AGENDA Goes Uit onze omgeving Axel AANRIJDING Dinsdagavond om kwart over acht verleende A. van A. uit Axel, rijdend door de Ma- rijkestraat, op de splitsing Bernhardstraat- Marijkestraat geen voorrang aan de van rechts komende personenauto bestuurd door C. v. d. H., eveneens uit Axel. Bij de botsing werden beide auto's flink beschadigd; er was geen persoonlijk letsel. GESLAAGD Te Amsterdam slaagde deze week voor de akte Engels M.O.-A., de heer I. van der Loo te Axel. AANRIJDING Zaterdagmiddag omstreeks 15.00 uur is in de Kerkdreef een botsing ontstaan tussen 2 personenauto's. M. A. B. uit Kalken (B.) draaide zijn auto op de weg toen uit tegen overgestelde richting L. F. S. uit Axel kwam aangereden die tegen de auto van B. op botste. Beide auto's werden beschadigd. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. AANRIJDING Vorige week vrijdagmorgen omstreeks kwart voor 12 reed mej. E. M. J. de K. uit St. Niklaas met een personenauto door de Stationsstraat. In de bocht slipte de auto en botste tegen 'n uit tegenoverge stelde richting komende personenauto be stuurd door J. V. uit Axel. Beide auto's werden flink beschadigd. Er waren geen persoonlijke ongelukken. ZUIDDORPE Zaterdagmiddag is op de provincialeweg Axel-Rode Sluis op de splitsing naar Zuid- dorpe R. R. de B. uit Lokeren met zijn brom fiets tegen de auto van zijn landgenoot T. A. D. uit St. Niklaas opgereden. De echtgenote van de B. die achter op de bromfiets was gezeten liep hierdoor ernstig letsel op aan haar rechter knie en moest overgebracht worden naar het ziekenhuis te Lokeren. Auto en bromfiets werden bescha digd. Kerkdiensten ZONDAG 21 JULI 1968 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur: Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 5 uur ds. Heemskerk (in de morgendienst voorbe reiding H. Avondmaal) Geref. Gemeente 10.00 en 3.00 uur Lees- dienst. R.K. Kerk H. Gregorius de Gro,te, Wal- straat 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis. Weekend-diensten ARTSEN 20-21 juli: DR. KOK. TANDARTSEN 20-21 juli: L. W. Nooteboom, Bellamystr. 65 tel. 3780. Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00 - 18.30 uur zondag 12 - 12.30 uur. HULST Na drie dagen intensief zoeken waaraan niet minder dan 300 vrijwilligers uit Nw. Namen, Graauw en het Belgische Kiel- drecht deelnamen, werd maandag het stof felijk overschot gevonden van de 35-ja- rige heer R. van Waterschoot uit Nw. Namen die j.l. donderdag toen hij met zijn 11 -jarig zoontje Jo in het land van Saeftinge aan het vissen was, tijdens de hevige storm verdronk. Het stoffelijk overschot van het kind werd vrij spoedig gevonden op de plaats een diepe put waar zij hadden ge vist. Vrijdag had de rijkspolitie te water met speciale dreggen naar het lichaam van de heer Van Waterschoot gezocht, maar zonder resultaat. Zaterdag en vooral zon dag boden zich veel vrijwilligers aan om de omgeving af te zoeken onder leiding van de heer van de Zande uit Clinge, een kenner van het gevaarlijke land van Saef tinge. Ook werd gebruik gemaakt van de amphirol van de heer J. de Bakker uit Terneuzen, Zondagavond konden de inmiddels gere- quireerde amateurduikers, de heren Goe- degebuur uit Hansweert en van Klaveren uit Goes, die hun werk konden verrichten dankzij de medewerking van de direktie van de Nederlandse Stikstof maatschappij te Sluiskil die het duikermateriaal ter be schikking stelde, de plaats waar het stof felijk overschot van de heer van Water schoot zich moest bevinden, lokaliseren. Maandag kon het lichaam worden gebor gen doordat de brandweer uit Nieuw- Namen onder twee meter water een laag van een meter zand had weggespoten. Ir. Verheul directeur rijksinstituut drinkwatervoorziening Binnenkort is de benoeming te verwachten van ir. T. Verheul te Goes tot directeur van het rijksinstituut voor drinkwatervoorziening. Hij zal als zodanig ir. C. van Rooijen opvol gen, die per 1 september 1969 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie zal neerleggen. De heer Verheul, die in 1955 aan de tech nische hogeschool te Delft het diploma van civiel ingenieur verwierf, is thans directeur van de waterleidingmaatschappij „Midden- Zeeland". Hij is tevens lid van de raad voor de drinkwatervoorziening en van het bestuur van de Vewin. Het ligt in de bedoeling dat ir. Verheul reeds per 1 september van dit jaar werkzaamheden ten behoeve van het rijksinstituut zal gaan verrichten. Tot 1 sep tember 1969 blijft hij tevens zijn tegenwoor dige functie vervullen. KANTONGERECHT TE TERNEUZEN DUBBELE BEDIENING BIJ RIJDEN ONDER TOEZICHT Mevr. P. M.-v. d. Z. uit Sas van Gent had in april op de provinciale weg naar Hoek een auto bestuurd, zonder dat ze in het bezit was van een rijbewijs. Zij had al heel wat lessen gehad, zo deelde zij op de zitting mee, en ze moest kort daarna examen doen. Ze was aan het oefenen onder toezicht van haar echtge noot, die naast haar zat om zo nodig door middel van de handrem in te grijpen. De kantonrechter mr. Van Hees wees er op dat de wet bij rijden onder toezicht spreekt van een dubbele bediening en daarvan was hier geen sprake. Het openbaar ministerie vertegenwoordigd door mr. H. Sprey eiste een boete van honderd gulden. De kanton rechter maakte er vijftig van. MISTBANK De Belg W. E. uit Stekene had eind april met zijn auto in Koewacht een paal van de P.Z.E.M. geramd. Er zou een mistbank over de weg hebben gehangen, zo zei hij ter zit ting, hetgeen werd bevestigd door een daar in de buurt wonende vlashandelaar. E. had gereden met een snelheid rond de 80 km en in een bocht was hij van de weg afgeraakt. Mr. Sprey eiste 100, - boete. De raadsman mr. Tichelman jr. wees er op dat E. uit die streek geboortig is en er alle wegen goed kent. Het was dus niet zo ver wonderlijk dat hij met een 80 km-vaart had gereden. Aangezien E. reeds aanzienlijke schade heeft geleden, drong mr. Tichelman aan op een lagere straf. Mr. Van Hees be paalde de uitspraak op 50, - De hoofdcontroleur bij 's rijksbelastingen te Terneuzen, de heer C, A. Hol, vierde maandag zijn 40-jarig ambtsjubileum, 's Morgens om 10 uur werd de jubilaris met echtgenote en dochter ontvangen in de versierde kantine van het rijkskanto- rengebouw. In tegenwoordigheid van de vrijwel voltal lige staf van de belastingdienst in Ter- neuzen en de heer Hopmans als vertegen woordiger van de direkte belastingen te Goes werden de heer en mevrouw Hol welkom geheten door de heer P. M. Rin- gelberg die als ceremoniemeester fungeer de. De hoofdinspecteur-titulair, de heer mr. J. E. Hubbeling, was de eerste die de heer Hol in waarderende bewoordingen toe sprak. Hij memoreerde in het kort de loop baan van de heer Hol die op ongeveer 15-jarige leeftijd op het ontvangkantoor te Axel in dienst trad. In 1934 kwam de heer Hol naar Terneuzen en op 1 januari volgde zijn benoeming tot rijksklerk-in tij delijke dienst. Op 1 juni 1941 werd hij rijksklerk met vakexamen en in 1942 volg de zijn benoeming tot adjunct-commies. In januari 1944 nam hij deel aan de con troleurscursus te 's-Gravenhage. In juni 1946 verliet de heer Hol Den Haag om weer naar Terneuzen terug te keren. In oktober van hetzelfde jaar werd hij tot commies-controleur B benoemd, op 1 januari 1948 tot controleur A, in 1953 tot hoofdcontroleur en sinds 1961 is hij hoofdcontroleur A. Mr. Hubbeling schetste de heer Hol als een toegewijd ambtenaar die een grote steun was voor veel jongeren die bij de belastingdienst kwamen. Het deed mr. Hubbeling dan ook veel ge noegen zijn grote waardering te kunnen uitspreken en de jubilaris de gratificatie te kunnen overhandigen. Vervolgens werd het woord gevoerd door de commies-secretaris, chef de bureau ter inspectie, de heer M. P. Buter, die onlangs zijn gouden jubileum vierde en vele jaren met de heer Hol heeft samengewerkt. Hij schetste de jubilaris als een eenvoudig en joviaal mens bij wie iedereen terecht kan. Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer A. van Antwerpen namens de bond van personeel van 's rijksbelastingen en van de personeelsvereniging „De Schelde" waarvan de heer Hol bestuurs lid is. De heer J. C. Mikkers, controleur ter in spectie drukte zich in dezelfde geest uit. Beiden overhandigden de heer Hol een fraai geschenk, terwijl aan mevrouw Hol bloemen werden aangeboden. De jubilaris sprak een dankwoord, waar na de aanwezigen de familie Hol hun ge lukwensen konden aanbieden. Drieduizend Getuigen van Jehova uit Brabant, Zeeland, Limlburg en Rotterdam komen in de Eindhovense Jubileumhal bij een om daar tot en met zondag te congres seren. De getuigen, die in Nederland zes tienduizend leden tellen, zullen dit jaar nog congressen houden in Heerenveen, Den Haag en Hilversum. Zondag zijn ook niet-leden in de Jubi leumhal welkom en men verwacht dat er zo n vijfduizend mensen bijeen zullen zijn. Behalve congresseren zullen de Jehova's rond Eindhoven door middel van huis- aan-huis werk getuigenis van hun geloof geven dat gebaseerd is op de bijbel. Vrij dag worden vijftig getuigen gedoopt in het sportfondsenbad. De congresgangers en de organisatoren zijn zeer te spreken over de medewerking die ze gekregen hebben van de gemeente en van Philips. Zware straffen voor huisverkoop met 10.000 zwart Straffen die varieerden van 2 maanden ge vangenisstraf tot een boete van 1000, legde de Middelburgse politierechter mr. A. W. Thone dezer dagen op aan een viertal Zeeuwsch-Vlamingen die bij het opmaken van een* koopakte voor een huis in St. Jansteen onregelmatigheden hadden gepleegd. Het betrof hier een huis van de Hulste naren F. de W. en A. V„ waarin A. G. uit St. Jansteen en W. V. uit Koewacht een garage zouden inrichten. De prijs was 44.500 maar in de koopakte was slechts een bedrag van 34.500 opgenomen. Een bedrag van 10.000 zou zwart' aan de verkopers ter beschikking zijn gesteld. Bovendien hadden de W. en V. daardoor een te lage belastingopgaaf verstrekt. De officier van justitie mr. P. J. V. Ros- cam Abbing, nam de vervalsingen van de Hulstenaren ernstig op en eiste tegen bei den een gevangenisstraf van 3 maanden en een boete van 1000. De politierech ter nam de gevraagde boete conform over en legde de geëiste gevangenisstraf voor waardelijk, met een proeftijd van 3 jaa| op. G. was er niet van ondersteboven, dat hij in deze zaak als schuldige aangewezen was. ,Ik heb hier toch geen goede naam, dus zal G. het wel zijn' merkte hij op. Hij verklaarde verder: ,Ik heb 34.500 betaald. Meer niet. Als er meer betaald is dan heeft V. dat gedaan. Ik wist niet, dat het huis voor 44.500 verkocht is'. In deze zaak werden de verkopers als ge tuigen gehoord. De W. verklaarde, dat G. gevraagd had om een deel van het geld zwart te betalen en buiten de akte te laten. Op de vraag van de politierechter van wie hij het geld gekregen had verze kerde de W.: ,Van G.' G.: ,Ik heb nooit geld aan de W. gege ven'. Getuige V. verklaarde, dat het huis 44.500 moest opbrengen, dat in de akte 34.500 opgenomen werd en dat afge sproken werd de 10 mille ,zo' (zwart dus) te pakken. Voor de officier was het duidelijk dat G. de akte had ondertekend terwijl hij wist dat de opgaaf van het bedrag onjuist was. Mr. Roseam Abbing eiste tegen de Hul stenaar een gevangenisstraf van 3 maan den. Mr, P. C. Adriaanse, de raadsman van G., verklaarde, dat in de boekhou ding van zijn cliënt geen onregelmatighe den zijn ontdekt. Hij vroeg zich af waar om G. een zwaardere straf moest hebben dan de beide verkopers. Herinnerend aan de eerste opmerking van G., merkte mr. Thone op: ,U bent inder daad een bekende van de rechtbank en dat zal ik laten meespreken.' De politie rechter legde uiteindelijk een gevangenis straf van 2 maanden op. .Ik dacht wel, dat G. mij de schuld zou geven', merkte V. op, toen hij terecht moest staan. Hij verklaarde: ,Ik had niets te regelen, want ik had geen centen. Ik was juist enige tijd uit de gevangenis ont slagen, mijn vrouw leefde toen van de steun, dan kan ik toch nooit aan 10.000 komen." Ook tegen hem eiste de officier een ge vangenisstraf van 3 maanden. Mr. E. N. J. H. de Rechter, de raadsman, merkte op dat zijn cliënt te maken had met de finan ciën. Hij deelde de politierechter mee, dat zijn cliënt in 1966 met G. gebroken heeft en dat hij nu zelf bezig is een bedrijf op poten te zetten. Mr. Thone legde tenslot te een gevangenisstraf op van 2 maan den, waarvan 1 maand voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. ZATERDAG 20 JULI 15.00-16.00 uur:Beiaardconcert te geven door de heer P. C. Brakman te Axel. ZONDAG 21 JULI 15.00-23.00 uur: Venetiaans Waterfeest. Folkloristische dansen. Stoet van verlichte boten. Vuurwerk op het meer te Overmeere (België). ZATERDAG 27 JULI 15.00-16.00 uur: Beiaardconcert te geven door mevr. M. J. Moerdijk-Vanderswalm. ZONDAG 28 JULI 13.00-15.00 uur: HULST, Markt. Optreden folkloristische dansgroepen uit Turkije, Zwe den, Frankrijk en Oostenrijk. BRESKENS VRIJDAG 26 JULI 10.00-18.00 uur: Jaarmarkt. 17.00-2.00 uur: Non-stop programma. Uit gebreide vismaaltijd. Verkiezing Miss Toerist Groot bal. MIDDELBURG DINSDAG 23 JULI 20.00 uur: Nieuwe Kerk: orgelconcert door Martin Kamminga - Weesp. WOENSDAG 25 JULI 10.00 uur: Molenwater: ringrijderij met ver sierde sjezen. Iedere DONDERDAG tot en met 5 septem ber van 10.00-18.00 uur op de Vismarkt folkloristische markt met demonstraties oude ambachten. VLISSINGEN ZATERDAG 27 JULI Stenen Beer: ringrijden te paard en ringrij- den met sjezen. OOSTENDE ZATERDAG 20 JULI Vlootparade van de Belgische Zeemacht en grootvuurwerk te 22.00 uur. HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Fa. J. Verstraten, Eerste Verkorting 3, Axel om vergunning tot het oprichten van een slach terij, waarin 2 electromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 314 pk gebezigd zul len worden. Datum van het verzoek 21 maart 1968. Adres van de inrichting Eerste Verkorting 3, kadastraal gemeente Axel, sectie E nummer 874. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het ge meentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op maandag 5 augustus 1968 om 11.00 uur in het stad huis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen b een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. Axel, 17 juli 1968. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Stoffelijk overschot van verdronken visser gevonden VEERTIGJARIG JUBILEUM C. A. HOL EINDHOVEN ONTVANGT DRIEDUIZEND JEHOVA'S Medewerking POLITIERECHTER MIDDELBURG

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 2