fassette >5 Uit onze omgeving Axel PERSONENAUTO IN AFWATERINGSKANAAL Dinsdagmiddag om 12.30 uur is op de rijks weg Axel - Hulst een personenauto van de weg geraakt en in het afvoerwaterkanaal te rechtgekomen. De bestuurder T. G. J. uit Dieteren (L.) en zijn mede-inzittende H. J. J. uit Simpelveld (L.), kwamen met de schrik en een nat pak vrij. Omwonenden verstrek ten droge kleren. De auto werd zwaar be schadigd. KETTINGBOTSING Zaterdagmiddag omstreeks 16 uur vond op de Kinderdijk een kettingbotsing plaats waar bij flinke schade ontstond aan de drie be trokken personenauto's. L. K. M. S. uit Lokeren moest plotseling stoppen voor een geparkerde auto, de achter op komende auto bestuurd door I. van A. uit Dendermonde botste tegen de auto van S. op. Ook M. E. F. K. uit Overslag kon zijn auto niet tijdig tot stilstand brengen en kwam tegen de achterzijde van van A. zijn auto op gereden. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. BUS VAN DE WEG In de dichte mist van vrijdagochtend miste een ZVTM-bus voor personeelsvervoer vrij dagochtend omstreeks half zeven de bocht in de Rijksweg naar Hulst bij Kijkuit. De bus geraakte van de weg af en er was aanzienlijke materiële schade. Persoonlijke Ongevallen kwamen gelukkig niet voor. UITVOERING CONCORDIA Voor een goed gevuld Gezellenhuis heeft Concordia haar jaarlijkse muziek- en toneel uitvoering gegeven. Na de opening door de voorzitter, de heer D. J. Freekenhorst werd door Concordia on der leiding van de dirigent H. A. Kantteen 6-tal nummers geblazen, die bij de aanwe zigen goed in de smaak vielen. Door de toneelgroep onder regie van de heer J. A. Tiersen werd op uitstekende wijze het toneelspel „Onno" in, drie bedrijven van Th. S. Marius opgevoerd. Alle speelsters en spelers wisten van hun rol een goede vertolking te geven waarvoor zij dan ook na ek bedrijf een welverdiend ap plaus in ontvangst mochten nemen. De geslaagde avond werd besloten met een gezellig bal op de muziek van de Boeren- kapel. SAMENKOMST N.C.V.B. De N.C.V.B. kwam 21 november bijeen 0.1.v. haar presidente, mevr. Heemskerk- Ouwens in het gebouw aan de Kerkdreef. Na het zingen van gez. 103 en het gebed kreeg Ds. Slomp, miss. predikant in West- Pakistan het woord over het leven en werken daar. Zelf is hij er vier jaar predikant geweest en hij gaat na zijn verlof in december weer te rug met zijn gezin. Hij vertelde op een bijzonder enthousiaste manier, liet ons zien wat de mensen daar dragen aan kleding en vertoonde prachtige dia's. Het is moeizaam arbeiden onder de Moslims, er begint nu een kleine kern van Christenen te komen, handicap is het anal fabeet zijn van de meesten. Het was een bij zonder interessante lezing, die ons iets liet zien van het moeilijke, maar ook zo mooie werk van de zendeling van vandaag. Na de huishoudelijke zaken afgehandeld te hebben zongen we nog gezang 150 1 - 2, waarna de presidente met ons eindigde. JAARVERGADERING N.K.V. Maandag 2 december houdt de afdeling Axel van het N.K.V. in het Gezellenhuis (haar jaarvergadering. Naast de normale agenda staat ook een hul diging van een aantal jubilarissen op het programma. Door de heer G. Jacobs zal een inleiding worden gehouden over de Bijstandswet. KAARTAVOND Zaterdag is door de v.v.-,Axel' in de kantine op het sportterrein een kaart-avond gehou den, waaraan door 36 leden werd deelge nomen. Uitslag 1. W. Strijdonck, 2. A. Arenthals, 3. P. Scheele, 4. C. Willems, 5. H. Koekoek, 6. P. Peeters, 7. F. Groothaert, 8. J. Dieleman, 9. C. Scheele, 10. M. Verberkmoes, 11. J. van Eek, 12. C. v. d. Berge. t GROOTSE INTOCHT VAN ST. NICOLAAS Voor de officiële intocht van St. Nicolaas in Axel bestond ook dit jaar weer een grote be langstelling. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over twee arriveerde de Sint gezeten in een open rijtuig voorafgegaan door de pony-club „De Klep- pertjes" aan de spoorwegovergang. Hier stonden veel kinderen de Goede Sint op te wachten. Van hier ging het begeleid door de drum band Hosanna via de Stationsstraat - Kerk dreef en Weststraat naar de Markt. Hier werd de Sint voor het stadhuis verwel komd door burgemeester M. K. van Dijke. De burgemeester sprak zijn blijdschap uit dat ook dit jaar weer tijd was gevonden om een bezoek aan Axel te brengen en sprak de hoop uit dat de vele wensen van de jeugd in ver vulling zullen gaan. Ook als gemeente hebben wij nog wat grote wensen, verklaarde burgemeester Van Dijke, o.a. een nieuw zwembad en dat bij de ge meentelijke herindeling Axel zijn zelfstandig heid zal behouden. St. Nicolaas zeide blij te zijn weer een bezoek aan Axel te kunnen brengen, waarna hij een aantal vragen stelde aan de jeugd over hun gedragingen in het afgelopen jaar en beloof de zoveel mogelijk aan de wensen te voldoen. Ook de wensen van de gemeente begreep hij en zou zeker zoveel als in zijn vermogen lag medewerking geven om deze te doen ver wezenlijken. Nadat de kinderen de bisschop hadden toe gezongen werd begonnen aan de rondrit door Axel, voorafgegaan door Thalia" en „Ho sanna". Het laatste stuk, door de drukke za- terdagmarkt legde de Sint te voet af. Ook dit jaar waren de Pieten royaal met het uit delen en strooien van lekkers, zodat de vele kinderharten sneller zijn gaan kloppen in af wachting van 5 december. Na afloop van zijn tocht onderhield Sint Ni colaas zich nog enige tijd met het college van B. en W. en sprak ook hier nog enkele waarderende woorden aan het adres van burgemeester en wethouders. Blijkbaar volgt Sint ook in Spanje nauwgezet het Axelse beleid ST. NICOLAASFEEST Voor de kinderen van de leden in de leeftijd van 3 t.m. 9 jaar van het N.K.V., zal zondag 1 december in het Gezellenhuis een St. Nicolaas-middag worden gehouden, welke te 15.00 uur begint. „ILONA" OOGSTTE GROOT SUCCES Voor een geheel gevulde zaal van „de Halle" heeft de balletgroep „Ilona" dinsdagavond voor een succesvol optreden gezorgd. Reeds bij de ouverture klonk er een enthou siast applaus. Tot de pauze werd een gevarieërd program ma geboden, dat in elk der uitgevoerde dan sen veel vaardigheid en beheersing van de kinderen eiste en van een gedegen studie getuigde. Na de pauze werd het sprookje „De Schone Slaapster" in dansvorm voor het voetlicht gebracht. Van het optreden in dit sprookje, waarbij Mevr. M. Sanderse-Jacobs de inlei dende tekst sprak, hebben de vele aanwezigen bijzonder genoten en meermalen werd er da verend geapplaudiseerd. Aan het einde van het programma moesten de leidsters Mevr. Jopie Lion-Dieleman en Mej. Ank Esselbrugge op het toneel ver schijnen om te delen in de grote waardering welke er was voor dit optreden van „Ilona". Zij waren het die de Ichoreografie en de kostuums hadden verzorgd en deze gehele uitvoering met de kinderen ingestudeerd. Verdiend werden hen door de jongste danse resjes bloemen aangeboden. KONIJNEN- EN PLUIMVEE TENTOONSTELLING De Konijnen- en Pluimveehoudersvereniging „Ter Verbetering" hield haar provinciale tentoonstelling in de voormalige openbare school. Wethouder A. H. van der Lee verrichtte de opening. Hij vroeg alle aandacht voor deze vorm van vrijetijdsbesteding en hij kon de vereniging geruststellen, dat volgend jaar zo nodig voor nieuwe expositieruimte zal worden gezorgd. Er waren vele inzendingen en deze waren van goede kwaliteit. De voornaamste uitslagen Het mooiste grote hoen en kampioen de heer C. Karelse te Middelburg. Mooiste Kriel, jonge Hollandse patrijs van P. Verijzer te Axel. Mooiste Sierduif oude Lahore-doffer van M. C. Dominicus te Nieuwdorp. Konijnen kampioen en beste dwergkonijn de heer R. Soethaert te Westdorpe. Mooiste grote rassen Lotharinger van S. Overdulve te Axel. Mooiste middenrassen blauwe Wener van M. Weeda te Axel. Mooiste kleine rassen Th. Verstelle, te Philippine. VANDALISME In het voorbije weekend zijn er weer enkele daden van Vandalisme gepleegd. Zo werd van een op de Kaaiwal geparkeerd staande personenauto een stel zo goed als nieuwe banden stukgestoken. Van een in de By- locquestraat staande auto werd de voorruit vernield. Voorts werd een op de Kaaiwal staande bromfiets ontvreemd. GESLAAGDE BAZAR IN HET TREFPUNT Vrijdag en zaterdag heeft in het Trefpunt een geslaagde bazar plaatsgevonden van hand werken welke door de bejaarde dames be zoeksters waren vervaardigd. Vrijdagmorgen te 10 uur werd door de echt genote van de burgemeester Mevr. van Dijkc- van Dijk de opening verricht. In haar openingswoord prees mevrouw Van Dijke de handwerksters om de nuttige wijze waarop zij hun vrije tijd besteden. Namens de handwerkclub werd mevrouw Van Dijke een frivolité-handwerkprodukt aangeboden. Vervolgens bracht mevrouw T. Versteeg- Bouman, die ook het welkomstwoord had ge sproken, dank aan mevrouw Van Dijke voor het verrichten van deze feestelijke opening. Na een kopje koffie, waarbij een der bejaar den een gedichtje voorlas, dat betrekking had op Trefpunt Bazaar 1968', bezocht men ge zamenlijk de verschillende stands. De expo sitie van deze door de bejaarde dames ge maakte handwerkprodukten trok 's middags en 's avonds zeer veel belangstelling. De ba- Vanaf de opening bestond er reeds een grote belangstelling voor deze bazar en de artikelen gingen vlot van de hand. Ook de verschillende attracties kregen de volle belangstelling van de bezoekers, wat zeker een mooie duit in het zakje heeft ge daan. De naam van de pop in Axelse klederdracht was zuiver Axels „Sara". Van de kleine pop was de naam „Marina" en de lengte van krulstaart van het varken 136 cm. De geboortedatum van de olifant bedroeg 9 december. Het geheel mag zeker volkomen geslaagd heten. MET MAN EN MUIS Woensdagavond werd in „de Halle" de mu sical „Met Man en Muis" geschreven door Annie M. G. Schmidt ten tonele gebracht. Zoals „de Halle" dat tot nog toe bij vrijwel alle evenementen heeft gekend was ook dit keer de zaal vrijwel geheel gevuld met een zeer enthousiast publiek. Waren de recensies over de première van deze musical aanvankelijk niet zo best, toch mag zeker worden gezegd dat het programma zo als dit nu wordt gebracht van zeer goede kwaliteit is. Zowel Conny Stuart, Ton Len- sinck als de andere medespelenden kweten zich voortreffelijk van hun taak en wisten de zaal volledig te boeien. De muziek van Harry Bannink die ook door zijn eigen orkest en onder zijn leiding bij deze musical ten gehore wordt gebracht was bijzonder goed en droeg zeker ook het hare bij tot dit bijzon der geslaagde geheel. Een avond waarmee de vertolkers een volle zaal enthousiast aan hun zijde kregen, en die zeker waard is door meerdere van een zelfde kwaliteit te worden gevolgd. CBTB BESTAAT 50 JAAR De afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.B.T.B. vierde gisteravond haar 50-jarig bestaan met een feestelijke bijeenkomst in „de Halle". Een omvangrijk feestprogramma was speciaal voor deze avond samengesteld. Voor deze uitvoering was de medewerking verzocht van o.a. het Zeeuws Knapenkoor, het symphonie- orkest van' de Terneuzense muziekschool en een volksdansgroep bestaande uit eigen jeugdleden. Aangezien bij het begin van deze avond dit blad al op de pers lag, hopen wij volgende week uitvoerig op dit 50-jarig ju bileum terug te komen. ZEELAND-FILM WORDT IN AXEL VERTOOND Door het prov. bestuur is enige jaren geleden opdracht gegeven tot het vervaardigen van een Zeeland-film, een film die nog niet zo lang geleden voor vertoning gereed is ge komen. Tijdens de algemene ledenvergadering van de Statenkring Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de Christ. Hist. Unie zal de film op 9 de cember in „de Halle" worden vertoond, ter wijl daarna op 12 december, nu de film toch eenmaal in Axel ligt ook een vertoning zal worden georganiseerd voor het in en om Axel werkzame overheidspersoneel van gemeente, waterschap, centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht, provinciale waterstaat en landbouwvoorlichtingsdienst. DE HERINDELING Merkwaardige zaken spelen zich momenteel af rondom de herindelingsproblemen in en om Axel. In Axel is men doende met het vormen van een comité dat zich beijvert tot het onder steunen van de motie van de Axelse gemeen teraad, die inhaakt op de suggestie van de minister om eventueel een middengemeente te vormen bestaande uit Axel, Zuiddorpe, Koewacht en Overslag. Het comité stelt zich voor straks bij alle inwoners van de betref fende gemeenten een enquete te houden of men voor het wetsvoorstel is om Axel, met Zuiddorpe en Overslag toe te voegen aan Terneuzen en Koewacht te verdelen tussen Terneuzen en Hulst of dat men de voorkeur geeft aan een zelfstandige nieuwe gemeente bestaande uit Axel, Zuiddorpe, Koewacht en Overslag. Zoals bekend hebben de raden van Zuiddor pe en Overslag zich uitgesproken voor vor ming van deze nieuwe gemeente, terwijl de Koewachtse gemeenteraad wenst dat Koe wacht in zijn geheel aan Hulst zal worden toegevoegd, (hetgeen overigens niet door de minister wordt voorgesteld). Het verzoek aan een aantal Koewachtse in gezetenen om eventueel tot het comité van aanbeveling toe te treden heeft tot gevolg ge had dat een onbekende in Koewacht een aan tal gestencilde strooibiljetten heeft laten verspreiden waarin een „Actie-comité Be houd Koewacht" de bevolking oproept niet aan deze enquete deel te nemen Aangezien de enquete alleen een objectieve keuze laat tussen de twee door de minister voorgestelde alternatieven rijst de Vraag waarom men wil voorkomen dat hierop een antwoord wordt gegeven. Meer nog wanneer bij nadere informatie blijkt dat niemand in Koewacht van het bestaan van een „Actie- Comité Behoud Koewacht" blijkt af te we ten en men rondfluistert dat dit een privé- actie is van een HULSTERS gemeenteraads lid, de heer J. Martens Boze tongen in Koewacht beweren dat Axel Koewacht wil annexeren, maar deze Koe wachtse geschiedenis wijst meer op Hulsterse annexatieplannen dan op een eerlijke keuze tussen de mogelijkheden die de minister bij de herindeling nog open laat. Kerkdiensten ZONDAG 1 DECEMBER 1968 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Verheul. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur: Ds. A. Veefkind. Gerf. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. Heemskerk. Geref. Gemeente 10.00 en 3.00 uui Lees- dienst. R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Wal- straat 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis. Weekend-diensten ARTSEN 30 nov. - 1 december Dokter Schiltman. TANDARTSEN 30 nov. 1 dec. L. W. .Nooteboom, privé Bel- lamystraat 65, praktijk Axelsestraat 186, Terneuzen. tel. 3780. Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00 18.30 uur zondag 12 - 12.30 uur. Terneuzen VOETGANGSTER ENSTIG GEWOND DOOR SLIPPENDE AUTO De 20-jarige mej. A. B. uit Sluiskil, die zaterdagmiddag om kwart over twee, verge zeld van haar tante, over het trottoir in de De Jongestraat liep, werd door een slippende auto aangereden en ernstig gewond. Mej. B. is na aanvankelijk in het ziekenhuis te Sluis kil te zijn opgenomen, naar het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam vervoerd. Maandag is zij aan de bekomen verwondingen overleden. De auto, komende uit de richting markt, werd bestuurd door M. M. E. W. uit Gent. In de De Jongestraat slipte de auto in de flauwe bocht en kwam op het trottoir terecht. Daar schepte hij de voetgangster die ernstig aan het been en aan het voorhoofd werd ge wond. Dokter Bauwens, die de eerste hulp verleende, liet haar naar het St. Elisabeth- ziekenhuis te Sluiskil brengen, vanwaar zij zondagmiddag naar e'en ziekenhuis te Ams terdam werd overgebracht. De tante van het meisje kwam met de schrik vrij. De auto die naar de rechterzijde van de straat schoot, kwam tegen de zijgevel van de woning van tandarts Vermeulen tot stilstand en werd aan de voorzijde geheel vernield. alles voor Baby's huidje <1 STOFVRIJ AFGESLOTEN

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 2