VW¥ anders dan andere Uit dit overzicht blijkt duidelijk de opper vlakkigheid van de opmerking van de mi nister, n.l. dat Axel enige malen van stand punt is gewijzigd. Het zwaartepunt lag steeds in het feit dat Axel inspraak moest behouden bij de industrievestiging aan het kanaal, wilde zij haar leefbaarheid veilig stellen. Het weife lende standpunt van Ged. Staten, welk col lege achtereenvolgens voorstelde 11, 10, 9 en 5 gemeenten, stelde onze raad steeds weer voor nieuwe feiten. Ook onze raad was over tuigd van de moeilijke positie van Axel, ener zijds voor het bewaren van haar leefbaarheid, anderzijds voor het behoud van een politiek evenwicht Het afwijzen van de instelling van een vierde bestuurslaag voor Zeeland (welk idee door prof. Brasz werd verdedigd) en het ontbreken van voorschriften om de luchtverontreiniging tegen te gaan, maakte alles nog ingewikkelder. Ook kwam daar nog bij de onzekerheid over de toekomstige ont wikkeling van Zeeuws-Vlaanderen, waardoor een ingrijpende herindeling voor dit moment minder gewenst lijkt. Als we daartegenover stellen de vele studie's die door onze raad zijn gemaakt en doen ma ken en de positieve instelling waarvan onze raad steeds heeft blijk gegeven in haar be nadering van deze moeilijke en ingewikkelde materie, temeer daar het college van G.S. en de Minister daarvoor ook geen oplossing blij ken te hebben, dan dienen we de kans die de minister laat tot een zelfstandig voortbestaan van Axel met beide handen aan te grijpen. En wel, omdat duidelijk is gebleken dat de toekomst van Axel in de grote gemeente die de minister voorstaat in genen dele blijkt te zijn gewaarborgd. Feiten zijn 1. De teneur die ligt in de Memorie van Toelichting op het betreffende wetsont werp, waarbij enkel aandacht wordt ge schonken aan de positie van Terneuzen met verwaarlozing van die der andere be trokken gemeenten, wordt in de Memorie van Antwoord niet afgewezen. 2. De gemeente Terneuzen besluit geheel alleen, tot de bouw van een nieuw ge meentehuis voor de grote gemeente en wel op een plaats die enkel voor de be woners van de kern Terneuzen gemakke lijk bereikbaar is. 3. Uit geruchten, die bevestigd worden door gesprekken met daarbij betrokken perso nen, blijkt dat enkel de positie van de ambtenaren der gemeente Terneuzen is veilig gesteld, terwijl die der andere ge meenten naar een andere betrekking zul len moeten uitzien, dan wel in lagere po sitie dan tot nu toe in dienst der nieuwe gemeente zullen kunnen komen. Gezien deze feiten is het voor Axel een le vensbelang om zelfstandig te blijven en mag ik hier verklaren namens de in deze raad samenwerkende fraktie's van de Christelijk Historische Unie, de Antirevolutionaire Par tij, het Gereformeerd Politiek Verbond en de Staatkundig Gereformeerde Partij dat wij de ingediende motie die dhr. Dieleman en ik uit naam van alle raadsfraktie's hier ter tafel hebben gelegd van harte steunen. De Papoea's op Nieuw Guinea krijgen nog enige inspraak in hun toekomst, aan de Z. Vlaamse gemeenten wordt dit recht ontzegd, tenzij naar we hopen de Staten-Generaal, die de volksvertegenwoordiging is, anders be slist. Zeeuws-Vlaanderen dat enkele eeuwen lang als een der Generaliteitslanden deel uitmaak te van Nederland werd in het verleden soms behandeld als wingewest, we menen te mogen vertrouwen dat de Staten-Generaal in de 20ste eeuw van een betere, aan deze tijd aan gepaste geest blijk zullen geven, en met de wensen van de meerderheid der Zeeuws- Vlaamse bevolking rekening zullen houden. Met algemene stemmen werd de motie aan genomen en waarbij op voorstel van de heer J. C. van Luijk besloten werd deze te zenden aan alle leden van de Tweede Kamer, verge zeld van een begeleidend schrijven van het college van B. en W. en Van de Veire, Simonne M.; Bakker, Fre- derik en van Driel, Johanna J. C.; van Luijk, Jan C. (van Ternuezen) en Goossen, Jacoba S.; Hommers, Henk D. (van Terneuzen) en Caessens, Almy M. VERTROKKEN Djainem w.v. Corneille naar Almelo; Caes sens, Almy M. ev. Hommers naar Terneuzen; van Acker, Eugenius C. M. naar Rotterdam; Scholten, Antonius P. M. met 2 gezinsl naar Zwitserland; Bracke, Willy J. naar Terneu zen; de Block, Jenny ev. de Blaeij naar Zaam- slag; van Daele, Marie M. w.v. v.d. Casteel naar Hulst; Florin, Anton T. L. met echtg. naar Assenede (B.); de Rijcke, Paulus A. M. naar Lokeren (B.); Bosma, Herman J. met echtg. naar Schoonhoven; Verpoorten, Maria E. J. naar Yerseke; Ardonne, Pieter J. A. naar Papendrecht; Manni, Jan C. met 2 ge zinsl. naar Vlissingen; Kaan, Petrus W. naar Terneuzen; de Vries, Sara w.v. de Graaf naar Hulst; Wieland, Jacobi e.v. van Dijk met 2 kinderen naar Quadrath-Ichendorf (D.)Die leman, Jan P. naar Koewacht; van Luijk, Jan C. naar Terneuzen; Goossen, Jacoba S. e.v. van Luijk naar Terneuzen; Siegersma, An- dries met 2 gezinsl. naar Middelburg. VERHUIZING BINNEN DE GEMEENTE de Bruijn, George A. A. met gezin van Van Gistellelaan 46 naar Elzasstraat 9; Onderbe- ke, Renatus I. C. met echtg. van Villapark 22 naar v. Middelhovenstraat 46; de Bock, August J. P. F. van Julianastraat 53 naar de Ruyterstraat 18; Visser, Job C. met gezin van Oranjestraat 18 naar Handelstraat 41; Arens, Josephus A. met gezin van Koestr.12 naar Olivierstraat 55; de Poorter, Johannes M. met gezin van Olivierstraat 55 naar El zasstraat 11; Schipper, Jonny E. met gezin van Margrietstraat 43 naar Groen v. Prinste- rerlaan 11; Boerman, Marinus J. met echtg. van Gentsevaartstraat 10 naar Joost de Moor straat 13; Dieleman, Jan J. van Gentsevaart straat 10 naar Joost de Moorstraat 13; Man- gold, Krijn met gezin van Weststraat 23 naar Gr. v. Prinstererlaan 5; van Nierop, Johan nes met gezin van v. d. Moerestr. 14a naar Gr. v. Prinstererlaan 7; Schaalje, Jan G. met gezin van Julianastraat 25 naar Margrietstr. 43; Poot, Adriaan J. met gezin van Mar grietstraat 57 naar Gr. v. Prinsererlaan 13; Oegema, Okke met gezin van v. d. Moerestr. lOd naar Gr. v. Prinstererlaan; van Houten, Sjouke met gezin van Chopinstr. 19 naar Gr. v. Prinstererlaan 1; Kisjes, Aart J. met gezin van Beatrixstraat 33 naar Gr. v. Prins tererlaan 9; Schieman, Cornelis met echtg. van P. Paulusstr. 28 naar Marijkestraat 38; Verschelling, Frederik met gezin van Marijke straat 46 naar Noordstraat 40; Ypma, Johan C. C. met gezin van Weststraat 55 naar Koe straat 12; Koster, Jozias A. met gezin van Kijkuit 28 naar Pr. Hendrikstraat 59; de Feiiter, Adriana N met zuster van Stationsstr. 12 naar Beatrixstraat 33; Hosgör, Irfan van Bernhardstraat 44 naar Slijkstraat 5. VERNUMMERING A. P. M. de Ridder met gezin van Robertstr. 37 nu 49; A. A. M. M. Inghels met gezin van 41 nu 53; A. J. J. Mariman met gezin van 51 nu 63; P. A. de Vos met gezin van 53 nu 65; M. H. de Danschutter-Steel van 63 nu 75; P. J. Sol met gezin van 43 nu 55; J. Bommeljé met gezin van 47 nu 59 J. W. Scheele met gezin van 49 nu 61; M. C. Gans met gezin van 55 nu 67; J. J. Kotvis met gezin van 61 nu 73; P. J. Scheele met gezin van 65 nu 77; A. van Arenthals van 65 nu 77; W. R. Tacq met echtg. van 57 nu 69; A. K. R. van Tatenhove met gezin van 59 nu 71; C. van de Velde met echtg. van 45 nu 57; S. A. D. Lardenoije met gezin van 39 nu 51; L. M. Lauret met gezin van Kanaalkade 113 naar Kanaalkade 181; C. J. J. Willemsen van 107 nu 175; H. W. Veltman met echtg. van 111 nu 179; A. Schieman met echtg. van 109 nu 177. VESTIGING IN DE GEMEENTE Verhoeven, Richard van Zeveneken (B.) naar Eglantiersweg 6; Herreweg, Nicole R. van Zeveneken (B.) naar Eglantiersweg 6; Tim mermans, Adrianus F. van 's-Gravenhage naar Stationsstraat 19; Paalvast, Maria A. E. van 's-Gravenhage naar Stationsstraat 19; Vermeulen, Franciscus J. van Hom naar Sta tionsstraat 36a; Bouters, Rosa L. T. e.v. de Bock van Overslag naar de Ruytersraat 18; Loete, Johannes L. E. van Sluis naar v. d. Moerestraat 16b; Wijnands, Maria C. van Sluis naar v. d. Moerestraat 16b; van den Bergen, Treesje M. E. van Sas van Gent naar Julianastraat 48; de Bruijn, Hendricus D. van Terneuzen naar v. Gistellelaan 46; Lau ret, Rosalia A. van Terneuzen naar v. Gistel lelaan 46; Vives Vidal, Salvador van Etten, naar Irenestraat 38; de Guijtenaer, Emma R. A. w.v. Durink van Westdorpe naar Ma rijkestraat 16; van de Kamp, Gertruda A. van Tilburg naar v. Middelhovenstraat 14; van Meurs, Arie J. van Tilburg naar v. Mid delhovenstraat 14; Meijer, Maria H. van Til burg naar v. Middelhovenstr. 14; van Meurs, Willem L. van Tilburg naar v. Middelhovenstr 14; van Meurs, Paul A. van Tilburg naar v. Middelhovenstraat 14; van Meurs, Querine G. P. van Tilburg naar v. Middelhovenstraat 14; Lambert, Jozef A. J. van Westdorpe naar P. Paulusstr. 3; van Steenberge, Her man G. van Philippine naar Margrietstr. 31; de Ruiter, Jan H. van Boxtel naar Graaf Jansdijk 44; Kaijser, Pieternella M. e.v. den Beer van Terneuzen naar Joost de Moorstraat 33; van Vlaanderen, Jenneke e.v. Stroobant van Tiel naar Vaartwijk 16; Wiemes, Maria van Gremberghen (B.) naar Oude Zeedijk 11; Blokhuis, Joan C. van Haarlem naar Troel- stralaan 12; den Hartog, Mary L. van Haar lem naar Troelstralaan 12; Schoe, Abraham J. van Terneuzen naar v. d. Moerestraat lOd; Dieleman, Jan van Canada naar Graaf Jans dijk; Saglam, Ahmet van Amsterdam naar Slijkstraat 5; Kirchner, Hans J. A. van Wun- siedel (D.) naar Westsingel 70; Borkenstein, Brigitta van Wunsiedel (D.) naar Westsingel 70; Kirchner, Jörg T. van Wunsiedel (D.) naar Westsingel 70; Smalt, Johan G. W. van Haarlemmermeer naar Troelstralaan 6; Kui ter, Johanna C. van Haarlemmermeer naar Troelstralaan 6; Smalt, Johanna C. van Haar lemmermeer naar Troelstralaan 6; Smalt, Jo han G. van Haarlemmermeer naar. Troelstra laan 6. AANTAL INWONERS DER GEMEENTE op 30 september 1968 8589. op 31 oktober 1968 8602. Politierechter Middelburg „Dit was werkelijk de aktiviteit van een dolle man", merkte de Middelburgse politierechter mr P. van Empel donderdag op, toen de zaak van H. P. uit Axel behandeld werd. Toen P. op een avond thuiskwam had hij zijn vrouw mishandeld en de inboedel in zijn wo ning kort en klein geslagen. Bovendien ont dekte de politie bij het onderzoek een ge weer, waarvoor verdachte geen vergunning bezat. De officier van justitie, mr T. Lebret, eiste voor de mishandeling een week onvoorwaar delijke gevangenisstraf, alsmede een boete van 200, - voor het in bezit hebben van het vuurwapen. Nu de vrede tussen P. en zijn vrouw weer enigszins getekend is be sloot mr Van Empel de zaak nog niet inge wikkelder te maken en legde 2 weken voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar op. De 200, - boete voor het geweer handhaafde de politierechter. Sportschutters houden „Delta"- contactwedstrijd te Ouddorp Op uitnodiging van de Ned. Sport Federatie hebben een aantal Nederlandse Schutters- bonden gewerkt aan plannen om op korte termijn te komen tot één landelijke schiet sportorganisatie onder de naam Kon. Ned. Schutters Associatie (K.N.S.A.). Deze plannen zullen op 14 december a.s. ter goedkeuring worden voorgelegd aan de alge mene ledenvergaderingen van de betreffende bonden, die daartoe te Arnhem zullen bijeen komen. In de te stichten K.N.S.A. zal het land wor den verdeeld in districten, waarbij de gedach ten meer en meer uitgaan naar één district voor de sportschutters op de Zeeuwse- en Zuid-Hollandse eilanden. Daarop vooruitlopende wordt er reeds nu gestreefd naar meer contact tussen deze schutters, hetgeen reeds geschiedde door de pistoolwedstrijd die van 7 t.m. 9 november te Brielle werd gehouden en waaraan o.m. veel Zeeuwse schutters deelnamen. Thans staat in dit verband voor de klein kaliber geweerschutters een wedsitrijd te Ouddorp op het programma. Deze wedstrijd zal worden gehouden van 15 tm. 23 novem ber a.s. en verwacht mag worden, dat enkele honderden sportschutters van de Delta-eilan den elkaar daar partij zullen geven. e«*tdrank in tabI«tvorin. 96ct SPORT VOETBAL TWEEDE KLASSE B MUTATIES BEVOLKING AXEL tot en met 31 oktober 1968 GEBOORTEN 12 okt. van den Nieuwboer, Elisabeth M.; 13 okt. Zaman, Manuela C. A.; 15 okt. Eijkens, Robbie R. W.; 16 okt. Tangelder, Johannes L.; 18 okt. van den Bos, Natacha A. G.; 18 okt. Buys, Fabian J. C.; 24 okt. Baecke, Manique M. P.; 27 okt. Verdoorn, Christel L. G.; 4 okt. de Blaaij, Jacqueline E; 5 okt. Herrebout, Mario; 14 okt. Dieleman, Jacobus J. D.; 20 okt. Zegers, Johan; 2 okt. Philipse, Richard C. J. OVERLEDEN Engels, Josephus; Koster, Anthonia e.v. de Zeeuw; Geelhoedt, Sara; Riemens, Susanna wv. Faas; Bakker, Willem e.v. Koekkoek van Bendegem, Abraham. GEHUWD van Steenberge, Herman G en Verhoeven, Yvonne M.; Kaan, Petrus W. (van Terneuzen) Automobilist dood op de weg aangetroffen Vorige week vrijdag om ongeveer zes uur trof een wegenwachter op een parkeerstrook van de nieuwe verkeersweg ter hoogte van de mr. F. J. Haarmanweg een Belgische per sonenauto aan, waarvan de bestuurder, de 41-jarige C. H. uit Oelegem, achter de auto op de weg lag. Toen de wegenwachter een onderzoek instelde, zag hij dat de man was overleden. Dokter Hoving liet het stoffelijk overschot naar het Julianaziekenhuis overbrengen. Zes ernstig gewonden bij autobotsing Zondagmiddag om kwart voor drie zijn op rijksweg 61 nabij de nieuwe brug bij Sluiskil twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Van de acht inzittenden werden twee personen licht gewond. De zes overigen liepen ernstige, maar geen levensgevaarlijke verwondingen op en ze werden in het St.- Elisabethziekenhuis te Sluiskil opgenomen. Het ongeluk gebeurde, doordat een over rijks weg 61 uit de richting Sluiskil komende Bel gische auto, toen hij linksaf wilde slaan om de brug op te rijden, geen voorrang verleende aan het tegemoetkomende verkeer, in dit ge val een personenauto, bestuurd door J. A. T. uit Baarland. Van de Belgische auto liep de bestuurder, E. C. v. d. S. uit Deurne enkele onbeteke nende verwondingen op. Zijn echtgenote, die achterin zat, liep verwondingen op aan het linkerbeen en kon na in het ziekenhuis te zijn behandeld, naar huis gaan. Het eveneens uit Deurne afkomstige echtpaar D. moest in het ziekenhuis worden opgenomen. In de uit Baarland afkomstige auto zaten behalve de bestuurder J. A. T., zijn ouders B. P. T. en mevr. M. T.-R. en mevr. S. H.-R. Deze vier inzittenden liepen een hersenschud ding en arm- en beenbreuken op. Zij werden in het ziekenhuis opgenomen. Dokter M. Jongsma uit Hoek verleende de eerste hulp. Met twee ambulance-auto's wer den de slachtoffers naar het ziekenhuis ge bracht. De beide auto's waren total-loss. Vlijmense Boys - RAC 3- -1 RWB - Internos 4- -3 Terneuzen Alliance 0- -1 Zeeland Sport - RKTVV 2- -1 VCW - Axel 2- -1 Rood Wit-Longa 1- -0 TWEEDE KLASSE B RKTVV 9 5 1 3 22-12 13 Uno Animo 8 5 1 2 14-8 11 RAC 8 5 0 3 18-13 10 Rood Wit 8 4 2 2 14-11 10 Terneuzen 9 4 2 3 15-7 10 Alliance 8 4 1 3 10-7 9 Vlijmense Boys 7 3 1 3 9-10 7 VCW 8 3 1 4 12-13 7 Axel 9 3 1 5 16-16 7 Longa 9 3 1 5 12-14 7 Zeeland Sport 7 3 0 4 7-14 6 Internos 7 2 1 4 6-19 5 RWB 8 2 0 6 14-25 4 RES. TWEEDE KLASSE C Rood Wit 2 - RBC 3 3 -2 Baronie 3 Axel 2 1 -3 Zeeland Sport 2 Breskens 2 4 -2 Terneuzen 2 Roosendaal 2 2 -4 MOC 2 - Middelburg 2 1 -1 RES. DERDE KLASSE C Corn Boys 2 Zierikzee 2 1 -1 Vlissingen 3 - Goes 2 0 -4 Alliance 2 - RCS 2 4 -2 Axel 3 - Steenbergen 2 1 -2 METO 2 - Middelburg 3 1 -0 ZATERDAGVOETBAL K.N.V.B. ZUID I - DERDE KLASSE Terneuzense Boys Dinteloord 2 3 AFDELING ZEELAND (Zondagcompetitie) DERDE KLASSE A Axel 4 - Hontenisse 3 Koewacht 2 - Vogelwaarde 3 Graauw 2 - HVV '24 3 Clinge 2 - Hulsterloo 2 DERDE KLASSE G AZVV 2 - AZVV 3 Hoek 3 - Hoek 2 Tem. Boys 5 Tern. Boys 4 Zaamslag 2 - Sluis 2 4- 4- 0- 0- 5-3 0-7 1-4 1-6 caballero CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.50

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 3