AXEL OPENBARE VERGADERING k AYFT ZATERDAG 27 APRIL 1968 82e jaargang no. 31 Frankering bij abonnement, AXtL NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN verschijnt iedere zaterdag van de GEMEENTERAAD van AXEL op vrijdag 3 mei 1968 des n.m. om 7.00 uur ten stadhuize AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Voorstel tot het toekennen van een pensioenverhoging met ingang van 1 januari 1968 aan hen, wier pensioe nen ten laste van de gemeente komen. 5. Voorstel tot vaststelling van de ex ploitatie-vergoeding der bijzondere lagere scholen over het jaar 1966 met verrekening ontvangen voorschotten en vaststelling van de vergoeding vakonderwijs over het jaar 1966. 6. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe gemeenschappelijke regeling Ziektenkostenvergoeding ten behoe ve van ambtenaren in dienst der ge meente Zeeland. 7. Voorstel tot verkoop aan het Water schap Axeler Ambacht van een ge deelte sloot, een gedeelte zijkantdijk en 14 populieren van de Zaamslag- seweg. 8. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de van Mid- delhovenstraat, aan de heer P. Koek koek te Axel. 9. Voorstel tot aankoop van de woning Schuttershofstraat 11 van de heer K. Ie Feber te Axel. 10. Voorstel tot deelname in de betaling van de kosten van metingen naar de luchtverontreiniging. 11Voorstel tot het garanderen van een geldlening aan te gaan door de Ka tholieke Zeeuwsch-Vlaamse Wo ningbouwvereniging, gevestigd te Hulst, ten behoeve van de stichting van 22 premiewoningen in plan west alhier. 12. Voorstel tot aankoop van een gedeel te voortuin van de heer J. Franse te Axel ten behoeve van de reconstruc tie van de Zuidsingel. 13. Voorstel tot aankoop van een gedeel te voortuin van de heer E. J. Boe- ding te Axel ten behoeve van de re constructie van de Zuidsingel. 14. Voorstel tot ruiling van grond en overige transaktie met de heer R. L. van Waterschoot, Zuidsingel 24 te Axel, ter verkrijging van een gedeel te voortuin ten behoeve van de re constructie van de Zuidsingel. 15. Voorstel tot het garanderen van een geldlening te sluiten door de Stichting Algemeen Bejaardencentrum Axel, gevestigd te Axel, ten behoeve van de bouw van een pensiontehuis voor bejaarden annex bejaardenwoningen. 16. Voorstel tot het toekennen van een salarisverhoging van 1V2% per 1 mei 1968, alsmede tot het toekennen van een uitkeringineens over de periode van 1 januari 1968 tot 1 mei 1968, aan het personeel der gemeente Axel. 17. Voorstel tot het benoemen van de heer J. F. de Haas, dierenarts te Zaamslag tot directeur van de Vlees keuringskring Axel. 18. Voorstel tot vaststelling van de 3e wijziging van de heffingsverordening keurloon Vleeskeuringskring Axel. 19. Voorstel tot het vaststellen van de 3e wijziging van de gemeentebegroting en de le wijziging van de begroting van de Gemeentelijke Dienst voor So ciale Zaken, voor het dienstjaar 1968. 20. Rondvraag. 21. Sluiting. B. en W. delen u in antwoord op de in de raadsvergadering van 19 maart 1968 ge stelde vragen het volgende mede: FEESTELIJKHEDEN OP 30 APRIL 1968 Programma-overzicht a. Vraag van de heer Oggel met betreik- king tot de verzekering van gemeente eigendommen: Bij ons besluit van 7 november 1967 wer den de verzekerde bedragen van de ge meente-eigendommen verhoogd tot de door de gemeentelijke taxateurs geschat te waarde. b. Vraag van de heer Oggel of bekend is wanneer Rijkswaterstaat de toegezegde verbetering van de openbare verlichting te Axelsche Sassing zal uitvoeren, speciaal met het oog op het punt, waar men vanaf de Koegorsstraat op de rijksweg uitkomt: Blijkens een van de Rijkswaterstaat ont vangen mededeling zal de bedoelde ver lichting volgens het desbetreffende sche ma in 1968 aangebracht worden. De uit voering wacht op de vereiste hogere goed keuring. c. Vraag van de heer Oggel om maatre gelen te treffen tegen de rommelige toe stand op 't industrieterrein Kleine Noord polder ten gevolge van daar gedeponeer de oude materialen enz. De desbetreffende bedrijven zijn door ons aangeschreven, om de oude materialen enz van de gemeentegrond te verwijderen. Overigens heeft gemeentewerken de uit voering van het beplantingsplan ter hand genomen zodat de opslag op de bedrijfs terreinen gecamoufleerd wordt. d. Vraag van de heer Oggel met betrek king tot eventuele arbeidsreserve bij de gemeente en afvloeiing daarvan: Gedurende de jaren dat het moeilijk was om personeel aan te trekken is er bij de gemeente nimmer sprake geweest van het vormen van een arbeidsreserve. Het per soneelsbestand is steeds afgestemd ge weest op de behoefte. e. Vraag van de heer Hamelink met be trekking tot de toestand van de beplan ting aan de Emmastraat: Het in 1967 geraamde bedrag voor het aanbrengen van een slijtlaag op de Graaf Jansdijk is overgebracht naar het dienst jaar 1968 terwijl voor dit dienstjaar het gelijktijdig aanbrengen van een slijtlaag op de Emmastraat is geraamd. Hierbij is er tevens rekening mee gehouden dat de door vraagsteller bedoelde groenstrook wordt verwijderd en dat dit gedeelte in eigen beheer zal worden verhard met de na aanleg van het Hofplein resterende koperslakkeien van de Zuidsingel. f. Vraag van de heer Vink met betrek king tot de desolate toestand van het pand Walstraat 80. De eigenaar van dit pand heeft een ver zoek ingediend om deze woning grondig te veranderen en te verbeteren. Na ont vangst van het gunstig luidende advies van de desbetreffende instantie hebben wij hiervoor een bouwvergunning ver leend. Tevens is geconstateerd dat zich op het erf van deze woning een hoeveel heid afval bevond. Wij hebben de eigeV naar aangeschreven deze te verwijderen. g. Vraag van de heer Dieleman om een afrastering aan te brengen rond de vij vers in plan Oost: Om esthetische redenen zou hier geen ho ge afrastering geplaatst kunnen worden. Een lage afrastering achten wij niet raad zaam aangezien de jeugd dan juist in de verleiding komt er overheen te klimmen wat het gevaar zou vergroten. AXEI.SE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Losse nummers 15 cent Halfjaar-abonnement Axel binnen de kom f 3,75. Andere plaatsen 4,25 Buitenland f 6,50 Hoofdredaktie: J. C. VINK Redaktie en administratie: Axel, Markt 12, tel. (01155) 1246 en 1646, postbus 16 Drukker-uitgeefster: FIRMA J. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 10 cent per mm Bij kontrakten belangrijke reduktie. Ingezonden mededelingen 30 cent per mm. Kleine advertenties 1-10 woorden 1, elk woord meer 15 cent. .Foto Max Koot' H.M. Koningin Juliana viert a.s. dinsdag haar 59e verjaardag. Gaarne bieden wij Hare Majesteit ook vanaf deze plaats onze hartelijke gelukwensen aan. 7.45— 8.30 uur Inschieten van het feest op verschillende punten der stad. Een „lawaai-stoet" trekt mee om de bevolking wakker te maken voor het feest. 3.309.00 uur Drumbands halen de schoolkinderen op. Vertrek van het Szydlowskiplein. Aankomst op de Markt. 9.009.05 uur Vlaghijsen door schoolkinderen, die op of rond 30 april jarig zijn. Tijdens het vlaghijsen hoornsignalen vanaf het balkon van het stad huis. 9.059.30 uur Aubade van de schoolkinderen op de Markt. Begeleiding door mu ziekvereniging „Hosanna". 9.309.35 uur Toespraak door de burgemeester van Axel. 9.30—11.15 uur Programma voor de kleuters in kleuterschool „Roodkapje" door het gezelschap „Ali ben Lux' uit Middelburg. Eerste voorstelling 9.30-10.15 uur. Tweede voorstelling 10.30-11.15 uur. 10.00—11.30 uur Kinderspelen voor de jeugd van de Lagere Scholen op het Szyd lowskiplein. 10.1511.00 uur Concert op het Szydlowskiplein door de muziekvereniging „Con cordia". 13.30—14.00 uur Opstellen voor de middagoptocht op het Szydlowskiplein. 14.00—15.45 uur Rondgang middagoptocht. 16.00—17.30 uur Gevarieerd programma op het Kennedyplein met: trampolinesprin gen, drumbandshow, dansgroep „Mozaiek". 18.45uur Vertrek „levende schaakstukken" vanaf Chr. lagere technische school naar het Szydlowskiplein. 19.0019.45 uur Levend schaakspel in samenwerking met de schaakvereniging Landau' 20.0020.30 uur Opstellen voor de verlichte avondoptocht op het Szydlowskiplein. 20.3021.30 uur Rondgang avondoptocht. 21.4522.00 uur Bekendmaking prijzen der optocht door de voorzitter van het Streek- centrum Axel vanaf het bordes van het stadhuis. 22.0023.00 uur Taptoe door de plaatselijke muziekvereniging en drumbands. Wijziging van dit programma is voorbehouden.

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 1