Bronch i letten Urgentieschema. In de lijst van urgentie van kapitaalswerken is willekeurig te werk gegaan en niet in de volgorde zoals het college dit ziet. Wij zullen een urgentieplan op stellen en dit aan de raad voorleggen. De bouw van een nieuwe MAVO-school moet wachten op de goedkeuring en in deze begroting zijn geen abnormale dingen opge nomen. Rioolbelasting. Van verschillende zijden is ook hier weer over gesproken en is de wens van progres sie hier in te horen. Ik zou hierop nu niet willen ingaan, maar wanneer hier geen wijziging in moet plaats vinden zullen wij bezien of hieraan iets is te doen. Gymlokaal. Bij het college staat dit niet op het eerste plan van prioriteit. Sportaccomodatie Er is gezegt dat wij zijn achtergebleven bij andere gemeenten, ik ben van mening dat we aardig zijn meegekomen. Het heeft steeds onze volle aandacht al ont breekt er hier en daar nog wel wat. Wanneer financieel mogelijk zullen wij hieraan zeker nog wel wat doen. Zwembad. Omtrent het realiseren hiervan is nog geen standpunt, er is een opdracht aan de Ver. van Ned. Gemeenten om de plaats te be palen. Een nieuw zwembad heeft bij ons hoge priori teit, maar er zijn financiële budgettaire moei lijkheden om tot de bouw er van te komen. Zondagsheiliging. Wij zorgen dat de zondagsrust wordt be waard zoals de wet dit voorschrijft. Bij ons zijn nog geen verzoeken binnenge komen winkels op zondag geopend te mogen houden. Bijstandswet. In Axel heeft de bijstandswet zeker niet het karakter van de vroegere armenwet. Herindeling. Er is gezegt dat de minister de deur voor een zelfstandig Axel op een kier heeft laten staan en B. en W. willen wel toezeggen dat op korte termijn hierover een vergadering zal worden belegd. De Halle. Hiervan wordt een veelvuldig gebruik ge maakt, en het blijkt dat het gebouw goede diensten bewijst. Door de heer Meerkamp van Embden is in een krant naar voren gebracht het bij de bouw aan visie zou hebben ontbroken en dat te weinig overleg is geweest met deskundige instanties, dit moet ik zeker bestrijden. Zelfs tijdens de bouw zijn er nog wijzigingen in het plan gedaan op advies van de betreffende rijkscommissie. Ook is advies gevraagd aan de heer Meer kamp van Embden en toen zijn door hem nooit opmerkingen gemaakt als nu door hem in het bedoelde artikel gedaan. Alles te verwezenlijken was niet mogelijk, maar we hebben met de beschikbare midde len het zo goed mogelijk gedaan. Parkeermoeilijkheden. Door te weinig financieringsmiddelen is het niet mogelijk te doen wat ons hiervan voor ogen staat. Het Hofplein zal binnen afzienbare tijd wor den aangepakt evenals een weg naar de sport velden. Het markeren op of aan het wegdek is wei nig fraai en daarom is dit niet gebeurd. De gemeenteverordening behoeft niet te worden gewijzigd, ook nu is het hierin ver boden verpakking en andere artikelen op de straat achter te laten. De ontwikkeling rond het Kennedyplein heeft onze volle aandacht, er is een ontwerp ge maakt, maar het is een moeilijk project, B. en W. proberen alles om hier zo spoedig mo gelijk de zaak rond te krijgen. Woningbouw. Er is gesteld dat het redelijk gaat, wij hebben nu ook een aantal middenstandswoningen wat ons bijzonder verheugt. De volgende bouwstroom kan binnen enkele weken worden aangevangen en dit zijn 40 woningwetwoningen en 40 premiebouwwo- ningen. Wethouder IJsebaert voegt hieraan nog toe Bij de wethoudersverkiezing is er van uitge gaan dat deze samenstelling voor Axel de beste was. Het verheugd mij dat de voorstellen van B. en W. thans beter ontvangen worden door de Prot. C'hr. fractie. Alg. Begraafplaats. Door uitbreidingen en reorganisatie zijn er de vorige jaren meer werkuren geweest dan er nu zijn begroot, dit zal dit jaar niet het geval zijn en daarom zullen wij met het be groot aantal uren kunnen volstaan. Bijstandswet. Enkele jaren geleden zijn door ons de gel dende normen bekend gemaakt; inmiddels zijn er wijzigingen gekomen en er bestaat geen bezwaar deze nu nog eens bekend te maken. Wethouder van der Lee antwoord tenslotte de vraagstellers nog op enkele punten De verschillende boekhoudsystemen op de verschillende afdelingen zijn ons van bovenaf voorgeschreven en daar hebben wij ons aan te houden. Bij de belastingen zijn wij gebonden aan nor men welke door de minister worden gesteld. Bij de rioolrechten zijn deze normen gesteld op 100, - toch hebben wij deze gehand haafd op 90, - Bij de straatbelasting blijven wij ook bene den de normen. Dat het begrote bedrag van de vermakelijk heidsbelasting te laag zou zijn betwijfel ik, door de ingebruikname van ,,de Halle" zal zeker in deze sector een grotere opbrengst te verwachten zijn dan voorgaande jaren maar andere evenementen lopen terug waardoor de gemaakte begroting wel een juiste zal zijn. Prioriteisschema. Wanneer dit wordt opgesteld is het niet ze ker dat dit niet zal worden doorkruist, dit is zeker mogelijk zoals dit zich nu voordoet in de Buitenweg. REPLIEKEN De heer Oggel zegt in het algemeen met de beantwoording tevreden te kunnen zijn. Bij de rioolbelasting wil spr. er nogmaals op wij zen dat deze voor de minstdraagkrachtigen zwaar drukt. Door de heer Dieleman is onze fractie aan gevallen over de school en gymlokaal, deze wil de jeugd in oude schoolgebouwen laten zitten. Wij moeten zorgen dat het onderwijs in goede gebouwen wordt gegeven. De heer Dieleman heeft ook gezegd desnoods geen riolering voor Spui, daarmee zijn wij het niet eens. De heer Dieleman verklaart niet te hebben gezegd iets tegen de school van de heer Oggel te hebben maar geen prioriteit te zien voor het gymlokaal, evenmin heeft hij gezegd dat Spui maar geen riolering moet hebben. Met de beantwoording kan ik in het algemeen tevreden zijn, maar welke normen stelt men aan de zondagrust Ik zou deze niet zo scherp begrensd willen zien als de Prot. Chr. groepering. Een gunstige gelegenheid tot dansen zou ze ker de infrastructuur voor het toerisme ten goede komen. De heer den Doelder vraagt nogmaals aan dacht voor de bewijzering op de weg, hier mede zouden wij zeker de toeristen een goede dienst bewijzen en procesverbalen besparen. De Voorzitter antwoord dat nooit een ver zoek tot dansen op zondag is gekomen en wanneer dit zou komen dan zullen wij deze aanvraag bezien. Ook ik heb niet zoals door de heer Oggel werd gezegd begrepen dat de heer Dieleman tegen de bouw van de school zou zijn ge weest. De bewegwijzering op de weg is niet fraai maar wij willen u wel toezeggen dit nog eens te bezien. Hierna wordt de begroting paragraafsgewijs behandeld. Sportbedrijf De heer Dieleman bepleit naar aanleiding van post 800 (opbrengst huur terreinen en ge bouwen) een andere vaststelling van de huur van de door de gemeente beschikbaar gestel de Sportaccomodatie, aangezien bij de huidige bedragen z. i. A.Z.V.V. te weinig en de v.v.-„Axel" en „Spui" te veel betalen. Wethouder van der Lee antwoord dat voor dit alles bij de voorgeschiedenis van A.Z.V.V. begonnen zou moeten worden. Toen deze vereniging naar het nieuwe sport terrein is gegaan was daar nog niet alles klaar en het zou pijnlijk zijn wanneer wij nu ineens naar een hoger bedrag zouden toe gaan. Ik kan er niet achterstaan om de andere ver enigingen om deze reden te verlagen van huur. Bij de accomodatie van de v.v.-,,Axel" komt nu een tweetal ballenvangers welke 4000, - kosten. Door de 10% verhoging die 'er is loopt A.Z.V.V. weer al 30 gulden in. De v.v.-„Axel" betaalt niet teveel maar A.Z.V.V. te weinig, als alles gereed is zul len wij met A.Z.V.V. moeten spreken over deze gehele zaak. De heer Dieleman gaat nogmaals uitvoerig op de huurprijzen in en zegt dat de inbreng door de v.v.-,,Axel" veel lager is dan de ac comodatie van A.Z.V.V. al wil hij hiermede niet stellen dat de v.v.-„Axel" onrechtvaardig is behandeld. Wethouder van der Lee zegt het standpunt van de heer Dieleman niet te kunnen delen en dat wanneer het gehele sportcomplex klaar is met A.Z.V.V. een nieuwe pachtprijs zal moeten worden vastgesteld. De heer den Doelder zegt dat A.Z.V.V. niet heeft gevraagd om 3 terreinen en een verharde trainingshoek. Zij wilden zelf een kleedlokaal bouwen, er was ook daar zelfwerkzaamheid aanwezig. De kosten van deze terreinen zijn zo hoog omdat de grond moest worden aangekocht. Hij zal het voorstel van B. en W. steunen. De heer Maas zegt het een vervelende zaak te vinden en zich van stemming te zullen ont houden. Wanneer het voorstel in stemming wordt ge bracht stemmen de heren Dieleman en Hame link tegen en de heer Maas onthoud zich van stemming. Post 89 Rioolbelasting De heer Oggel vraagt hierbij het college in het komende jaar met andere voorstellen hierover te komen welke minder zwaar zullen drukken op de minderdraagkrachtigen. Post 384 Viering Dag van Europa. De heer Oggel verklaart zich op principiële gronden tegen deze post en wenst aantekening te hebben tegengestemd. Post 422 Subsidie Jeugdverenigingen. De heer Dieleman betreurt dat „Jeugdsport" niet blijkt te behoren tot het gesubsidieerde jeugdwerk en vindt dat dit tot scheve ver houdingen leid. Mede namens zijn fractie- goenot Hamelink dient hij de volgende motie in De Raad, van oordeel zijnde, dat de jeugd afdelingen van de sportverenigingen zich ten doel stellen aan de aangesloten jeugd geeste lijk en lichamelijk te ontwikkelen en daar door rijp te maken voor haar toekomstige taak in de maatschappij, nodigt Burgemeester en Wethouders uit tijdig vóór het volgende begrotingsjaar met een voorstel aan de Raad der gemeente te komen le. Om de definitie van het jeugdwerk in artikel 1 onder A. zodanig te wijzigen, dat de jeugdsport niet meer daarin wordt uitgezonderd 2e. Artikel 7. lid 1 onder B. van de veror dening te wijzigen als volgt Voor elk lid in de leeftijd van 16 tot en met 20 jaar een bedrag van 3, - per jaar, met uitzondering van de leden van de sportverenigingen. De Voorzitter antwoordt deze motie in overweging te willen nemen maar niet in de bewoording zoals deze nu is. B. en W. moet de vrijheid gelaten worden dit te bestuderen in de vorm zoals dit nu wordt gedaan kan dit niet. De heer Dieleman zegt voor de toezegging door de Voorzitter erkentelijk te zijn. Hierna worden de verschillende begrotingen aanvaard. RONDVRAAG. De heer Hamelink vraagt of, nu het bestuur van „de Halle" een afwijzing heeft gedaan aan een Axelse vereniging hier een show te houden, dit gebouw nog wel voldoet aan de normen van een Gemeenschapshuis. De Voorzitter antwoordt dat dit een punt van uitvoerige bespreking is geweest in het be stuur. De conclusie was dat een vogelshow geen evenement is dat in deze zaal thuis hoort. Omdat deze show is afgewezen kan men toch niet stellen dat het geen gemeen schapshuis zou zijn. De heer Hamelink spreekt zijn spijt uit dat dit knoest worden afgewezen en raad het stichtingsbestuur aan voorzichtig te zijn bij afwijzen van evenementen. SLUITING Hierna wordt door de voorzitter de vergade ring gesloten met het dankgebed. Dubbeldekker in Dok De dubbeldekker „Prinses Christina" zal op maandag 11 november a.s. om 13.30 uur uit de vaart worden genomen voor het ondergaan van een grote onderhoudsbeurt. De dubbel dekker zal daardoor tot 2 december niet va ren. De dienstregeling tussen Kruiningen en Perk- polder zal dan om de twintig minuten worden verzorgd door drie veerboten, de „Koningin Juliana", de „Prins Bernhard" en de „Prin ses Irene". vallen voor Uno Animo, maar nu bleek er al spoedig in de tegenaanvallen van Axel meer vaart te zitten. Na een kwartier plaatste Jaap Lensen de bal gepast naar Jopie Deij en deze schoot on houdbaar in de rechterbenedenhoek (0 1). Vier minuten later kreeg Lensen de bal in goede positie toegespeeld van Bouchaut en van zeker vijftien meter schoot Lensen kei hard in de linkerhoek (0 2). Na deze doelpunten zakten de Brabanders even in elkaar. Lensen en Jonkman kregen kansen om de voorsprong te vergroten, maar ze misten beiden. In de 23e minuut stompte doelman Oppeneer, die zich tot zover van zijn beste zijde had laten zien, bij een hoge voorzet de bal voor de voeten van een der Uno Animo-aanvallers. Deze aarzelde geen moment om met een ef fectvolle bal te scoren (1 2). Het was Van der Made die de achterstand verkleinde. Aan gemoedigd door dit succes kwamen de Bra banders terug en een kwartier vóór het einde zag dezelfde speler kans om met een hard schot de partijen op gelijke voet te brengen. Er werd van beide zijden gezwoegd om als nog tot winst te komen maar zonder resul taat. Zo miste Lensen een paar minuten vóór het eindsignaal nog een vrijwel opgelegde kans, toen hij alleen voor de Brabantse keeper doordrong. Vermoeid verlieten 22 spelers het zware veld. Misschien allen tevreden met het gelijke spel, maar de Axelaars toch wel wat teleurgesteld, omdat ze de winst uit handen hadden ge geven. WOUDRICHEM - A.Z.V.V. 3-1 Na een matige wedstrijd, vooral van de zijde van de Axelaars, zijn beide puntjes in Wou- drichem gebleven. Voor rust kwam geen der ploegen tot scoren. Kansen waren er evenwel voldoende ook voor de bezoekers. Met name Kempe en invaller de Bisschop kregen enkele opgelegde kansen, maar beide spelers waren volledig schotloos. Na rust scoorde Boulanois in de 25e minuut uit zuivere buitenspel-positie het eerste Wou- drichem-doelpunt 1 0. Enkele minuten later maakte dezelfde speler dankbaar gebruik van een fout in de A.Z.V.V.-defensie 2-0. 5 Minuten voor tijd viel het A.Z.V.V. tegen doelpunt uit een kopbal van de Vliegher 2-1 Na dit doelpunt trachtte de A.Z.V.V.-ploeg nog tot een gelijkspel te komen door met man en macht in het offensief te gaan, maar hun individualistisch spel kon de Woudrichem- ploeg niet uit balans brengen. Verwaarlozing van hun defensie stelde J. van Straeten in de allerlaatste minuut tenslotte in staat om z'n ploeg naar een verdiende 3-1 overwinning te schieten. UITSLAGEN EN STANDEN TWEEDE KLASSE B Terneuzen - RAC VCW - Alliance Rood Wit W - RKTVV Uno Animo - Axel RKTVV Uno Animo RAC Terneuzen Rood Wit Alliance Axel Longa Vlijm. Boys Internos VCW Zeeland Sport RWB 9 8 7 8 7 7 8 8 6 6 7 6 7 6 5 5 4 3 3 3 3 2 2 2 2 1 1 1 0 2 2 1 1 1 1 1 1 0 0 13 11 10 10 8 7 7 7 5 5 5 4 2 RES. TWEEDE KLASSE C Baronie 3 Rood Wit 2 NAC 4 - Axel 2 Breskens 2 - MOC 2 Roosendaal 2 - RBC 3 RES. DERDE KLASSE C Corn Boys 2 - METO 2 Alliance 2 Zierikzee 2 Axel 3 - Goes 2 Middelburg 3 - Steenbergen 2 2-3 1-3 2-1 2-2 21-10 14-8 17-10 15- 6 13-11 9- 7 15-14 12-13 6- 9 3-15 10-12 5 - 13 10-22 0-3 5-2 afg. afg. 2-4 2-0 1-3 afg. ZATERDAGVOETBAL K.N.V.B. ZUID I - DERDE KLASSE SPORT VOETBAL UNO ANIMO - AXEL Op een zeer zwaar veld en een stromende regen heeft Axel in Loon op Zand een in alle opzichten verdiend gelijk spel bevochten. Vóór de rust was de thuisclub meer in de aanval, maar tot goals kwam het niet. Axel stichtte nu en dan met snelle tegenaanvallen verwarring in de Brabantse defensie, maar ook dit leidde niet tot treffers. Zo kwam de rust met dubbelblanke stand. Ook na de hervatting waren de eerste aan- Rillandia - Meeuwen 2-4 Tern. Boys - Good Luck afg. Sleeuwijk - SVV '54 1-2 Woudrichem -AZVV 3-1 Roda Boys - Yerseke 4-0 De Meeuwen 9 8 1 0 17 31-13 Tern. Boys 6 4 2 0 10 19-11 SVV '54 8 3 3 2 9 17-15 Woudrichem 8 4 1 3 9 12-12 Rillandia 10 2 5 3 9 18-21 AZVV 9 3 2 4 8 12-14 Dinteloord 7 3 1 3 7 14-11 Good Luck 7 3 1 3 7 8- 9 Roda Boys 8 2 3 3 7 15-17 Yerseke 8 1 2 5 4 14-20 Sleeuwijk 8 0 1 7 1 6-23 Ho«»tdronk in tablttvorm. 86ct 2 2 2 2 2 3 4 4 3 3 4 4 6

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 3