AGENDA Uit onze omgeving Axel ALGEMENE VERGADERING WATERSCHAP „AXELER AMBACHT" De dijkgraaf, de heer P. van Hoeve, heeft een algemene vergadering uitgeschreven van het waterschap „Axeler Ambacht" op don derdag 19 december a.s. om 14 uur in „de Halle" te Axel. De punten van behandeling zijn beëdiging nieuw benoemde hoofdingelanden; ingekomen stukken en mededelingen herziening besluit opheffing Grindwegcom missie Stoppeldijk overdracht/overname eigendom, beleer en onderhoud wegen salarismaatregelen waterschapspersoneel verbetering van wegen verlenging rekening-courant-overeenkomst boerenleenbank Axel vaststelling begroting 1969. Hoofdingelanden In de vergadering van 10 oktober werden als hoofdingeland van het waterschap toegelaten: voor district I de heer W. L. Simoen te Terneuzen voor district II de heren J. de Pree te Zaamslag en J. J. Haak te Zaamslag voor district III de heer W. J. de Putter te Axel voor district V de heer A. H. G. Puijlaert te Zuiddorpe. Begroting 1969 De commissievergaderingen per district met de hoofdingelanden werden gehouden in de periode van 4 tot 11 november. Het bestuur stelt een geschotsverhoging voor van 5, - per hectare voor de ongebouwde eigendommen, overeenkomende met 1,67% van de belastbare opbrengst voor de ge bouwde eigendommen. Besproken onderwerpen In de districtvergaderingen werd het alge meen betreurd dat het geschot moet worden verhoogd. Er zijn bezwaren gerezen rondom de water lozing bij Driewegen (kippenbedrijf en aan gesloten huizen) en de noodzakelijkheid van samenspel tussen gemeente Terneuzen en waterschap. Aan de orde kwamen verder de afwaterings problemen in verband met de waterstand in de Otheense kreek voor jachthaven; spuien van overtollig water natuurlijke lozing en lozing door middel van gemaal. Voorts ver hoging der zeedijken verzwaring in tweede instantie dijk Serlippenspolder en verbreding/ verhoging Scheldekadejte Terneuzen en over name van laatstbedoelde waterkering van de gemeente Terneuzen. STATENKRING HULST C.H.U. In het Cultureel Centrum „de Halle" te Axel kwam op 9 december j.l. de Statenkring Hulst van de C.H.U. in algemene ledenver gadering bijeen. De opkomst was bijzonder goed. De vergadering stond onder leiding van de heer P. G. van den Bosse te Axel, die onlangs tot voorzitter werd gekozen. De vol gende bestuursmu talies vonden plaats in de vacature van de heer J. de Feijter te Ter neuzen werd benoemd mevr. L. van der Plas te Terneuzen de heer J. Vinke te Klooster- zande trad af als penningmeester, dit in ver band met zijn hoge leeftijd. De heer A. van Hoeve te Sluiskil, die secretaris is van de Statenkring, werd met het penningmeester schap belast. Herbenoemd werden tot be stuurslid de heren D. J. Dekker te Terneu zen en H. de Pooter te Hoek. Eerstgenoem de treedt tevens als vice-voorzitter op. De heer D. Dekker te Zaamslag werd algemeen adjunct. Blijkens mededeling van de voorzitter wordt de voltooiing van het ontwerp-streekplan van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en de Kanaal-, zóne momenteel belemmerd door de omstan digheid, dat omtrent verschillende bepalende factoren nog geen zekerheid bestaat. Geïnformeerd werd naar het veer Terneuzen- Hoedekenskerke. De voorzitter wees op de mededeling van Ged. Staten in hun begro tingstarief 1969, dat de tegenwoordige aan- leginrichting in Terneuzen niet in stand zal kunnen worden gehouden in verband met de verhoging en verzwaring van de waterkering aan de Scheldekade. De minister van verkeer en waterstaat heeft gezegd, dat hij in overleg wenst te treden over de vraag op welke wijze de veerdienst in de toekomst zal worden uit geoefend. Het is nog niet bekend tot welk resultaat dit overleg zal leiden. De vergadering was van oordeel, dat de veer dienst in stand moet blijven en dat de kosten in uiterste noodzaak dan maar voor rekening van de Provincie moeten komen. Na het huishoudelijk gedeelte werden 3 Zeeuwse films vertoond, o.a. „Elementen trotseren elementen (Zeelandbrug)" en „Waar de zee het land ontmoet", een in opdracht van de Provincie Zeeland vervaardigde film, die een mooi beeld geeft van de ontwikkelin gen Zeeland. SLIPPARTIJ Maandagmorgen kwam de heer den D. uit Terneuzen in de Baron de Huartlaan met zijn personenauto te slippen. Dit tengevolge van het opgevroren weggedeelte. De auto botste tegen een muur op en liep flinke schade op aan de voorzijde. OPENING CORSETTERIE FIRMA DIELEMAN-DEY Donderdag vond de officiële opening plaats van de speciaalzaak in corsetterie en foun dations van de fa. Dieleman-Dey. Was deze zaak vroeger in de Kerkdreef ge vestigd, nu de dameskonfektiezaak dit jaar werd verplaatst naar de overzijde van de Noordstraat, kon de parterre van de vroegere konfektiezaak geheel worden omgebouwd voor de afdeling corsetterie en dameslingerie. Het interieur werd geheel vernieuwd en smaakvol ingericht speciaal passend voor dit sortiment artikelen, en voor de hiervqor te verwachten vrouwelijke bezoeksters. Ook de verlichting werd in overeenstemming ge bracht met de stijl van dit fraaie interieur. Er bestond bij de opening grote belangstel ling zowel uit persoonlijke bezoekers als in de vorm van bloemen en andere geschenken. TONEELAVOND VOOR DE BEJAARDEN Dinsdagavond is door de toneelgroep van de Plattelands Jongeren Gemeenschap van de afdeling Axel - Zaamslag in „de Halle" een toneelavond gehouden voor de bejaarden uit Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. De zaal was tot de laaste plaats gevuld. Eerst werden er een 3-tal korte schetsjes gespeeld, waarna de klucht in 2 bedrijven door B. Heu ler „De Leeuwentemmer" voor het voetlicht werd gebracht. Het moet voor de regisseur dhr. P. Scheele een zware opgave geweest zijn met de vele nieuwe spelers op te treden. Een gevolg van deze nieuwe spelers was zeker dat niet alle stemmen voldoende volume had den voor de grote zaal en niet alles overal verstaanbaar was. Toch kan gezegd worden dat het een geslaag de avond was en een mooie geste van de P.J.G. deze avond voor de bejaarden te bren gen. CONTACTAVOND Vrijdagavond hield de plaatselijke Hengel sportvereniging „Geduld Overwint Alles" haar jaarlijkse contact-avond. Het werd bij zonder gezellig waarin in niet geringe mate het optreden van cabaretgroep B.A.C. uit Sluiskil bijdroeg. Het programma dat het midden hield tussen cabaret en revue, werd op zeer verzorgde wijze gebracht. Vooral het Schotse dansje met de dames Huyghes, van Hecke, de Witte, van Straten en de heren L. van Leuven en Dieleman viel bijzonder in de smaak. Ook de accordeonsolo door de heer J. de Witte vormde een hoogte punt. Stijlvolle muziek werd gebracht door de heer en mevrouw Benjaminsz en de heren de Witte, Hughes en Voeten. De schetsjes die zeer in de smaak vielen wer den met verve voor het voetlicht gebracht door de dames Lindenberg, van Genderen, Spanjaard, de Witte, de Caluwé en Hughes en de heren Luycks, Destombes, Benjaminsz en de gebroeders van Leuven. Het geheel werd aan elkaar gepraat door de heer Luycks, terwijl een band geformeerd door Diedrich en Danny Benjamincz, Carlos Hoogwijk en C. van Kouteren voor passende muziek zorg droeg. De algehele leiding berustte bij de heer Ben jaminsz, de kostumering en grime waren in handen van mevr. de Witte en de heer Meer- tens. Technische leiding de heer van Gen- deren. De ere-voorzitter de heer van Riel bracht het gezelschap dank voor de zeer ge slaagde avond. Kerkdiensten ZONDAG 15 DECEMBER 1968 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Verheul. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur: Ds. A. Veefkind. Gerf. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. Heemskerk. Geref. Gemeente 10.00 en 3.00 uui Lêes- dienst. R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Wal- straat 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis. Weekend-diensten ARTSEN 14 - 15 december Dokter Kok. TANDARTSEN sust jbspvrnr***'*!» 14 - 15 december P. A. van Mieghem, Scheldekade 58, Terneuzen. tel. 2685. Spreekuur zaterdag 10 10.30 uur en 18.00 - 18.30 uur zondag 12 - 12.30 uur. Faillissementen UITGESPROKEN 4 DECEMBER 1968 N.V. Vroegop- Vimex Import-Export, groot handel in groenten, uien, fruit, landbouw- produkten enz., Axelsestraat 181, Terneuzen. Cur. Mr. H. J. Q. Tichelman, Oostelijk Bol werk 8, Terneuzen. ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder MUTATIES BEVOLKING AXEL t/m 30 november 1968 Geboorten 4 nov. van Stevendaal, Ina P. J.; 8 nov. '68 Verlinde, Ingeborg R. F.; 12 november An- driessen, Werner J.; 14 nov. Lockefeer, Lam bert; 20 nov. d'Hont, Erwin P. M. L.; 24 nov. van Acker, Marnix E. A.; 7 nov. Ris- seeuw, Hendrika J.; 7 nov. Dophemont, Frangois J. C.; 20 nov. Dietz, Monica W. J.; 26 nov. Hamelink, Manita; 28 nov. Boeije, Pieter R.; 22 nov. van den Broeke, Jacobus K.; 10 nov. Hazelhoff, Paul. Overledenen Colaone, Lidia A.; Lenos, Arend; van Sluis, Christiaan G.; Dieleman, Hermanus P.; Ver- berkmoes, Levinus A.; Dieleman, Elisabeth E. e.v. van Fraaijenhove; Hamelink, Salo mo^ van Es, Pieter; van Oord, Neeltje e.v. Goossen; Hamelink, Jozias. Gehuwd van Driessche, Robertus A. (van Hontenisse) en Geerinck, Vera A.; van Damme, Willy C. (van Hontenisse) en Moorthamer, Godeliva D. C.; van Troost, Rudi G. M. (van Ter neuzen) en Kaijser, Barbara P.; Verschuren, Joseph G. M. en Verberkmoes, Jacomina E.; Smalheer, Marinus A. (van Velp) en Mieras, Neeltje; Bakker, Adriaan (van Terneuzen) en Jansen, Janneke; de Pooter, Frangois en van Dixhoorn, Dina; den Hamer, Abraham J. en de Pooter, Geertrui; Audenaerd, Rudi en Hamelink, Elizabeth; Verduin, Bastiaan W. en Beeldens, Nelly. Vestiging in de gemeente Paap, Geradus J. van Westdorpe naar Oude- weg 58; Witlox, Catharina van Westdorpe naar Oudeweg 58; Paap, Martinus A. van Westdorpe naar Oudeweg 58; Paap, Dora- thea M. van Westdorpe naar Oudeweg 58; Paap, Catharina J. van Westdorpe naar Oudeweg 58; Paap, Catharina C. van West dorpe naar Oudeweg 58; Seij, Anny L. van Zeist naar Olivierstraat 21; de Rooij, Maria D. B. van Spijkenises naar Villapark 81; Emmen, Herman J. C. M. van Hulst naa^r Schaepmanlaan 10; van Waterschoot, Maria E. C. van Hulst naar Schaepmanlaan 10; Emmen, Alouisius J. H. J. van Hulst naar Schaepmanlaan 10; Emmen, Jacobus J. M. van Hulst naar Schaepmanlaan 10; Emmen, Maurits W. M. van Hulst naar Schaepman laan 10; Hendrikse, Pieternella e.v. Schoe van Kloetinge naar v. d. Moerestraat lOd; du Pau, Aagje A. w.v. Vermeij, van IJzen- dijke naar Graaf Jansdijk; Leef lang, Willem van IJzendijke naar Graaf Jansdijk 66; van Heel, Hendrikus J. van Terneuzen naar Troelstralaan 4; Oomens, Wilhelmina H. A. van Terneuzen naar Troelstralaan 4; van Heel, Marcus B. M. van Terneuzen naar Troelstralaan 4; van Heel, Guido C. A. van Terneuzen naar Troelstralaan 4; van Heel, Robert J. P. van Terneuzen naar Troelstra laan 4; Volwerk, Sebastiaan J. van Schiedam naar Zeestraat 27; Hartogs, Lambertus B. van Eindhoven naar Julianastr. 4; Matheijs- sen, Lidy E. E. van Oostburg naar Walstr. 78; Burgers, Jacobus van Werkendam naar de Ruyterstraat 34; Verschuren, Joseph G. M. van Hontenises naar Pootersdijk 22; Jan sen, Cornelis J. van Vlissingen naar Mar grietstraat 1; Schippers, Johanna van Ter neuzen naar Rooseveltlaan 1; Ortelee, Eli sabeth C. e.v. van Ooij van Zwitserland naar Prins Hendrikstraat 7; van Ooij, Sander J. van Zwitserland naar Prins Hendrikstraat 7; Pals, Franciscus L. van Kapelle naar Kanaal kade 143; Hoogesteger, Johanna van Kapelle naar Kanaalkade 143; Mol, Jacomina van Baarland naar Gen. Meijerstraat 19d; Kui per, Karei M. van Amsterdam naar Wilhel- minastraat 8; van Meurs, Adriana D. van Terneuzen naar Bernhardstraat 31; Karade- mir, Hikmet van Amsterdam naar Julianastr. 24; Güzle, Fatma e.v. Güzle van Turkije naar Julianastr. 25; Güzle, Meryem van Tur kije naar Julianastr. 25; Güzle, Nuray van Turkije naar Julianastr. 25; Gözügük, Sakibe e.v. Saglam van Turkije naar Julianastr. 44; Saglam, Mehmet van Turkije naar Julianastr. 44; Saglam, Isa van Turkije naar Julianastr. 44; Juce, Ayten e.v. Ozden van Turkije naar Julianastr. 29; Tepeyurt, Arif van Amsterdam naar Slijkstraat 5; Bruning, Raymundus van Voorburg naar Troelstralaan 10; Stumpel, Adriana A. H. M. van Voorburg naar Troel stralaan 10; Bruning, Hester van Voorburg naar Troelstralaan 10; Bruning, Merel van Voorburg naar Troelstralaan 10. Vertrokken de Danschutter, Marleen L. C. naar Halste ren; Dellaert, Adriana H. naar Amsterdam; Driebeek, Guy L. J. M. met 3 gezinsl. naar 's-Gravenhage; Borgt, Irma M. G. naar Sluis; Evers, Jacobus naar Roosendaal; Geerinck, Vera A. e.v. van Driessche naar Hontenisse; Moorthamer, Godeliva D. C. e.v. van Dam me naar Hontenisse; Vink, Petrus A. met 7 gezinsl. naar St. Jansteen; van Hove, André C. L. met 2 gezinsl. naar Hulst; de Jonge, Ida E. naar Halsteren; Hamelink, Pieter naar Australië; van de Velde, Elisabeth w.v. de Regt, naar Terneuzen; van den Berg, Marijke e.v. Rossou naar St. Niklaas (B.)Geuze, Cornelis M. met echtg. naar Poortvliet; Jan sen, Janneke e.v. Bakker, naar Terneuzen; Kaijser, Barbara P. e.v. van Troost naar Ter neuzen; Oggel, Johannes naar Rotterdam; Mieras, Neeltje e.v. Smalheer naar Velp; van Ham, Pieter naar Utrecht; Bakker, Adriaan naar Terneuzen; Knieriem, Rachel A. naar Amsterdam; Duerink, Cornelis naar Zaam slag; Jongepier, Jan met echtg. naar Middel burg. Verhuizing binnen de gemeente Tangelder, Wilhelmus J. M. met gezin van Nieuwendijk 26 naar P. Paulusstraat 28; de Block, André M. van Margrietstraat 47 naar v. d. Moerestraat 14a; de Ruiter, Jan H. van Graaf Jansdijk 44 naar Julianastraat 6; Beeldens, Nelly e.v. Verduin van Beatrixstr. 26 naar Margrietstraat 57; Verhoeven, Yvon ne M. e.v. van Steenbergen van Margrietstr. 31 naar Julianastraat 4; Buursma, Theodoor Z. met gezin van Van Gistellelaan 75 naar Troelstralaan 16; Meijer, Jan G. met ehcg. van Noordsraat 25 naar Churchillaan 3; Meijer, Pieter J. met echtg. van Churcillaan 3 naar Eerste Verkorting 2; Rouw, Wilhel mina H. van Weststraat 58 naar Weststraat 55; de Pooter, Cornelis J. met gezin van Schuttershofstraat 7 naar isenhowerlaon 6 van Dixhoorn, Dina e.v. de Pooter van Eg- lantiersdijk 5 naar van Gistellelaan 87; de Pooter, Frangois van Pootersdijk !50 naar van Gistellelaan 87; den Hamer, Abraham J. van Polenstraat 46 naar Chopinstraat 19; de Pooter, Geertrui e.v. den Hamer van Sta tionsstraat 30 naar Chopinstraat 19; le Feber Anna C. w.v. Hamelink van Pr. Hendrikstr. 26 naar Eisenhowerlaan 4; Audenaerd, Rudi van Emmastraat 36 naar van Gistellelaan 75; Hamelink, Elizabeth e.v. Audenaerd, van Ma- grette 6 2naar van Gistellelaan 75; Verduin, Bastiaan W. van Bylocquestraat 16 naar Margrietstraat 57; Güzle, Musa van Slijkstr. 5 naar Julianastraat 25; Saglam, Ahmet van Slijkstraat 5 naar Julianastr. 44; Ozden, Im- dat van Slijkstraat 5 naar Julianastr. 29; Ka- rademir, brahim van Slijkstraat 5 naar Ju lianastraat 24; Karademir, Hikmet van Slijk straat 5 naar Julianastraat 24; Magrebi, Ab- derrahman van Nieuwstraat 47 naar Singel- weg 20. Aantal inwoners der gemeente op 31 oktober 1968 8602. op 30 november 1968 8616. AXEL Zaterdag 14 december 15.00- 16.00 uur Beiaardconcert te geven door Mevr. M. J. Moerdijk-Vanderswalm Zaterdag 21 december 15.00- 16.00 uur Beiaardconcert te geven door de heer P. C. Brakman te Axel. TERNEUZEN Maandag 16 december 20.00 uur Concertgebouw De nieuwe komedie „De Ruiters" MIDDELBURG Maandag 16 december 20.00 uur Schouwburg Blijspel van Annie M. G. Schmidt „En ik dan ANTWERPEN Maandag 16 december 20.30 uur Koningin Elisabethzaal De Messias - Handel Donderdag 19 december 20.30 uur Mozart Koninklijke Vlaamse Opera Zaterdag 14 december 19.00 uur Tristan en Isolde Zondag 15 december 14.30 uur De Vrijschutter De Vrijschutter 20.00 uur Monika Vrijdag 20 december 19.00 uur Tristan en Isolde Zaterdag 21 decembre 20.00 uur Ballet Assepoes Koninklijke Nederlandse Schouwburg 14 - 16 - 19 - 20 - 21 december 20.00 uur De Wijze Kater Zondag 15 december 15.00 en 20.00 uur De Wijze Kater V

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 2