juniorentournooi heeft georganiseerd. Zowel bij B 1 als bij B 2-junioren werd ge speeld in 2 pools van 4 clubs. Bij B 1 werden A.Z.V.V. en Axel poule winnaars, bij B 2 Axel en Steen. Axel wist A.Z.V.V. met 3 - 0 te verslaan om winnaar te worden, bij de B 2 versloeg Steen Axel met 2-0. Uitslagen Poule A. B 1 Hontenisse - Koewacht 0-0; A.Z.V.V.- Hontenisse 0-0; Steen - A.Z.V.V. 0-1; Koewacht - A.Z.V.V. 0 4; Steen - Honte nisse 2-0; Koewacht Steen 2-2. Eindstand 1. A.Z.V.V.; 2. Steen; 3. Koe wacht; 4. Hontenisse. Poule B B 1 Corn Boys-Axel 0-3; Axel - H.V.V.'24 1-0; H.V.V.'24 - Corn Boys 1-0; Terneu zen - H.V.V.'24 1-0; Axel - Terneuzen 2-0; Corn Boys - Terneuzen 0-1. Eindstand 1. Axel; 2. H.V.V.'24; 3. Ter neuzen; 4. Corn Boys. 4e Geplaatsten poule A en B Hontenisse Corn Boys 1 2 3e Geplaatsten Koewacht - Terneuzen 0-0 2e Geplaatsten Steen - H.V.V.'24 0-0 Steen wint na strafschoppen. Poulewinnaars Axel - A.Z.V.V. 3-0. Eindstand B 1 1. Axel; 2. A.Z.V.V.; 3. Steen; 4. H.V.V.*24; 5. Terneuzen; 6. Koewacht; 7. Corn Boys; 8. Hontenisse. Poule C. B 2 Terneuzen - A.Z.V.V. 1 - 1Axel - Honte nisse 1-0; A.Z.V.V. - Axel 0-1; Terneu zen - Hontenisse 3-0; A.Z.V.V. - Hontenis se 4-0; Terneuzen - Axel 0-0. Eindstand 1. Axel; 2. Terneuzen; 3. A.Z.V.V.; 4. Hontenisse. Poule D B 2 Corn Boys - Koewacht 0 - 0; H.V.V.'24 - Steen 0-1; Koewacht - H.V.V.'24 0-2; Steen-Corn Boys 1-0; Corn Boys- H.V.V.'24 0-0; Koewacht - Steen 0-2. Eindstand 1. Steen; 2. H.V.V.'24; 3. Corn- Boys; 4. Koewacht. 4e Geplaatsten poules C en D. Hontenisse Koewacht 1-0. 3e Geplaatsten A.Z.V.V. Corn Boys 1-0 2e Geplaatsten: Terneuzen H.V.V.'24 0—1 Poulewinnaars Steen - Axel 2 0. Eindstand B 2 I. Steen; 2. Axel; 3. H.V.V.'24; 4. Terneu zen; 5. A.Z.V.V.; 6. Corn Boys; 7. Honte nisse; 8. Koewacht. Hontenisse werd bij B 2 tot sportiefste ploeg uitgeroepen, deze eer viel bij B 1 Koewacht te beurt. Ged. Staten ernstig verontrust over verkeerssituatie bij Sint Anna N.S.M. HENGELWEDSTRIJD Zaterdag werd op de ijsbaanvijver te Axel een hengelwedstrijd gehouden voor perso neelsleden van de Nederlandse Stikstof Mij te Sluiskil. Er bestond grote belangstelling voor deze wedstrijd, voor de eerste maal op zoet water gehouden. De vele en fraaie prij zen werden na afloop door de directeur, Ir. V. Gena uitgereikt. De eerste prijs met 61 punten ging naar de heer O. Casteels uit Terneuzen, die tevens een fraaie beker ontving. Mevrouw v. d. Muren uit Terneuzen mocht de beker in ontvangst nemen voor de eerste dame. Eric de Vos uit Zuiddorpe ging met beker beschikbaar gesteld voor de jeugdige deelnemers naar huis. Uitslag 1. O. Casteels, 61 pnt. beker; 2. C. v. d. Muren, 50 pnt.; 3. K. Federman, 38 pnt.; 4. F. Asselman, 36 pnt.; 5. R. Kieboom, 33 pnt.; 6. P. Raas, 30 pnt.; 7. P. Thuy, 30 pnt; 8. F. Haartsen, 29 pnt.; 9. W. Rrohent, 28 pnt.; 10. Mevr. v. d. Muren, 28 pnt. beker; 11. E. de Kort, 20 pnt.; 12. R. de Block, 20 pnt.; 13. K. v. Drongelen, 16 pnt.; 14. F. Herman, 10 pnt.; 15. Th. Colsen, 10 pnt. De Waal le in Zuiddorpe De 17-jarige Wim de Waal moet tot de beste Zeeuwse nieuwelingen worden gerekend. Dat werd duidelijk toen hij in de afgelopen weken driemaal als eerste over de finish ging; dat werd dinsdag nog eens onderstreept toen de Axelse coureur de Ronde van Zuiddorpe op zijn naam schreef door in de eindsprint Toine van der Bunder, grossier in eerste plaatsen, te verslaan. Het was de vierde zege voor de coureur uit Axel, die in het voorseizoen lang op zijn eerste bloemen heeft moeten wachten, maar nu dan toch definitief is doorgestoten naar de top. Hoewel het einde kwam met een tweetal bij zonder spectaculaire sprints, is er voor de weinige toeschouwers langs het 5700 meter lange parkoers weinig te zien geweest. Ruim 60 kilometer bleef de strijd in de groep be perkt tot schermutselingen tussen de sterkste Zeeuwen. Het was het beeld dat dit seizoen bij vrijwel elke nieuwelingenkoers in Zeeland te zien is. Renners als Bal, Van der Bunder, Gijsel, De Waal enRemijn ontlopen elkaar weinig in kracht. Op het laatste rechte stuk konden Van der Bunder en De Waal zich helemaal op de eindsprint concentreren. Van der Bunder gaf het eerst het sein voor de aanval. Hij bleek echter nog net iets te kort te komen om zijn rush tot op de kalklijn vol te houden. De Waal schoot hem op 20 meter voorbij en pas seerde als eerste het spandoek. De nijdige sprint van het peloton werd gewonnen door Ter Harmsel. Uitslagen 1. W. de Waal, Axel, 70 kilometer in 1.46,8; 2. A. van der Bunder, IJzendijke; 3. B. ter Harmsel, Lage Zwaluwe; 4. Remijn, Kwaden- damme; 5..I. Boekhout, Terneuzen; 6. C. Bal, Kwadendamme; 7. H. Gijsel, Heikant; 8. C. Buyck, Wouw; 9. J. Hellemons, Hal steren; 10. J. de Vos, Zaamslag; 11. H. Hel lemons, Roosendaal; 12. J. Raas, Heinkens- zand; 13. H. van der Parel, Goes! 14. D. Smallegange, Ellewoutsdijk; 15. W.'de Graaf, Sluis. Drie auto's na regenbui andere kleur Witte en blauwachtige niet uit te poetsen vlekken ontsierden enkele auto's van drie Zeeuwsch-Vlaamse autobezitters. Zij reden allen met hun wagen in de kanaalzone tussen Terneuzen en Sluiskil, toen het begon te re genen. De volgende dag ontdekten zij de en kele centimeters grote vlekken, afkomstig van een stof die zich door de laklaag hadden ge vreten. Zelfs de grofste polish kon de vlekken niet wegwerken. Met de scherpste schoonmaakmiddelen is ge probeerd de vlekken te verwijderen. Het lukte niet. Alleen spuiten zal helpen, wat 600 tot 700 gulden zal gaan kosten. De verzekering vergoedt alleen het spuiten van de aangetaste delen, Een schadepost voor de betrokkenen van enkele honderden guldens. Mr. J. F. G. Schlingemann te Goes, lid van de provinciale staten van Zeeland, heeft aan het college van gedeputeerde staten van Zee land, inzake de verkeerssituatie op het kruis punt St. Annapolder bij Terneuzen de volgen de vragen gesteld. 1. Heeft het college van gedeputeerde staten kennis genomen van het zeer ernstige ver keersongeluk dat zaterdagmiddag 17 mei j.l. plaatsvond op de kruising St. Anna bij Ter neuzen 2. Acht het college de situatie aldaar, gezien het feit dat hier herhaaldelijk ernstige onge lukken voorkomen, niet uiterst gevaarlijk, zulks dan in tegenstelling tot de mening, vo rig jaar door de provinciale waterstaat geuit 3. Is het college bereid op de kortst moge lijke termijn de nodige maatregelen te treffen opdat aan de levensgevaarlijke toestand bij genoemd kruispunt een einde wordt gemaakt? Gedeputeerde staten hebben hierop het vol gende geantwoord 1. Van het in deze vraag bedoelde ernstige verkeersongeluk hebben wij inderdaad kennis genomen. 2. Daar gelijkvloerse kruisingen van belang rijke doorgaande wegen in het algemeen ge vaarlijke situaties opleveren, hebben wij reeds eerder in principe besloten deze kruisingvrij te maken. Bij de aanleg van nieuwe derge lijke wegen worden dan ook de kruisingen ongelijkvloers uitgevoerd. Met betrekking tot de situatie bij het kruis punt St. Annapolder merken wij op, dat in de onmiddellijke nabijheid van dit kruispunt in verband met de aanleg van de geprojec teerde secundaire weg St. Annapolder Ter hole en de totstandkoming van de verlenging van de Tractaatweg een ongelijkvloerse krui sing, waarvan de plaats thans nog niet de finitief is vastgesteld, zal worden gemaakt tengevolge waarvan het verkeer op het onder havige kruispunt zal worden ontlast. Daar echter de huidige situatie van het bedoelde kruispunt mede door de aldaar plaats gehad hebbende ongelukken ons ernstig verontrust, hebben wij besloten te dien aanzien op korte termijn de onder punt 3 bedoelde maatrege len te treffen. 3. Uit de analyse van de ongevallen, welke sedert januari 1968 zijn voorgevallen, blijkt, dat ruim 75% daarvan plaatsvindt op de tweede rijbaan. Dit zou er op kunnen wijzen dat veel automobilisten zich niet goed reali seren, dat er nog een tweede rijbaan is. Wij hebben daarom besloten deze beter te laten afsteken tegen achtergrondsituatie. Daartoe zal het middengedeelte op het kruispunt en een gedeelte van de zijwegen een afwijkende kleur worden gegeven, terwijl tevens een ver hoogd eiland in het middengedeelte zal wor den aangelegd. Daardoor zal het verkeer, dat links afslaat, visueel duidelijker worden ge scheiden van het verkeer, dat in het midden moet stoppen. Teneinde de automobilisten reeds thans zo goed mogelijk op de tweede rijbaan te atten deren, zijn op de binnenberm inmiddels voor rangsborden geplaatst. Nagegaan wordt, of een beter effect verkregen kan worden door deze borden te vervangen door knipperlichten. Tenslotte hebben wij besloten de minister van verkeer en waterstaat te verzoeken ter plaatse een snelheidsbeperking door middel van zogenaamde „aftellende snelheden" in te stellen. Op de vragen gesteld door de heren J. F. van de Voorde te Sluiskil en P. G. van den Bosse te Axel, leden van de provinciale sta ten van Zeeland, aan het college van gede puteerde staten van Zeeland, inzake de ver keerssituatie op het kruispunt St. Annapolder bij Terneuzen, werd door gedeputeerde staten analoog geantwoord. Goederenvervoer in Kanaalzone neemt toe Het totaal aantal geladen en geloste zee schepen in de Zeeuwsch-Vlaamse Kanaalzone bedroeg in de maanden januari tot en met mei 630 zeeschepen met een gezamenlijke brutoregister tonnage van 1.354.133 ton, in dezelfde periode verleden jaar 503 zeeschepen met een tonnage van 1.025.287 ton. Op de rede van Terneuzen-West-Buitenhaven- Dow Chemical werden 87 zeeschepen geladen en gelost. De kanaalhavens in Terneuzen kre gen gedurende die maanden 398 schepen te verwerken waarvan het gezamenlijk tonnage 481.751 ton bedroeg. Het totaal aantal ge laden en geloste schepen in Sluiskil beliep 69. In Axe ie Sassing 11 schepen en Sas van Gent 65 tjhepen. Het goederenvervoer met binnenvaartschepen in de kanaalzone gedurende de eerste vijf maanden van dit jaar had een totaal aan laadvermogen van 3. 683.639, vervoerd in 6022 binnenvaartschepen. De rede Terneuzen-West-Buitenhaven-Dow Chemical kregen 392 binnenvaartschepen te verwerken met een totaal laadvermogen van 403.561 ton. In de kanaalhavens van Ter neuzen werden 3.285 schepen geladen en ge lost met een gezamenlijke tonnage van 1.774.834 ton. De rede van Sluiskil werd aangedaan door 1392 binnenvaartschepen, gezamenlijk tonnage 1.058.287 ton. Axelse Sassing 165 schepen met een tonnage van 76.967 ton, Sas van Gent 788 schepen met een tonnage totaal laadvermogen van 369.990 ton. Jo Ivens brengt première Jo Ivens uit Hulst zal op donderdag 26 juni a.s. in het Kurhaus te Scheveningen een werk van Hendrik Andriessen in première brengen. Het betreft hier het pas gecomponeerde Lux Jocunda voor groot koor, tenor, solo en or kest. Het werk zal woden uitgevoerd door het Residentiekoor in het kader van het Inter nationaal Koorfestival. Het orkest is het ge westelijk orkest voor Zuid-Holland. Nieuwe fabriek officiëel open Vrijdag heeft in Stoppeldijk Hostalco zijn poort officieel geopend. Officieus fabriceerde de firma reeds sinds mei zomerhuisjes, bouw keten en speeltuinwerktuig. Hostalco, dat ge vestigd is op het Stoppeldijkse industrie- terrein, wil zich vooral richten op de Bel gische en Nederlandse markt. RIJKSSCHOLEN GEMEENSCHAP Petrus Hondius aan de ouders van de toekomstige leerlingen van de brugklas, tot het bijwonen van een voorlichtingsbijeenkomst die zal worden gehouden op maandag 23 juni a.s., om 19.30 uur in het Lyceum m

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 3