Voor sportieve aktieve mensen OPENBARE VERGADERING Frankering bij abonnement, AXEL ZATERDAG 25 MEI 1968 82e Jaargang no. 35 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA 1. Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Voorstel tot voorziening in de vacature van lid van de Financiële Commissie 5. Voorstèl tot benoeming van een lid van de Commissie van Toezicht op het ge meentelijk woningbedrijf 6. Voorstel tot het vaststellen van de 3e wijziging van de Bouwverordening der gemeente Axel 7. Voorstel tot het vaststellen van de le wijziging van de „Verordening op de seizoenwoonverblijven" 8. Voorstel om akkoord te gaan met een herziening van de bezoldiging van de wethouders per 1 januari 1968 9. Voorstel tot het verlenen van medewer king op grond van artikel 72 van de lager onderwijswet 1920 tot het stichten van een nieuwe school ten behoeve van de Christelijke School voor U.L.O. en M.A.V.O. te Axel 10. Voorstel tot het verlenen van medewer king op grond van artikel 72 van de lager onderwijswet 1920 tot het om bouwen van de centrale verwarmings installatie op aardgas in de Christelijke School voor U.L.O. en M.A.V.O. te Axel 11. Voorstel tot het verlenen van medewer king op grond van artikel 72 van de lager onderwijswet 1920 tot het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Christelijke School voor U.L.O. en M.A.V.O. te Axel 12. Voorstel tot het weigeren van medewer king op grond van artikel 75, tweede de van de hulpverlening voor gerefor- aanschaffen van een bandrecorder t.b.v. de van de hulpvereniging voor fgerefor- meerd schoolonderwijs te Axel/Spui uit gaande school te Spui 13. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de van Middel- hovenstraat, aan de heer H. J. V. Krieckaert te Vogelwaarde 14. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Admiraal Helfrichlaan, aan de heer A. C. Heijens te Axel 15. Voorstel tot aankoop van de woning Buitenweg 25 van de erven van wijlen mevrouw J. Verpoorte-Smies te Axel 16. Voorstel tot aankoop van de woning Buiténweg 26 van de heer J. S. Buijze te Axel 17. Voorstel tot het voteren van een krediet veor de bouw van 2 opvanglokalen bij de openbare lagere school, alhier 18. Voorstel tot verkoop van een strook grond, gelegen aan de Vaartstraat, aan de firma Gebr. Schieman te Axel 19. Voorstel tot aankoop van de woning Sassing 20 van de erven van Drongelen te Axel 20. Voorstel tot verkoop aan resp. huuraf- stand t.b.v. de heer A. Kats te Leider dorp van bouwgrond, gelegen aan de Zuidsingel van de GEMEENTERAAD van Axel OP DINSDAG, 28 MEI 1968, DES NAMIDDAGS OM 7 UUR TEN STADHUI ZE. 21. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Roosevelt- laan, aan de heer T. J. Felius te Axel 22. Voorstel tot verkoop van 4 percelen bouwgrond, gelegen aan de van Middel- hovenstraat, aan de fa. F. J. Steel Zn. te Axel 23. Voorstel tot verkoop van 2 percelen bouwgrond, gelegen aan de Ferdinand- straat, aan de fa. F. J. Steel Zn. te Axel 24. Voorstel tot het vaststellen van de 4e wijziging der gemeentebegroting voor het dienstjaar 1968 25. Rondvraag 26. Sluiting. OVERIGE MEDEDELINGEN Bij besluit van B. en W. op 26 april 1968 is mevr. B. E. H. G. Post-van Waes te West- dorpe met ingang van 6 mei 1968 benoemd tot schrijfster-A ter gemeentesecretarie op ar beidscontract naar burgerlijk recht. Uit de toelichting op de vorige agendapunten vermelden wij nog VOORSTEL tot het verlenen van medewer king op grond van Artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 tot het stichten van een nieuwe school ten behoeve van de Christelijke School voor U.L.O. en M.A.V.O. te Axel. Het bestuur van de vereniging voor christe lijk nationaal schoolonderwijs te Axel heeft onder dagtekening van 9 mei 1968 tot uw raad het verzoek gericht om op grond van artikel 72 van de lager onderwijswet 1920 medewerking te verlenen tot het stichten van een nieuwe school ten behoeve van de van genoemde vereniging uitgaande school voor U.L.O. en M.A.V.O. Zoals bekend is de U.L.O.-school in het kader van de wet op het voortgezet onderwijs aangewezen als M.A.V.O.-experimenteerschool. Bij het in werkingtreden van de wet zal de U.L.O.- school worden omgezet in een M.A.V.O.- school. Als gevolg van de veranderde onderwijsme thoden (lesgeven in kleine groepjes e.d.) en de te verwachten toename van het aantal leerlingen, zal de school aan de Tuinstraat niet voldoende ruimte bieden. Omdat uitbreiding ter plaatse niet meer mo gelijk is, is het noodzakelijk een nieuwe school te stichten. Dit verzoek is met de toelichting bij de stuk ken gevoegd. Het voorgeschreven onderhoud met het schoolbestuur heeft op 14 mei 1968 plaats gevonden. Aangezien aan de wettelijke bepalingen is vol daan, stellen B. en W. - de Commissie voor Onderwijs en Culturele Zaken gehoord - voor de gevraagde medewerking te verlenen. VOORSTEL tot het weigeren van medewer king op grond van Artikel 75, tweede lid, der Lager Onderwijswet 1920 tot het aan schaffen van een bandrecorder t.b.v. de van de hulpverlening voor Gereformeerd School onderwijs te Axel/Spui uitgaande School te Spui. Het bestuur van de Hulpvereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs te Axel/Spui heeft onder dagtekening van 5 mei 1968 tot de raad het verzoek gericht om op grond van artikel 72 der lager onderwijswet 1920 mede werking te verlenen tot het aanschaffen van een bandrecorder ten behoeve van de van genoemde vereniging uitgaande bijzondere school te Axel/Spui. Het voorgeschreven onderhoud heeft op 15 mei 1968 plaats gevonden. Gezien het zeer geringe gebruik, dat van de bandrecorder blijkens de overgelegde stukken zal worden gemaakt, zijn B. en W. van me ning, dat door inwilliging van de aanvrage de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, zouden worden over schreden. Zij stellen u dan ook - de Commissie van Onderwijs en Culturele Zaken gehoord - voor, de gevraagde medewerking te weigeren. VOORSTEL tot het voteren van een krediet voor de bouw van 2 opvanglokalen bij de Openbare Lagere School, alhier. Omdat het aantal leerlingen aan de Marijke- school de laatste jaren steeds toeneemt, is het noodzakelijk, dat er twee noodlokalen bij deze school gebouwd worden. Dit klemt temeer, omdat de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen bij zijn schrijven van 23 november 1967 rijksvergoe- ding heeft toegekend voor een extra onder wijzer. Bovendien moet verwacht worden, dat binnen afzienbare tijd de derde fase van de verlaging van de leerlingenschaal van kracht zal worden, hetgeen opnieuw meer ruimte zal vergen. Gelet op het bovenstaande en onder verwij zing naar de ter inzage liggende stukken stel len B. en W. de financiële commissie en de commissie voor onderwijs en culturele zaken gehoord voor te besluiten a. een krediet, groot 80.000, - beschik baar te stellen b. ons te machtigen deze werkzaamheden te doen uitvoeren. Zeeuws-Vlaamse kunstenaars op het t.v.-scherm Onlangs hebben de Zeeuws-Vlaamse kunste naars Pieter de Bodt, Dolf Jaspers en E. de Borchgrave een vraaggesprek gehad met de t.v.-medewerkster Ria Bremer. In het pro gramma „Regiovizier", dat zaterdagavond a.s. tussen 7 en 8 uur over het tweede net wordt uitgezonden, zal dit vraaggesprek worden uitgezonden. Van de werken van deze drie schilders werden tijdens het vraaggesprek op namen gemaakt, die tegelijkertijd zullen wor den getoond. Vragen kamerleden over tekorten industriewater De leden van de tweede kamer, drs Th. J. Weslterhout en dr ir A. P. Oele (beiden P.v.d.A.) hebben aan de minister van econo mische zaken gevraagd of hij, in aansluiting op de antwoorden op de eerder door de heer Oele gestelde vragen over de financiële te korten als gevolg van het beleid bij de N.V. Industrie-watervoorziening Zeeuwsch-Vlaan deren, nader kan aangeven wat de budgettaire consequenties voor economische zaken zullen zijn voor de medewerking van dit departe ment bij het dekken van de tekorten. Voorts willen de vragenstellers weten of er naast de toezegging van goedkoop aardgas aan de door de verenigde machinefabrieken te bouwen installatie voor de omzetting van zout in zoet water nog andere concrete toe zeggingen zijn gedaan, die 't rijk betrekken bij de tekorten, en zo ja, welke Tenslotte vragen de beide kamerleden of de minister bereid is, teneinde een herhaling van het gebeurde in de toekomst te voorko men, een grondig onderzoek in te stellen naar alle oorzaken van dat „onverantwoorde inves teringsbeleid inclusief de klaarblijkelijk ontoereikende controle" - en de resultaten van dit onderzoek aan de kamer ter kennis neming te doen toekomen. Miljoen voor instructiebad in Terneuzen De Terneuzense raad komt op donderdag 30 mei a.s. om half acht in openbare ver gadering bijeen om o.m. het voorstel te be spreken tot onderhandse aanbesteding van de bouw van het overdekte instructiebad. De totale kosten hiervan zijn 975,000, - B. en W. delen in hun advies mede, dat de commissie voor gemeentefinanciën en de commissie voor openbare werken zich hier mee kunnen verenigen. ANWB steunt plannen vaste oeververbinding Westerschelde ANWB-AFDELING ZEELAND HIELD JAARVERGADERING „De ANWB ondersteunt de plannen om te komen tot een vaste oeververbinding over de Westerschelde. De Bond neemt actief deel aan de bestuurswerkzaamheden van de daar toe opgerichte stichting". Dit deelde mr. F. J. J. L. van Lanschot, lid van het Dagelijks bestuur van de ANWB, zaterdag 18 mei mee op de afdelingsvergadering van Zeeland. De vergadering, die door de heer van Lanschot werd gepresideerd, werd gehouden op het m.s. „Stad Veere". In het jaarverslag over 1967, dat door de afdelingsconsul, de heer D. F. P. Hoegen, op de vergadering werd uitgebracht, wijst de heer Hoegen er op dat men in Zeeland blijft worstelen met de verkeersproblemen door de onvoldoende capaciteit van rijksweg 58 (Goes- Middelburg). Hij constateert vervolgens, dat inmiddels de heugelijke tijding werd ontvan gen, dat de lange periode, die de algehele verdubbeling vergt, waarschijnlijk met twee jaar zal kunnen worden ingekort. In het jaarverslag wordt er verder op gewe zen, dat de toenemende industrialisatie ge voegd bij het toenemende vreemdelingen verkeer Zeeland voor de noodzakelijkheid zal plaatsen tijdig een keuze te maken betreffen de de richting, die men uit wil. „Wil men agrarisch blijven, de bebouwing laag houden en het landschap a tort et a travers intact houden dan zullen ongetwijfeld andere kan sen gemist moeten worden en zal dit gewest achterblijven", aldus de heer Hoegen, en hij vervolgt „De planologie mag niet zo ver voeren, dat de snelle opgang van deze tijd wordt afge remd. Ook de ANWB zal niet steeds, indien bepaalde belangen geschaad dreigen te wor den, zich negatief kunnen opstellen maar ook de andere belangen hiertegenover moeten la ten meespelen. Dit geldt met name voor Wal cheren, de Braakman, Westerschouwen, Het Veerse Meer enz. Met kracht zal in Zeeland moeten worden gestreefd naar een vaste oeververbinding over de Westerschelde". Zoals gebruikelijk werden op deze jaarver gadering chauffeursonderscheidingen uitge reikt voor chauffeurs, die 40, 25 of 12 Vè jaar in dienst zijn van dezelfde werkgever. Voor de 12 Vè jaren-speld kwamen in aan merking de heren M. Oele en C. van der Weyden, in dienst bij CZAV te Wemeldinge. SLUIS Dodelijk verkeersongeval Dinsdagmiddag omstreeks half vijf is een auto met vijf inzittenden op de provinciale weg nabij Sluis tegen een traktor gebotst en daarna tegen een boom gereden. Een van de inzittenden, de 21-jarige J. Ryn uit Schaar beek (België), werd zó ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden. Twee anderen een Belg en een Fransman, werden ernstig gewond en moesten worden opgenomen in het ziekenhuis in Oostburg. De beide andere inzittenden liepen lichte verwondingen op. Het ongeluk gebeurde, doordat de vóór de auto rijdende traktor links afsloeg. HULST Statenlid Vercauteren overleden De heer C. J. Vercauteren uit Hulst, lid van de provinciale staten van Zeeland voor de K.V.P., is j.l. maandag plotseling overleden. Hij was sedert 1 juni 1966 statenlid. De heer Vercauteren werd op 31 maart 1909 te Koewacht geboren. Van 1928 tot 1944 was hij onderwijzer aan een lagere school en daar na doceerde hij aan de middelbare landbouw school te Hulst. Van 1955 af was de heer Vercauteren lid van de pachtkamer van het kantongerecht te Terneuzen. AXELSE COURANT VERSCHIJNT IEDERE ZATERDAG ABONNEMENT§PRLIS: Losse nummers 15 cent Halfjaar-abonnement: Axel binnen de kom 3,75. Andere plaatsen 4,25 Buitenland f 6,50 Hoofdredaktie: J. C. VINK Redaktie en administratie Axel, Markt 12, tel. 2020* (3 lijnen), postbus 16 Drukker-uitgeefster: FIRMA J. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 10 cent per mm Bij kontrakten belangrijke reduktie. Ingezonden mededelingen 30 cent per mm. Kleine advertenties 1-10 woorden f 1, elk woord meer 15 cent.

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 1