AGENDA Uit onze omgeving Axel AUTOBOTSING Zaterdagmorgen vond op de Langeweg een botsing plaats tussen 2 personenauto's. Bij het passeren zijn waarschijnlijk de bestuur ders H. J. de B. en C. B. F. uit Sas van Gent op het smalle wegdek onvoldoende uitgeweken waardoor de auto's met de zijkanten tegen elkaar schuurden met het gevolg dat beide wagens schade opliepen. N.C.V.B. BIJEEN In het verenigingsgebouw aan de Kerkdreef te Axel kwam de afdeling Axel van de Ned. Christen Vrouwenbond onderdagavond in haar maandelijkse vergadering bijeen. Mevrouw Heemskerk had de leiding van deze laatste bijeenkomst in dit seizoen. Spreker op deze avond was de heer J. Bal kenende uit Kapelle-Biezelinge. Z'n lezeing was getiteld „onze tijd in deze tijd". De heer Balkenende besloot de bijeenkomst met dankgebed. Tijdens de vergadering werd besloten om 28 mei a.s. een uitstapje te maken naar het Belgische Bokrijk. EXCURSIE KATHOLIEK VROUWENGILDE Het Katholiek Vrouwengilde maakt het jaar lijks uitstapje op dinsdag 11 juni a.s., via Antwerpen met de autobus naar Rotterdam. Na een kijkje achter de schermen bij N.V. Magazijn De Bijenkorf te Rotterdam worden de dames in de namiddag in het Bouwcen trum verwacht. Daar informeert men hen vol ledig omtrent bouw en inrichting (gordijnen, vloerbedekking, keukeninstallatie etc.) van de woning. Na afloop een gezamenlijke tocht met de Metro van het Centraal Station naar het Zuidplein. Dit is de elf minuten durende route van het eerste nederlandse openbare vervoermiddel onder de grond. Omstreeks half zes wordt de terugtocht naar Axel begonnen. Ook introducées kunnen deze reis meemaken. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK Onder voorzitterschap van de heer M. L. M. IJsebaert te Axel hield de Boerenleenbank „Axel" de jaarvergadering in restaurant „Zomerlust". Het totaal der toevertrouwde middelen gaf een vermeerdering te zien met 1,7 miljoen, terwijl er meer dan 700 nieuwe spaarrekeningen werden geopend. Het balanstotaal steeg hiermede in verhou ding. De stichting van de derde vestiging is in het verslagjaar'een feit geworden, n.l. te Terneu- zen, Beethovenhof 110. De heer A. Heyens werd opnieuw gekozen tot lid van het bestuur en de heer P. J. de Waal tot lid van de raad van toezicht. De heer A. H. Beenen, vertegenwoordiger der Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eind hoven, hield een interessante spreekbeurt over de ontwikkeling van het Boerenleenbankwe zen. Wegens het bereiken van de leeftijdsgrens verlaat de heer Em. Misseghers de Raad van Toezicht als lid. De voorzitter dankte de heer Misseghers voor hetgeen hij gedurende zijn lange zittings periode in het belang van de bank heeft ge daan. Als blijk van erkentelijkheid werd hem na mens de bank een klein geschenk aangebo den. Door de mutatie in het beheerscollege komt de raad van toezicht wederom op het voor geschreven aantal van drie leden. De voorzitter deelde nog mee dat bij be stuursbesluit aan de heer H. Geilleit de titel van directeur is toegekend. „OECUMENE" In het torenlokaal van de Hervormde Kerk te Axel hied de Herv. vrouwendienst haar maandelijkse bijeenkomst onder leiding van de presidente mevrouw Verheul. In verband met de komende conferentie van de Wereld raad van Kerken in Uppsala werd gesproken over het onderwerp „Oecumene". In een le vendige discussie werd naar aanleiding hier van groepsgewijs de vraag, wat is er voor en wat is er tegen om één te worden met de r-k kerk, of met de gereformeerde kerk, bespro ken. Mevrouw Verheul sloot de bijeenkomst. Tijdens de vergadering gaven zich enkele nieuwe leden op, waardoor het ledental op 46 kwam. EXCURSIE UITSTAPJE L.T.S. De leerlingen van de 2e klas hout- en me taalbewerking van de Chr. L.T.S. te Axel maakten donderdag een excursie-uitstapje naar Zuid-Limburg. In Gulpen bezocht men de forellenkwekerij. Een tochtje door klein Zwitserland bracht het gezelschap in Valken burg. Hier waren de leerlingen enkele uurtjes vrij in hun amusement. De heren Houg en Ver schelling hadden de leiding van dit gezellig excursiereisje. MUZIEKCONCOURS FRAAI RESULTAAT VOOR HOSANNA' Ter ere van het 75-jarig bestaan van de Ter- neuzense harmonie werd het traditionele na tionaal federatief muziekconcours georgani seerd in het kader van de bond van muziek verenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, dit jaar op Hemelvaartsdag te Terneuzen geor ganiseerd. 's Morgens om elf uur werd de dagelijkse be sturen en de directeuren van de tien Brabantse en Zeeuwse deelnemende gezelschappen op 't stadhuis door het college van B. en W. een officiële ontvangst bereid. De grote winnares van dit concours was „Veronica" uit Zuidzande die met ere in de vaandelafdeling het predicaat „koninklijke' voert. Met 2 x 55 punten (hetgeen recht geeft op deelname aan het topconcours te Arnhem) kreeg dit gezelschap de eerste prijs met lof, de medaille geschonken door de koningin en (weer) een federatievaandel. Eveneens een eerste prijs kreeg „De Volhar ding" uit Zaamslag (afdeling vaandelafdeling harmonie) 104.5 punt. Fanfare ere-afdeling „Harmonie" uit Oost burg 80 punten, 2e prijs. Fanfare uitmuntendheid Chr. muziekver eniging „Hosanna" uit Axel een eerste prijs met 102 punten. Fanfare eerste afdeling muziekvereniging „Crescendo" uit Heiningen (N.Br.) een twee de prijs met 90 punten. Fanfare twee afdeling de muziekvereniging „Uit het Volk voor het Volk" uit Breskens een tweede prijs met 93 punten. Fanfare vierde afdeling het jeugdkorps van „Veronica" uit Zuidzande behaalde het hoogste aantal (55) punten en verdiende daarmee een eerste prijs met lof en de me daille, geschonken door de commissaris der koningin. De muziekvereniging „O.B.K." uit Willem stad (N. Br.) kreeg 48 punten en daarmee een tweede prijs toegekend. In dezelfde afdeling kreeg het jeugdkorps van de Kon. Aardenburgse fanfare een tweede prijs met 45 punten. „Hosanna" dat vorig jaar een eerste prijs in de le afdeling behaalde, speelde dit jaar voor het eerst in de (hogere) afdeling uitmuntend heid. Dat ook nu weer een eerste prijs werd behaald met 102 punten is dus wel bijzonder eervol en voldoening gevend voor bestuur, werkende leden en niet in het minst voor de dirigent, de heer J. de Witte. Uitgevoerd werden „Concertouverture" van Joh. Pala als verplicht en „De Argonauten' van G. Boedijn als vrij nummer. De jury die bestond uit H. v. Lijnschoten, M. Ogier en P. Stalmeyer beoordeelde in de volgende ru brieken zuiverheid, klankgehalte, dynamiek, techniek, samenspel, opvatting en tempo. Voor al deze rubrieken werd een gemiddelde van een 8V2 behaald. FRAAI SUCCES VOOR HET HERVORMD KERKKOOR Zaterdag heeft het Axelse Hervormde Kerk koor deelgenomen aan het AVRO-koorfestival georganiseerd door de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Neder land en de AVRO. Dit festival werd gehouden in de grote AVRO studio in Hilversum, waar zij met een 7-tal andere koren in de afdeling B moesten op treden. Met 350 punten wisten zij beslag te leggen op de tweede plaats, het Asser-kamerkoor uit Assen bezette met 355 punten de eerste plaats. Dg 350 punten was ruim voldoende om vol gend jaar te mogen uitkomen in de afdeling A Vorig jaar behaalde het Hevr. Kerkkoor in dezelfde afdeling 320 punten zodat er een goede vooruitgang is waar te nemen. Het verplichte nummer Or avons nous de nos oreilles (Ps. 44 van Sweelinck), het vrije nummer wat zij moesten vertolken was „Christus is opgestaan" van Diepenbrock. Uit het jury rapport bleek dat er een goede toon was, maar het was jammer dat de tenor bezetting iets te klein was. Ook de beoordeling van de dirigent de heer Smies was zeer goed die het koor bijzonder sterk wist te leiden. De jury bestond voor de zangers bekende heren Frans Amersvoort, Iskar Aribo en Piet Post. Gevonden Voorwerpen Bij de rijkspolitie te Axel werden in mei als gevonden aangegeven grijs jongenskostuum, rechter bruinlederen bromfietshandschoen, wit kussentje, wieldop van personenauto, zil veren kettinkje, sleutelring met sleutels, bruin bril-étui, blauw windjack, bruine portemon nee met ritssluiting met geringe inhoud, wit kinderwantje, groen-witte bromfietstas, bank biljet, contactsleutel, huissleutel, bril met donker montuur, bruin lederen portemonnee, groene regenbroek, portemonnee met geld, huissleutel en zegelkaartje, bril met brons kleurig montuur, contactsleutel, zilveren boe- ren-manchetknoop, paar zwarte kinderschoen tjes, doublé schakelarmband, bruine akten- tas met inhoud, blauwe dameshandschoen. BENOEMING Tot leraar aan de Chr. MAVO-School te Axel is benoemd de heer M. L. Huibrechts te Kamperland. COLLECTE De gehouden collecte t.b.v. het Astmafonds heeft te Axel 322,32 opgebracht. SCHOOLVERKEERSEXAMEN Aan het dit jaar te Axel gehouden verkeers- examen voor de leerlingen der hoogste klasse van de lagere scholen werd door 124 leer lingen deelgenomen waarvan er 121 het di ploma verkregen. Het gemiddeld aantal gemaakte fouten bleek dit jaar zeer laag te zijn. Het laagste gemid delde kwam ook dit jaar weer op naam Van de Prinses Marijkeschool, zodat zij weer voor een jaar in het bezit blijven van de wissel beker. De geslaagden zijn School Spui Rusi Vermeersch, Karei Buyse, Abraham de Smet, Marinus Paulusse, Pieter Paulusse, Jan Donze, Catherina Firet en Ja cobus de Pooter. Prinses Marijkeschool Hendrika Deurloo, Boudewijn Wierikx, Jauns Jansen, Frans Wieland, Louis Bouman, Victor de Hartog, Berend Boneschansker, Abraham van de Vel de, Jacobus van Meurs, Leendert Wolfert, Abraham de Feijter, Rudi van Cadsand, Elizabeth Kayser, Leen Reminsen, Alida Speelman, Anja van den Bossche, Maatje Meyer, Carolina Pleunis, Tannetje Verhelst, Elizabeth Dobbelaar, Ingrid Esselbrugge, Jan de Leeuw, Hendrik Jansen, Johannes Diele- man, Arend Lenos, Elizabeth Liefting, Maaike van den Berg, Cornelis Vercouteren, Wilhel- rnina van Drongelen, Janna Scheele, Jan Buurma, Cornelis Klaassen, Marinus Diele- man, Jan Wolfert, Abraham Maas, Nico- laas Groothaert, Herman van de Vendel en Sjakie den Exter. R.K. School Rita van der Kinderen, Astrid van Acker, Astrid Schelleman, Eric de Moor, Linda. Verbraeken, Ria Blaakman, Marlies Boeding, Edith de Ruyter, Eddy de Dan- schutter, Bert Wink, Freddy van Britsom, Frans Standaert, Marian Ysebaert, Marion Wullems, Paul de Wolf, Edy Heyens, Ronald van Vlieberghe, Irene van de Velde, Frank de Poorter, Robbie de Reu, Gerda Polderman, Peter van der Heyden, Jos Langerak, Marlies Kersbulck, Astrid Verstraeten, Paul Borgt, Flico Provo, Tonny Herwegh, Janny Tiele- man en Robbie Bours. Chr. Nat. School Kees Schieman, Ria Stof fels, Janneke Goossen, Bas Riemens, Anneke Kolijn, Lydia Michels, Ronnie de Kraker, Marianne van Rijn, Aco de Feyter, Ineke de Pooter, Marietje Rollof, Tannie van Doese laar, Nellie Scheele, Jaap Bakker, Adriaan Verhulst, Pieter Dieleman, Rinus Scheele, Mieke Kolijn, Addy le Feber, Adrie Jonker, Piet Dekker, Kees Bakker, Wim de Pooter, Ko Dieleman, Marjorie de Grote, Ella Bol- leman, Ellie Bareman, Piet Dieleman, Frans Hannv, Peter Goossen, Annelies de Feijter, Anne Marie de Ruyter, Rina van Driel. Kees Goossen, Jan van Nierop, Ineke Geelhoedt, Els Hamelink, Rianne Folmer, Tanneke Pijpelink, Ria Buyze, Henk Verstraeten, Kees Kayber en Jaap den Doelder. AANBESTEDING ZUIDSINGEL Volgende week dinsdag zal op het stadhuis de openbare aanbesteding plaats vinden van de reconstructie van de Zuidsingel met de daarbij behorende verdere werken. Naar wij vernemen bestaat er voor dit ob ject van aannemerszijde flinke belangstelling, een feit dat hopelijk de inwoners van Axel alleen maar ten goede zal kunnen komen door een gunstige prijs voor dit dure stukje weg. HEROPENING „WAPEN VAN AXEL" Woensdag werd het Hotel-Café-Restaurant ,Het Wapen van Axel' op de hoek Kinderdijk- Kanaalkade heropend, nadat dit pand enkele weken gesloten is geweest. De leiding berust thans bij de heer en Mevr. L. P. van Swaal- Weststrate. Het pand heeft ondertussen een opknapbeurt gekregen en gezien de behoefte vooral ook aan h^tel-accomodsftie in Axel is bij een goede aanpak de kans op succes welhaast ge garandeerd en kan deze vernieuwing een vooruitgang in de Axelse hotel-accomodatie worden genoemd. Jaarvergadering C.P.B. afdeling Oost Z.-Vlaanderen Deze week hield de C.P.B. haar jaarverga dering in Café Rest. „Monopole te Ter- neuzenj De avond werd verzorgd door eigen leden met o.a. een handwerktentoonstelling, een modeshow en declamatie. Mej. Stukje van de C.B.T.B. in Goes verzorg de een klankbeeld over Kameroen. Op 28 mei hopen de leden hun jaarlijks uit stapje te maken naar Valkenburg en omge ving. Kerkdiensten ZONDAG 26 MEI 1968 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 3.00 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 uur Ds. Zwaan van Zaamslag; 5.00 uur Ds. Heems kerk. Geref. Gemeente 10.00 en 3.00 uur Lees- dienst. R.K. Kerk H. Gregorius de Gro,te, Wal- straat 29 Winterregeling 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis. Weekend-diensten ARTSEN 25 - 26 MEI Dokter Kok. TANDARTSEN Spreekuur zaterdag 10 - 10.30 uur en 18.00 - 18.30 uur zondag 12 - 12.30 uur. 25 - 26 MEI J. C. A. Neve, Hemelstr. 12, St. Jansteen. tel. 2084. Zaterdag 25 mei 15.00 16.00 uur Beiaardconcert, te geven door de heer P. C. Brakman te Axel. Zaterdag 1 juni 15.00 - 16.00 uur Beiaardconcert, te geven door Mevrouw M. J. Moerdijk-Vanderswalm. Tevens zijn er Pinkstervermakelijkheden op Vrijdag 31 mei; Zaterdag 1 juni; Maandag 3 juni; Dinsdag 4 juni op het parkeerterrein Hof plein aan de Oranjestraat. Maandag 3 juni (Tweede Pinksterdag) een internationaal concours-hippique op het concoursterrein bij de Jeugdherberg (Kinderdijk). Ingang nabij zwembad van Middelhovenstraat. Aanvangsuur: 's morgens 9.00 uur 's middags 13.30 uur Voetbalwedstrijd op het terrein der v.v.- „Axel". Dinsdag 4 juni Wielerkoers voor amateurs. Aanvang 3 u. (met meer dan 80 renners aan de start). Bij het informatiecentrum V.V.V./Gemeente Axel in het stadhuis, ligt ter inzage het TOERISTISCH NIEUWS UIT BELGIE over de maand juni 1968. Koewacht DOOR GEEN VOORRANG VERLENEN ONTSTOND EEN BOTSING Zaterdagmiddag is op de kruising Nieuwstr.- Eikenlaan een botsing ontstaan doordat mevr. H. P. M. L. van L. uit Stekene (B) met haar personenauto geen voorrang verleende aan de over de voorrangskruising rijdende personen auto bestuurd door A. L. M. van T. uit Bier vliet. Bij de botsing werden beide auto's zwaar beschadigd, persoonlijk letsel deed zich niet voor. SPORT VOETBAL NEDERLAAGTOURNOOI A.Z.V.V. A.Z.V.V. - STEEN 1-1 De tweede wedstrijd van het door A.Z.V.V. georganiseerd nederlaagtournooi eindigde na een vrij zwakke partij voetbal in een 1-1 gelijkspel. Deze 1-1 stand gaf zowel voor Steen als A.Z.V.V. de juiste spelverhouding weer. Het A.Z.V.V.-doelpunt werd in de tiende minuut van de eerste helft gescoord door Bak ker. Saman bracht na rust de balans in evenwicht. Steen was hierna beduidend sterker, maar A.Z.V.V.-doelman Van den Broeke bleek steeds op de juiste plaats te staan. A.Z.V.V. - VOGELWAARDE 1 - 3 De derde wedstrijd van het door A.Z.V.V. georganiseerd nederlaagtournooi eindigde na e enmiddelmatige vertoning in een 1-3 over winning voor Vogelwaarde. Met uitzondering van de eerste twintig mi nuten, toen Vogelwaarde een sterk overwicht had, waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Zwak ingrijpen van de A.Z.V.V.-verdediging bracht de bezoekers spoedig op een 0-2 voorsprong door doelpunten van Pieters en Lambert. Na rust vergrootte Pieters met een min of meer verrassend schot de voorsprong tot 0-3. Ruytenburg nam met een fraai doelpunt de enigste A.Z.V.V.-treffer voor z'n rekening.

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 2