AGENDA cJiecepfen-service Uit onze Omgeving Axel KOP-ST AARTBOTSING Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur heeft zich in de Wilhelminastraat een kop-staartbotsing voorgedaan tussen 2 personenauto's. W. F. B. uit Axel stopte met zijn auto in de Wilhelminastraat, dit ontging de achter hem rijdende P. A. B: eveneens uit Axel, zodat deze tegen hem aan botste. Beide auto's wer den flink beschadigd. BROMFIETSER GESLIPT Zaterdagmiddag te half vijf is J. O. M. M. uit Axel met zijn bromfiets komen te slippen op een losliggende rijplaat van de noodbrug in de Kinderdijk. Door de val werd de bromfiets zwaar bescha digd. BROMFIETS TEGEN BOOM Zaterdagavond omstreeks half negen trof een chauffeur van de bus der Z.V.T.M. op de Hulsterseweg een tweetal Belgische jongelui uit Beveren-Waes bewusteloos aan langs de rijweg. Vermoedelijk zijn de jongelui met hun brom fiets tegen een boom gebotst, toen de be stuurder tijdens het rijden een sigaret opstak. De bestuurder L. L. van A. had hoofdwonden, een gebroken sleutelbeen en een gebroken teen. Hij is per ambulance naar het zieken huis te Sluiskil vervoerd. De duopassagier B. S. liep lichte verwondin gen op en is per taxi naar huis vervoerd. BLOEMENKLOK AXEL Het Comité deelt mede, dat maandag 5 mei is gestart met het ophalen van de enveloppen. Tot nu toe zijn de woningen gelegen in Axel west bezocht. Enkele mensen waren niet thuis. Het is echt geen bezwaar als u nog iets wilt geven dit bedrag te storten bij de Amro-Bank te Axel of te bezorgen bij een van de Comité-leden Maandagavond gaat men weer verder om ook die straten te bezoeken, waar de wagen met de collectanten nog niet is geweest. DODENHERDENKING Zondagavond zijn op de traditionele, een voudig doch passende, wijze de doden uit de laatste oorlog herdacht. In de loop van de avond werden de vlaggen halfstok gehangen van de openbare gebouwen en vele woningen. Vanuit de torens der kerken klonk het klok- kegelui, waarna de isjtille tocht vanaf het stadhuis begon naar het monument in de Oranjestraat, waar de erewacht was betrok ken door leden van de reserve-rijkspolitie. Door burgemeester M. K. van Dijke werd een krans gelegd bij het monument, waarna door de heer C. van de Broeke „The Last Post" werd geblazen, gevolgd door 2 minuten stilte. Na het blazen van de reveille, werd door de schoolkinderen bloemen gelegd. Voor deze herdenking bestond een grote be langstelling. DIELEMAN'S GROENTE- EN FRUITHANDEL HEROPENDE VER GROTE EN GEMODERNISEERDE ZAAK Vrijdagmorgen is de vergrote en gemoder niseerde zaak van Dieleman's groente- en fruithandel heropend. Door het bijtrekken tot de verkoopruimte van een deel van de opslagruimte is een verkoop ruimte ontstaan met een vloeroppervlakte van 70 m2 en een voorpui van 11 meter. Ook het assortiment is sterk uitgebreid; naast de als vanouds ruime sortering van groen en fruit, zijn er aparte delen ingericht voor conserven, wijnen en delicatessen, alsook le vensmiddelen. Op overzichtelijke wijze is het grote assortiment aan goederen opgesteld, op de geheel nieuwe door de N.V. Houtbewer king Hengelo geleverde inrichting. De verbouwing die in een recordtijd werd uit gevoerd werd verricht door Lensen's aanne mingsbedrijf. Achter de verkoopruimte zijn de modernste machines voor snijden, wassen en spoelen van de groenten opgesteld, terwijl daar tevens een grote koelcel is ondergebracht. Het leidt geen twijfel of deze uitbreiding en modernisering zal ezker bij de klanten goed inslaan. AXEL zaterdag 10 mei 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert te geven door de heer P. C. Brakman te Axel donderdag 15 mei Hemelvaart PONY STREEKCONCOURS TE AXEL Terrein V.V.Z.F. (nabij de Watertoren) Aanvang 's morgens 9.00 uur 's middags 14.00 uur zaterdag 17 mei 15.00- 16.00 uur Beiaardconcert te geven door Mevrouw M. J. Moerdijk-Vanderswalm Kerkdiensten ZONDAG 11 MEI 1969 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 17.00 uur; Ds. Heemskerk Geref. Gemeente 10.00 en 3.00 uur Lees- dienst. R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis Weekend-diensten ARTSEN 10-11 mei Dokter Boor 15 mei Dokter Kok TANDARTSEN 10-11 mei G. A. M. Vermeulen, Herengracht 13, Terneuzen. tel. 2004 15 mei P. A. van Mieghem, Scheldekade 58, Terneuzen. tel. 2685 Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00- 18.30 uur zondag 12-12.30 uur Sasse Middenstand tegen afsluiting van de binnenstad Tijdens een vergadering van de Sasse Mid denstand heeft men zich vrijwel anuniem uit gesproken tegen het op handen zijnde voorstel van b. en w. van Sas van Gent om de binnen stad van deze gemeente voor het verkeer af te sluiten. Het gemeentebestuur heeft name lijk plannen na advies van de verkeerscom- missie uit de gemeenteraad de straten in de oude binnenstad van Sas van Gent voor alle rijdend verkeer te verbieden. Het grootste deel van de Sasse middenstand was fel tegen dit voorstel gekant en als resul taat van de vruchtbare vergadering met vele discussies werd besloten een brief te schrijven aan het gemeentebestuur, waarin gepleit zal worden de binnenstad niet af te sluiten voor het verkeer. De middenstanders stelden voor de bomen op de ventweg langs rijksweg 61 te Sas van gent, namelijk de Westkade, te rooien, zodat hierdoor een ruimte komt waar tachtig wa gens geparkeerd kunnen worden. Gewonde bij auto-ongeluk Zaterdagavond om zeven uur' werd bij een auto-ongeluk op het kruispunt nabij St. An- napolder mevrouw L. E. L.-v. d. D. uit Goes vrij ernstig gewond. De oorzaak van de aan rijding tussen de auto, die door haar echtge noot, C. H. L. werd bestuurd en die, be stuurd door D. J. H. uit Hoek, was dat aan laatstgenoemde geen voorrang werd verleend, toen hij op de weg Zaamslag-Sluiskil-brug reed. Beide auto's liepen zware schade op. Gebouw muziekschool Terneuzen voldoet niet meer aan eisen De Terneuzense muziekschool zit nog steeds volop in de huisvestingsmoeilijkheden. De klachten zijn tweeërlei, namelijk de ligging van en de accomodatie in het gebouw aan de Dijkstraat. Het bestuur meent dat het gebouw teveel is gesitueerd in een stadsgedeelte met een duidelijke ontvolking. De nieuwe woon kernen liggen momenteel aan de periferie van de oude binnenstad hetgeen afstanden op levert van drie tot vijf kilometer. Deze si tuatie wordt onbevredigend genoemd daar veel ouders hun kinderen met name in het donker niet zo'n lange afstand willen laten afleggen. De Tweede klacht is dat het schoolgebouw geen voldoende accomodatie biedt aan het toegenomen aantal leerlingen. Er is geen vol doende ruimte beschikbaar voor het opbergen van instrumenten die zich zonder voldoende bescherming in diverse leskamers bevinden waarin dagelijks muziekonderwijs moet wor den gegeven. Voorts wordt geklaagd over een bijzonder storende geluidshinder wanneer een blazersensemble, een slagwerkgroep, een viool en een piano ,in bedrijf' zijn. Verscheidene groepslessen zijn noodgedwongen reeds naar elders gedirigeerd wegens gebrek aan grotere lokaliteiten. Direkteur A. van Prooijen stelt dat het ge bouw veel te vochtig is hetgeen naar zijn me ning onherstelbare schade kan veroorzaken aan de nieuwe vleugel. Voorts stelt hij dat het door gebrek aan zaalruimte een vraag zal blijven of de damesballetgroep volgend jaar weer zal kunnen gaan draaien. Met het bestuur is de direkteur van mening dat een zo snel mogelijke realisatie van nieuwe huisvesting hoofdzakelijk is. AANTAL LEERLINGEN STEEG TOT 623 Het aantal leerlingen van de school steeg van 568 tot 623. Het aantal individuele leerlin gen daalde evenwel van 299 tot 269, terwijl daarentegen het aantal in groepsverband steeg van 269 tot 365. Van de totale kosten van het muziekonderwijs te Terneuzen nam de gemeente 65.872 voor zijn rekening. Grote vraag naar arbeidskrachten in de Kanaalzone Het snel uitbreidende chemische bedrijf van DOW in Terneuzen heeft het arbeidsbureau meegedeeld behoefte te hebben aan niet min der dan 120 nieuwe werknemers. Het gaat hier om ruim 30 man voor de onderhouds dienst werkplaatsen, 20 laboranten, 25 vol- ledik geschoolde operators met voldoende er varing en 45 geschoolde aankomende opera tors. Dit nieuwe personeel is nodig voor de z.g. „vierde fase" van de fabrieksuitbreiding die in de tweede helft van dit jaar haar beslag zal krijgen. Op het ogenblik telt Dow Ter neuzen ongeveer 900 werknemers. Daarnaast zijn er echter 1500 man betrokken bij de bouw van de nieuwe produktie-eenheden. Het merendeel van dit personeel, vooral bouw vakkers en metaalbewerkers, in dienst dus van aannemers, zal in de loop van dit jaar geleidelijk afvloeien of elders te werk worden gesteld. Van deze 1500 man is een derde af komstig uit Zeeuwsch-Vlaanderen, een derde uit het buitenland, vooral België en een der de deel uit overig Nederland. De vestiging van Philips in Terneuzen heeft na een intensieve wervingscampagne niet minder dan 120 vrouwelijke arbeidskrachten uit België kunnen aantrekken. Men was op België aangewezen omdat het aanbod van vrouwelijke arbeidskrachten in de metaalsek- tor in het eigen gebied veel te gering is. Per eind april bedroeg het totale aanbod van ge schikt vrouwelijk personeel in geheel Z.-Vl. zegge en schrijve 40, terwijl de vraag 361 of negen maal zo veel beliep. in Axels 3e motorcross De 3e Axelse motorcross welke zaterdag is gehouden werd in elk opzicht een sukses. Begunstigd door mooi weer, grote belang stelling, perfekte organisatie en sportieve harde strijd heeft het voortbestaan van een Axelse motorcross hopelijk verzekerd. Het nieuwe ingekorte, maar zeker niet min der zware parcours was voor de duizenden belangstellenden overzichtelijker dan vorig jaar. Een drietal zware klimmen waren in het cir cuit opgenomen waarin de strijd vaak tot grote hoogte oplaaide. De afzetting was door de organisatoren met behulp van bestuur- en leden van de motor club „Axel" bijzonder doeltreffend verzorgd, Even kwam er een domper bij de aanwezigen omdat de populaire coureur Frans Sigmans door een val tijdens een in de cross te Maa- reh opgelopen lichte hersenschudding niet kon starten, en ook de sterke Belgen Teuwis- sen en Decoster door blessures niet aan de start konden verschijnen. Toch bleek al snel dat de strijd ondanks het afwezig zijn van de drie groten er niet min der om was. Precies om 2 uur werd de start gegeven aan de amateurcrossers van de Motorvereniging „Axel" voor 15 m plus 2 ronden, hierbij werd ook buiten mededingen deelgenomen door enkele renners van de Motorclub „Uit laat" uit Vlissingen (deze renners waren reeds in het bezit van een startkaart van de K.N.M.V., dus meer ervaren dan de Axelse junioren. De wedstrijd werd gewonnen door Johan Schelleman, die voor deze prestatie een beker in ontvangst mocht nemen. 2e werd Adrie de Feijter en 3e Johan Scheele uit Vogelwaar de en 4e A. Sijs. Een teleurstelling was deze race voor zoon Jan van de grote animator de heer Goossens, die vrijdag tijdens de training zijn motor in de prak draaide en op de geleende motor niet tot grote prestaties kon komen. Ie Manche junioren 250 c.c. 20 m +2 ronden 15 Nederlanders tegen 15 Belgen De Belgen toonden zich hier superieur, maar Frans Karsmakers die een zwakke start had, toonde niet voor de buitenlanders te willen onderdoen-en trok al vlug naar voren om een aanval te doen op de leidende Braat en in de 4e ronde was het Karsmakers die de lei ding nam om deze niet meer af te staan en overtuigend te winnen. 2e Manche 250 c.c. Het was de Nederlander van Heertum die vanuit de start de leiding nam, maar na een aantal ronden moest hij de le plaats afstaan aan de Belg De Jonghe welke deze manche zou winnen. De winnaar van de le manche Karsmakers kreeg in de le ronde machinepech en kon pas weer op gang komen toen hij door de eerste rijders reeds was gedubbeld. Toen begon Karsmakers aan zijn opmars en eindigde in deze reeks op de 10e plaats. Toch hield deze pech hem van de eindover winning af, deze werd nu behaald door R. CHAMPIGNONS DE SAINT PIERRE 750 gram verse champignons 1 klein uitje mespuntje tijm 1 borrelglaasje cognac 1 borrelglaasje sherry 100 gram blokjes ham Vê liter slagroom zout, peper, aroma Was de champignons in ruim water, Kook ze in 5 minuten gaar met het fijnge sneden uitje en het mespuntje tijm. Giet het kookvocht af en bewaar dit voor de saus. Flambeer de champignons met de cognac. Blus het af met het glaasje sherry. Voeg nu de blokjes ham toe, evenals de slagroom en het kookvocht van de champignons. Laat dit onder goed roeren enkele minuten doorkoken tot de saus dik begint te worden (eventueel bijbinden met bloem). Naar smaak een paar druppeltjes aroma, zout en peper toevoegen. Serveer er apart geraspte kaas en stokbrood bij. Flamberen overgieten met cognac en de alcohol aansteken. ZUIVERE HUID PU ROL en PU ROL-poeder Bursen voor P. Braat met evenveel punten maar iets betere tijd. 500 c.c. Internationalen en Senioren 25 minuten 2 ronden le Manche Hier was het Gerrit Wolsink die winnaar werd, toch zat dit er in de eerste ronden zeker niet in, het waren Jan Keijzer, Tom van Heugten en de Belg Vromans die sterk aan de leiding reden. Met grote routine ging Wolsink in de aanval en voor zijn geweld moesten de drie koprijders het hoofd buigen en werd hij onbedreigd winnaar. Om de ere-plaatsen ontstond een hard duel tussen Keijzer, Vromans, Veis en Roessink in welke volgorde zei finishten. 2e Manche Nu was het Vromans die vanuit de start de leiding nam gevolgd door van Heugten en Keijzer. Wolsink lag nu op de 5e plaats, maar ook nu bewees hij zijn meesterschap en rukte ronde na ronde op om de leiding te nemen. In deze aanval van Wolsink kregen de andere kopmannen het fel te verduren en onderling werd nog al eens van plaats gewisseld. Vromans leek op de 2e plaats af te stevenen maar in de laatste ronde moest hij de strijd staken wegens pech wat wel bijzonder jammer was voor de 38-jarige Belg die het als een ling tegen de Nederlanders had op te nemen. Met groot verschil werd Wolsink weer win naar. Uitslagen. Junioren 250 c.c. le manche 1. F. Karsmakers (N); 2. Ch. Salme (B); 3. H. Zonneberg (N); 4. P. Braat (B); 5. G. Camel (B); 6. R. Bursens (B); 7. Th. Segers (B); 8. A. van der Velde (B); 9. J. Heijstek (N); 10. E. Maerman (B). 2e Manche 1. H. de Jonghe (B); 2. C. van Heersum (N); 3. R. Bursens (B); 4. Th. Segers (B); 5. P. Braat (B); 6. Ph. Camel (B); 7. G. Caulier (B); 8. E. Maerman (B); 9. J. Heijstek (N); 10. F. Karsmakers (N). Einduitslag 1. R. Burssens (B) 43 p.; 2. P. Braat (B) 43 p.; 3. Th. Segers (B) 41 p.; 4. F. Kars makers (N) 41 p; 5. E. Maerman (B) 34 p.; 6. J. Heijstek (N) 34 p.; 7. A. van der Velde (B) 32 p.; 8. Ph. Camel (B) 30 p. 500 c.c. Internationale, le Manche 1. G. Wolsink; 2. J. Keizer; 3. P. Vromans (B); 4. J. Veis; 5. J. Raessink; 6. W. Haaker; 7. J. Eggens; 8. H. Driessen; 9. H. Wassink; 10. S. van de Sluis. 2e Manche 1 G. Wolsink; 2. J. Keizer; 3. A. van Heugten; 4. H. Driessen; 5. W. Haaker; 6. J. Veis; 7. J. Raessink; 8. A. van de Boomen; 9. J. Eggens; 10. J. Palsvoort. Einduitslag 1. G. Wolsink 50 p.; 2. J. Keizer 48 p.; 3. J. Veis 41 p.; 4. J. Raessink 41 p.; 5. W. Haaker 41 p.; 6. H. Driessen 40 p.; 7. J. Eggens 36 p.; 8. S. van de Sluis 31 p.; 9. H. Wassink 31 p.; 10. A. van de Boomen 28 p. Gerrit Wolsink winnaar in de 500 cc klasse

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 2