AGENDA JEUGDCOMMISSIE „G.O.A." ORGANISEERD GROOTSE BAZAR De jeugdcommissie van de hengelsportver eniging „Geduld Overwint Alles" zal op 20, 21 en 22 maart een bazar houden in de voor malige Openbare School (ingang school straat). De baten van deze bazar zullen ten goede ko men aan de Axelse jeugd, dit zal gebeuren door het organiseren van hengelwedstrijden voor de lagere schooljeugd, maar ook denkt men op andere wijze steun te verlenen aan aktiviteiten voor de Axelse jeugd. Op deze bazar zal een groot aantal attracties zijn, die op vroegere bazars in en buiten onze gemeente grote aantrekkingskracht hadden. Er zijn een groot aantal fraaie prijzen beschik baar. De jeugdcommissie wil door het organiseren van deze bazar en de baten hiervan aan te wenden voor de Axelse jeugd in de voetspo ren treden van de senioren van „G.O.A." die reeds een aantal jaren hun Good Will tegen over de Axelse bejaarden getoond hebben. Kerkdiensten ZONDAG 16 MAART 1969 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Verheul. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) om 11.00 uur Ds. Zwaan van Zaamslag; 17.00 uur Cand. R. de Pee te Dirkshorn. Geref. Gemeente 10.00 en 3.00 uur Lees- dienst R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis Weekend-diensten ARTSEN 15 - 16 maart Dokter Boor TANDARTSEN 15 - 16 maart J. v. d. Burgh, Oostkade 17, Sas van Gent. tel. 1317. Spreekuur zaterdag 10 10.30 uur en 18.00 - 18.30 uur zondag 12-12.30 uur AXEL zaterdag 15 maart 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert te geven door de heer P. C. Brakman te Axel woensdag 19 maart 20.00 uur „de Halle" Blijspel „Er zit een Haar in mijn Soep" vrijdag 21 maart „de Halle" Uitvoering door de leerlingen van de Land- bouwhuishoudschool. Ontspanningsavond, zaterdag 22 maart 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert te geven door Mevrouw M. J. Moerdijk-Vanderswalm 40-Jarig bestaan van de Nederlandse Jeugdherbergcentrale Voorlopig programma maandag 24 maart Boekenbal voor de leerlingen van de huis houdschool en technische school dinsdag 25 maart Feestavond voor de leerlingen van de MAVO-school vrijdag 28 maart Feestavond voor 't onderwijzend personeel met cabaret zaterdag 29 maart Optocht (vertrek J. F. Kennedyplein) 19.30 uur Muzikale rondgang Taptoe op het terrein bij de Jeugdherberg Tevens wordt er een tekenwedstrijd gehouden voor de jeugd van Axel en omgeving HULST zondag 16 maart 14.3z uur Basiliek Matthaus Passion TERNEUZEN Concertgebouw donderdag 20 maart 20.00 uur Het nieuwe programma van Ramses Shaffy „Shaffy Chantate". GENT Koninklijke Opera zaterdag 15 maart 20.15 uur Karsenty Interdit au public zondag 16 maart 14.30 uur De Lustige Boer 20.00 uur La Tra via ta maandag 17 maart 20.15 uur Karsenty Interdit au public vrijdag 21 maart 20.00 uur De Lustige Boer Koninklijke Nederlandse Schouwburg zaterdag 15 maart 20.00 uur Cactusbloem zondag 16 maart 15.00 en 20.00 uur Cactusbloem 20 - 22 maart 20.00 uur De Feeks wordt getemd (Shakespeare) Deurwaarder De Graaf, Hulst nam afscheid Uit onze omgeving Axel UITSTAPJE VROUWENBEWEGING NKV Op woensdag 5 maart was de Vrouwenbewe ging van het N.K.V. de gast van de Rom- bout's koffiefabriek te Antwerpen. 's Morgens om 9 uur stonden twee bussen gereed om een zestigtal dames naar Antwer pen te brengen. Door het voorjaarszonnetje begeleid ging het regelrecht naar de fabriekscantine waar de koffie reeds klaar stond. Daarna werd er ge legenheid gegeven om een uurtje te winkelen in het centrum van de stad. Een zeer gewaar deerde rondrit langs het indrukwekkende ha venbedrijf was het volgende programmapunt. In een Antwerps restaurant werd daarna een voortreffelijk diner aangeboden. Een boeiend en leerzaam bezoek aan het in wendige van de fabriek volgde, waarbij de dames met eigen ogen konden zien hoe en waar de koffie van het begin tot het einde verwerkt wordt. In de cantine werd daarna bij de koffie en een glaasje nog een paar uurtjes gedanst en gezongen. En om 7 uur stonden de bussen weer startklaar en brachten de dames die in opperbeste stemming waren - weer naar Axel terug. VERGADERING C.P.B. Donderdag 6 maart vergaderde de C.P.B. afd. Zeeuwsch-Vlaanderen in „de Halle" te Axel. Mejuffrouw D. de Buck, directrice van de Huishoudschool in Terneuzen sprak over het onderwerp „Huisvrouw, geen beroep In de april-vergadering zal de bestuursverkie zing plaatsvinden. Aftredend en herkiesbaar is Mevr. Dieleman-Huijssen. Aftredend en niet herkiesbaar is Mevr. de Jonge-de Kraker. CABARET-AVOND ALGEMENE BOND VAN BEJAARDEN AFD. AXEL Op donderdag 8 maart gaf bovenstaande afd. een cabaret-avond voor zijn leden, terwijl alle ingezetenen van Axel boven de 61 jaar gratis toegang hadden tot „de Halle" waar deze avond werdgehouden. Deze avond was mogelijk door de royale gift van de visclub G.O.A. om de oudjes een avond van ont spanning te bezorgen. Het geheel werd ver zorgd door de Bonte-Avond-Club (B.A.C.) uit Sluiskil, onder leiding van de heer Joh. de Wit, directeur van de Muziekvereniging „Hosanna" te Axel. Stipt acht uur werd aangevangen met leuke sketchjes, dansnummers en zang, die zeer in de smaak vielen. De conferencier vulde de leemte tussen de nummers op met een leuke mop of een gezellig babbeltje waardoor in de pauze een vrolijke stemming in de zaal heerste. Daarna gaf dhr. de Wit - die veler lei instrumenten bespeelt - enkele nummers op het hammondorgel, en enkele zangnum mers begeleid door het koor, waarbij velen in de zaal meezongen. Om kwart over elf werd de avond besloten met een dankwoord door dhr. J. van Riel, de voorzitter. Jammer dat voor deze gratis avond de zaal niet geheel was gevuld. INBREKERS SNEL GEGREPEN In de nacht van dinsdag 11 op woensdag 12 maart werd op een drietal plaatsen inge broken. In de constructiewerkplaats van de firma van Goor, aan de Vaartstraat werd een bedrag aan geld buitgemaakt. In de smederij van de Gebr. Schieman eveneens aan jde Vaartstraat, waar men ook was binnengedron gen werd niets vermist. Het derde pand waar men was binnengekomen was het kantoor van de P.Z.E.M. aan de Polderstraat, ook hier werd enig geld ontvreemd. Door de Rijkspolitie werd een grondig on derzoek ingesteld naar de dader of daders, waarbij enkele aanknopingspunten werden vastgesteld. Woensdagavond werd de Rijkspolitie gealar meerd door de beheerder van de Jeugdher berg „Bleije Hage" dat door een 3-tal jonge lui gewapend met een luchtpistool in de Jeugdherberg een daar aanwezige schrik werd aangejaagd terwijl er op andere plaatsen op ruiten was geschoten. De Rijkspolitie wist door snel optreden jonge lui te arresteren. Bij een verhoor dat hierna plaats vond, kwam aan het licht dat 2 van de drie de inbraken hadden gepleegd. De daders van deze inbraken waren de 19-jarige C. B. en de 16-jarige F. S. beiden uit Axel. FILMS IN R.K. JEUGDHAVEN Zaterdag 15 maart zullen er in het Gezellen- huis aan de Walstraat door R.K. Jeugdhaven weer 2 films worden vertoond. 's Maandags om 3 uur zal voor de lagere schooljeugd de cinemascope kleurenfilm „Elza de Leeuwin" vertoond worden. Om 7 uur 's avonds wordt voor de grotere jeugd van de Jeugdhaven de cinemascope kleuren oorlogsfilm „Wraaklust" gedraaid. Wie deze film wil zien zal tijdig aanwezig moeten zijn, daar er slechts 250 plaatsen be- scnikbaar zijn. GESLAAGDE SCHOOLUITVOERING „PRINSES MARIJKESCHOOL" Woensdagavond heeft de „Prinses Marijke- school" haar jaarlijkse schooluitvoering ge geven in „de Halle" waarvoor de belangstel ling zeer groot was. Voor de pauze traden de leerlingen van de eerste tot en met de vierde klasse voor het voetlicht. De eerste klasse bracht „De Kabouterschool", door J. Kalmijn-Spierenburg ten tonele. Door de 2e klasse werd „De poppen dansen" door dezelfde schrijfster opgevoerd. De 3e en 4e klassen traden met een tweetal stukjes op, „De slimme dokter" door J. Pan nekees en „Meester Pennelik" door Benny Vreden". Na de pauze speelde de leerlingen van de 5e en 6e klassen het toneelstukje in vier bedrij ven „Jan met de pan" door G. van Essen. Dat alles bijzonder in de smaak viel bij de aanwezigen mocht wel blijken uit het luide applaus dat men na elk optreden in ontvangst mocht nemen. Jammer genoeg waren de kinderstemmen niet allen in staat om volledig tot achter in de zaal door te dringen. Gebruik van een ge luidsinstallatie had het succes wellicht nog vergroot. ZOMERKAMPEN R.K. JEUGDHAVEN Ook dit jaar zal de R.K. Jeugdhaven weer een aantal jeugdkampen voor de Axelse jeugd organiseren. De kampen zullen gehouden worden in de periode van 6 juli tot 9 augustus, de juiste datums zullen nog nader bekeken worden. Voor de jongens in de leeftijd van 8-12 jaar zullen kampen worden gehouden, evenals voor de 12-14-jarige leeftijd. Voor jongens van 15 jaar en ouder zal 1 kamp zijn. Voor de 12 jaar en oudere jongens zullen het tentenkampen zijn, beneden de 12-jarigen zijn het boerderijkampen. Voor de meisjes van 8-12 jaar zijn er 2 kam pen gepland en voor 12 jaar en ouder 1 kamp. De kampen duren van zondagmorgen tot za terdagmiddag behalve het kamp voor jongens ouder dan 15 jaar, dit duurt 1V2 dag lan ger. De tot nu toe gebruikte luchtbedden en stroo- zakken behoren tot het verleden en zijn ver vangen door polyester matrassen. De deelnemers beneden de 12 jaar worden per auto gebracht en gehaald, de anderen moeten per fiets naar de boot, vanwaar voor verder vervoer wordt gezorgd. Evenals voorgaande jaren zijn de prijzen voor deze kampen weer bijzonder laag gehouden, de deelnemers tot 12 jaar betalen 16,-, ouder dan 12 jaar 18,50 en de boven 15- jarigen 23, - Van de accomodatie van de R.K. Jeugdhaven Axel zal dit jaar ook weer gebruik worden gemaakt door de welpen van de Kennedy- groep alsook jeugdgroepen uit Heikant en Sluiskil. OUDERAVOND CHR. MAVO-SCHOOL AXEL Op vrijdagavond 7 maart werd in de Chr. Mavo-school een ouderavond gehouden voor de ouders van de tweede klas, die zeer druk bezet was. In zijn openingswoord heette de directeur de heer Klein talrijke ouders van harte welkom. Het zou een belangrijke ouderavond worden, omdat het ging om de vraag of de kinderen straks Mavo III of IV-jarige richting zullen moeten gaan, welke vakkenpakketten gekozen moeten worden en welke beroepen straks uit geoefend zullen worden. In zijn inleiding gaf de heer Klein eerst een overzicht van wat er allemaal staat te gebeu ren in verband met Mavo III en IV. Hierbij kwamen vakkenpakketten, beroepen etc. aan de orde. Vervolgens kregen de jeugdconsulenten van het Gew. Arbeidsbureau te Terneuzen, Mej. Jurry en de heer Overbeke het woord. De eerste gaf een beknopt overzicht van het ontstaan van allerlei beroepen terwijl de twee de in zijn inleiding het totale beroepenveld ging indelen in sectoren, waarbij duidelijk uitkwam, dat een Mavo-diploma vele moge lijkheden biedt om op verschillende arbeids terreinen werkzaam te zijn. Beide consulenten bouwden op een flanelbord een duidelijk schema op. Na de pauze behandelde de heer Klein eerst een groot beroepenschema, dat paste bij de beide Mavo-diploma's. De ouders kregen hierdoor een duidelijk overzicht van alle mogelijkheden. Hierna vormde zich een forum, bestaande uit de jeugdconsulenten en een aantal leraren. Vele vragen werden er door de ouders gesteld en het forum had het lang niet altijd gemak kelijk, temeer omdat verschillende dingen nog niet geregeld zijn in de praktijk. Meestal kon men echter bevredigende ant woorden geven. Aan het eind van de avond dankte de heer Klein de beide consulenten voor hun zeer gewaardeerde medewerking aan deze instruc tieve bijeenkomst en sloot de vergadering met dankgebed. Jonge vandalen snel berecht De 18-jarige P. M. uit Hulst is dinsdagmid dag door de politierechter te Middelburg veroordeeld tot een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van veertien dagen en een voor waardelijke straf van een week met een proef tijd van twee jaar. Hij had zich samen met zijn 15-jarige neef weinig correct gedragen. Bovendien was het niet de eerste keer. Op de markt te Hulst had het tweetal eerstin de fritestent het een ander kort en klein ge slagen omda de man in de friteszaak geld wilde zien voor de patat-frites die de jon gens bestelden. Ze hadden al eens eerder de benen genomen zonder te betalen. Nadat ze hun vandalisme op de fritestent hadden bot gevierd, verplaatsten de jongelui hun aan dacht naar de op de markt geparkeerd staan de auto's en wijdden zich aan het afrukken van spiegels en antennes. Tot slot trapten ze een bromfiets in elkaar. In het woonwagen kamp waar de jongens wonen, werden ze in de kraag gevat. Men schat dat er voor ongeveer 700, - schade is aangericht. Aan de voorwaardelijke straf die M. kreeg is dan ook de voorwaarde verbonden dat de schade binnen drie maanden zal worden betaald. Auto-ongeluk te Sas van Gent Bij een auto-ongeluk te Sas van Gent geraak te dezer dagen een echtpaar en hun zes-jarig kleinzoontje gewond. Zij moesten in het zie kenhuis'te Sluiskil worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde toen de automobilist J. M. L. L. uit Merxem in België door onbekende oorzaak de macht over het stuur verloor, waardoor hij van de weg geraakte en tegen een lichtmast botste. De bestuurder liep in wendige verwondingen op, zijn echtgenote en kleinzoontje een gebroken been. De auto werd totaal vernield. EHBO-wedstrijden te Westdorpe Bij de in Westdorpe door de Katholieke Ver eniging voor EHBO gehouden wedstrijden om het kampioenschap van Zeeland is Kloosterzande zowel bij de senioren als de junioren als eerste geëindigd. Na spannende strijd met Goes - het uiteindelijke verschil bedroeg slechts 1 punt - legde Kloosterzan de II beslag op het provinciaal kampioen schap 1969. Een verrassing was, dat het twee de team van Kloosterzande bij de senioren beter uit de bus kwam dan de eerste selektie. De kampioen van 1968, Westdorpe, kwam dit keer wegens gebrek aan voldoende oefen gelegenheid niet verder dan de vierde plaats. De heer M. M. J. de Graaf heeft zaterdag middag afscheid genomen als deurwaarde bij de Middelburgse arrondissementsrechtbank met als standplaats Hulst. Hij kreeg 1 fe bruari eervol ontslag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op de af scheidsreceptie van de heer De Graaf in het Terneuzense hotel Rotterdam' gaven ken nissen, cliënten maar ook een groot aantal vertegenwoordigers van de rechterlijke macht en advocaten acte de présence. De scheidende deurwaarde, in 1904 in Den Haag geboren, vervulde sinds 1949 zijn ambt te Hulst. In 1952 en de daaropvolgende ja ren was hij eveneens waarnemend gerechts deurwaarder in Terneuzen. Na de pensione ring van de heer De Graaf is de standplaats Hulst officieël opgeheven. Jo Ivens weg bij Zeeuwse Muziekschool De Hulster musicus Jo Ivens heeft zijn ont slag ingediend als adjunct-directeur van de Zeeuwse Muziekschool, afd. Hulst. De heer Ivens heeft deze functie gehad sedert 1953. Zijn ontslagaanvraag is het gevolg van zijn benoeming aan het Rotterdams Conservato rium en het Haags Residentie-orkest. De heer Ivens is tevens nog dirigent van het Hulster Gemengd Koor, het Toonkunstkoor in Breda en muziekdocent aan het Janseniuslyceum te Hulst. Chaos door spijkers in Antwerpse Scheldetunnel Honderden auto's en vrachtwagens zijn in de Scheldetunnel met lekke banden blijven steken. Volgens de politie zijn er tweeduims spijkers op de weg gekomen, maar het staat nog niet vast of dit een ongeluk was of een politieke aktie. y M 11 v 1

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 2