Seppe-Hulst - anders dan andere MOTOCROSS NEDERLANDSE EN BELGISCHE TOPRIJDERS IN AXELSE MOTOCROSS Volgende week zaterdag 3 mei zal op een geheel gewijzigd circuit voor de derde keer de Axelse Motocross worden verreden. In tegenstelling met vorig jaar is het parcours aanmerkelijk ingekort en zijn de steile kanten van het opspuitgebied zoveel mogelijk opge nomen. Hierdoor is het circuit veel spectacu lairder geworden en zullen steile afdalingen en klims elkaar opvolgen. Door de lengte terug te brengen tot ongeveer duizend meter zal het publiek dat in grote getale verwacht wordt de rijders veel meer zien en dus meer van de cross kunnen genieten. Het is de organisatoren gelukt een groot aantal deel nemers voor deze cross te contracteren. De belangrijkste zijn zeker onze nationale kam pioen Frans Sigmans en Gerrit Wolsink die het zullen opnemen tegen de belgische ve detten Teeuwissen en Decoster. Normaal zou het niet mogelijk zijn deze sterren naar Axel te krijgen wegens de hoge startgelden welke deze toprijders vragen. Daar de cross in Axel op zaterdag wordt gereden en deze coureurs 's zondags een contract te vervullen hebben in België kon dit wel. Een gemakkelijke com binatie met weinig reiskosten was zodoende mogelijk. Frans Sigmans die na zijn overwinningen in Hengelo en het belgische Bolderberg in top vorm verkeerd wordt tot de grote kansheb bers gerekend. Hij heeft gezegd er een ere zaak van te maken om in de woonplaats van zijn coach Harry Goossens te winnen. Begin juli gaan zij samen naar Amerika op uitno diging van de Amerikaanse importeur van Husqvarna om daar drie races te rijden in Los Angeles, San Francisco en Seatle. Wolsink, Teeuwissen en Decoster zullen het hem niet gemakkelijk maken. Er mag dan ook een felle strijd verwacht worden tussen de 32 ingeschreven internationalen die gelijk van start zullen gaan. De gebroeders van Heugten, Jan Keizer en Stef v. d. Sluis be horen eveneens tot de kanshebbers. In de juniorklasse 250 cc komen 15 belgen tegen 15 nederlanders aan de start. Dit wordt dus een prestige gevecht om de nationale eer tussen de beste junioren uit beide landen. Om 2 uur wordt gestart met een wedstrijd over 15 minuten plus twee ronden voor le den van de Axelse Motocross Club waarbij ook jongens aangesloten zijn uit Terneuzen en omgeving. De internationalen rijden twee manches van 25 minuten elk plus twee ronden, de ju nioren 20 minuten per manche. De training begint om 10.30 uur. Op zaterdag 3 mei zal men in Axel kunnen genieten van keiharde duels tussen enkele van de beste rijders ter wereld. Daarbij mogen de vier genoemde cracks zeker gerekend worden. LnchtverLintling King Air Service gaat vanaf 1 juni een charterluchtverbinding onderhouden met Hulst. Mocht blijken dat een gere gelde dienst verantwoord is, dan zal het bedrijf te zijner tijd hiertoe overgaan. Bij industrie- en zakenleven is, volgens King Air Service, ruime belangstelling voor een snelle verbinding tussen West Brabant en de Kanaalzone. Retourprijs ongeveer i 50,— De vluchten zullen worden uitgevoerd met vierpersoons toestellen. Er is dus plaats voor drie passagiers die per persoon voor een re tourvlucht om en nabij 50, zullen gaan betalen. De vliegduur is ongeveer 30 minu ten. Het snel groeiende bedrijf op Seppe heeft dit besluit genomen met het oog op het nieuwe seizoen. Het zal verder ook nog charterver bindingen gaan vliegen op Schiphol, Zestien hoven, Antwerpen en Brussel. De vloot wordt uitgebreid met twee super-pipers, een lestoestel van het door het bedrijf al langer gebruikte type Bölkov-junior en nog een vier persoons vliegtuig. Door deze vlootuitbrei- ding zal meer de aandacht gericht worden op het reklame- en zaken vliegen en tevens zal men de capaciteit van de vliegschool kunnen vergroten. De twee super-pipers zijn boven dien snel in te richten als Iandbouw-spuit- vliegtuigen. Specialisten De heer Gravenmaker, direkteur van King Air Service, heeft zich weten te verzekeren van de medewerking van enkele staffunktiona- rissen gespecialiseerd op administratief en commercieel gebied. Momenteel is de heer Gravenmaker nog in dienst bij de luchtmacht als vlieger, deze zo mer komt hij echter geheel vrij voor zijn bedrijf. Bent u een koe kwijt Eind oktober 1968 werd door de heer V., wonende te Terneuzen, in diens weide gele gen in de Dekkerspolder (Axelse vlakte), ge meente Axel, een ongeveer 2-jarige zwart bonte vaars aangetroffen. De eigenaar/recht hebbende daarvan is tot heden niet bekend geworden. De eigenaar/rechthebbende, alsmede ieder die inlichtingen zou kunnen geven omtrent de herkomst van bedoelde vaars, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de gemeente politie van Terneuzen. Vaste Oeververbinding via Middenroute REKREAT1E-SLAGADER TUSSEN ROTTERDAM EN FRANKRIJK De definitieve beslissing via welk tracé de vaste oeververbinding over de Westerschelde zal worden gerealiseerd, zal binnenkort door de minister van Verkeer en Waterstaat wor den bepaald. Het trace Kruiningen-Perkpol- derhaven is, zoals bekend, om technische re denen aangewezen als zijnde de beste plaats. De planologische argumenten wijzen echter het trace ter hoogte van Terneuzen aan als de ideale plaats. Berekening In een beschouwing van de direkteur van het ETI voor Zeeland, drs. M. E. Verburg, is gepoogd om te berekenen wat een betekenis van een vaste oeververbinding via de midden route (aansluitend op de Zeelandbrug - Grevelingendam - Heinenoordtunnel) zal zijn voor de ontwikkeling van de recreatie in dit deel van West-Europa. Een middenverbinding zal de zeehavengebie den onderling rechtstreeks met elkaar ver binden zoals uit globale berekeningen blijkt. Uit deze berekeningen blijkt echter ook dat zij een deel van een „recreatie-slagader vormt roor een gebied tussen Rotterdam en Frank rijk met in de toekomst een mogelijke capa citeit van 35 tot 80 miljoen overnachtingen. Opleving van de recreatie In Zuidwest-Nederland, een onderdeel van dit grote gebied, komen grote recreatiecom plexen te liggen. In 1972 wordt hiermee een begin gemaakt me!t tde Grevelingenbekken (8500 hectare water en 5500 hectare land), in 1978 volgt dan het Zeeuwse meer dat een wateroppervlakte van 11.00 hectare zal be slaan. De totstandkoming van de weg over de Deltadammen in 1978 zal een sterke op leving van de recreatie tot gevolg kunnen hebben. Het in belang toenemende kustgebied van West Zeeuwsch-Vlaanderen zal, zonder een vaste oeververbinding via de middenroute, voor bezoekers uit de randstad vrij ongunstig zijn gelegen. De naar recreatie zoekende mens, die via de toekomstige Dammenweg Zeeland binnenrijden zullen namelijk, als zij West Zeeuwsch-Vlaanderen en de Belgische kust willen bereiken, gebruik moeten maken van de veerdienst Vlissingen Breskens. In 1985 kan, bij een maximale bezetting van wegen en veren, theoretisch gerekend worden op een aanvoer van 130.000 personen per dag. In de praktijk is dit theoretisch aantal niet haalbaar. Men rekent dan ook op onge veer 100.000 personen per dag. NIEUWE AANWINSTEN Christelijke Openb. Bibliotheek KINDERBOEKEN ROMANS STUDIEBOEKEN Wereld Natuurfonds schonk in 1968 bijna acht ton voor natuurbehoud In 1968 heeft het Wereld Natuurfonds de Nederlandse afdeling van het World Wild life Fund ruim 794.500 ter beschikking gesteld van het nationale en internationale natuurbehoud. Dit is het grootste bedrag dat het in 1963 gestichte fonds tot dusverre in een jaar bijeen heeft gebracht. De opbrengst van de aktie voor het behoud van de marismas de Hinojos, onmisbaar ge bied voor de Nederlandse trekvogels in zuid west Spanje, vormde met 500.000, - het belangrijkste deel van het bovenstaande be drag. Daarnaast werden onder meer projek- ten in Israël - het zenden van een kudde onagers - in Indonesië - een patrouilleboot voor het Udjung Kulon-reservaat ter bewa king van de laatste Javaanse neushoorns in Madagascar - een landrover voor de na tionale parken en reservaten gesteund ter wijl ook aan twee Europese WWF-projekten voor het behoud van de roofvogels aanzienlijk materieel en financieël werd bijgedragen. In Nederland werden internationaal belang rijke trekvogelreservaten van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, het Zeeuwse Landschap en het Fryske Gea ge holpen in de kosten van beheer en bewaking. PTT neemt binnenkort nieuw tijdmeldingsapparaat in gebruik Na ongeveer 35 jaar gaat PTT er binnenkort toe over een nieuw tijdmeldingsapparaat in gebruik te nemen. Behalve de uren en minu ten zullen in de toekomst ook elke tien se conden worden vermeld. De melding zal één keer volledig te beluisteren zijn en wordt dus niet meer - zoals tot nog toe het geval was - enkele keren herhaald. De huidige 22 tijdmelders, die op elk tele foongidsdistrict staan, dateren al van 1934. Het apparaat, een uitvinding van de Rotter dammer F. Leeuwrik, heeft altijd prima vol daan, maar is na al die jaren versleten. Van daar dat wordt overgegaan op het Duitse apparaat Assmann, dat ook de seconden weer geeft; een tijdmelding zoals men die ook in het buitenland kent. Van de nieuwe melders zijn er maar vier no dig. Twee komen er te staan in het district 's-Gravenhage, die dan de melding voor het hele westen verzorgen en twee in Utrecht, waar de rest van het land wordt bediend. Ongeveer 35 jaar heeft ieder, die de tijd wilde weten, kunnen luisteren naar de stem van mej. C. Hoogendam. Zij schonk ook haar naam aan het apparaat, dat sedert de begintijd „tante Cor" werd genoemd. Binnenkort zal men voortaan de stem horen van de actrice Willie Brill. Belgen winnen Joris-tocht Zowel in de categorie 10 km., kabouters en welpen als in de 20 km-mars, padvind- (st)ers, gidsen, verkenners, rowans en lei ding, hebben respectievelijk de Leeuwerik 3 uit Eekloo en de Zwaluw uit Gent met 216 en 218 punten, de 17e St.-Joriswandeltocht die jaarlijks te Terneuzen wordt gehouden, gewonnen. In de kantine van „De Hoop" was de prijs uitreiking, in aanwezigheid van de wethou der M. Nieuwdorp en oubaas Van der Veer van het nationaal hoofdkwartier van de NPV, door de gewestelijke commissaris van de ka tholieke verkenners in Zeeland, de heer J. de Maat uit Sas van Gent. Tevoren had oubaas P. C. Gerreman, van de organiserende Door- mangroep uit Terneuzen en de EHBQ-leden hartelijk dank gezegd. Abate, R. Geschiedenis van het vliegen; Anglund, J. Walsh. Een handjevol gezegden; Anglund, T- Walsh. Kind zijn is alles ontdekken; Beer, A. P. M. de. De scheepskat en de koningen van Borr; Berk hof, A. Jeugd Omnibus; Besouw, J. van. Puzzel je mee; Bodenheim, N. Handje Plak; Bosma, N. J. Geus tegen wil en dank; Brand, B. Kruitdamp om de Dovan-ranch; Brinkkemper, W. Koosje Krul; Bruna, D. Boek zonder woorden; Bruna, D. Sneeuwwitje; Bruijn, C. Aan het einde van de wereld; Bruijn, M. Heggeranken. dl. 4; Buitkamp, J. De geschiedenis van Israël; Dawson, M. De vlucht met de waterjffer; Elfferich, L. De oude stad en de paarden; Evenhuis, G. Hoe Anke op kousevoeten uit Brugge kwam dl. 6; Filarski, H. W. Contract bridge; Franklin, R. Winfair en de kidnappers; Franklin, R. Winfair en de paarden dieven; Gayier, M. Tess en de Jackobeats; Geel-' kerken, M. van. Populaire elektronica; Grée, A. Vliegtuigen; Grimm, J., en W. Grimm. Doorn roosje; Haar, J. ter. De metaalridders; Haar, J. ter. Parcival; 'Haes, J.. Klaverjassen; Haes, J. Skat; Hendriks-Metsch, C. F. Joods godsdienstig leven; Heuvel, M. van den. Anne-Rie Verhulst; Hildebrand, A. D. Bolke de Beer; Hildebrand, A. D. De zoon van Bolke de Beer; Jacoby, O., en W. H. Enson. Wiskunde voor je plezier; Jagt, B. Edda en Wimmie (6 dln.)Jongensradio; Kam pen, A. van. De geeimzinnige kostschool; Kampen. A. van. Het grote rallye- avontuur; Klaauw, B. van der. Onze burgerluchtvloot; Knop, A. de. Kee, de heks; Lens, A., en C. J. H. van Reenen. De boekenmolen (10 dln.); Lionni, L. Swimmy; Manning-Sanders, R. Drakensprookjes; Martin, B., en L. Vermeulen. Ko Konijn; Mazure, G., en E. Mazure. Simmetje op dieven jacht; Michalewsky, N. von. De laatste reis van de Leonore; Montarnal, P. Natuurgids voor de Europese soorten; Muhring, W. J. Leer jong schaken; Newell Bonsall, C. En de dief zei hap Nowee, P. Arendsoog en de vloek van Arbaz; Nowee, P. Geen alibi voor Arendsoog; Nowee, P. Een hinderlaag voor Arendsoog; Nowee, P. De spookranch; Nowee, P. Tweemaal Arendsoog; Otter, K. den. Inspecteur Verpoorten op avontuur; Pleysier, A. J. Bonkie wordt groot; Roos, H. de. Bravo Kameleon Roos. H. de. Goede vaart Kameleon; Roosl H. de. Kameleon ahpy Roos, H. de. De Kameleon al tijd paraat; Roos, H. de. De Kameleon in t zoek licht; Roos, H. de. De Kameleon slaat zijn slag; Roos, H. de. De Kameleon staat voor niets; Roos, H. de. Redders met de Kameleon; Rijswijck, G. van. Zon klas als wij; Schaap, J. 150 spelen; Schreuder, M. Bommel, een heel bijzondere poes; Schmidt, A. M. G. Het gedeukte fluitketeltje; Steen-Pijpers, C. van der. Gouden voorleesboek voor kleuters; Stouthamer, P. Het bootje; Stout- hamer, P. Een eend in het ijs; Stouthamer, P. Het lam; Stilma, L. Verhalen van de grote Koning; Struelens, R. Erik Brand; Sutcliff, R. De zilveren tak; Trease, G. De rode torens van Granada; Vandersluys, W. N. Dolle Dries, trekhond van de zee; Veenkamp, J. H. De schildknaap van de kluizenaar; Viorst, J. Zelf op onderzoek; Voorst, G. van. De vrienden van Anneke en Veronica; Vries, L. de. Even een verhaaltje; Weigh, L. Na schooltijd. Andreus, Hans. Valentijn; Asimov, I. De blote zon; Asimov, I. Reisdoel menselijk brein; Bagley, D. Mabel grijpt in; Belcampo. Het grote gebeuren; Benzoni, J. Catherines wraak. dl. 4; Belcampo. De ideale dahlia; Böll, H. Eng is de poort; Brouwer, A. De gouden zweep; Brown, P. Carrell. Absurde wereld; Canning, V. Een zweep in de hand; Clif ford, F. Code van de dood; Dermoüt, M. De tien duizend dingen; Douglas, Sh. Verpleegster in twee strijd;. Drabble, M. Huwelijksvolière; Dreux, D. Ritmeester Buat; Duncan, J. Janet in het Paradijs; Durbridge, F. Melissa; Ferwerda-van den Berg, A. En het gras huilde; Fitgerald, F. Scott. De grote gatsby; Fowles, J. De verzamelaar; Golon, A., en S. Golon. Angelique, onstuimig hart. (dl. 9); Gray, Daniel. Springvloed; Greene, G. De ver liezer wint; Heeresma, Heere. Een dagje naar het strand; Heeresma, Heere. Werk van Heere Hee resma; Hermans, W. F. Het behouden huis; Her mans, W. F. Nooit meer slapen; Iwaszkiewicz, J. De geliefden van Marona; Johnston, R. Maar 'smorgens de rode hemel; Jong, A. M. de. Mus- tapha; Kirst, H. H. Galgenstrik; Klaas, J. Doden mars; Konsalik, H. G. Strafbataljon 999; Koss- mann, A. De misdaad; Kray-Sysma, C. Uitdaging; Lang, M. De onbekende Lucia; Lapide, P. E. Het wonder van San Nicandro; Lytinck, R. Jonk- vrouwe Margriet; Maanen, W. G. van. De on rustzaaier; Maclean, A. De laatste grens; Meiss- ner, H. O. De verdwijning van prof. Sartorium; Michalewsky, N. von. Laat ons mensen maken; Mulisch, H. De diamant; Murdoch, I. De wilde roos; Oosterbroek-Dutschen, A. Tweedonker; Perrault, G. Aan de voet van de muur; Plomp, H. De ondertrouw; Purdy, J. Malcolm; Richter, H. V/. Gij zult niet doden; Roberts, J. Hall (ps.). Het februariplan; Roelants, M. Gebed om een goed einde; Royce, K. Spelen met vuur; Saint, D. Het marktplein; Seale, S. Een lied voor morgen; Seale, S. Het weerspannige hart; Serling, R. Ver halen uit het schemerdonker; Simenon, G. De schipbreukelingen; Simenon, G. De verdwijning van meneer Monde; Simenon, G. De verhuizing: Thompson, E. Tussen twee vuren; Toonder, M. Als je begrijpt wat ik bedoel; Tsjoekovskaja, L. Het verlaten huis; Veen, Adriaan van der. Een idealist; Veen, Adriaan van der. Het wilde feest; Velde, R. van der. De slaapkamer; Vestdijk, S. Else Böhler, Duits dienstmeisje; Vian, B. Het schuim der dagen; Visser-Roosendaal, J. Omnibus; Vlas, E. Romance aan de Adria; Vries, Jan de. Boeren en burgers in Buitenveldert; Vries van den Lichte, I. Waar de watervallen bruisen; Walschap, G. Houtekiet; Winder, M. A. Het andere geluk; Winter, A. De broze stolp; Wodehouse, P. G. Liefdesperikelen -op Blandings Castle; Wolkers, J. Serpentina's petticoat; Wytzes, J. De keizer en de nieuwe God. Baker, W. A. Van raderboot tot Atoomschip; Bakkum, J. A. Summary comprehension and re- prodution; Boon, R. Een afgeschreven zaak Bre vet, F. J. Ongerijmd gerijmd; Bussel, W. van. Praktische elektronica 2 dln.; Catalogus 1969 van de postzegels van Nederland en Overzeese Rijks delen; Dijkstra, B. A., en A. J. Schut. Literair werk uit de vorige eeuwen; Fletcher, G. N. Er zit muziek in de jeugd; Geschiedenis van prehistorie tot atoomtijdperk; Gollwitzer, H., en H. Zahrnt. De vrede van God en de vrede van de wereld; Gouden Prentenboek, Het. van O. en W. Grzimek, B. Met Grzimek in Australië; Hartwich, W. Grondbeginselen van de kleurentelevisietechniek; Hawthorne, P. J. Het overgeplante hart; Henrad, R. Menno ter Braak; Jong, L. de. Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog; Kahn, H., en A. J. Wiener. Het jaar 2000; Kerk en revolutie; Koning, Jr., M. J. J. de. en W. C. de Man. Kleurenleer; Kubach, E., en V. E. El- bern. De vroege Middeleeuwen; Mackintosch, C. H. Aantekeningen op Exodus; Mackintosch, C. H. Aantekeningen op Leviticus; Minck, G. H. Fiet send door de eeuwen; Mulisch, H. De versierde mens; Norel, K. Prinsessen krijgen kinderen; Phoe nix Bijbelpockets. Zoals er gezegd is over het evangelie in Jeruzalem en Antiochië; Phoenix BiJ- belpjockets. Zoals er gezegd is over het evangelie in de oostelijke wereld; Poortman, E. B. A. Aardse weerschijn; Psak, G. Inleiding tot de cybernetica; Rasker, A. J. Politiek ethos; Schoot, E. van der., en C. F. Wieringa. Groepswerk in en vanuit de kerk; Silk, L. S. De revolutie van de research; Slök, J. Sören Kierkegaard; Snel, D. A. Magne tische geluidsregistratie; Speiser, W. Oosterse bouwkunst; Viersen, J., en E. N. Jonker en S. Stoffer. De belasting-almanak 1969 van Elseviers weekblad; De Vroege Middeleeuwen; De Wereld van Rubens; Wilderom, M. H. Tussen afsluitdam- men en Deltadijken; Wurmbrand, R. De onder grondse kerk; Zoogdieren I.

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 3