AGENDA Uit onze omgeving Axel GESLAAGD le Utrecht behaalde de heer P. Verschuren het Vakdiploma Naaimachinekennis. Aanbesteding Weg ver beteringen Het waterschap Axeler Ambacht heeft maan dag de verbetering van de Armen- of Linie- dijk (1680 meter en van de Smidschorreweg en de gemeenschappelijke weg (2785 meter) in twee afzonderlijke bestekken aanbesteed. In totaal waren er 20 inschrijvers. De laagste inschrijver op het eerste bestek (Liniedijk) was het aannemingsbedrijf fa. H. en H. van de Hemel te Biervliet met 131,150 (uit voering met hoogovenslakken) en 133.000 (uitvoering met grint, zand asfalt). Hoog ste inschrijver was de n.v. Leenhouts te Sluis met respectievelijk 149.000 en 155.000. Op het tweede bestek werd als laagste inge schreven door het aannemersbedrijf n.v. Ge- brs Geldof te Serooskerke met 163.500 (hoogovenslakken) en 171.800 (grint, zand, asfalt). Hoogste inschrijver was ook hier de fa. Leenhouts te Sluis met 215.000 respectievelijk 239.000. Wéér aanrijding op kruispunt St. Anne Vrijdagavond omstreeks 8 uur reed de Bergen op Zoomse arts P. J. J. met zijn auto van Zaamslag in de richting Sluiskil-brug. Uit de tegenovergestelde richting naderde een auto, bestuurd door de heer A. G. d. P. C. uit Oud-Turnhout (B.) het kruispunt met de weg Axel - Terneuzen. Zonder de heer J. voorrang te verlenen sloeg de heer d. P. C. linksaf, richting Terneuzen. Bij de botsing die volgde werden de vier inzittenden van de Belgische auto gewond, van wie de be stuurder ernstig. Ook de heer J. die alleen in de auto zat, werd gewond. Met de ambulancewagens van het Juliana- ziekenhuis en de N.S.M. te Sluiskil werden de gewonden naar het ziekenhuis vervoerd. Per ambulance-auto zijn de Belgen later op de avond naar het ziekenhuis in Turnhout vervoerd. Een takelwagen van de fa. J. Dees heeft de auto's, die total-loss waren weggesleept. Het verkeer ter plaatse was een half uur ge deeltelijk gestremd. Jongeman, na val met brommer overleden In de loop van maandag is in het St-Liduina- ziekenhuis te Hulst de negentienjarige Huls tenaar Peter Cornelis overleden. De jonge man was in de nacht met zijn bromfiets op de weg Kloosterzande-Hulst bij de buurt schap Kuitaart komen te vallen. De oorzaak is niet bekend. De broek van de jongen zat echter in het tandwiel gedraaid. Het ongeval deëd zich voor om ongeveer kwart over twaalf. Men liet de bewusteloze, zwaarge wonde jongeman naar het ziekenhuis te Hulst overbrengen. Enige tijd geleden is de vader van het slachtoffer eveneens onder tragische omstandigheden overleden. Hulst VRACHTWAGEN RIJDT TEGEN DUBBELE POORT Een vrachtwagen, bestuurd door de heer J. T. te Terneuzen, is tegen de Dubbele Poort in Hulst gebotst. Zowel het voertuig als de poort liepen zware schade op. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. „REINAERTSPEL" TE DUUR Het zit het bestuur van de kunstkring ,,Van den Vos Reinaerde' niet mee met de organi satie van de Reinaertfeesten. Kon enkele we- kén geleden door toedoen van de jeugd een openluchtexpositie niet doorgaan, nu heeft men ook besloten af te zien van een Reinaert- spel in de openlucht. Reden het werd te duur Er is voor de Reinaertdagen een subsidie be schikbaar van 2250, - 750, - minder dan het bedrag waarop het kunstkring-be stuur had gehoopt. Voor de opvoering van het stuk is een licht en geluidsinstallatie nodig, waarvoor alleen al 1900, - nodig blijkt te zijn. Er is dan nog geen cent uitgegeven voor het huren van kleding en maskers en voor een grimeur. „Het ntislukken van de beeldententoonstelling heeft ons financieel al een eind de put in ge holpen, het was dan ook duidelijk dat we met die opvoering onszelf de das om zouden doen", aldus de heer Stolte. Het niet-doorgaan van het Reinaertspel - het stuk zou opgevoerd worden op 18 augus tus - betekent niet, dat ook de Reinaert- stoet niet door gaat. Deze zal geheel volgens plan op straat komen. De stoet wordt ge regisseerd door de Hulstenaar Cor Verdon- schot. Sluizenaar naar spelen in Mexico? De roeier Daniël d'Hoore uit Sluis maakt enige kans om Nederland te vertegenwoor digen op de Olympische Spelen van Mexico. Dit hangt voor een belangrijk deel af van zijn prestaties in het Zwitserse Luzern, waar het komende weekeinde de Rotseeregatta wordt gehouden. d'Hoore, 21 jaar en student aan de Delftse th, komt met teamgenoot Tony van der Ende uit op het onderdeel twee zonder stuurman. Al eerder vestigde hij de aandacht op zich door prestaties in Amsterdam en Duisburg. Tijdens het afgelopen weekeinde gehouden drielandenwedstrijden op de Amsterdamse bosbaan eindigde het duo d'Hoore-Van der Ende als derde, bij een internationale ont moeting in het Duitse Duisburg werden de Nederlanders zelfs als eerste geklasseerd. De Sluise roeier die oorspronkelijk de Bel gische nationaliteit bezat, heeft zich met het oog op de deelname aan Nederlandse kam pioenschappen laten nationaliseren. NIEUWE AANWINSTEN^ Christelijke Openb. Bibliotheek STUDIEBOEKEN BUITENLANDSE ROMANS ROMANS KINDERBOEKEN KINDER STUDIEBOEKEN Kerkdiensten ZONDAG 14 JULI 1968 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur D.s. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 9.30 en 3.00 uur Ds. A. Kuiper. Bediening H.A. Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 5 uur ds. Spoelstra van Boskoop. Geref. Gemeente 10.00 en 3.00 uur Lees- dienst. R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Wal- straat 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis. Weekend-diensten ARTSEN 13-14 JULI Dokter Schiltman TANDARTSEN 13 - 14 JULI P. A. van Mieghem, Schel- dekade 58, Terneuzen. tel. 2685. Spreekuur zaterdag 10 10.30 uur en 18.00 - 18.30 uur zondag 12 - 12.30 uur. Zaterdag 13 juli 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert, te geven door Mevrouw M. J. Moerdijk-Vanderswalm. Zaterdag 20 juli 15.00- 16.00 uur: Beiaardconcert, te geven door de heer P. C. Brakman te Axel. Zondag 21 juli 15.00-23.00 uur Venetiaans Waterfeest. Folkloristische dansen. Stoet van verlichte boten. Vuur werk op het meer te OVERMEIRE (België) MUTATIES BEVOLKING AXEL T/M 30 JUNI 1968 Geboorten 5 juni 1968 Schneider, Petra M. R.; 8 juni de Munter, Martin W. C.; 9 juni Picavet, Miranda C. J.; 18 juni Swagemakers, An- gelique B. W.; 19 juni Lion, Augustus W. J.; 19 juni van de Wege, Mario; 7 juni Kotvis, Christian; 10 juni Haak, Esther P.; 11 juni Neut, Peter; 14 juni Ryckaert, Marco; 19 juni Wieles, Frangois. Overleden van Doeselaar, Eugenius J.; de Koeijer, Jo- zias; Bakker, Leendert P.; van de Voorde, Marinus P. Gehuwd Borgt, Henricus J. M. en Breepoel, Louise L.; Dietz, Karei O. P. en Hamelink, Johanna S.; Hamelink, Simon J. (van Terneuzen) en Lippens, Veronica V. M. Vertrokken 20 Joegoslavische gastarbeiders naar Hulst en Clinge; Lippens, Veronica V. M. e.v. Ha melink, naar Terneuzen; Meeusen, Ronnie G. G. naar Terneuzen; Ranschaert, Tonny met 3 gezinsl. naar Sas van Gent; Jansen, Cornelis J. naar Vlissingen; Hamelink, An- dries met 4 gezinsl. naar Terneuzen; Hame link, Dina P. naar Baarn; de Regt, Cornelia C. e.v. Dieleman naar Terneuzen; van de Velde, Marinus naar Terneuzen; Roose, An- thonij P. naar Terneuzen; Riemens, Marinus met 2 gezinsl. naar Zaamslag; Scheele, Ja- comina naar Terneuzen; Asian, Tayyar naar Breda; Yegmen, Haci naar Turkije; Lops, Johannes L. naar Den Haag; Spijkerman, Jantina K. e.v. Minnen met 2 kinderen naar Amsterdam. Vestiging in de gemeente Burger, Maatje W. E. e.v. Ars, van Wemel- dinge naar Kanaalkade 23; Dusseldorp, Maria C. W. A. e.v. Oegema van Den Haag naar v. d. Moerestraat lOd; Oegema, Helena E. A. M. van den Haag naar v. d. Moerestr. lOd; Oegema, Jan C. J. van Den Haag naar v. d. Moerestraat lOd; van Damme, Nicolaas A. van Philippine naar Stationsstraat 29; Liegeois, Jeanne A. G. w.v. Hoton van Pe- ruwelz naar Pr. Hendrikstraat 16; Baar, Ma thijs H. H. van Heerlen naar Margrietstr. 9; Kroes, Antonius J. P. van Nieuw-Ginneken naar Te Waterstraat 15; van der Veeken, Dorothea C. M. e.v. Maas van Vogelwaarde naar Ferdinandstraat 11; Bakker, Catharina G. e.v. Dieleman van Zaamslag naar Bach- straat 53; Dietz, Karei O. P. van Terneuzen naar Gen. Meijerstraat 17c; Stroobant, Anna M. van Piel naar Vaartwijk 16; Dieleman, Adriaan I. e.v. Ollebek van Terneuzen naar Bachstraat 51; Knieriem, Rachel A. van Middelburg naar Noordstraat 37; Oggel, Ed- mond P. van Breda naar Bylocquestraat 11; Ozdemir, Mahmut van Turkije naar Slijk straat 5; Bas, Hüseyin van Westdorpe naar Slijkstraat 5; Sheilds, Tonny van Bloemen- daal naar Crijnssenstraat 16; van der Linden, Lilian M. J. van Velsen naar Kanaalkade 66; Bukacki, Carlo F. van Lichtenvoorde naar Joost de Moorstraat 29; van Ham, Pieter van Maartensdijk U naar v. d. Moerestr. 12a. Verhuizing binnen de gemeente Caessens, Willie J. met échtg. van Bankert- straat 2 naar Kanaalkade 32; Borgt, Hen ricus J. M. van Singelweg 77 naar Gen. Meijerstraat 11b; Breepoel, Louisa L. e.v. Borgt van Nieuwendijk 36 naar Gen. Meijer straat 11b; Lucas, Rosalia I. A. met zuster van Nassaustraat 1 naar Walstraat 40; van den Bergen, Albertus J. M. van Joost de Moorstraat 26 naar Joost de Moorstraat 36; Veritraeten, Willibrordus C. F. met gezin van Wilhelminastraat 64 naar Ferdinandstr. 9; Maas, Alphonsus M. J. van Ds J Scharp- straat 13 naar Ferdinandstraat 11; Dieleman, Daniël A. J. van Ds J. Scharpstraat 22 naar Bachstraat 53; Scheele, Jan met gezin van Bachstraat 1 naar Hulsterseweg 2; Ollebek, Christiaan P. van Julianastraat 50 naar Bach straat 51; Ballast, Christiaan van Margrietstr. 9 naar Joost de Moorstraat 11; Buijze, Jas- pert S. met echtg. van Buitenweg 26 naar Oosterstraat 13; Goossen, Neeltje van Spui 2 naar Spui 36; de Putter, Hermanus met ge zin van Pouckepolderdijk 4 naar Pouckepol- derdijk 4; Overdulve, Cornelis met gezin van Vaartwijk 28 naar Emmastraat 94; van Arenthals, Adolf F. met gezin van Poucke polderdijk 2 naar Pouckepolderdijk 2; Ha melink, Johanna S. e.v. Dietz van Vaartwijk 6 naar Gen. Meijerstraat 17c. Aantal inwoners der gemeente op 31 mei 1968 8561 op 30 juni 1968 8547 (P.Z.C.) Accoce, P., en P. Quet. De oorlog werd gewon nen in Zwitserland; Auto-test, 1968-'69.; Berkhof, H. Gegronde verwachting; Beroepsbeelden; Blake, P. Le corbusier; Briejèr, C. J. Zilveren sluieos en verborgen gevaren; Brongers, G. A. Antieke rari teiten; Bruinsma, A. H. Radiografische afstands bediening; Bruinsma, H. C. Grafologie; Buddingh', B. Cultuur en communicatie; Buskes, J. J. Martin Luther King; Burggraf, M. Werken met metaal folie; Het Byzantijnse rijk; Cheraskowa, J. P. De Russische taal; Christen-radicaal; Coster, S. Boe- reklucht van Teeuwis de Boer en menjuffer van Grevelinckhuysen; Diekerhoff, F. L. De oorlogs vloot in de zeventiende eeuw; Doolaard, A. den. Ontsporingen; Engels, A., und A. H. van Straten. Drei Hörspiele; Fuchs, J. M. Shell journaal van oude havensteden van Zierikzee tot Moddergat; Fulbright, J. W. De arrogantie van de macht; Galbraith, J. W. Een uitweg uit Vietnam; Gal- braith, J. K. Kapitalisme en welvaart; Galbraith, J. K. De Krach van '29; Gerke, F. Het late Rome, he vroege Christendom; Grube, E. J. De wereld van de Islam; Haasse, H. S. Persoonsbewijs; Hand vest van de Verenigde Naties; Heimann, E. Theo logie van de geschiedenis; Helman, A. Zaken, zending en bezinning; Herber, L. Stikkende ste den; Hillenius, D. De vreemde eilandbewoner; Houtman, J. M., en M. J. Naastepad. Centrale verwarmingstechniek; Hovius, H. 50 Jaar Neder landse landbouw, 1915—1965; Israël in feiten en cijfers; John, N. J. Moentoe; James, M. Dizzy Gillespie; James, M. Milles Davis; Jansen, H. P. H. Jacoba van Beieren; Jaspers, K. Kant; Jungk, R. De toekomst is reeds begonnen; Kennedy. R. F. Een nieuwe wereld wacht; Kerfje, een op de re volver; King, M. L. Waar gaan wij heen Klein, A. Delta; Koops, W. R. H. en H. M. Franssen. Ons staatsbestel in kort bestek; Kuhn, J. De hoge weg; Landenoverzicht; Laver, F. J. M. Energie en golven; L.SD. 25; Maurois, A. Geschiedenis van Engeland; Marfeld, A. F. Macht en misbruik van de psychologie; Mertens, D. In memoriam Martin Luther King; Miller, A. Death of a sles- man; Morgen is vandaag begonnen; Myrdal, G. Uitdaging aan de welvaart; Nilsson, L. Het, grote wonder; Nirenberg, J. S. Hoe mensen te overtui gen; Oltmans, J. J. Noorwegen; Olyslager, P. Vraagbaak voor uw Citroen 3 CV; Olyslager, P. Vraagbaak voor uw Fiat 600 D; Het Oude Ame rika; Platte, H. De schilders van het volle licht; Praktisch zakboek voor de bouwkundige; Presser, J. Amerika; Reus, W. F. Tsjechoslowakije; Ries- sen, H. van. Mondigheid en de machten; Rosseels, M. Liefde is een zeldzaam kruid; Schenk, M. G., en J. B. Th. Spaan. Soestdijk en zijn bewoners; Schenk, M. G., en J. B. Th. Spaan. Het Loo en zijn bewoners; Schilstra, J. J. Koekplanken; Schle- singer, A. M, De bittere erfenis; Schoot, E. van der en C. F. Wieringa. Groepswerk in en vanuit de kerk; Schulte Nordholt, J. W. Abraham Lin coln; Schulte Nordholt, J. W. Amerika; Sidey, H. John F. Kennedy; Snoep-Binger, N. M., en N. Rol. Lapjeswerk (patchwork); Sölle, D. De waar heid is concreet; Spier, H. J. De bijbel in tegen spraak; Stegeren, W. F. van. Groepswerk; Stein beck, J. Ten oosten van Eden; Stemerdingh, A. H. S. Vorming, voorlichting, beïnvloeding in de moderne maatschappij; Stöhr, H. Hoe helpt men zieke honden?; Swaan, A. de. Amerika in termij nen; Sijses, G. P. Algemene wet bijzondere ziekte kosten; Tan, S. C. A. Schaatsen; Tas, E. Robes pierre; Uris, L. Gezworen kameraden; Ven, F. J. H. M. van der. Geschiedenis van de arbeid; Ver zone, P. De oorsprong van het avondland; Vleg- geert, J. C. Kinderarbeid in de negentiende eeuw; Vries, J. de. Etymologisch woordenboek; Vries Mzn., S. Ph. de. joodse ritten en symbolen; Wad- dell, H. Vagnten in de middeleeuwen; Het Water; De Wereld; Werf, L. D. van der., en P. Gootjes. Economie; Werner, H. Onze man in Damascus en andere verhalen; Winkler, A. Service- gids instal- latie-meet-techniek; Yoors, J. Wij zigeuners; Zie hij leeft. Bauer, J. M. So weit die Füsse tragen; Gerstacker, F. Die Flusspiraten des Mississippi; Rommel, A. Verwandlüng am Bodensee. Achen, G. t Geslacht de Grano; Allingham, M. Misdaad en roddelpraat; Arnau, F. Liefde is 'n an dere zaak; Bagley, D. Fort in de bergen; Balleuil, W. de. ,De witte wolf' van Carsin Grove; Behn, N. De infiltranten; Bergen, M. van. Mensen zoeken onderdak; Bermant, Ch. Dagboek van een oude man; Berry, D. Het schip der bezetenen; Blais, M. C. C. Een winter in het leven van Emmanuel; Bowles, J. Twee keurige dames; Broersma, R. G. Een weekje Dodesluis; Cartland, B. Christina van Zweden; Dorn, R. Zuster Regina; Drouet, M. Een waas voor de ogen; Duras, M. De vice- consul; Dijkstra-Siebesma, K. Het andere land; Faecke, P. De rode Milaan; Galiën, S. M. van de. Dit koningskind; Gallico, P. In ruil voor een le- ven;Gerlach, H. Tussen Don en Wolga; Gerlach, H. Soldaten op drift; Ginzburg, J. S. De raderen van de willekeur; Greene, G. De kern van de zaak; Grubb, D. Een stad belaagt een vrouw; Hazzard, S. De avond van de feestdag; Holsbergen, J. W., en R. Geel. Met een flik in bed; Hoorn, M. van. Eenzaam zijn de wegen; Hugo, V. De ellendigen; Hunter, E. Wie is Budwing?; Osacker, F. van. De bruidegom van mijn ziel; Jones, J. De dunne rode draad; Jong, A. M. de. Merijntje in film land; Kafka, F. Amerika; Kloek, D. Dokter in de fabriek; Knap, H. Wereld in de wereld; Knittel, J. Thérèse Etienne; Konsalk, H. G. Erika Werner; Konsinski, J. De geverfde vogel; Lanzmann, J. Een haarlok van Nancy; Leasor, J. Een spelde- prik van dokter Love; Leiker, S. De achtervol gers; Lens, S. De spelbreker; Lütgen, K. ...de kat ten van Zanzibar tellen; Man, H. de. Scheepswerf ..De kroonprincesMens, J. Goud onder golven; Metalious, G. Peyton Place; Metalious, G. Terug keer naar Peyton Place; Michel, G. De schuchtere belevenissen van een glazenwasser; Middeldorp, A. Het Dantemeisje; Niemeyer, J. E. De gouds bloem; Otten, J. Bed en wereld; Pirandello, L. De pijn om zo te leven; Reus, G. de. Een glimlach aan zee; Reus, G. de. Een stukje van de hemel; Rombi, P. Proces om vader; Saris, L. Anouk... mijn schaduw!; Sartre, J. P. De muur; Schendel, A. van. Een zwerver verdwaald; Semjonow, J. Mis daad in Moskou; Sevensma-Themmen, G. Vuur en as; Simenon, G. Maigret en de zaak Nahour; Simenon, G. De moordenaar; Slegers-Kwakkel, J. Rumoer rond de duiventil; Slegers-Kwakkel, J. Storm in de duiventil; Steen, M. De zon is mijn noodlot, (4 din.Steinbeck, J. Een handvol goud; Sturgeon, Th. Reis naar het diepste van de zee; Venturi, M. Witte vlag op Cefalonia; Vestdijk, S. Puriteinen en Piraten; Visser-Roosendaal, J. Be lofte; Visser-Roosendaal, J. Bij nader inzien; West, N. Juffrouw Hartzeer; De achtste plaag. Anrooy, F. van. Het zeepaardje; Bakker, T. Petra en Peet bij de ponyclub; Bakker, T. Petra en Peet gaan kamperen; Bakker, T. Petra en Peet mogen naar 't circus; Beer, A. P. M. De scheepskat op expeditie; Beer, A. P. M. De scheepskat in de Oriënt; Blair, M. Bij Kiki thuis; Bloemen, A. Me rel brengt geluk; Bloemen, A. Merel en Maaike; Bierlijst, P. Het geheim van de derde knoop; Buma, J. De geroofde Duitse granaten; Cetto, G. von. Vakantie met Violetta; Griffiths, H. Het wilde paard; Land, S. van der. Auke vecht mee; Mamlok, G. Nicky en het hobbelpaard; Mamlok, G. Nicky en het hondje Pepermunt; Maran, T. Het monster van het zwarte water; Michalewsky, N. von. De laatste reis van de Leonore; Norel, K. Zarco de zeevaarder; Nawee, P. Terreur over Texas; Oberstadt-Witsen Elias, H. Het geheim op zolder; Plaats, B. van der. Erna in Noorwe gen; Prins, Piet. Snuf en de jacht op de Vliegen de Volckert; Scheffer, Ch. De stropers van de Witte Kuil; Schurr, C. Het verlegen poesje; Smulders, L. Pietje Prik en de gouden schaar; Werner, H. Mattijs Mooimuziek; Werner, H. Van een sneeuwman die de benen nam; Wilder, L. Ingalls. Een huis voor Laura; Zweeden, W. A. van. De vuurproef. Andreus, Hans. Straat op stelten; Bartimeüs; Ber ger, A. Het verhaal van de schepping; Clark, M. Bill van de pony express; Dreesmann, C. Merlap- pen oud en nieuw; Fairservis, Jr., W. A. Steppe volken; Grée, A. De boerderij; Guntenaar, L. Naald, draad en lapjes; Hesper-Sint, M. Mondje dicht, ik vertel je wat; Kerkhove, V. van. De ingenieur van de Nederlanden; Het Koninkrijk, Vrijheid, Blijheid; Kuipers, H. Geschiedenis van de autobus; Laurey, H. Waar werken zij; Laurey, H., en I. Roels. De pinguins; Linders, J. Piet en Tom op avontuur; Markus, U. David in de kerst nacht; Merrien, J. Jeroen de scheepsjongen; Mün- ching, L. L. von. Moderne koopvaardijschepen; Mulder-Keesen, E. J. Kam aan tafel; Oortgijs, J. Zó schikken wij bloemen; Prinses Irene; Schmidt, A. M. G. Dikkertje Dap; Schmidt, A. M. G. De spin Sebastiaan; Tindall, G. Twee Sabra's trekken door Israël; Turnbull, C. M. Afrikaanse volken; Vercammen, J. Ik beb ik; Verleyen, C. Revolutie in Brussel;'Vermeulen, L., en K. Jeuninckx. De Noormannen komen; Vermeulen, M. Olivier de schildknaap.

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 2