AGENDA Weekend-diensten TANDARTSEN 8 - 9 maart P. Fijn van Draat, Leeuwen laan 58, Terneuzen. tel. 2320. Spreekuur: zaterdag 10—10.30 uur en 18.00 - 18.30 uur zondag 12—12.30 uur Boottochten elke zaterdag en zondag Gent - Terneuzen - Gent Vertrek 10.00 uur aan klein Doklaan (Dampoort) Terug 17.00 uur op terugreis „Thé-dansant" Prijs 100 bfrs. (eten inbegrepen). Ziek kind vervoerd per helicopter Een ernstig ziek kind werd woensdagmiddag binnen drie kwartier van het ziekenhuis in Terneuzen overgebracht naar het Sophia- kinderziekenhuis in Rotterdam om daar be handeld te worden. Het belangrijkste deel van dit ijltransport werd verzorgd door een ma rine-helikopter van de basis Valkenburg, die door de ziekenhuisdirektie in Terneuzen om streeks elf uur te hulp was geroepen. De helikopter vertrok om tien voor half een met het zieke kind - een meisje van twee jaar - van een sportveld in Terneuzen. Nog geen half uur later landde het toestel op de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven, waar een ambulance het transport overnam. Begeleid door motoren van de Rotterdamse politie voltooide de ambulance in recordtijd het laatste deel van het transport. Hulst krijgt stadsagenda De mogelijkheid is groot, dat de inwoners van Hulst binnen afzienbare tijd een stads agenda krijgen, waarop allerlei gegevens te vinden zijn over alle mogelijke aktiviteiten in Hulst. De „Stichting Gemeenschapswerk Hulst" bestudeert momenteel nog welke vorm een dergelijke agenda zal moeten krijgen. Waarschijnlijk zal een speciale commissie worden samengesteld, die belast wordt met de redactie. Deze commissie zal over een eigen postbus beschikken, zodat iedere inge zetene van Hulst desgewenst bijdragen voor de agenda kan leveren. De agenda zal ook dienen als gids voor nieuwkomers. Er zal zo veel mogelijk informatie worden verstrekt over alles, wat voor de samenleving in Hulst van belang kan zijn. steeds zijn stempel op de economie in Neder land en de Westeuropese samenleving" aldus de heer Scheele. Wat de verenigingsaktivüteiten betrof con stateerde de heer de Bruijn dat er het afge lopen jaar „goed geboerd" was. Tijdens de vergadering werd de heer B. de Bruycker benoemd tot 2e hoofdbestuurslid, noodzakelijk in verband met de recente fusie tussen ZLM en de Noord-Brabantse Mij van Landbouw. Identiteitsbewijs aanhangers en opleggers De douane is er toe overgegaan op verzoek kosteloos een identiteitsbewijs te verstrekken, waarmee de Nederlandse herkomst van aan hangwagens en opleggers kan worden aange toond. Bij terugkeer naar Nederland na een reis buiten de Benelux kan het oponthoud aan de grens tot een minimum worden be perkt. Identiteitsbewijs is niet nodig wanneer aan de grens kan worden getoond een door de rijks dienst voor het wegverkeer afgegeven re gistratiebewijs, een bijblad of inlegvel bij het kentekenbewijs van het vertrekkende voer tuig. Voor verkrijging van een identiteits bewijs dient men zich te wenden tot de in specteur der invoerrechten en accijnzen. PVC-Zeeland/Gewestelijk Directeur STULM Ir. J. D. Dorst benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Secretaris-generaal dr. Patijn reikte versierselen uit Uit onze omgeving Axel ER ZIT EEN HAAR IN MIJN SOEP Ton van Duinhoven en Trudy Labij spelen de hoofdrollen in dit blijspel dat op woensdag 19 maart zal worden gebracht in „de Halle". Zij doen dit met opmerkelijk succes als we mogen afgaan op de reakties van de pers die van de eerste voorstelling in Rotterdam ver slag heeft uitgebracht. De regie is van Jan Retel, het fraaie dekor van Colin Winslow, en de coutier Frans Molenaar ontwierp de aankleding van de spelers. Behalve Ton van Duinhoven en Trudy Labij vervullen Louis Borel, Wiebe van der Velde, Ine Veen, Petra Dumas en Piet van der Meu- len rollen in dit blijspel. Hoofdthema in dit blijspel is het generatie conflict tussen een veertigjarige vrijgezel die als culinair expert een grote faam heeft ver worven en die een luxueuze flat bewoont en een negentienjarig hip meisje, dat op alle ro- maniek zeer ontnuchterende reakties heeft en met haar glasheldere, eerlijke en intelligente commentaar ontwapenend geestig is. Dit blijspel is oorspronkelijk getiteld „There's a girl in my soup". Het wardt acht maal per week opgevoerd in het Globe Theatre in Lon den sinds het er eind 1966 in première ging. Inmiddels hebben al meer dan 1300 voor stellingen ervan plaatsgevonden. GYMNASTIEKUITVOERING „VOORWAARTS" Vorige week vrijdagavond bood de Chr. Gym nastiekvereniging „Voorwaarts" haar leden, donateurs en verdere belangstellenden een avond aan waarop zij het kunnen van haar leden van klein tot groot en tevens van een groep damesturnsters uit Bergen op Zoom demonstreerde. Voor een geheel bezette zaal werden de di verse oefeningen, soms ook in de vorm van spel en rithme ten uitvoer gebracht, waarbij een dankbaar publiek dikwijls met een en thousiast applaus beloonde. In het bijzonder de dames-gasten uit Bergen op Zoom werden op een dankbaar applaus onthaald voor de uitvoering van hun zeer goed geslaagde num mer. De voorzitter vertolkte deze dames nog maals de dank van „Voorwaarts" door hun bloemen aan te bieden. Een zeer geslaagde avond die bewees dat „Voorwaarts" zijn leden tot goede prestaties weet te brengen die zowel uitvoerenden als de toeschouwers voldoening gaven. LEZING HENRIETTE HOLTHAUSEN Maandagavond hield Mevr. Henriëtte Holt- hausen onder auspiciën van de Z.V.U. in „de Halle" een lezing waarin zij haar cu linaire belevenissen in diverse landen vertel de. Mevr. Holthausen is een erkend autoriteit op dit gebied en begrijpelijkerwijs bestond er dan ook grote belangstelling voor deze le zing, en wist de spreekster haar gehoor te boeien. Aan het eind van de avond ontspon zich een interessante discussie waaruit nog eens extra bleek hoeveel interesse de Axelse dames hebben in de kookkunst. Mevr. Sanderse dankte Mevr. Holthausen na mens alle aanwezigen en bood haar een kleine attentie aan. 1 POP-EYE MAAKTE KENNIS MET FRANKRIJK Zaterdagavond belegde de jeugd-sociëteit Pop-Eye in „de Halle" een avond samen met de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Alliance Frangaise. Er werden enige films vertoond en een korte lezing gehouden in het Frans, waarbij de jeugd ook verder aan de discussie kon deelnemen. Een en ander werd afgewisseld en besloten met beat-muziek. Kerkdiensten ZONDAG 9 MAART 1969 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur Ds. A. Veefkind Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. Heemskerk Geref. Gemeente 10.00 en 3.00 uur Lees- dienst R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstr. 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis ARTSEN 8 - 9 maart dokter Kok Beroepententoonstelling in „de Halle" Op 12, 13 en 14 maart organiseert het ge westelijk arbeidsbureau Terneuzen in „de Halle" een beroepententoonstelling. Pre-oriëntatie De tentoonstelling is bedoeld als pre-oriën- tatie op de beroepenwereld. Zij is afgestemd op leerlingen van de 6e klas van de lagere school. De kinderen worden in groepjes van 15 rondgeleid. Vooraf werd met de hoofden der scholen kontakt opgenomen of zij hun medewerking wilden verlenen. Aan de hand van fotopanelen wordt door mensen van het arbeidsbureau uitleg gegeven omtrent de verschillende beroepen. Er zijn b.v. afbeeldingen van een timmer man, metselaar enz. in aktie. Beroepenspel Begonnen wordt met een beroepenspel. Dit gebeurd met poppen. B.v. een politieagent. Er ontstaat een dialoog tussen de man van het arbeidsbureau en de kinderen. De tentoonstelling is identiek in Nederland. Er wordt geen extra aandacht besteed aan veel voorkomende beroepen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het is de bedoeling deze ten toonstelling ieder jaar te houden. Donderdag 13 maart worden de ouders van de schoolgaande kinderen uitgenodigd. Ver der zijn alle belangstellenden welkom. De resultaten van dergelijke tentoonstellingen zijn gunstig, zo deelde men ons van het ar beidsbureau mede. Het gebeurt vaak dat men naar aanleiding hiervan verdere informatie inwint over een bepaald beroep. AXEL zaterdag 8 maart 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert te geven door Mevrouw M. J. Moerdijk-Vanderswalm zaterdag 15 maart 15.00 16.00 uur Beiaardconcert te geven door de heer P. C. Brakman te Axel woensdag 19 maart 20.00 uur „de Halle" Blijspel „Er zit een Haar in mijn Soep" vrijdag 21 maart „de Halle" Uitvoering door de leerlingen van de Land- bouwhuishoudschool Ontspanningsavond. 4Ö-JARIG BESTAAN VAN DE NEDER LANDSE JEUGDHERBERGCENTRALE Voorlopig programma maandag 24 maart Boekenbal voor de leerlingen van de huis houdschool en Technische school dinsdag 25 maart Feestavond voor de leerlingen van de M.A.V.O.-school vrijdag 28 maart Feestavond voor het onderwijzend personeel met cabaret zaterdag 29 maart Optocht (vertrek J. F. Kennedyplein) 19.30 uur Muzikale rondgang Taptoe op het terrein bij de jeugdherberg HULST zondag 16 maart 14.30 uur Basiliek Matthaus Passion TERNEUZEN maandag 10 maart 20.00 uur Lezing door Mr. H. Rijpstra „Aspecten van Modern Overheidsbeleid" GENT Koninklijke Opera zondag 9 maart 14.30 uur La Traviata 20.00 uur Turandot maandag 10 maart 20.15 uur Le rideau de Gand Sa masjesté mon frère vrijdag 14 maart 20.00 uur La Traviata zaterdag 15 maart 20.15 uur Karsenty Interdit au public Koninklijke Nederlandse Schouwburg 8-10-13-15 maart 20.00 uur Cactusbloem zondag 9 maart 15.00 en 20.00 uur Cactusbloem Kunstexpeditie in stadhuis Hulst Tot 3 mei is in de raadszaal van het stadhuis te Hulst, onder auspiciën van de kunstkring Van de Vos Reinaerde een tentoonstelling van edelsmeedwerk, poppen, wandkleden en houtsneden. Architekt W. A. Kayser uit Dordrecht leidde de expositie bij het publiek in. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. NU IN BIERVLIET ZEGAM sloot in 1968 bijna 5400 percelen aan De Zegam heeft in 1968 in het verzorgings gebied bijna 5400 percelen op het aardgasnet aangesloten. Dinsdag waren de werkzaamhe den voor het leggen van leidingen door de Zegam zover gevorderd dat in Biervliet de eerste verbruikers op het aardgasdistributie net konden worden aangesloten. Om de ge meente Biervliet aan te sluiten moest er eerst een transportleiding worden gelegd van het inkooppunt IJzendijke naar Biervliet. Deze transportleiding gaat ook dienst doen voor de ontsluiting van Hoofdplaat en Driewegen. Het leidingnet in de gemeente Biervliet is nagenoeg gereed. Ledenvergadering Z.L.M. Kring Hulst A. Korteweg secretaris van de ZLM richtte woensdag j.l. deze oproep tot de leden van de ZLM afdeling Hulst, die in hotel „De Linde" te Kloosterzande hun algemene leden vergadering hielden. Spreker had het over de plannen- van diverse rijden waarmee de land bouw vandaag de dag te maken heeft. Ter sprake kwamen hierbij ook het plan Mansholt, bestemmingsplannen, waterschapsaktiviteiten, het deltaplan en de ruilverkaveling. Aan het slot van zijn causerie betoogde de heer Korte weg dat de inzet van deze ontwikkelingen toch steeds de mens zal moeten zijn. Daar naast het streven naar een gezonde landbouw in een dichtbevolkt Nederland. Sombere geluiden liet de voorzitter van de kring horen ten aanzien van het afgelopen bedrijfsjaar. De resultaten waren naar zijn mening verre van gunstig. Een catastrofale situatie zou ontstaan als in het nieuwe pro- duktiejaar deze ontwikkelingen zich zouden voortzetten, meende hij. Dit wordt landelijk nog niet altijd zo gevoeld, aangezien het in andere sectoren van ons economisch leven be ter gaat. „De landbouw drukt echter nog Ir. J. D. Dorst, Provinciaal Voedselcommis- saris voor Zeeland en Gewestelijk Directeur van de STULM (Stichting tot Uitvoering van Landbouwmaatregelen), is tijdens een feeste lijke bijeenkomst op vrijdag 28 februari j.l. in „De Korenbeurs" te Goes ter gelegenheid van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd benomd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De daarbij behoren de versierselen werden hem uitgereikt door de secretaris-generaal van het ministerie van landbouw en visserij, dr. J. H. Patijn, die in een korte toespraak zei het „een welhaast ondoenlijke taak te vinden om zelfs maar een summier overzicht te geven van ir. Dorst's werkzaamheden en bemoeiingen, rond veer tig jaar gewijd aan de belangen van hen, die op het brede terrein van de landbouw hun be staan vinden, hetzij indirect hiervan afhanke lijk zijn". Ir. Dorst zal de functies van PVC- Zeeland en van Gewestelijk Directeur van de STULM waarnemen tot in de vacature is voorzien. Jan Dingenus Dorst, op 29 februari 1904 ge boren te St. Annaland (Tholen), werd na het ingenieursdiploma aan de Landbouwhoge school te Wageningen te hebben behaald, in 1928 benoemd tot assistent-secretaris van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij. Na drie jaar werkzaam te zijn geweest als leraar aan de Rijkslandbouwwinterscholen te Leeuwar den en Drachten, keerde hij in 1932 terug naar Zeeland en werd benoemd tot secretaris penningmeester van de Z.L.M. In datzelfde jaar werd hij eveneens secretaris van de Stichting Keuringsdienst Zeeland van de N.A.K. (Nederlandse Algemene Keurings dienst voor Zaaizaad en Pootgoed van Land bouwgewassen), alsmede o.m. secretaris van de Gewestelijke Tarwe Organisatie voor Zee land. In de periode van 1932 tot 1939 oefen de ir. Dorst - behalve de reeds genoemde - tal van belangrijke functies uit bij landbouw organisaties en bij de uitvoering van maat regelen in het belang van de instandhouding van Landbouwbedrijven. Hij was voorts nog (1934) secretaris van de Stichting Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland. In 1939 werd ir. Dorst benoemd tot Provin ciaal Voedselcommissaris (PVC) voor Zee land. Na een aantal jaren als gijzelaar te zijn vastgehouden, werd hij na de Tweede We reldoorlog - in 1947 - benoemd tot direc teur van de N.A.K.-Zeeland. Van 1945 tot 1951 was hij o.a. ook secretaris van de Stich ting van de Landbouw in Zeeland. Ir. Dorst is voorts tot het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd lid geweest van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap, voorzitter/lid van het Be stuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen, lid van de Centrale Cultuurtechnische Com missie (C.C.C.), plaatsvervangend voorzitter van de Stichting Beheer Landbouwgronden, secretaris van de Stichting Proefboerderijen in Zeeland, lid van de Raad van Kwekers recht, afdeling Landbouw en lid van het be stuur Zeeuws Tijdschrift. Ir. Dorst, reeds eerder onderscheiden als of ficier in de Orde van Oranje-Nassau, werd bij zijn afscheid in 1947 als secretaris van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij tot ere-lid van de Z.L.M. benoemd. „Wie de ontwikkelingen volgt, vraagt zich af of onze regering dan wel Rotterdam in Ne derland het planologiebeleid voert. Dat neemt niet weg dat de landbouw bij zaken als be stemmingsplan vaak nog te weinig inspraak heeft, daarbij is het natuurlijk ook van belang dat de landbouwer die ermee te maken krijgt zich daadwerkelijk voor deze zaken interes seert. Daarom: ga kijken als er zo'n plan ter visie ligt".

Axelsche Courant | 1969 | | pagina 2