Brother Schrijfmachines Fa. Vink Boekhandel VINK PULLMAN INïog één Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen KENNISMAKING P. VAN NIEUWENHOVEN GEMEENTELIJK ZWEMBAD AXEL oO% /nachtje [slecht] slapenen dan...9n U krijgt veel méér dan alleen maar een mooie tijk wanneer u een PULLMAN matras koopt. Een Pullman is ideaal, want De Pullman Boxspring Combinatie Talrijke mogelijkheden diverse modellen in voorraad in prijzen van 198,— tot 995,- (deze laatste electrisch) Gaarne demonstreren wij u deze machines geheel vrijblijvend. Markt 12, tel. 1646 AXEL A. het goedkeuringsmerk, gedurende het jaar 1968 te bezigen, zal zijn bij de keuring en herkeuring van maten, gewich ten en meetwerktuigen, de hoofdletter D in fan- tasievorm B. voor de herkeuring van maten, gewichten en meet werktuigen zal dit jaar zitting worden gehouden in de voormalige technische school, Kerkdreef 16, Axel op woensdag 29 mei 1968 van 9.15 - 12 en van 13 17 uur; op donderdag 30 mei 1968 van 9-11 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering ge bracht 1. aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waar op de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men hou- de zich, in zijn eigen belang aan dit tijdstip. Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplich ting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. 2. maten, gewichten en meetwerktuigen moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; ijzeren maten dienen van binnen en van buiten geverfd te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; ijzeren gewichten mogen niet gepot lood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie 3. aan herkeuring onderworpen maten, gewichten en meetwerktuigen moeten vóór 1 oktober 1968 ge stempeld zijn met de letter D bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, bestaat nog gelegenheid maten, gewichten en meetwerktuigen te laten herkeuren aan het IJk- kantoor te Dordrecht, Hugo de Grootplein 1 elke woensdag, geen openbare feestdag zijnde, van 9 12 en van 13.30 16.30 uur 4. maten, gewichten en meetwerktuigen, die gestem peld zijn met het afkeuringsmerk 4||||, mogen niet in winkels, enz. worden teruggebracht 5. ten bate van 's rijks schatkist moet voor het on derzoek der maten, gewichten en meetwerktuigen keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon worden betaald 6. milligramgewichten kunnen niet op de herijkzit- ting doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter her keuring worden aangeboden. De gezegelde enve loppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opge zonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden ge steld. Voor elk gewicht moet op postrekening no. 507584 van Ijkkantoor Dordrecht een bedrag van 50 cent worden gestort. Axel, 24 april 1968 Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Zoekt u kennismaking mei het doel Huwelijk Wendt u dan tot onderstaand adres, dat u persoonlijk in contact kan brengen met duitse da mes uit alle standen van het platteland alsook uit de ste den. BIJ NIET SLAGEN GELD TERUG Brieven Bemiddelingsbureau 424 Emmerich W. Duitsland Postfach 1466 Tel. (01155) 1646-1246 Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend, dat het gemeente lijk zwembad op zaterdag 11 mei a.s. om 1 uur n.m. voor het publiek zal worden opengesteld. De openingstijden zijn: op werkdagen van 8 tot 20 uur; op zondagen van 10 tot 18 uur. Abonnementen zijn verkrijgbaar.- - bij mevr. Mattelé, Kanaalkade 96 te Axel, van woensdag 1 mei tot en met vrijdag 3 mei en van maandag 6 mei tot en met vrijdag 10 mei 1968 des namiddags van 4 tot 8 uur; op zaterdag 4 mei 1968 van 9 tot 12 en van 14 tot 18 uur. vanaf zaterdag 11 mei 1968 bij het zwembad tijdens de openingsuren TARIEVEN in voorverkoop t/m 18 mei 1968 Gezinsabonnementen f 12f jg (trouwboekje meebrengen) Persoonlijke abonnementen f \J15 van 18 jaar en ouder van 8 tot en met 17 jaar 36f 30 tot en met 7 jaar 10 Badenkaarten tot en met 13 jaar ƒ5 van 14 jaar en ouder f 7 Losse baden tot en met 13 jaar f o,60 van 14 jaar en ouder 0,85 Zwemleskaarten voor 10 lessen 9 Toegangskaarten voor niet-zwemmers per persoon f q,60 Axel, 22 april 1968 Burgemeester en wethouders van Axel, M. K. van Dijke, burgemeester P. G. v. d. Bosse, secretaris Natuurlijk worden Pullman matrassen bekleed met de beste en mooiste soorten damast. Dat kèn moeilijk anders bij zulk hoogkwalitatief binnenwerk I U kunt zelfs op staal kiezen uit vele kostelijke kleuren en mo derne dessins. Maar toch is de bekleding niet het voor naamste. Een nieuwe matras kopen is geen kwestie van tijken kijken. Belangrijk is wat er onder zo'n tijk zit. Kijkt u daarom allereerst of de naam PULLMAN op de matras staat. Slechts dSn weet u absoluut zeker dat die matras niet alleen prachtig is om te zien maar ook perfect om op te slapen. de volmaakte balans van de binnenvering en de veer krachtige afdekking, gemaakt van natuurlijke grondstoffen, garanderen voor vele jaren een heer lijke, gezonde ligging een Pullman wordt zonder prijsverhoging ook in anti-hernia uitvoering geleverd hoewel de standaardmaten variëren van 78x188 cm tot 138x198 cm, wordt er voor u op bestelling'een Pullman naar maat vervaardigd een Pullman matrasvormtmeteen Pullman Boxspring het ideale bed voor extra lüxueus, dubbel sh""- comfort. Voor inlichtingen en folders: N.V. Pullman Matrassenfabrieken - Zwijndrecht Deze combinatie bestaat dus uit twee delen, de basis en de bovenmatras. De basis is een boxspring, voorzien van een verticale Pullman-vering, gemonteerd op een soliede houten frame, die een absoluut vlakke ligging garandeert. De boxspring staat op zwartmetalen pootjes, eventueel voorzien van zwenkwieltjes, en is overtrokken met een effen tijk dat past bij de bovenmatras. Desgewenst kunt u bij zo'n Pullman Combinatie een bijpassend voet- en/of hoofdbord bestellen, hetzij in teakhout, hetzij met een originele Skai-bekleding.Twee van deze combinaties naast elkaar geplaatst, vormen een vorstelijk lits-jumeaux. Vraag de nieuwste folder aan of laat uw winkelier u eens inlichten over de Pullman matrassen met binnenvering of met een binnenwerk van Dumoflex (veredeld polyether) en de Pullman Boxspring Combinatie, 'tls zo weinig moeite en u slaapt zoveel prettiger en gezonder op een echte Pullman.

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 4